Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

RE-energy - spojrzenie na OZE

Redakcja  |  11-07-2019
RE-energy - spojrzenie na OZE
RE-energy - spojrzenie na OZE
Fot. Re-energy

W dniach 10-11 września br. Warszawa będzie miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko. Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy będzie okazją do zapoznania się z nowościami w branży, nawiązania nowych kontaktów biznesowych, a także poszerzenia wiedzy.

Targi RE-energy zgromadzą wystawców, którzy zaprezentują swoje rozwiązania i nowości technologiczne. Wśród wystawców są producenci modułów fotowoltaicznych, np. firmy XDISC, SOLUXTEC GmbH czy ZNShine Solar, producenci konstrukcji do instalacji PV - m.in. B&K Solare Zukunft, Van der Valk, T-Werk GmbH, Renosol oraz wykonawcy farm fotowoltaicznych - T&T Proenergy czy PBDI, a także producent aparatów i urządzeń rozdzielniczych dla energetyki JEAN MUELLER Polska.

Firma Semicon zaprezentuje złącza do montażu na przewodach oraz panelowe do montażu w rozdzielnicach, narzędzia montażowe i puszki połączeniowe. Nie zabraknie również dystrybutorow EnergyNat, energyRE, Solarity, Energy RE. Swoje produkty zaprezentują też producent rekuperatorów PRANA, a także firma ENGECO Polska, AX Technology, Lehmann KG, Kwangoko i wiele innych. Nie zabraknie również nowinek ze świata ekologicznych technologii mobilnych. 

Nowością tegorocznej edycji targów RE-energy będzie również seminarium Round Table about clean air organizowane we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Elektromobliności (PSEM), które odbędzie się pierwszego dnia targów, 10 września. Round Table to innowacyjna formuła prowadzenia paneli, szkoleń czy spotkań. W odróżnieniu od klasycznego układu konferencyjnego umożliwia interakcję między uczestnikami, stwarza możliwość wymiany myśli i doświadczeń. Przy każdym ze stołów odbędzie się dyskusja na bieżące tematy dotyczące niskiej emisji i redukcji CO2 w kilku wymiarach. Idea ta wprowadza dynamizm, umożliwia integrację i networking między uczestnikami oraz aktywizuje wszystkich zaangażowanych. Formuła Round table jest optymalną formą spotkań dla przedstawicieli kilku stron, np. administracji publicznej czy samorządów i biznesu. Dyskusję można zaplanować tak, by każdy uczestnik został włączony w proces rozmowy, a każda ze stron mogła przedstawić swoje stanowisko oraz aby spotkanie zakończyło się rozwiązaniem czy wyznaczeniem wspólnych działań. Jest to bardzo popularna metoda tzw. włączająca i aktywizująca - wszystkie strony maja czuć się równe i aktywne. Proces round table doskonale sprawdza się w procesie konsultacji społecznych, dialogach publicznych, podczas szkoleń czy spotkań networkingowych.

Doświadczeni prelegenci przedstawią także zagadnienia emisji CO2 oraz definicję niskiej emisji. Uczestnicy poznają najnowsze ustalenia i plany europejskie zawarte w dyrektywie RED II w zakresie różnych sektorów gospodarki, poznają mechanizmy wyliczania emisji GHG [greenhouse gas] oraz poznają przykłady analiz LCA [Life Cycle Assessment], aby zrozumieć czym jest efekt ekologiczny i jak go wyznaczać. Zaprezentowane będą nowoczesne, niskoemisyjne biopaliwa i biokompenenty z biomasy, czyli nowe możliwości biznesowe i środowiskowe w redukcji CO2, innowacyjne modele gospodarki niskoemisyjnej, przykłady dobrych praktyk i rozwiązań, odbędą się także warsztaty z case study w zakresie doboru najkorzystniejszego rozwiązania pod kątem konkretnego problemu. Uczestnicy dostaną gotowe odpowiedzi na pytanie, gdzie szukać pieniędzy na inwestycje ekologiczne i środowiskowe, jaka jest nowa perspektywa finansowa i nowe instrumenty finansowe w Europie.

Organizatorzy zwrócą również uwagę, że  elektromobilność to więcej niż samochody na prąd - to również energetyka i smart city, magazynowanie energii, wykorzystanie OZE, a atakże ograniczanie niskiej emisji przez produkcję energii z biopaliw.

Więcej informacji na stronie www.reenergyexpo.pl

[oze, branża oze, energetyka, energia odnawialna, zużycie energii, dwutlenek węgla, elektromobliność, Re-energy]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Czy Twoja skrzynka z narzędziami jest kompletna?

Skrzynka z narzędziami to niezbędna rzecz w każdym domu. Niezależnie od tego, czy raz na ruski rok musimy naprawić cieknący zlew, czy może regularnie przeprowadzamy mniejsze i większe remonty...

Czytaj dalej »


Szybkie obróbki trudnych miejsc. Uszczelnienia » Szara łazienka - aranżacje i inspiracje »
Wykonywanie obróbek w miejscach trudno dostępnych lub przy łączeniu różnorodnych materiałów budowlanych... czytaj dalej » Bez względu na metraż twoja łazienka może wyglądać jak z katalogu. Nie wierzysz? czytaj dalej »

Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Urządzasz łazienkę od podstaw? A może chcesz przeprowadzić generalny remont?

Czytaj więcej »


Sprzątanie po pracach wykończeniowych - garść dobrych praktyk » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Prace związane z remontem lub wykończeniem budynku kończą się sprzątaniem. Jego nieprawidłowy bądź nieprzemyślany przebieg może w najlepszym razie spowodować... czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Jaka powinna być odzież robocza?

Co jest kluczowe w kontekście ochrony przed różnymi zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i atmosferycznymi? czytaj dalej »


Jaki tynk na elewację wybrać? Który jest odporny na wilgoć i brud? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Jakie wymagania musi spełnić dobry tynk na elewację? czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Kredyt na remont nieruchomości - co wybrać?

Prace remontowe zawsze odbijają się na kondycji domowego budżetu. Często konieczne jest skorzystanie z finansowego wsparcia banku. Jakie rozwiązania najlepiej nadają się do realizacji określonego celu? czytam dalej »


Czy energia odnawialna jest dla Ciebie? Przekonaj się » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Są trzy zasadnicze powody, dla których energia odnawialna powinna zyskiwać na znaczeniu.czytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Myślisz o wymianie kotła? Weź nawet 8000 dotacji »

Szwedzką dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach programu "Czyste Powietrze"...

Czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Aktualny numer

4/2019
Ekspert Budowlany 4/2019
W numerze m.in.:
  • - Energooszczędne kotły kondensacyjne
  • - Jak dopasować bramę garażową?

Forum

dagmara123  | 
17-09-2019, 22:12
 | 
1
dagmara123  | 
17-09-2019, 22:11
 | 
1
dagmara123  | 
17-09-2019, 22:10
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
124
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
102
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
91
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl