Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Działalność Związku SIPUR w IV kwartale 2017 r.

Redakcja  |  03-01-2018
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w spotkaniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS
Fot. SIPUR

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" podsumował swoją aktywność w IV kwartale ubiegłego roku.

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w najważniejszym w ubiegłym roku wydarzeniu europejskiej branży ociepleń - IV Forum ETICS. Organizatorem spotkania ponad 270 profesjonalistów związanych z ociepleniami budynków z 25 krajów było European Association for ETICS - EAE, a gospodarzem Stowarzyszenie na rzecz Systemów Ociepleń - SSO. Spotkanie 5 października w Warszawie było okazją do zaprezentowania silnej pozycji polskich producentów związanych z branżą dociepleniową. 

Związek "SIPUR” był jednym ze sponsorów II Ogólnopolskiej Konferencji Studentów i Doktorantów "Budownictwo zrównoważone" (5-6 października 2017 w Bydgoszczy). Organizatorami byli Koło Naukowe Budownictwo Energooszczędne Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy oraz Komitet Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP. Uczestniczyli w nim przede wszystkim przyszli profesjonaliści budowlani wywodzący się ze środowiska akademickiego. Zakres tematyczny konferencji obejmował zagadnienia badawcze, realizacyjne i eksploatacyjne związane ze stosowanymi obecnie rozwiązaniami materiałowymi i konstrukcyjnymi w budownictwie ogólnym, niskoenergetycznym, ekologicznym i komunikacyjnym.

Zobacz też: Aktywność Związku SIPUR w III kwartale 2017 r.

Przedstawiciele branży uczestniczą regularnie w konferencjach naukowo-technicznych pod roboczym tytułem "POLIURETANY" (8-11 października 2017, Ustroń), które od pewnego czasu organizuje Politechnika Krakowska wraz z firmą Farmpur z Bydgoszczy. Główne tematy spotkania to aktualne trendy w formulacji i aplikacji pianek sztywnych, poliuretany o specyficznych właściwościach oraz ich modyfikacja, a także synteza, właściwości, aplikacje i recykling tworzyw poliuretanowych. W ramach otwartej dyskusji rozmawiano m.in. o przyszłości i najważniejszych wyzwaniach stojących przed branżą poliuretanową.  

Od pierwszej edycji specjalistycznych targów poświęconych izolacjom przemysłowym "4Insulation" Związek "SIPUR" jest jednym z patronów i uczestników.

"SIPUR" był także jednym ze sponsorów kolejnej edycji Zjazdu Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa" (13-15 października 2017). Miejscem tegorocznego spotkania obecnych i przyszłych profesjonalistów zrzeszonych w PZITB była Politechnika Poznańska.

Organizatorem IX Konferencji dla Budownictwa jest Związek Pracodawców - Producentów Materiałów dla Budownictwa (6-7 listopada 2017, Warszawa). W ostatniej edycji wziął udział przedstawiciel "SIPUR". Uczestnicy konferencji mogą zapoznać się nie tylko ze specjalistyczną wiedzą dostarczaną przez ekspertów budowlanych, ale także z problemami makroekonomicznymi, społecznymi i globalnymi. 

Związek "SIPUR" był też jednym z patronów merytorycznych Konferencji IZOLACJE, która odbyła się w dniach 16-17 listopada 2017 w Katowicach. Tegoroczna edycja miała tytuł "Modernizacja starego budownictwa w Polsce" była poświęcona stanowi i wyzwaniom stojącym przed istniejącymi zasobami budowlanymi. Wzięło w niej udział ponad dwustu  specjalistów - inżynierów, architektów, projektantów, przedstawicieli związków branżowych, pracowników wyższych uczelni i instytutów badawczych. Organizatorem wydarzenia była Grupa MEDIUM, wydawca miesięcznika IZOLACJE oraz portalu www.izolacje.com.pl.

Ruch "Więcej Niż Energia" zorganizował II Ogólnopolski Kongres Energetyki Obywatelskiej (1 grudnia 2017), w którym uczestniczył przedstawiciel Związku "SIPUR". WNE to społeczna koalicja działająca na rzecz rozwoju energetyki odnawialnej. Łączy samorządy, instytucje, organizacje pozarządowe i osoby prywatne, które uważają, że Polska potrzebuje poprawy efektywności energetycznej i rozwoju energetyki rozproszonej opartej o źródła odnawialne (OZE). Tematem przewodnim spotkania na Politechnice Warszawskiej była efektywność energetyczna, zwłaszcza w sektorze mieszkaniowym, w kontekście jakości powietrza i ubóstwa energetycznego.

Przedstawiciel Związku "SIPUR" uczestniczył też w kolejnej edycji Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej zorganizowanej przez wydawnictwo EPS Media (wydawcę czasopisma "Chemia i Biznes") 5 grudnia 2017 r. W spotkaniu wzięło udział ok. 80 osób związanych zawodowo z szeroko pojętym sektorem chemii budowlanej oraz budownictwa.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się 15 listopada br. w Brzegu Dolnym, członkowie "SIPUR" podjęli decyzję o przyjęciu do Związku STI Chemsampler - firmy powstałej w 2016 r. w wyniku przekształcenia firmy Chemsampler. STI Chemsampler specjalizuje się przede wszystkim w natrysku piany poliuretanowej i polimoczników. 

W czwartym kwartale 2017 r. "SIPUR” kontynuował cykl prezentacji pt. POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ dla studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Politechnice Poznańskiej, Krakowskiej oraz Gdańskiej.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, izolacje z pianki, pianki pir/pur, pianka poliuretanowa, piana poliuretanowa, natrysk pianki, SIPUR]

Zbudujtoznami.pl

BUILDNOW

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Budowanie w technologii suchej »

Drewno od wieków sprawdza się jako materiał budowlany. Jednak...

Czytaj dalej »


Nowy budowlany sklep internetowy. Sprawdź »

Planujesz nowy projekt? Możemy razem znaleźć najlepsze dla ciebie rozwiązanie

Czytaj dalej »


Na jakiej wysokości umieścić umywalkę? OC kontraktowa i OC deliktowa - dlaczego warto?
Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową? czytaj dalej » Roboty budowlane muszą być wykonywane według zapisów w dokumentacji... czytaj dalej »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Która podłoga jest twardsza? Zobacz porównanie » Twoje okna na przyszłość. Zobacz film »

Odporność podłogi na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia powoduje, że nie ma na niej głębokich wgnieceń, dlatego...czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja. Okna można stosować w domach pasywnych. Zobacz »

Bramy, okna, drzwi, ogrodzenia - co nowego?

Nowoczesne podejście do projektowania zaowocowało perfekcyjnym połączeniem stylistycznym, które zyskało nowe...

Czytaj więcej »


Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić? Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Vademecum bezpiecznej rodziny. Poradnik postępowania w sytuacji zagrożenia czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Nowa, lekka masa szpachlowa »

Lekka konsystencja pozwala na łatwe nakładanie na powierzchnie pionowe i poziome czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Jak działa kalkulator doboru napędów okiennych?

Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna...

Czytaj dalej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Eleganckie szklane lampy

Marka Nowodvorski Lighting zaprezentowała nowe oprawy z serii Pear, zaprojektowane przez Łukasza Jaworskiego. Piękne, smukłe klosze lamp z precyzyjnym wykończeniem w kolorze mosiądzu urzekają...

Targi BUDMA 2020

W pierwszym tygodniu lutego 2020 Poznań stanie się międzynarodowym centrum branży budowlanej. Na kolejną edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA przyjedzie prawie 50 tysięcy...

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

5/2019
Ekspert Budowlany 5/2019
W numerze m.in.:
  • - Co Polacy wiedzą o smogu?
  • - Czym ocieplić dach i ściany?

Forum

lalus09  | 
13-12-2019, 15:20
 | 
1
popipop  | 
13-12-2019, 10:48
 | 
1
popipop  | 
13-12-2019, 10:43
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
125
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
103
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
92
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl