Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Działania Związku SIPUR w I kwartale 2018 r.

Redakcja  |  04-04-2018
Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
Konferencja "Nowe cele europejskiego recyklingu" odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie
Fot. SIPUR

W I kwartale br. Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" uczestniczył w wielu konferencjach i spotkaniach branży.

25 stycznia br. przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w II Konferencji "Mapa Drogowa Dla Polskiego Ciepłownictwa" zorganizowanej przez Heat Roadmap Europe, Building Performance Institute Europe BPIE oraz Forum Energii. Prezentacje przedstawione podczas spotkania dotyczyły ciepłownictwa w Europie i w Polsce. Przeprowadzono również debaty panelowe. W konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób związanych zawodowo z ciepłownictwem.

Podczas targów BUDMA 2018 (w dniach od 30 stycznia do 2 lutego 2018) stoisko "SIPUR" znajdowało się w pawilonie 4 poświęconym budownictwu energooszczędnemu. "SIPUR" tradycyjnie bierze udział w tym wydarzeniu - największych targach budowlanych nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Poznaj też: Działalność Związku SIPUR w IV kwartale 2017 r.

"SIPUR" był jednym z patronów ósmej edycji odbywającej sie 1 lutego konferencji "Budujemy hale” zorganizowanej przez kwartalnik branżowy "Nowoczesne Hale". Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom przeznaczonym do obiektów wielkopowierzchniowych, przegrodom zewnętrznym będącym elementami ochrony akustycznej w obiektach wielkopowierzchniowych, zastosowaniu metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych oraz dachom zielonym. W konferencji uczestniczyło ponad stu specjalistów - projektantów, wykonawców, reprezentantów środowiska naukowego.

Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w konferencji "Nowe cele europejskiego recyklingu", która odbyła się 2 marca 2018 w Warszawie. Spotkanie w Domu Europy zorganizowały wspólnie EURACTIV.pl i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Panelistami w debacie eksperckiej byli: Maria Andrzejewska, dyrektor Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Magda Gosk, dyrektor z Departamentu Gospodarki Odpadami, Ministerstwo Środowiska; Andrzej Grzyb, poseł do Parlamentu Europejskiego z Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności; Sarah Nelen, kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Surowców Wtórnych, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Komisja Europejska; prof. ALK dr hab. Bolesław Rok z Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu na Akademii Leona Koźmińskiego; Andrzej Rudka, były doradca, Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Komisja Europejska. Moderatorem dyskusji był Maciej Krzyczkowski z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Związek "SIPUR" wsparł program "Partnerstwo na rzecz dostępności" przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Prezentacja założeń odbyła się 14 marca w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie szans na samodzielne i niezależne funkcjonowanie wszystkich osób, w tym z niepełnosprawnościami, osób starszych i innych osób o szczególnych potrzebach, na równi z innymi obywatelami. W konferencji "Dostępność Plus" (14 marca w Warszawie) wzięli udział m.in. minister Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Piotr Krasuski oraz naczelnik Wydziału Ewaluacji Przemysław Herman.

28 marca w Warszawie przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w spotkaniu inicjatywy "Efektywna Polska". Tematem przewodnim były domy jednorodzinne i smog. Uczestnicy poznali zasady wprowadzenia ogólnonarodowego planu modernizacji domów, korzyści, które przyniesie wprowadzenie szerokiego programu modernizacji domów dla rynku pracy, źródła finansowania prac modernizacyjnych, podobne działania prowadzone w Stanach Zjednoczonych oraz znaczenie pakietu zimowego dla polskiej energetyki. Rozmawiano także o konieczności modyfikacji formuły działania inicjatywy.

W pierwszym kwartale 2018 roku "SIPUR" kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach, a także z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie.

Podczas prezentacji pod hasłem "POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ" przedstawiono technologie wytwarzania poliuretanu i jego budowę, a także rodzaje i parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku na targach BUDMA, do Związku przyjeto firmę ICL, zajmującą się m.in. produkcją i sprzedażą dodatków uniepalniających do systemów poliuretanowych oraz firmę CELS Mariusz Butkiewicz - wykonawca ociepleń domów pianką poliuretanową in-situ.

Źródło: SIPUR

[poliuretan, SIPUR, izolacje pur, izolacje pir, pianki PUR/PIR, izolacje z pianki, PUR/PIR, systemy poliuretanowe, izolacje poliuretanowe, izolacja cieplna, budownictwo energooszczędne]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Jak zadbać o bezpieczeństwo w garażu?

W garażach i parkingach podziemnych...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Siedzisz w domu? To może być coś dla Ciebie!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Jeśli wciąż siedzisz w domu to może być coś dla Ciebie! Dołącz do #MideaHOMEChallenge i zgarnij niepowtarzalne nagrody od Midea Global i Mancherster City. czytaj dalej »

Zaprawa klejowa – ile i jaki klej do płytek wybrać?

Trzeba pamiętać, że klej do płytek musi pasować do konkretnych ich rodzajów oraz potrzeb...

Czytaj dalej »


Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 st. ułatwiają... Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Wszystko o izolacji budynków »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Odpowiednie przygotowanie podłoża pod hydroizolacje ma ogromny wpływ na jej jakość i późniejsze... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Uzyskaj bezpłatny projekt stropu »
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Projekt zawiera kompletny rysunek wykonawczy oraz zestawienie prefabrykatów i materiałów dodatkowych, takich jak... czytaj dalej»

Sprawdź, jak działa nowoczesny system wentylacji

Mechanizm działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

2/2020
Ekspert Budowlany 2/2020
W numerze m.in.:
  • - Co decyduje o jakości wykonania izolacji ze styropianu?
  • - Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne ogrzewanie domów

Forum

sakana  | 
28-05-2020, 10:00
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
106
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl