Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Znamy wyniki konkursu Lider Instalacji 2018

Redakcja  |  25-04-2018
Znamy wyniki konkursu Lider Instalacji 2018
Znamy wyniki konkursu Lider Instalacji 2018
Fot. RI

Grupa MEDIUM wraz z redakcją miesięcznika "Rynek Instalacyjny" są organizatorami konkursu "Lider Instalacji". Zwycięzców poznaliśmy na targach INSTALACJE 2018. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 23 kwietnia br. podczas IV Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych, Sanitarnych, Instalacji, Wentylacji i Klimatyzacji.

Jury oceniało zgłoszone do konkursu produkty pod względem innowacyjności i rozwiązań sprzyjających środowisku oraz działań marketingowych i popularyzacji nowoczesnych technologii.

W tym roku w konkursie wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

MARKETING I ROZWÓJ RYNKOWY FIRMY

Firma Viessmann - za wieloletnią edukację polskich instalatorów w Akademii Viessmann oraz wkład w rozwój kompetencji instalatorów OZE

Od 2003 r. firma oferuje kompleksowe kształcenie w Szkole Nowoczesnych Technik Grzewczych Akademii Viessmann ze szczególnym naciskiem na technologie odnawialnych źródeł energii.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Regulator zdalnego sterowania EasyControl CT 200, Robert Bosch

To system sterowania pracą kotła grzewczego, instalacji ogrzewania i ciepłej wody użytkowej poprzez bezprzewodową komunikację między regulatorem podłączonym do kotła a elektronicznymi grzejnikowymi głowicami termostatycznymi. System może być zarządzany zarówno z poziomu regulatora, jak i urządzeń mobilnych. Zapewnia zwiększenie sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania nawet o 5%.

Czy wiesz: Jak odpowietrzyć kaloryfer?

OGRZEWNICTWO

Gazowy kocioł kondensacyjny o dużej mocy EcoCondens CRYSTAL 100, Termet

Kocioł wysokiej mocy wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami użytkowo-technicznymi, sprawnym wymiennikiem, szerokim zakresem modulacji mocy, cichą pracą i przyjazną obsługą oraz niską emisją. Dzieki dużej efektywności, zwłaszcza w zakresie małych mocy, sprawdzi się w ogrzewaniu budynków i mieszkań niskoenergetycznych. Sterownik kotła pełni też funkcję menadżera w układach kaskadowych (do 600 kW) - pierwszy kocioł steruje układem, a pozostałe są podporządkowane. Ma możliwość podłączenia i sterowania układem solarnym.

INSTALACJE CENTRALNEGO OGRZEWANIA I CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

Kompaktowy separator powietrza DiscalSlim serii 551, Caleffi Poland

To innowacyjne rozwiązanie w zakresie separacji powietrza w instalacjach centralnego ogrzewania. W komorze separacji czynnik wprowadzany jest w turbulencje, mikropęcherzyki powietrza są oddzielane i usuwane poprzez kanaliki odpływowe, a następnie przez zawór odpowietrzający. Dzięki zredukowanym wymiarom oraz regulowanej pozycji przyłączy separator może być zastosowany w miejscach o ograniczonej przestrzeni na przewodach poziomych lub pionowych z komorą odpowietrzania ustawioną pionowo.

Dwufunkcyjna grupa mieszająca do ogrzewania podłogowego z pompą elektroniczną GPA II, Ferro

Dzięki innowacyjnej konstrukcji możliwe jest połączenie rozdzielacza grzejnikowego (np. serii N-RO) oraz rozdzielacza do ogrzewania płaszczyznowego (np. serii N-RZP) w jeden kompaktowy system. Służy do obniżenia i utrzymania żądanej temperatury czynnika grzewczego w układzie ogrzewania płaszczyznowego oraz połączenia go z instalacją grzejnikową. Zamiast zaworu wyposażonego w głowicę termostatyczną z kapilarą zastosowano termostatyczny zawór mieszający.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Pompy ciepła Neoheat Fuji Electric, Iglotech

To powietrzne inwerterowe pompy ciepła do zasilania instalacji centralnego ogrzewania (obiegów grzejnikowego i płaszczyznowego) oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Mogą stanowić samodzielne źródło dla c.o. i c.w.u. lub współpracować np. z kolektorami słonecznymi lub kotłami. Mają funkcję chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Technologia inwertera umożliwia regulację mocy grzewczej w zależności od aktualnych potrzeb. Wyróżniają się wysoką efektywnością - SCOP do 4,48 (176%) - i pracą w temperaturze zewnętrznej do -20°C.

W internetowym głosowaniu czytelników nagrodę Lider Instalacji 2018 otrzymały:

Regulator Lindab UltraLink FTCU, Lindab

To innowacyjny regulator wykorzystujący sensory ultradźwiękowe do pomiarów wydatku, prędkości przepływu i temperatury w przewodzie wentylacyjnym. Umożliwia precyzyjne pomiary przy przepływie już od 0,5 m/s bez generowania dodatkowego oporu i zakłóceń strumienia powietrza. Możliwość integracji z systemem zarządzania budynkiem i komunikacja poprzez Modbus dają szerokie możliwości optymalizacji systemów VAV.

High Integrated Comfort System, Venture Industries

To system wentylacji mieszkaniowej stworzony z myślą o budownictwie wielorodzinnym. W jego skład wchodzą m.in.: wentylatory, tłumiki, nawiewniki oraz regulatory i kratki wywiewne. Dzięki zastosowaniu systemu wentylacja mieszkań nie zależy od warunków atmosferycznych i działa bez względu na porę roku, zapewniając komfort użytkownikom mieszkań. System ma szerokie możliwości sterowania i jest prosty w obsłudze. Wyposażony został w komunikację BMS (MODBUS) i ma możliwość zmiany ciśnienia zadanego, jak również automatycznego dostrojenia nastaw regulatora do parametrów instalacji wentylacyjnej.

W ramach konkursu przyznano także nagrody specjalne: 

  • dla prof. Anny Bogdan, wiceprezes Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, za integrację młodych specjalistów branży instalacyjnej i rozwijanie współpracy międzynarodowej przez PZITS. 
  • dla Tomasza Żuchowskiego, wieloletniego pracownika resortu budownictwa, za inicjowanie działań na rzecz zmian w prawie regulujących kwestie techniczno-budowlane i ładu przestrzennego oraz wspieranie innowacji w polskim budownictwie.

Obejrzyj fotorelację z rozdania nagród

Nagrody wręczali:

  • Bogusława Wiewiórowska-Paradowska, członek zarządu Grupy MEDIUM, 
  • Janusz Starościk, prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPiUG).

O konkursie

Celem konkursu Lider Instalacji jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej. Redakcja czasopisma Rynek Instalacyjny nagradza w ten sposób najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące uzyskanie efektów ekonomicznych i przynoszące satysfakcję użytkownikom, a także zwraca uwagę na usługi i działania firm zasługujące na szczególne wyróżnienie.

[Lider Instalacji, ciepła woda użytkowa, branża instalacyjna, instalacje, instalacje grzewcze, wentylacja, budownictwo wielorodzinne, centralne ogrzewanie, kotły grzewcze, klimatyzacja, urządzenia grzewcze]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  7
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Planujesz samodzielny montaż izolacji?

Czy izolacja od wewnątrz może być zamocowana od razu z płytą wykończeniową?

Czytaj dalej »


Która podłoga jest twardsza? Zobacz porównianie Jakie okna wybrać do domu? Poradnik kupującego
Co jeśli na podłogę spadnie żelazko, nóż czy inny przedmiot? czytaj dalej » Jakie okna wybrać, aby posłużyły ci przez lata? czytaj dalej »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Jak dopasować przycisk spłukujący do stylu łazienki? Zobacz »

Zobacz, który tynk wybierają fachowcy »

Wszechstronność tego materiału oraz doskonałe właściwości robocze sprawiają, że stał się on nieodzownym elementem każdej remontowanej inwestycji

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Planujesz zmianę ogrzewania? Zobacz »
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Poznaj oszczędne i niezawodne rowziązania i ciesz się komfortem przez cały rok! czytaj dalej »

Systemy ociepleń oparte na styropianie i wełnie mineralnej - zobacz porównanie

Zastanawiasz się, czy do ocieplenia domu użyć systemu opartego na styropianie czy na wełnie mineralnej?/span> czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Kiedy warto stosować rury bezszwowe?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Właściwości wielowarstwowych rur Uponor gwarantują odpowiedni komfort pracy oraz szybką i łatwą instalację...czytaj dalej »

Kiedy warto kupować, a kiedy wynajmować maszyny budowlane?

Przed dylematem, co wybrać, staje co roku wielu przedsiębiorców budowlanych i klientów indywidualnych

Czytaj dalej »


Jaką taryfę wybrać dla domu jednorodzinnego? Jak zredukować koszty transportu?
Jedyne, co musisz zrobić, to dostosować taryfę, do sposobu, w jaki w ciągu tygodnia korzystasz z energii elektrycznej. czytaj dalej » W dobie zmian na rynku bardzo ważna jest umiejętność maksymalnego redukowania kosztów transportu. czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

1/2020
Ekspert Budowlany 1/2020
W numerze m.in.:
  • - Ocieplasz dom, chronisz klimat
  • - Co zrobić, aby ocieplenie służyło długie lata?

Forum

Corwi  | 
30-03-2020, 14:32
 | 
1
pawelszabla  | 
30-03-2020, 14:23
 | 
1
pawelszabla  | 
30-03-2020, 12:19
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
126
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
105
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
95
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl