Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Działalność Związku SIPUR w IV kwartale 2017 r.

Redakcja  |  03-01-2018
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Fot. SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w IV kwartale ubiegłego roku.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w ubiegłym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS - EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń - SSO. Spotkanie 5 października w Warszawie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową. 

Związek "SIPUR” był jednym ze sponsorów II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów "Budownictwo zrównoważone" (5-6 października 2017 w Bydgoszczy). Organizatorami byli Koło Naukowe Budownictwo Energooszczędne Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Komitet Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP. Uczestniczyli w nim przede wszystkim przyszli profesjonaliści budowlani wywodzący się ze środowiska akademickiego. Zakres tematyczny konferencji obejmował zagadnienia badawcze, realizacyjne i eksploatacyjne związane ze stosowanymi obecnie rozwiązaniami materiałowymi i konstrukcyjnymi w budownictwie ogólnym, niskoenergetycznym, ekologicznym i komunikacyjnym.

Zobacz też: Aktywność Związku SIPUR w III kwartale 2017 r.

Przedstawiciele branży uczestniczą regularnie w konferencjach naukowo-technicznych pod roboczym tytułem "POLIURETANY" (8-11 października 2017, Ustroń), które od pewnego czasu organizuje Politechnika Krakowska wraz z firmą Farmpur z Bydgoszczy. Główne tematy spotkania to aktualne trendy w formulacji i aplikacji pianek sztywnych, poliuretany o specyficznych właściwościach oraz ich modyfikacja, a także synteza, właściwości, aplikacje i recykling tworzyw poliuretanowych. W ramach otwartej dyskusji rozmawiano m.in. o przyszłości i najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą poliuretanową.  

Od pierwszej edycji specjalistycznych targów poświęconych izolacjom przemysłowym "4Insulation" Związek "SIPUR" jest jednym z patronów i uczestników.

"SIPUR" był także jednym ze sponsorów kolejnej edycji Zjazdu Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa" (13-15 października 2017). Miejscem tegorocznego spotkania obecnych i przyszłych profesjonalistów zrzeszonych w PZITB była Politechnika Poznańska.

Organizatorem IX Konferencji dla Budownictwa jest Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa (6-7 listopada 2017, Warszawa). W ostatniej edycji wziął udział przedstawiciel "SIPUR". Uczestnicy konferencji mogą zapoznać się nie tylko ze specjalistyczną wiedzą dostarczaną przez ekspertów budowlanych, ale także z problemami makroekonomicznymi, społecznymi i globalnymi. 

Związek "SIPUR" był też jednym z patronów merytorycznych Konferencji IZOLACJE, która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2017 w Katowicach. Tegoroczna edycja miała tytuł "Modernizacja starego budownictwa w Polsce" była poświęcona stanowi i wyzwaniom stojącym przed istniejącymi zasobami budowlanymi. Wzięło w niej udział ponad dwustu  specjalistów - inżynierów, architektów, projektantów, przedstawicieli związków branżowych, pracowników wyższych uczelni i instytutów badawczych. Organizatorem wydarzenia była Grupa MEDIUM, wydawca miesięcznika IZOLACJE oraz portalu www.izolacje.com.pl.

Ruch "Więcej Niż Energia" zorganizował II Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej (1 grudnia 2017), w którym uczestniczył przedstawiciel Związku "SIPUR". WNE to społeczna koalicja działająca na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Łączy samorządy, instytucje, organizacje pozarządowe i osoby prywatne, które uważają, że Polska potrzebuje poprawy efektywności energetycznej i rozwoju energetyki rozproszonej opartej o źródła odnawialne (OZE). Tematem przewodnim spotkania na Politechnice Warszawskiej była efektywność energetyczna, zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym, w kontekście jakości powietrza i ubóstwa energetycznego.

Przedstawiciel Związku "SIPUR" uczestniczył też w kolejnej edycji Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej zorganizowanej przez wydawnictwo EPS Media (wydawcę czasopisma "Chemia i Biznes") 5 grudnia 2017 r. W spotkaniu wzięło udział ok. 80 osób związanych zawodowo z szeroko pojętym sektorem chemii budowlanej oraz budownictwa.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się 15 listopada br. w Brzegu Dolnym, członkowie "SIPUR" podjęli decyzję o przyjęciu do Związku STI Chemsampler - firmy powstałej w 2016 r. w wyniku przekształcenia firmy Chemsampler. STI Chemsampler specjalizuje się przede wszystkim w natrysku piany poliuretanowej i polimoczników. 

W czwartym kwartale 2017 r. "SIPUR” kontynuował cykl prezentacji pt. POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ dla studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Politechnice Poznańskiej, Krakowskiej oraz Gdańskiej.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, izolacje z pianki, pianki pir/pur, pianka poliuretanowa, piana poliuretanowa, natrysk pianki, SIPUR]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Dobierz stylowe detale bez korzystania z katalogu »

Za pomocą tego intuicyjnego narzędzia, wybór designu i funkcjonalności osprzętu elektroinstalacyjnego, jest łatwy i przyjemny

Czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Szybki montaż stropu – jak to zrobić »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Czego użyć do uszczelnienia obrzeża wanny lub umywalki?

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Czy da się zabezpieczyć spoinę przed działaniem grzybów i pleśni nawet przez 15 lat? Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Najcieplejszy system okienny »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jak szybko znaleźć usterki lub mostki termiczne? Dobierz ocieplenie dla swojego budynku online »
Szybko znajduj ukryte usterki i skracaj czas diagnostyki dzięki... czytaj dalej » Wybierz grubość ściany, stopień energooszczędności i rodzaj tynku, a na koniec... czytaj dalej»

Jaki materiał wybrać na elewację?

Budując dom, warto także wiedzieć, że możemy wyróżnić go na tle sąsiadujących budynków... czytaj dalej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

3/2020
Ekspert Budowlany 3/2020
W numerze m.in.:
  • - Co trzeba wiedzieć o farbach wewnętrznych?
  • - Jak odebrać balkon od dewelopera?

Forum

OlekW  | 
06-07-2020, 17:34
 | 
1
dk22  | 
05-07-2020, 21:41
 | 
1
sayiid  | 
03-07-2020, 21:35
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
Melono  | 
16-04-2019, 18:18
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl