Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Działania Związku SIPUR w II kwartale 2017 r.

Redakcja  |  03-07-2017
X Sympozjum z cyklu Budownictwo Ogólne pt. "Zagadnienia konstrukcyjne, materiałowe i cieplno-wilgotnościowe w budownictwie", 29-31 maja 2017 r., Fojutowo
X Sympozjum z cyklu Budownictwo Ogólne pt. "Zagadnienia konstrukcyjne, materiałowe i cieplno-wilgotnościowe w budownictwie", 29-31 maja 2017 r., Fojutowo
Fot. SIPUR

W II kwartale br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" uczestniczył w wielu wydarzeniach branżowych.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w konferencjach zorganizowanych przez portal budowlany Muratorplus.pl w ramach cyklu "Chcemy uczciwego budownictwa", które prowadzili Anna Kamińska, dyrektor zarządzająca czasopism Murator i Architektura-murator oraz Marek Wielgo, redaktor naczelny serwisu Muratorplus.pl. 

Podczas spotkań profesjonalistów wypowiadali się m.in.: Tomasz Żuchowski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Jacek Szer - Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Dorota Podsiedzik-Malec - Dyrektor Departamentu Wyrobów Budowlanych w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego, Anita Wichniak-Olczak - dyrektor Departamentu Informacji w Urzędzie Zamówień Publicznych, Małgorzata Walczak-Gomuła - prezes ASM Centrum Badan i Analiz Rynku.

Zobacz: Aktywność Związku SIPUR - IV kwartał 2016 r.

W debacie pt. "Mądry Polak po szkodzie? Jakich błędów na rynku zamówień publicznych nie wolno nam powtórzyć?" wzięli udział: Małgorzata Stręciwilk - prezes Urzędu Zamówień Publicznych, Barbara Dzieciuchowicz - prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Rafał Bałdys - wiceprezes Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, Adrian Furgalski - wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, Ryszard Kowalski - prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa.

Na zakończenie konferencji przedstawiciele szeregu organizacji branżowych, a także związku "SIPUR", podpisali list intencyjny o współpracy w ramach akcji.  

W kwietniu i maju przedstawiciel Związku uczestniczył też w konferencjach tematycznych zorganizowanych w Pałacu Prymasowskim przez portal budowlany Muratorplus.pl. Podczas spotkań profesjonalistów branży budowlanej poruszono szereg kwestii dot. aktualnych wymogów w zakresie akustyki oraz prawidłowego projektowania i wykonawstwa fasad nowoczesnych budynków.

Jak co roku Związek "SIPUR" był jednym z patronów kolejnej edycji Targów Budowlanych SIBEX, odbywajacych się w Sosnowcu (21-23 kwietnia), a także  jednym ze sponsorów corocznego spotkania entuzjastów fizyki budowli zorganizowanego przez Zakład Fizyki Budowli i Komputerowych Metod Projektowania Politechniki Wrocławskiej (9-12 maja 2017 r., "Cottonina" w Świeradowie Zdroju). Głównym elementem programu był wykład prof. dr. hab. inż. Jerzego Wyrwała "Termodynamiczne podstawy fizyki budowli".

Przedstawiciele "SIPUR" uczestniczyli również w kolejnej edycji konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (11-12 maja, Ożarów Mazowiecki). Jednym z punktów spotkania była dyskusja nt. wymagań w zakresie rozwiązań technologicznych ETICS gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Stowarzyszenie SSO od wielu lat promuje prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń

Tradycyjnie w przeddzień rozpoczęcia Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy "PLASTPOL" w Kielcach, Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz Fundacja PlasticsEurope Polska zorganizowały spotkanie branżowe. W panelu dyskusyjnym poświęconym aktualnym wyzwaniom stojącym przed przemysłem tworzyw sztucznych wziął udział przedstawiciel "SIPUR". 

"SIPUR" był jednym ze sponsorów tegorocznego X Sympozjum z cyklu Budownictwo Ogólne pt. "Zagadnienia konstrukcyjne, materiałowe i cieplno-wilgotnościowe w budownictwie" zorganizowanego przez Katedrę Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Uniwersytetu Techniczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (29-31 maja 2017, Fojutowo), a także spotkania naukowców i praktyków budownictwa podczas Konferencji Inżynierii Przedsięwzięć Budowlanych (8-10 czerwca 2017, Niepołomice). 

Maciej Kubanek ze Związku "SIPUR" został jednym z wiceprzewodniczących Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości. Nowe władze wybrano 21 czerwca br. w Warszawie podczas XXI Zgromadzenia Ogólnego Konfederacji Budownictwa i Nieruchomości. Przewodniczącym KBiN został Krzysztof Baranowski z Polskiego Związku Gipsu.

Związek "SIPUR" był jednym ze sponsorów IV Konferencji "Problemy inżynierii i kształtowania środowiska" zorganizowanej przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (27-28 czerwca br.). Konferencja była połączona z 55-leciem Wydziału Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej UPP. 

Podczas kolejnego spotkania organizacji wspierających Inicjatywę Efektywna Polska, w którym wziął udział przedstawiciel "SIPUR", zaprezentowano wyniki najnowszych badań stanu technicznego budynków jednorodzinnych w Polsce (źródła ogrzewania i standardy izolacyjności cieplnej). Przedyskutowano także "Krajowy Plan Działań dotyczącego efektywności  energetycznej dla Polski 2017" (KPDEE) opublikowany niedawno przez Ministerstwo Energii oraz "Krajowy Program Modernizacji. W kierunku gospodarki niskoemisyjnej" przygotowany przez Instytut Ekonomii Środowiska i Inicjatywę Efektywna Polska.

W drugim kwartale br. "SIPUR" kontynuował cykl prezentacji dla obecnych i przyszłych profesjonalistów budowlanych. Przedstawiciele Związku spotykali się z inżynierami zrzeszonymi w kołach PZITB w Łodzi, Olsztynie i Krakowie, a także ze studentami wyższych uczelni. W ramach prezentacji zatytułowanych "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" omówiono wytwarzanie, budowę, rodzaje i parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Przeczytaj też: Nowoczesne materiały izolacyjne - czym jest PIR/PUR?

Spotkania ze studentami odbyły się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu i Poznaniu, Uniwersytecie Techniczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy, Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, Politechnice w Koszalinie, Krakowie i Wrocławiu.

Podczas Zgromadzenia Ogólnego - 8 czerwca br. - do Związku przyjeto firmy Ekopur System, Purtech Poland i Salus Expo.

Źródło: SIPUR

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Jak zadbać o bezpieczeństwo w garażu?

W garażach i parkingach podziemnych...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Siedzisz w domu? To może być coś dla Ciebie!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Jeśli wciąż siedzisz w domu to może być coś dla Ciebie! Dołącz do #MideaHOMEChallenge i zgarnij niepowtarzalne nagrody od Midea Global i Mancherster City. czytaj dalej »

Zaprawa klejowa – ile i jaki klej do płytek wybrać?

Trzeba pamiętać, że klej do płytek musi pasować do konkretnych ich rodzajów oraz potrzeb...

Czytaj dalej »


Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 st. ułatwiają... Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Wszystko o izolacji budynków »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Odpowiednie przygotowanie podłoża pod hydroizolacje ma ogromny wpływ na jej jakość i późniejsze... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Uzyskaj bezpłatny projekt stropu »
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Projekt zawiera kompletny rysunek wykonawczy oraz zestawienie prefabrykatów i materiałów dodatkowych, takich jak... czytaj dalej»

Sprawdź, jak działa nowoczesny system wentylacji

Mechanizm działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

2/2020
Ekspert Budowlany 2/2020
W numerze m.in.:
  • - Co decyduje o jakości wykonania izolacji ze styropianu?
  • - Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne ogrzewanie domów

Forum

sakana  | 
28-05-2020, 10:00
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
106
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl