Pobierz bezpłatny poradnik

 

Hydroizolacja fundamentów - materiały i wykonanie

POBIERZ BEZPŁATNY PORADNIK - po prostu ZALOGUJ SIĘ na swoim koncie

Grupa Selena z godłem Teraz Polska

Redakcja  |  15-06-2020
Grupa Selena z godłem Teraz Polska
Grupa Selena z godłem Teraz Polska
Fot. Grupa Selena

Grupa Selena – producent i dystrybutor chemii budowlanej oraz właściciel marki TYTAN – została uhonorowana godłem „Teraz Polska” za piankolej TYTAN Professional 60 SEKUND.

Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych oraz statuetek „Teraz Polska” miała miejsce przed Pałacem Prezydenckim. Nagrodę na ręce prezesa Grupy Selena Krzysztofa Domareckiego oraz prezesa spółki dystrybucyjnej Andrzeja Ulfiga przekazała Pierwsza Dama RP – Agata Kornhauser-Duda.

Grupa Selena od prawie 30 lat reprezentuje Polskę i polskie wyroby na świecie – sprzedaje swoje produkty w ponad 100 państwach i posiada fabryki w 17 krajach na 4 kontynentach. Pianokleje to nowa kategoria produktów, w których Selena jest prekursorem i światowym liderem. Ich zalety to oszczędność czasu pracy sięgająca 30% w porównaniu do tradycyjnych technologii oraz mniejsze koszty dla środowiska. Pianokleje Tytan służą do klejenia ścianek działowych, płyt styropianowych czy płyt gipsowo-kartonowych. Puszka pianokleju zastępuje od 25–40 kg tradycyjnego kleju sypkiego, co zmienia koszty przechowywania, noszenia oraz zużycia materiałów budowalnych. W przypadku pianoklejów mamy do czynienia z czystą technologią, po której wykonawca nie musi wiele sprzątać. Na budowie nie trzeba również używać wody czy prądu, co wpływa pozytywnie na środowisko, zmniejsza koszty inwestycji oraz poprawia komfort pracy wykonawcy.

Zobacz też: Grupa Selena z tytułem Ukryty Czempion

„Uznanie kapituły znaku Teraz Polska oraz Pana Prezydenta RP jest dla nas bardzo ważne – zwłaszcza, jeśli dotyczy tak rewolucyjnego produktu opracowanego przez polskich chemików w naszym laboratorium R&D Selena Labs. Pianoklej Tytan Professional 60 SEKUND zmienia podejście do budowania i wpisuje się w najnowsze trendy na światowych placach budowy. To koncept polskiej myśli technologicznej, który jest dostępny na ponad 100 rynkach, na których działa Selena. Cieszy nas szczególnie, że jesteśmy pionierami tego autorskiego rozwiązania, a pracownicy budowlani zaufali naszym innowacjom. Jesteśmy dumni, że nasi koledzy z laboratorium potrafili wymyślić zupełnie nowe produkty i zapełnić segmenty rynku dotychczas zupełnie nieodkryte przez największe międzynarodowe koncerny. Szybki pianoklej uniwersalny Tytan 60 SEKUND to produkt o bardzo szerokim zastosowaniu. Wyrób ten na stałe powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego budowlańca, zajmującego się pracami wykończeniowymi. Za jego pomocą zamontujemy płyty gipsowo-kartonowe i OSB, styropian EPS i XPS, wełnę mineralną, przykleimy kasetony, listwy, progi, parapety, schody. Doskonale nadaje się też do murowania ścianek działowych. Jeżeli zależy nam na błyskawicznym chwycie początkowym, bardzo przydatnym np. przy montażu warstw izolacyjnych na sufitach, powinniśmy wybrać pianoklej TYTAN 60 SEKUND, który chwyta po minucie, a po trzech w pełni stabilizuje klejony element” – mówi Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Grupy Selena.

„Konkurs «Teraz Polska» istnieje od 30 lat. Powołany został u progu transformacji ustrojowej 1989 roku, aby wspierać polską przedsiębiorczość oraz zachęcać konsumentów do zakupu polskich produktów w dobie zalewu rynku zagranicznymi towarami. Przez lata biało-czerwone Godło «Teraz Polska» stało się synonimem najwyższej polskiej jakości i wzbudza zaufanie zarówno klientów, jak i przedsiębiorców” – mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Grupa Selena od kilku lat wprowadza na rynek nowoczesne rozwiązania chemii budowlanej, które zmniejszają emisję CO2, zapewniają wyższą izolację ciepła i spełniają wymagania polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Wykorzystanie tych produktów redukuje poziom hałasu oraz chroni przed wysoką lub niską temperaturą w budynku, co podwyższa komfort mieszkających lub pracujących w nim osób. Zarówno producenci materiałów budowlanych, jak i budowlańcy – dla których materiały te są przeznaczone – powinni podczas wybierania rozwiązań uwzględniać trzy aspekty:

 • bezpieczeństwo – dla ludzi, którzy będą mieszkać lub pracować w danych budynkach,
 • środowisko naturalne – w zakresie bezpośredniego kontaktu pracowników i mieszkańców, ale również szerzej – w kontekście wpływu na środowisku, np. procesu produkcyjnego materiałów lub procesu budowy,
 • efektywność budowy – rozumiana jako szybkość procesu powstawania.

Zastosowanie pianokleju Tytan 60 SEKUND:

 • murowanie ścianek działowych i obudów z bloczków silikatowych, gazobetonowych i pustaków ceramicznych,
 • klejenie płyt gipsowo-kartonowych i płyt OSB,
 • montaż parapetów okiennych i schodów,
 • klejenie płyt styropianowych EPS i XPS,
 • łączenie elementów dekoracyjnych, kasetonów i listew podłogowych.

Właściwości pianokleju:

 • chwyt początkowy – 60 sekund dla lekkich elementów
 • temperatura aplikacji: od 0°C do +30°C
 • temperatura puszki: od +5°C do +30°C
 • czas korekty: ≤ 2 min
 • czas pełnego utwardzenia: ≤ 3 min
 • wydajność: ok. 40 mb
 • pojemność: 750 ml

Zalety produktu:

 • łatwość montażu - wygodny w nakładaniu,
 • szybkość łączenia - chwyt początkowy już po 60 sekundach,
 • niski przyrost zapewniający stabilność klejonych elementów,
 • możliwość stosowania w szerokim zakresie temperatur.

Innowacyjne rozwiązania opracowywane są przez zespół ekspertów R&D – Selenę Labs, która mieści się w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Selena Labs jest pierwszą polską firmą będącą liderem projektu prowadzonego w ramach międzynarodowego konsorcjum w programie Horyzont 2020. Centrum R&D Grupy Selena otrzymało grant na opracowanie i wdrożenie systemu pian oraz pianoklejów poliuretanowych o wysokich właściwościach izolacyjnych – w ramach projektu EENSULATE. Jest to część największego w historii Unii Europejskiej programu finansowania badań naukowych i innowacji – Horyzont 2020 – jego budżet to blisko 80 mld euro. Oprócz projektu EENSULATE, Selena Labs uczestniczy także w projekcie BioMotive (również w Programie Horyzont 2020), który ma na celu przygotowanie gruntu pod produkcję oraz sprzedaż komponentów opartych na surowcach bioodtwarzalnych, pochodzących z roślin.

[chemia budowlana, pianoklej, kleje poliuretanowe, piany poliuretanowe, Selena, Tytan, płyty styropianowe, płyty g-k, płyty osb]

Galeria aktualności  Ilość zdjęć:  3
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego powinieneś zamontować te czujniki?

Przeznaczone są do monitorowania pomieszczeń domowych pod kątem występowania... czytaj dalej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Planujesz budowę domu? Sprawdź »

Zanim przystąpimy do budowy, zastanówmy się nad...

Czytaj więcej »


Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź » Jak zabezpieczyć dach płaski przed wodą?
Kocioł? Pompa ciepła? Jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu? czytaj dalej » Systemowe podejście do hydroizolacji i odwodnienia dachów płaskich... czytaj dalej»

Porównanie twardości podłóg drewnianych »

Jeśli chcesz wiedzieć na czym stoisz to powinieneś wiedzieć, że fornirowana podłoga drewniana...

Czytaj dalej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Najcieplejszy system okienny »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Czego użyć do uszczelnienia obrzeża wanny lub umywalki?

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Czy da się zabezpieczyć spoinę przed działaniem grzybów i pleśni nawet przez 15 lat? Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Jak czyścić basen stelażowy – zobacz najlepsze metody » Gruntowny remont mieszkania - ile nas wyniesie?
Dobry basen stelażowy będzie służył Ci przez lata, jeśli będziesz odpowiednio o niego dbać... czytaj dalej » W artykule wskazujemy najczęstsze wydatki i sposoby na ich sfinansowanie... czytaj dalej »

Sprawdzone chwytaki do prac brukarskich »

Chwytaki brukarskie to nieocenione wsparcie podczas wyjmowania, układania i transportowania kostki brukowej, płyt chodnikowych, krawężników oraz...

Czytaj dalej »


Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Aktualny numer

4/2020
Ekspert Budowlany 4/2020
W numerze m.in.:
 • - Przyczyny zawilgacania budynków
 • - Jak zbudować energooszczędny dom?

Forum

Kruk50  | 
14-08-2020, 12:42
 | 
2
paczi  | 
14-08-2020, 11:20
 | 
1
artlub  | 
14-08-2020, 10:46
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
Melono  | 
16-04-2019, 18:18
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl