Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Działalność Związku SIPUR w IV kwartale 2017 r.

Redakcja  |  03-01-2018
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Fot. SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w IV kwartale ubiegłego roku.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w ubiegłym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS - EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń - SSO. Spotkanie 5 października w Warszawie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową. 

Związek "SIPUR” był jednym ze sponsorów II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów "Budownictwo zrównoważone" (5-6 października 2017 w Bydgoszczy). Organizatorami byli Koło Naukowe Budownictwo Energooszczędne Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Komitet Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP. Uczestniczyli w nim przede wszystkim przyszli profesjonaliści budowlani wywodzący się ze środowiska akademickiego. Zakres tematyczny konferencji obejmował zagadnienia badawcze, realizacyjne i eksploatacyjne związane ze stosowanymi obecnie rozwiązaniami materiałowymi i konstrukcyjnymi w budownictwie ogólnym, niskoenergetycznym, ekologicznym i komunikacyjnym.

Zobacz też: Aktywność Związku SIPUR w III kwartale 2017 r.

Przedstawiciele branży uczestniczą regularnie w konferencjach naukowo-technicznych pod roboczym tytułem "POLIURETANY" (8-11 października 2017, Ustroń), które od pewnego czasu organizuje Politechnika Krakowska wraz z firmą Farmpur z Bydgoszczy. Główne tematy spotkania to aktualne trendy w formulacji i aplikacji pianek sztywnych, poliuretany o specyficznych właściwościach oraz ich modyfikacja, a także synteza, właściwości, aplikacje i recykling tworzyw poliuretanowych. W ramach otwartej dyskusji rozmawiano m.in. o przyszłości i najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą poliuretanową.  

Od pierwszej edycji specjalistycznych targów poświęconych izolacjom przemysłowym "4Insulation" Związek "SIPUR" jest jednym z patronów i uczestników.

"SIPUR" był także jednym ze sponsorów kolejnej edycji Zjazdu Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa" (13-15 października 2017). Miejscem tegorocznego spotkania obecnych i przyszłych profesjonalistów zrzeszonych w PZITB była Politechnika Poznańska.

Organizatorem IX Konferencji dla Budownictwa jest Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa (6-7 listopada 2017, Warszawa). W ostatniej edycji wziął udział przedstawiciel "SIPUR". Uczestnicy konferencji mogą zapoznać się nie tylko ze specjalistyczną wiedzą dostarczaną przez ekspertów budowlanych, ale także z problemami makroekonomicznymi, społecznymi i globalnymi. 

Związek "SIPUR" był też jednym z patronów merytorycznych Konferencji IZOLACJE, która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2017 w Katowicach. Tegoroczna edycja miała tytuł "Modernizacja starego budownictwa w Polsce" była poświęcona stanowi i wyzwaniom stojącym przed istniejącymi zasobami budowlanymi. Wzięło w niej udział ponad dwustu  specjalistów - inżynierów, architektów, projektantów, przedstawicieli związków branżowych, pracowników wyższych uczelni i instytutów badawczych. Organizatorem wydarzenia była Grupa MEDIUM, wydawca miesięcznika IZOLACJE oraz portalu www.izolacje.com.pl.

Ruch "Więcej Niż Energia" zorganizował II Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej (1 grudnia 2017), w którym uczestniczył przedstawiciel Związku "SIPUR". WNE to społeczna koalicja działająca na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Łączy samorządy, instytucje, organizacje pozarządowe i osoby prywatne, które uważają, że Polska potrzebuje poprawy efektywności energetycznej i rozwoju energetyki rozproszonej opartej o źródła odnawialne (OZE). Tematem przewodnim spotkania na Politechnice Warszawskiej była efektywność energetyczna, zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym, w kontekście jakości powietrza i ubóstwa energetycznego.

Przedstawiciel Związku "SIPUR" uczestniczył też w kolejnej edycji Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej zorganizowanej przez wydawnictwo EPS Media (wydawcę czasopisma "Chemia i Biznes") 5 grudnia 2017 r. W spotkaniu wzięło udział ok. 80 osób związanych zawodowo z szeroko pojętym sektorem chemii budowlanej oraz budownictwa.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się 15 listopada br. w Brzegu Dolnym, członkowie "SIPUR" podjęli decyzję o przyjęciu do Związku STI Chemsampler - firmy powstałej w 2016 r. w wyniku przekształcenia firmy Chemsampler. STI Chemsampler specjalizuje się przede wszystkim w natrysku piany poliuretanowej i polimoczników. 

W czwartym kwartale 2017 r. "SIPUR” kontynuował cykl prezentacji pt. POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ dla studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Politechnice Poznańskiej, Krakowskiej oraz Gdańskiej.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, izolacje z pianki, pianki pir/pur, pianka poliuretanowa, piana poliuretanowa, natrysk pianki, SIPUR]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Podłogi nowej generacji - co je wyróżnia?

Od podłóg oczekuje się nie tylko odporności na wgniecenia, ale również...

Czytaj dalej »


Dlaczego warto wybrać okna dachowe? Szara łazienka - aranżacje i inspiracje »
Jesteś dekarzem, architektem lub dystrybutorem? Dowiedz się więcej na temat montażu oraz zapoznaj się z... czytaj dalej » Bez względu na metraż twoja łazienka może wyglądać jak z katalogu. Nie wierzysz? czytaj dalej »

Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Urządzasz łazienkę od podstaw? A może chcesz przeprowadzić generalny remont?

Czytaj więcej »


Czarne urządzenia klimatyzacyjne. Zobacz » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Teraz możesz dopasować kolor urządzenia do wystroju wnętrza! czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

3 pompy w super cenie oraz prezent! Sprawdź »

Wybierz gwarantowany prezent spośród czterech wariantów do wyboru czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Fachowcy wybierają ten tynk! Dlaczego?

Za jego pomocą można wykonać szeroki zakres prac remontowych bez potrzeby kupowania innych materiałów. czytam dalej »


Zyskaj zwrot za prąd nawet do 2% wartości inwestycji » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Szybkie i bezproblemowe podłączenie | Gwarancja odbioru | Możliwość finansowania | Optymalny dobór technologiiczytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Myślisz o wymianie kotła? Weź nawet 8000 dotacji »

Szwedzką dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach programu "Czyste Powietrze"...

Czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

4/2019
Ekspert Budowlany 4/2019
W numerze m.in.:
  • - Energooszczędne kotły kondensacyjne
  • - Jak dopasować bramę garażową?

Forum

mimislim  | 
14-10-2019, 22:02
 | 
1
plilla  | 
14-10-2019, 19:44
 | 
1
ekspertBud  | 
14-10-2019, 18:01
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
124
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
102
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
91
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl