Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

MONTERIADA 2020

Redakcja  |  12-02-2020
MONTERIADA 2020
MONTERIADA 2020
Fot. POiD

Budowa domu to skomplikowany proces - trzeba bowiem wiedzy i doświadczenia, aby postawić budynek, ocieplić go i zainstalować w nim nowoczesną stolarkę otworową. W dniach od 4 do 7 lutego mogły się o tym przekonać osoby odwiedzające stoisko MONTERIADY na targach BUDMA w Poznaniu, oglądając pokazy montażu w dwóch strefach wydarzenia.

Stoisko MONTERIADY odwiedziło ok. 25 000 osób, które obserwowały montaż rozwiązań Partnerów wydarzenia oraz budowę domu na żywo.

W tym roku na stoisku MONTERIADY zaprojektowano dwie zupełnie autonomiczne strefy montażowe o zupełnie innej dynamice, choć towarzyszyła im wspólna idea: promocji dobrego montażu zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Na pierwszym planie znalazła się dużych rozmiarów platforma, na której instalowane były produkty z branży stolarki otworowej. W strefie tej można było zobaczyć takie rozwiązania jak: nawiewniki ścienne higrosterowane AERECO WENTYLACJA, przesuwne drzwi tarasowe Aluplast; okno drewniano-aluminiowe i markizę firmy FAKRO, manipulator do szkła Glasslift; zewnętrzne drzwi wejściowe Thermo65 w klasie RC2 oraz garażową bramę segmentową LPU42 z powierzchnią Duragrain wraz z napędem z nowej serii SupraMatic 4 firmy Hörmann; niezawodne mocowania Klimas Wkręt-met; system CBM MARBET (Ciepła Belka Montażowa), stosowany przy montażu w strefie docieplenia - Marbet Bausystem; drzwi wewnętrzne i ościeżnicę wewnątrzlokalową Porta; okucia Roto Frank; piany montażowe, taśmy i masy paroizolacyjne Soudal oraz profesjonalne narzędzia dla monterów marki Stanley Black & Decker.

Zobacz też: Sprawdź, co jest ważne przy wyborze okien

Z boku umieszczono z kolei strefę budowy domu na żywo, dzięki której goście mogli zobaczyć, jak prawidłowo łączyć stolarkę otworową z murem i izolacją termiczną. Ściany instalacji powstały ze szlifowanych pustaków ceramicznych ZCB Owczary łączonych ze sobą za pomocą Pianokleju do murowania od marki Selena. Partnerem MONTERIADY była również firma Blachy Pruszyński, która prezentowała stalowe pokrycia dachowe i elewacyjne. W efekcie powstała wielka makieta, prezentująca przekrój jednej ze ścian budowli przez wszystkie warstwy.

W tej przestrzeni przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu edukowało, jak prawidłowo ocieplać ściany z zastosowaniem styropianu, promując stosowanie kompletnych systemów ociepleń ETICS. Warsztaty skutecznego i bezpiecznego ocieplania były elementem kampanii edukacyjnej STYROPIAN.men realizowanej przez PSPS. Projekt miał też podkreślić rolę szarego styropianu w budownictwie energooszczędnym. Targi BUDMA 2020 były również okazją do zaprezentowania Styropianu w ETICS, kolejnej postaci kampanii edukacyjnej PSPS STYROPIAN.men. Nowy bohater pokazuje, że zestaw kompletnych i przebadanych składników ocieplenia jednego producenta to całość, a jego stosowanie, w odróżnieniu od przypadkowo dobranych elementów, przynosi długoterminowe korzyści. Ocieplenie w systemie ETICS na styropianie to dominujące rozwiązanie w większości krajów Europy. W Polsce wykonuje się tą metodą około 85% ociepleń. Z uwagi na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków coraz bardziej popularne stają się systemy z zastosowaniem nowoczesnych szarych odmian styropianu, które - przy podobnej grubości płyt - izolują o ok. 30% skuteczniej niż standardowy biały styropian.

Podczas drugiego dnia targów odbyła się debata, pt. "Świadomy krok w przyszłość - zawód monter stolarki budowlanej", przygotowana dla uczniów, którzy podjęli tego typu kształcenie. W spotkaniu uczestniczyli: Piotr Bartosiak - zastępca dyrektora Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Arkadiusz Dratwa - dyrektor Zespołu Szkół im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, wiceprezes Polskiej Izby Budownictwa, Janusz Komurkiewicz - prezes zarządu Związku POiD, członek zarządu FAKRO, Szymon Kwaśnik - ambasador kampanii "Dobry montaż”, Artur Pęksyk - syrektor ds. sprzedaży i marketingu Porta Drzwi, Zbigniew Talaga - wicekurator oświaty, Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Gospodarzem debaty była firma Porta, a współorganizatorem Związek POiD.

Na zakończenie drugiego dnia MONTERIADY odbyła się konferencja prasowa Związku POiD, organizatora akcji. Prezes zarządu Związku POiD - Janusz Komurkiewicz, przybliżył wybrane działania stowarzyszenia na rzecz rozwoju branży stolarki budowlanej. Wspomniał m.in. o: staraniach na rzecz urealnienia przepisów zawartych w Nowych Warunkach Technicznych, regionalnych spotkaniach z małymi i średnimi producentami na temat aktualnych przepisów prawa i norm związanych z prawidłowym wprowadzaniem wyrobów budowlanych do obrotu, zbliżającym się XI Kongresie Stolarki Polskiej, a także działaniach wspierających szkolnictwo w zawodzie "monter stolarki budowlanej". Nawiązał też do szóstej odsłony kampanii edukacyjnej "Dobry montaż".

Jednym z gospodarzy MONTERIADY był Edmont (skrót od Ed Montersky), który zajmuję się montażem stolarki budowlanej, korzystając przy tym zawsze z nowoczesnych narzędzi i zaawansowanych technik montażowych. Interesuje się też nowinkami technologicznymi. Lubi dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem. Swoim wizerunkiem wspiera akcję edukacyjną "Dobry montaż".

Patroni merytoryczni wydarzenia: Instytut Techniki Budowlanej, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianów oraz Targi Budownictwa i Architektury BUDMA.

[dobry montaż, ciepły montaż, stolarka budowlana, stolarka otworowa, stolarka okienna, okna i drzwi, Monteriada, targi Budma, Budma 2020, montaż stolarki]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  4
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Jak zadbać o bezpieczeństwo w garażu?

W garażach i parkingach podziemnych...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Zaprawa klejowa – ile i jaki klej do płytek wybrać?

Trzeba pamiętać, że klej do płytek musi pasować do konkretnych ich rodzajów oraz potrzeb...

Czytaj dalej »


Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 st. ułatwiają... Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Wszystko o izolacji budynków »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Odpowiednie przygotowanie podłoża pod hydroizolacje ma ogromny wpływ na jej jakość i późniejsze... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Uzyskaj bezpłatny projekt stropu »
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Projekt zawiera kompletny rysunek wykonawczy oraz zestawienie prefabrykatów i materiałów dodatkowych, takich jak... czytaj dalej»

Sprawdź, jak działa nowoczesny system wentylacji

Mechanizm działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

2/2020
Ekspert Budowlany 2/2020
W numerze m.in.:
  • - Co decyduje o jakości wykonania izolacji ze styropianu?
  • - Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne ogrzewanie domów

Forum

Natkak  | 
04-06-2020, 15:42
 | 
1
Ada7  | 
03-06-2020, 17:58
 | 
1
AleGosciu123  | 
02-06-2020, 09:59
 | 
2
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl