Kompleksowe zabezpieczenie domu i mieszkania

 NAPAD.pl  |  28
System alarmowy to jeden z najważniejszych systemów zabezpieczeń, który wpływa na całkowity poziom bezpieczeństwa w domu.
System alarmowy to jeden z najważniejszych systemów zabezpieczeń, który wpływa na całkowity poziom bezpieczeństwa w domu.
Fot. NAPAD.pl

Własny dom czy mieszkanie to takie miejsca, które każdego dnia zapewniają nam komfort i pozwalają w spokoju zregenerować siły po całym dniu pracy czy nauki w szkole. We własnych czterech kątach my oraz nasi najbliżsi czujemy się bezpiecznie.

Możliwość życia w spokoju i cieple domowego ogniska należy jednak sobie umiejętnie zagwarantować. Zdarzają się niestety takie sytuacje, kiedy ktoś niepowołany próbuje zakłócić nasz spokój bądź po prostu nas okraść - czy to poprzez próbę włamania, akty wandalizmu czy niestosowne zachowanie.

Niezależnie czy to z nieszczęśliwego przypadku, zaniedbania czy złej woli, tego typu zdarzenia mogą w znaczącym stopniu oddziaływać na poczucie komfortu domowników.

Misja zabezpieczenia budynku przed zagrożeniami wymaga zatem nie tylko kompleksowej ochrony dóbr materialnych znajdujących się w nim, lecz jest również zadaniem polegającym na wykreowaniu świadomości bezpieczeństwa we własnym domu.

Poznaj zaawansowane technologiczne centrale alarmowe >>

Na szczęście dostępne są teraz różne rozwiązania i środki techniczne zapewniające skuteczne zabezpieczenie zarówno domowników, jak i naszego dobytku przed włamaniem bądź następstwami nieszczęśliwego wypadku. Do naszej dyspozycji pozostają nowoczesne instalacje systemów alarmowych i monitoringu CCTV oraz rozwiązania uzupełniające oparte na infrastrukturze sieci komórkowej i internetowej.

System alarmowy to - obok monitoringu - jedna z najważniejszych instalacji zabezpieczeń, która w decydującym stopniu wpływa na całkowity poziom bezpieczeństwa obiektu. Skuteczny system alarmowy to inteligentna struktura zabezpieczeń złożona z właściwie dobranych elementów.

Podstawą każdego systemu alarmowego jest centrala, która pełni rolę centrum informacyjnego i pozwala na precyzyjne zarządzanie zarówno całym systemem zabezpieczeń, jak i każdym urządzeniem z osobna.

Centrala alarmowa, Fot. NAPAD.pl

Zaawansowana funkcjonalność central alarmowych umożliwia jednoczesną obsługę wszystkich współpracujących urządzeń, kompleksową analizę przekazywanych sygnałów oraz natychmiastową notyfikację użytkownika i reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Nowoczesne centrale alarmowe pozwalają na dodatkowe zabezpieczenie pracy systemu alarmowego poprzez podłączenie do centrali akumulatorów żelowych, które w razie awarii sieci zasilającej, pełnić będą rolę awaryjnego źródła zasilania.

Umiejętnie zaprogramowana centrala jest w stanie niezwłocznie poinformować użytkownika o fakcie naruszenia zabezpieczeń czy wystąpieniu sytuacji zagrożenia np. stłuczenia szyby okiennej, otwarcia drzwi, wykrycia obecności tlenku węgla w pomieszczeniu czy ulotnienia gazu z instalacji.

Dzięki synchronizacji centrali z modułem powiadamiania GSM/GPRS realne jest nawet zdalne telefonowanie lub wysyłanie wiadomości alarmowych SMS i e-mail nie tylko do użytkownika, ale również na numery alarmowe oraz do zaufanej firmy ochroniarskiej. Użycie inteligentnego modułu powiadomienia może w takim przypadku zagwarantować natychmiastową reakcję w momencie zaistnienia zdarzenia.

Do bezproblemowej obsługi centrali i zdalnego zarządzania systemem alarmowym wykorzystuje się praktyczne i estetyczne manipulatory.

Manipulatory alarmowe zwane także szyfratorami, to niewielkie urządzenia wyposażone w panel przycisków umożliwiających łatwą interakcję i sterowanie systemem zabezpieczeń.

Funkcjonalność manipulatorów pozwala użytkownikowi nie tylko na inteligentne programowanie ustawień systemu, ale daje również sposobność do zdalnego uzbrajania lub rozbrajania alarmu, odczytywania bieżącego stanu systemu czy choćby ręcznego załączania alarmu.

Sprawdź czujniki alarmowe, które sprawdzą sie w Twoim domu >>

Decydując się na instalację systemu alarmowego w domu lub mieszkaniu, należy pamiętać o umiejętnym doborze sygnalizatorów alarmowych. Sygnalizatory to ta grupa urządzeń odpowiedzialnych za bezzwłoczne informowanie o wykrywanych zagrożeniach oraz wywieranie presji psychologicznej na włamywaczu.

Powiadamianie może dokonywać się poprzez emisję niezwykle głośnego dźwięku oraz projekcję silnej wiązki światła. Dzięki swej funkcjonalności sygnalizatory spełniają zatem dwojaką rolę - nie tylko skutecznie informują o zagrożeniach, ale realizują również funkcję prewencyjną, która może powstrzymać włamywacza od czynności nieuprawnionych.

Istotnym elementem każdego systemu zabezpieczeń są także czujki. Czujniki alarmowe stanowią pierwszą linię obrony przed ewentualnymi próbami uzyskania nieautoryzowanego dostępu do chronionych pomieszczeń. Urządzenia te pozwalają na natychmiastową detekcję naruszenia chronionych stref czy wykrycie substancji i związków chemicznych niebezpiecznych dla życia i zdrowia ludzkiego.

Różnorodność czujek alarmowych pozwala na wybór czujnika wykrywającego ruch, zapewniającego ochronę przez ulatniającymi się gazami (propan-butan, metan, tlenek węgla-czad), zabezpieczających stan zamknięcia okien i drzwi czy choćby alarmujących o pojawieniu się wody w pomieszczeniu.

Czujka

Na rynku dostępne są także czujki, które nieustannie analizują otoczenie na ewentualność pojawienia się wibracji, gwałtownych zmian temperatur, dymu papierosowego i ognia, a także  dźwięku tłuczonego szkła, jaki powstaje w momencie wybijania szyby.

Przykładowy zestaw skutecznego systemu alarmowego do domu jednorodzinnego lub dużego mieszkania:

 • Centrala alarmowa CA10P Satel
 • Obudowa AWO150 Pulsar do centrali alarmowej
 • Akumulator 7Ah/12V do awaryjnego zasilania centrali
 • Manipulator CA-10 KLCD-S Satel do obsługi systemu alarmowego
 • Sygnalizator zewnętrzny SP4003R Satel

Opcjonalnie:

 • Czujnik kontaktronowy
 • Czujnik zbicia szyby
 • Czujnik tlenku węgla
 • Czujnik zalania wodą
 • Sygnalizator wewnętrzny
 • Moduł powiadamiania GSM
 • Antena czterozakresowa

Konfigurator systemu alarmowego

Telewizja przemysłowa:

Drugie podstawowe ogniwo systemu zabezpieczeń domu i mieszkania stanowi instalacja monitoringu wizyjnego realizowana w systemie telewizji przemysłowej. Całodobowy monitoring domu i mieszkania jest tym, co stanowi o wysokim poziomie bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Monitoring nie tylko realizuje funkcję prewencyjną, ale przede wszystkim na bieżąco dostarcza użytkownikowi pełnej informacji o stanie chronionych obszarów. Nieprzerwany zapis nagrań wideo i pomocnicze gromadzenie materiału na nośnikach zewnętrznych i w zasobach sieci internetowej gwarantuje skuteczne wykrycie i identyfikację sprawców zdarzeń oraz dokładne wyjaśnienie okoliczności zaistniałych sytuacji.

Nowoczesny system telewizji przemysłowej bazuje na bogatej funkcjonalności kamer do monitoringu. Kamery to urządzenia, których głównym zadaniem jest nieprzerwane przechwytywanie obrazu z obserwowanych miejsc i obiektów.

Nowoczesne kamery HD pozwalają na dokładny monitoring przez całą dobę. Dzięki wbudowanym oświetlaczom podczerwieni oraz zaawansowanym korektorom graficznym i analityce obrazu możliwe jest inteligentne nagrywanie plików wideo o dużej płynności animacji i wysokiej szczegółowości obrazu.

Dostępne kamery do monitoringu pozwalają na dostosowanie funkcjonalności tych urządzeń do specyfiki konkretnego miejsca obserwacji.

Kamery AHD i IP z powodzeniem sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Zaletą dobrych kamer do CCTV są wysokowydajne przetworniki obrazu zapewniające najwyższą możliwą jakość wideo oraz swobodnie regulowane obiektywy, które umożliwiają dostosowanie kątów i zakresów prowadzonej obserwacji.

Monitoring domu i mieszkania często wymaga zachowania dyskrecji obserwacji. Zadanie to z łatwością realizują kamery kopułowe, które dzięki swej konstrukcji idealnie wkomponowują się w otoczenie.

Dzięki swym niewielkim rozmiarom i możliwości instalacji nawet w trudno dostępnych miejscach, kamery kopułowe stanowią nieodłączony element systemów monitoringu wewnątrz domów, sklepów, restauracji, banków czy biur.

Elementem niezbędnym do profesjonalnego zarządzania siecią kamer CCTV jest cyfrowy rejestrator wideo DVR. Rejestratory są wszechstronnymi urządzeniami umożliwiającymi nie Kamerytylko stały podgląd kamer na żywo, ale realizującymi również wiele funkcji związanych z archiwizacją i zarządzaniem strukturami monitoringu.

Wykorzystując właściwości rejestratora wideo można w szybki i łatwy sposób wyświetlać obraz z wszystkich kamer jednocześnie, zdalnie sterować ich funkcjonalnością czy choćby udostępniać sygnał wideo z kamer do sieci.

Dostęp do kamer przemysłowych przez sieć www jest jednym z głównych atutów nowoczesnych systemów monitoringu.

Obraz z kamer oglądać można również na ekranach urządzeń mobilnych np. tabletach lub smartfonach. Możliwość zdalnego podglądania kamer na urządzeniach mobilnych pozwala nie tylko na upewnienie się, że nasz dom jest bezpieczny, podczas gdy my jesteśmy na wakacjach, ale umożliwia również natychmiastowe sprawdzenie, czy aby na pewno nasze dziecko znajduje się pod właściwą opieką niani.

Jeszcze więcej możliwości uzyskujemy poprzez zalogowanie się do naszego rejestratora z poziomu komputera. Za pomocą sieci internetowej możemy zdalnie zarządzać systemem monitoringu z dowolnego miejsca na ziemi bez potrzeby fizycznej obecności w chronionym obiekcie.

Podobnie jak system alarmowy, tak i instalacja telewizji przemysłowej wymaga zastosowania najlepszych rozwiązań gwarantujących jej nieprzerwane funkcjonowanie.
Z myślą o kompleksowym zabezpieczeniu nieprzerwanej pracy systemów monitoringu zaprojektowano zasilacze CCTV oraz zasilacze awaryjne UPS.

Zasilacze do telewizji przemysłowej realizują funkcję stabilnego zasilania urządzeń w warunkach normalnego funkcjonowania. Jeśli parametry zewnętrznej sieci zasilającej ulegną zmianie lub nastąpi zanik dostaw energii elektrycznej, wtedy z pomocą przychodzą niezawodne zasilacze awaryjne UPS.

Zasilacz awaryjny UPS to inteligentne urządzenie, które do długotrwałego zasilania podłączonych urządzeń wykorzystuje zasoby energii zgromadzone w pojemnych akumulatorach wewnętrznych. Dzięki właściwościom zasilaczy UPS możliwa jest kompleksowa ochrona nie tylko kamer i rejestratorów wideo, ale również pozostałych, domowych urządzeń elektronicznych przed nagłymi zmianami w działaniu zewnętrznej sieci elektrycznej.

Ponadto, za sprawą szeregu zaawansowanych funkcji możliwe jest m.in. stałe raportowanie o stanie systemu, nieustanne analizowanie przekazywanego napięcia czy choćby zsynchronizowanie zasilacza z komputerem i zarządzanie UPS-em z poziomu osobnej aplikacji sterującej.

Zasilacz UPS

Przykładowy zestaw skutecznego systemu monitoringu:

 • Kamera IP 2Mpx PX-TI2028-P do monitoringu na zewnątrz budynku
 • Kamera IP 2Mpx PX-DIP2028-P/W do monitoringu wewnątrz pomieszczeń
 • Rejestrator sieciowy PX-NVR0451H-P4-E
 • Zasilacz awaryjny UPS AT-UPS1200-LCD

Konfigurator monitoringu wizyjnego

Profesjonalny system zabezpieczeń oparty na właściwościach instalacji alarmowej i funkcjonalności monitoringu wizyjnego jest systemem, który zagwarantuje Tobie i Twoim bliskim bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę.

Bezawaryjność oraz zaawansowane mechanizmy antysabotażowe pozwalają zachować skuteczność systemu alarmowego i utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa chronionych obiektów. Dzięki właściwościom systemu monitoringu możliwe jest osiągnięcie kompleksowej ochrony naszego miru domowego.

Decyzja o instalacji systemu zabezpieczeń, nawet w jego podstawowej wersji, efektywnie zwiększy całkowity poziom bezpieczeństwa i sprawi, że nasz własny dom pozostanie miejscem, do którego zawsze chętnie będziemy wracać.

kontakt

NAPAD.pl
Alarm-Tech Systemy Zabezpieczeń


Kontakt:
tel: 775-453-453
e-mail:
www.napad.pl

Centrala:

Boleń, ul. Graniczna 4
32-086 Węgrzce

Oddział w Krakowie:
os. Jagiellońskie 19
(ul. Szajnowicza-Iwanowa),
31-834 Kraków

Napad.pl

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

22
Yovino8 / 09-09-2013, 14:14

Wydaje mi się, że dobrze mieć też takie żaluzje zewnętrzne

monitoring24 / 01-10-2013, 05:20

Ciekawy wpis.
W ciągu ostatnich kilku lat coraz więcej osób decyduje się na instalację systemów elektronicznego zabezpieczenia mienia, telewizji przemysłowej oraz systemów alarmowych.

ealarmy / 13-12-2013, 11:53

System zabezpieczający jest bardzo ważny tym bardziej w przypadku, jeżeli nasz dom znajduje się na odludziu, lub w nieprzyjemnej okolicy. Zawsze lepiej coś takiego zamontować. Domofon z video też jest bardzo przydatny, gdy nie za dobrze widzimy kto stoi za furtką. O systemie alarmowy trzeba już myśleć w momencie planowania budowy domu.

Gość / 13-12-2013, 11:56

Najlepsze rozwiązanie to monitoring od sprawdzonej firmy.
Solidne zabezpieczenie domu to podstawa w dzisiejszych czasach.

fonex / 20-01-2014, 13:45

Systemy zabezpieczające w domu są potrzebne. Wszelkiego rodzaju domofony, kamery CCTV na podjeździe i przede wszystkim alarm antywłamaniowy. Człowiek dzięki temu czuje się bezpieczniejszy i ma pewność, że nic mu nie grozi. Warto zainwestować w tego typu zabezpieczenia.

Tomek / 20-01-2014, 18:52

Zgadzam się, warto zainstalować system alarmowy lub monitoring cctv. Bardzo często oba te systemy są zintegrowane ze sobą. 

Piotr1 / 09-03-2014, 15:11
zastanawiam się nad jakimś zabezpieczeniem, ale w niższym budżecie
Maciek / 18-03-2014, 08:22
@Piotr1 wypełnij i wyślij zapytanie, a ekspert pomoże w budowie systemu dopasowanego do potrzeb w granicach wyznaczonego budżetu http://www.napad.pl/konfigurator-systemu-alarmowego
bociek1234 / 17-03-2015, 10:35

Fajny wpis, ja idąc za ciosem zamontowałem w domu systemy alarmowe, a w firmie kamery termowizyjne. Przezorny zawsze ubezpieczony

moluere34 / 23-03-2015, 00:46
ja zdecydowanie tez uznalam instalacje alarmową za niezbędna... szukam wlasnie dobrego wykonawcy , kojarzycie http://www.unitec.info.pl/ ? chetnie troche sie o nich dowiem:) z góry dzieki za pomoc!
   1 / 3    Następny »

Wybrane dla Ciebie


Termowizja - jak to działa?

Termowizja działa na bazie podczerwieni w taki sposób, aby mogła dostarczyć niezbędnych danych pomiarowych, a także...

Czytaj dalej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Planujesz zmianę ogrzewania? Zobacz »
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Teraz zakup pompy ciepła może być dofinansowany nawet w 90%! czytaj dalej »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Jak dopasować przycisk spłukujący do stylu łazienki? Zobacz »

Zobacz swój dom w wymarzonych kolorach

Nie wiesz, jakie kolory tynków wybrać na elewację swojego domu?

Czytaj więcej »


Jaki napęd dobrać do okna? Kalkulator online » Jakie okna wybrać do domu? Poradnik kupującego
Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna. Okna mogą uchylać się automatycznie... czytaj dalej » Jakie okna wybrać, aby posłużyły ci przez lata? czytaj dalej »

Systemy ociepleń oparte na styropianie i wełnie mineralnej - zobacz porównanie

Zastanawiasz się, czy do ocieplenia domu użyć systemu opartego na styropianie czy na wełnie mineralnej?/span> czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Kiedy warto stosować rury bezszwowe?

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Właściwości wielowarstwowych rur Uponor gwarantują odpowiedni komfort pracy oraz szybką i łatwą instalację...czytaj dalej »

Kiedy warto kupować, a kiedy wynajmować maszyny budowlane?

Przed dylematem, co wybrać, staje co roku wielu przedsiębiorców budowlanych i klientów indywidualnych

Czytaj dalej »


Jak urządzić przydomowy ogród? Jak zredukować koszty transportu?
Sprawdź, jak stworzyć harmonijny i dopasowany do budynku ogród! czytaj dalej » W dobie zmian na rynku bardzo ważna jest umiejętność maksymalnego redukowania kosztów transportu. czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

rafal33  | 
09-04-2020, 20:58
 | 
1
blair2019  | 
09-04-2020, 08:47
 | 
1
marek443  | 
09-04-2020, 07:15
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
127
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
106
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
95
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl