Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań

Redakcja  |  10-02-2020
Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań
Szybsze projektowanie i dobór właściwego systemu zamocowań
Fot. fischer Polska

Moduł INSTALL-FIX oprogramowania projektowego FIXPERIENCE umożliwia planistom i handlowcom projektowanie systemów instalacyjnych wraz z odpowiednimi kotwami i dokumentacją, w elastyczny i prosty sposób. Wystarczy kilka kliknięć oraz wprowadzenie parametrów, a otrzymamy obliczenia statyczne zgodne z aktualnymi, europejskimi wymogami technicznymi. Program działa intuicyjnie i określa wymagane ilości poszczególnych elementów.

Narzędzie prowadzi użytkowników krok po kroku przez proces projektowania. Pasek stanu zapewnia stałą aktualizację wykorzystania obciążenia statycznego wybranego systemu instalacji fischer. Użytkownicy mogą projektować ogólne lub bardziej złożone instalacje zgodnie z wymaganiami. Menu szybkiego wyboru zapewnia statyczne proofy dla dziesięciu różnych, standardowych rozwiązań z konsolami, ramkami i kanałami. Alternatywnie proces projektowania można również rozpocząć poprzez wstępny wybór pożądanego systemu instalacyjnego przy indywidualnym określeniu przekroju kanałów oraz długości lub odległości punktów podparcia.

Następnie, użytkownik ma możliwość określenia rodzaju, średnicy, izolacji oraz iliczby rur, które mają być przenoszone przez system instalacyjny. Rury i kanały, które są puste lub wypełnione mediami, można wprowadzić na graficznym obrazie systemu wsporczego. To automatycznie generuje modele obciążeń, zapewniając w ten sposób wymagane statyczne dowody dla systemów kanałów. Ponadto poszczególne obciążenia - np. dla klimatyzatora lub sprężarki - można wprowadzać bezpośrednio przez dowolnie definiowane punkty lub obciążenia liniowe. Oprócz weryfikowalnego wydruku program generuje również listę części wymaganych: komponentów dla wybranego systemu, w tym wsporników do zawieszania, prętów gwintowanych, kanałów, obejm rurowych i złączy.

FIXPERIENCE firmy fischer obejmuje oprogramowanie inżynierskie i specjalne moduły aplikacyjne dla wszystkich głównych branż. Specjaliści mogą zatem planować całe projekty, a także poszczególne aplikacje w sposób ukierunkowany i przy minimalnych kosztach. Wprowadzenie wartości do przybornika znacznie ułatwia pomiar. Odpowiednie dane są wyświetlane w czasie rzeczywistym w oknie wyników. Jasny język i intuicyjna ikonografia ułatwiają zrozumienie programu. Wprowadzanie za pomocą jednego kliknięcia dowolnych liczb, które wymagają zmiany, ułatwia obsługę oprogramowania. Istnieje możliwość wyświetlenia lub ukrycia wszystkich okien, np. okna informacji o produkcie. Użytkownicy mogą również wybierać pomiędzy graficznymi obrazami 3D lub 2D. Grafikę można obracać o 360º, obracać, pochylać lub powiększać za pomocą myszy.

Oprogramowanie wspiera planistów i wykonawców na całym świecie, we wszystkich fazach projektów HVAC. Zakres usług obejmuje praktyczne, cyfrowe narzędzia do wybierania i projektowania systemów instalacyjnych oraz montażowych. 

Jeśli zaistnieje potrzeba dodatkowego wsparcia, inżynierowie aplikacji fischer mogą również ustalić listę niezbędnych zamocowań. Dodatkowe usługi fazy planowania obejmują: szczegółowe rysunki wniosków dla projektów ze szczegółami CAD, obliczeniami i zaproszeniami do składania ofert. Instalatorzy mogą również znaleźć wsparcie przy rozwiązaniu szczególnie problematycznych zadań, korzystając z konsultanta ds. produktów cyfrowych w nowej aplikacji dla handlowców "fischer Professional" na Androida i iOS (w Polsce dostępna będzie od połowy 2020 roku). Aplikacja pozwala im zamówić produkt bezpośrednio od specjalistycznego sprzedawcy. Narzędzie posiada również funkcję czatu, która umożliwia użytkownikom bezpośrednią komunikację z inżynierami aplikacji. Inne przydatne rozwiązania dla użytkowników aplikacji to: katalog produktów, wyszukiwarka dystrybutorów wyposażona w geolokalizację, skaner kodów kreskowych czy informacje o nowościach produktowych fischer.

Planiści i handlowcy HVAC mogą również uzyskać wsparcie przy projektowaniu ram kanałów, w tym obejm rurowych i elementów przesuwnych, a także wszystkich innych niezbędnych komponentów, za pośrednictwem usługi montażu wstępnego. fischer oferuje również szeroki program szkoleń z seminariami specjalnie dla branży elektrycznej i HVAC. Certyfikowani trenerzy branżowi, doświadczeni handlowcy i inżynierowie, przekazują swoją wiedzę w akademii fischer lub u klienta. Przebieg szkolenia obejmuje materiał teoretyczny i liczne możliwości ćwiczeń praktycznych odbywających się na modelach o oryginalnych rozmiarach.

Oprogramowanie bierze również pod uwagę rosnącą internacjonalizację i międzynarodowe działania wielu planistów i firm budowlanych. Integracja europejskich ocen technicznych w poszczególnych modułach z kilkoma odpowiednimi załącznikami krajowymi umożliwia planistom pracę nad zleceniami międzynarodowymi zgodnie z obowiązującymi przepisami. Oprogramowanie obowiązuje w całej Europie pod względem aprobat technicznych (ETAG 001 i EC2 oprócz nowej EN 1992-4, a także EC1, EC3 i EC5), w tym krajowych dokumentów aplikacyjnych. Użytkownicy mają nieograniczony wybór między wszystkimi zwykłymi jednostkami obciążenia i miary. Ręczna lub automatyczna funkcja "aktualizacji na żywo" stale aktualizuje użytkowników.

Dzięki temu narzędziu fischer ustanawia nowe standardy w zakresie przyjazności dla użytkownika i obsługi.

fischer FIXPERIENCE - dostępne moduły:

  • C-FIX do projektowania stalowych i łączonych kotew w betonie i murze; te same powierzchnie są dostępne dla obu opcji;
  • REBAR-FIX do pomiaru połączeń prętów zbrojeniowych w konstrukcji żelbetowej z opcją stworzenia weryfikowalnego proofa;
  • MORTAR-FIX do określania objętości zaprawy do łączonych kotew w betonie i murze - w tym do połączeń prętów zbrojeniowych po montażu;
  • WOOD-FIX do szybkiego projektowania połączeń drewnianych i wzmocnień za pomocą śrub fischer, w tym do określania stref ciśnienia wiatru i śniegu;
  • INSTALL-FIX do projektowania systemów instalacyjnych, w tym odpowiednich kotew i dokumentacji; działa poprzez wejście graficzne i określa wymagane ilości poszczególnych elementów;
  • RAIL-FIX - rozwiązanie do szybkiego zaprojektowania zakotwień zarówno do poręczy wewnętrznych, jak i zewnętrznych, balustrad i balustrad schodowych. Nowość: teraz moduł zawiera dodatkową opcję projektowania elementów stalowych, takich jak poręcze i tralki, a także połączeń między płytami kotwiącymi, uchwytami i tralkami. Obejmuje również określenie wymaganej grubości płyty, w której nastąpi kotwienie.

[oprogramowanie, fischer, system instalacyjny, kotwy, rury, inżynier]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  1
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Jak zadbać o bezpieczeństwo w garażu?

W garażach i parkingach podziemnych...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Zaprawa klejowa – ile i jaki klej do płytek wybrać?

Trzeba pamiętać, że klej do płytek musi pasować do konkretnych ich rodzajów oraz potrzeb...

Czytaj dalej »


Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Ergonomiczne pokrętła ustawione względem użytkownika pod kątem 45 st. ułatwiają... Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Wszystko o izolacji budynków »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Odpowiednie przygotowanie podłoża pod hydroizolacje ma ogromny wpływ na jej jakość i późniejsze... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Uzyskaj bezpłatny projekt stropu »
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Projekt zawiera kompletny rysunek wykonawczy oraz zestawienie prefabrykatów i materiałów dodatkowych, takich jak... czytaj dalej»

Sprawdź, jak działa nowoczesny system wentylacji

Mechanizm działania polega na doprowadzeniu czystego, świeżego powietrza i odprowadzeniu zużytego, przy pomocy... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Czym kierować się przy wyborze dachu?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strome oraz co piąta termoizolacja na krokwiach w Niemczech... czytaj dalej » Wybierając pokrycie dachowe należy kierować się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim...czytaj dalej »

Jak uzyskać kredyt hipoteczny przy niskich dochodach?

Co roku rośnie ilość osób, które zaciągają zobowiązanie na kilkadziesiąt następnych lat. Jednak, co w sytuacji, gdy mamy niskie dochody i chcemy starać się o kredyt hipoteczny?

Czytaj dalej »


Elewacja z kamienia naturalnego - jaki materiał wybrać? Szukasz drzwi wysokiej jakości? Sprawdź
Podpowiadamy, jakie kamienie będą najtrwalsze i ile kosztuje zrobienie kamiennej elewacji. czytaj dalej » Wystarczy zdecydować się na model, który jest izolacyjny cieplnie i nie przepuszcza zimnego powietrza do wewnątrz i... czytaj dalej »

Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Klimakonwektor jak grafika lub obraz

Marka Galletti wprowadziła na rynek nową serię klimakonwektorów – ART-U Canvas. Przedni panel urządzenia może być w pełni spersonalizowany – to od użytkownika zależy, jak będzie...

Jak branża OZE walczy z koronawirusem?

Większość branż w Polsce i na świecie zmaga się z konsekwencjami pandemii COVID-19. Wiele podmiotów odczuwa braki personalne czy płynności dostaw. Ci, którzy odpowiednio zabezpieczyli swój biznes...

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

2/2020
Ekspert Budowlany 2/2020
W numerze m.in.:
  • - Co decyduje o jakości wykonania izolacji ze styropianu?
  • - Powietrzne pompy ciepła – nowoczesne ogrzewanie domów

Forum

AleGosciu123  | 
02-06-2020, 09:59
 | 
2
Radson  | 
01-06-2020, 15:28
 | 
2
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl