Ksenia Security – Innowacyjne Systemy Zabezpieczeń

KSENIA Security - manipulator LCD
KSENIA Security - manipulator LCD
Fot. SPS Electronics

System Ksenia Security stanowi w pełni kompleksowe rozwiązanie integrujące funkcjonalnością systemów automatyki domowej, systemów alarmowych, dozoru wizyjnego wraz z w pełni zdalnym dostępem. Nagromadzenie innowacyjnych rozwiązań i nowatorska koncepcja komunikacji z użytkownikami stawia go ponad znanymi na rynku rozwiązaniami.

Jako lider innowacyjnych rozwiązań firma KSENIA SECURITY wdrożyła w swoim produkcie najnowocześniejsze technologie, a wśród nich NFC i Loquendo TTS. Firma kładzie szczególny nacisk na ponadczasowe wzornictwo, europejską produkcję i poszanowanie zasad ochrony środowiska.

Dzięki zastosowaniu drobiazgowej kontroli technicznej oraz najwyższej klasy komponentów, urządzenia wchodzące w skład systemu KSENIA SECURITY są liderem na skalę światową. Elastyczna polityka firmy, zorientowana na najbardziej złożone oczekiwania rynku, skutkuje krótkim okresem wdrażania nowych produktów.

W świecie zabezpieczeń technicznych zdominowanym przez rozwiązania typowe, oferowane przez szerokie rzesze firm instalatorskich, brakowało dotychczas rozwiązań zorientowanych na potrzeby bardziej wymagających użytkowników. Walka o klienta została sprowadzona do kwestii czysto ekonomicznych. W efekcie ciekawe koncepcje projektowe rozbijały się o problemy związane z ograniczeniami zastanych systemów, oraz mnogością oferentów stosujących praktyki dumpingowe.

Projektowanie systemów było determinowane dostosowywaniem oczekiwań klientów do możliwości i ograniczeń istniejących na rynku produktów. KSENIA SECURITY zrywa z tą tendencją, oddając w ręce projektantów i instalatorów elastyczną platformę do realizacji systemów zabezpieczeń i automatyki.

Produkty i rozwiązania z palety produktów KSENIA Security adresowane są dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących ponadprzeciętnej wygody i prostoty użytkowania. Dzięki zorientowanej na realizację oczekiwań klienta końcowego koncepcji projektowania systemu, tworzenie koncepcji projektowych jest wyjątkowo proste. W ramach realizacji projektu największym ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia projektanta. I właśnie z tego powodu, produkt ten jest adresowany do osób o wysokim poziomie kreatywności i otwartości na nowoczesne rozwiązania.

Firma SPS Electronics sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor produktów KSENIA SECURITY na terenie Polski prowadzi cykle prezentacji i szkoleń warsztatowych, przeznaczonych zarówno dla projektantów, instalatorów jak i handlowców. Każdorazowo program zajęć jest precyzyjnie dostosowywany do założonych celów.

Uczestnicy szkoleń zostają zapoznani z pełnym spektrum oferty produktowej, metodyką ofertowania i wdrażania systemów. W praktycznej części warsztatowej realizowane są konkretne aplikacje systemowe, pozwalające zorientować się potencjalnych możliwościach i funkcjonalnościach oferowanych systemów.

Szkolenia projektowe i warsztatowe są realizowane na kilku poziomach zaawansowania. Uczestnicy szkoleń uzyskują certyfikaty, potwierdzające poziom zdobytych kwalifikacji. Zarówno w trakcie szkoleń jak i po ich zakończeniu, do dyspozycji zainteresowanych osób są w pełni funkcjonalne zestawy szkoleniowe i prezentacyjne.

Celem zaprezentowania możliwości zdalnego dostępu i obsługi systemów, uczestnicy szkoleń zyskują uprawnienia dostępowe do systemów prezentacyjnych zainstalowanych w biurach handlowych SPS Electronics.

Autorski program szkoleń oraz zaangażowanie osób odpowiedzialnych za wdrożenie produktów i rozwiązań na rynku polskim zostało bardzo pozytywnie ocenione przez zarząd KSENIA SECURITY ITALY.

Piękna

Manipulatory sensoryczne LCD ergoTM, Fot. SPS ElectronicsUrządzenia Ksenia można doskonale dopasować do charakteru zarówno klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji. Nowoczesny i estetyczny wygląd urządzeń Ksenia sprawia, że można je instalować w wielu miejscach, np. w prestiżowych budynkach publicznych i komercyjnych, w mieszkaniach osiedli o podwyższonym standardzie, w willach rezydencjach, hotelach oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest dyskrecja i elegancja.

Unikalna konstrukcja manipulatorów sensorycznych LCD ergoTM pozwala na zastosowanie w dowolnym wnętrzu, przez dostosowanie jego kolorystyki do charakteru wnętrza. Wyrafinowana konstrukcja manipulatorów sprawia, że są to najbardziej płaskie z dostępnych na rynku manipulatorów.

W parze z ponadczasowym wzornictwem idzie zastosowanie najnowocześniejszych technologii zorientowanych na ergonomię użytkowania i najwyższą niezawodność. Wspieranie technologii NFC w manipulatorach ergo pozwala na, unikalne w klasie systemów zabezpieczeń technicznych, sterownie zbliżeniowe z zastosowaniem najnowocześniejszych smartphon’ów.

Jakość zastosowanych podzespołów i tworzyw oraz wzorcowe ich dopasowanie stanowi gwarancję bezawaryjnej pracy. Przemyślane pod kątem komfortu i ergonomii cechy zapewniają wysoki stopień zaawansowania przy jednoczesnej prostocie i intuicyjności obsługi. Każdy element obsługi może być przystosowywany do oczekiwań użytkownika.

Kontynuacją linii wzorniczej manipulatorów są wewnętrzne sygnalizatory optyczno-akustyczne. Podobnie jak w manipulatorach można dobierać barwne wkładki pozwalające właściwie wkomponować urządzenie w wystrój pomieszczenia. Podobna zasada przyświecała projektantom systemu w kwestii sygnalizatorów zewnętrznych. W efekcie tego mamy do dyspozycji nie tylko urządzenie o unikalnym wzornictwie i niespotykanych właściwościach funkcjonalnych, ale również liczne opcje kolorystyczne.

Sygnalizatory zewnętrzne imago, Fot. SPS ElectronicsObudowy sygnalizatorów akustyczno-optycznych imago występujące w sześciu kolorach pasują do popularnych kolorów elewacji. Dzięki temu możemy zaoferować zarówno kilka barw świecenia sygnalizatora optycznego jak również liczne opcje kolorystyczne pokryw.

Dostosowanie wzornictwa do oczekiwań najbardziej wymagających klientów nie ominęło najdrobniejszych elementów systemu. Atrakcyjne wzornictwo wyróżnia także wewnętrzne czujki ruchu unum oferowane w pełnym spektrum funkcjonalnym (PIR, PIR-PET, Dual, AntyMasking). Są to jedyne na rynku czujki ze zintegrowaną soczewką (ELT). Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych ułatwia to przede wszystkim użytkowanie i konserwację tych elementów systemu.

Inteligentna

Ksenia to niezwykle logiczne środowisko zarządzania bezpieczeństwem i automatyką, którego sercem są płyty główne lares.  Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na najszybszą komunikację z licznymi modułami rozszerzeń. Umożliwiają łatwą integrację z różnymi systemami zabezpieczeń m.in. CCTV, SAP, KD, BMS, a także zdalne zarządzanie i konfigurowanie systemu przez wbudowany serwer webowy. Integracja nie wymaga kosztownego sprzętu i oprogramowania.

Obsługa oprogramowania jest bardzo prosta, Fot. SPS ElectronicsKoncepcja obsługi i środowisko pracy oprogramowania basisTM jest przyporządkowana jak największej ergonomii użytkownika. Oprogramowanie jest w pełni niezależne od platformy systemowej i sprzętowej.

Dzięki temu zarówno konfiguracja i nadzór systemu przez personel techniczny, jak i codzienne administrowanie i obsługa nawet bardzo rozbudowanych systemów Ksenia odbywa się w sposób łatwy i intuicyjny. Dzięki szybkim kanałom transmisyjnym nadzór jest możliwy w trybie czasu rzeczywistego. Pakiet oprogramowania basisTM jest udostępniany na zasadach freeware i jest niezależny od platformy sprzętowej (Windows, Linux, MacOS).

Czytaj dalej: KSENIA SECURITY - komunikatywna i mobilna >>

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

3
ania85 / 25-08-2014, 11:03
Teraz faktycznie bardzo ważny jest wygląd. Nie wystarczy biały panel do sterowania, teraz musi być design i urządzenia mają za zadanie też dobrze się prezentować. Myślę, że to lepiej dla samej estetyki domu, ale poza wyglądem muszą spełniać swoje podstawowe, a zarazem kluczowe, zadania, czyli sterowanie bezpieczeństwem w domu. Polecam bloga http://www.alarmowysystem.pl na którym można znaleźć właśnie te niezbędne podstawy!
Michał / 30-03-2016, 15:21

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

Michał / 30-03-2016, 15:27

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Skuteczne osuszanie murów - jak chronić budynki przed wilgocią?

Prace naprawcze, uszczelniające lub wymiana izolacji są często skomplikowane i kosztowne, zwłaszcza w starszych budynkach. czytaj dalej »


Jak urządzić łazienkę w stylu retro? Dlaczego warto wybrać pompę ciepła?

Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie.czytaj dalej » 80 % ciepła z powietrza + 20 % energii elektrycznej = 100 % ciepła do ogrzewania budynku czytaj dalej »

 

 


Jak działają nowoczesne systemy kominowe?

drewno na tarasie

Produkt doceniono za innowacyjność, funkcjonalność oraz ekonomiczność i nagrodzono Złotym Medalem targów BUDMA 2019czytaj dalej »

 


Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być? Farba do wnętrz z funkcją oczyszczania powietrza?
W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej » Współczesny człowiek spędza najwięcej czasu w pomieszczeniach takich jak: sypialnie, pokoje dziecięce, czy powierzchnie biurowe. Nawet w budynkach jesteśmy narażeni na niekorzystnie oddziałujący formaldehyd... czytaj dalej »

 

Co można zbudować z betonu komórkowego, a co z silikatów?

Różnią się one nie tylko ceną czy marką, ale przede wszystkim właściwościami i parametrami technicznymi. Każdy z nich ma określone zalety, ale też i słabsze strony. czytam dalej »

 


Czy planujesz samodzielny montaż izolacji? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do czystej i bezpiecznej wody?
Nad jakim projektem izolacyjnym pracujesz? Znajdź tutaj rozwiązanie dla majsterkowiczów. czytaj dalej » Najczęstsze problemy z wodą to zanieczyszczenia mechaniczne, nadmierna twardość, zawartość chloru oraz nadmiar związków żelaza czy manganu, które mają bezpośrednie przełożenie na zdrowie i jakość naszego życia. czytaj dalej »

 Materiały murowe, które ułatwiają i przyspieszają prace » Jaka powinna być odzież robocza?

Stare powiedzenie, że czas to pieniądz, jest dziś aktualne na budowach jak nigdy dotąd, zarówno przy wznoszeniu domu jednorodzinnego, jak i...czytaj dalej » Poziom ergonomii, a także oznaczenia wielkości i szkodliwości powinny być zgodne z normami określającymi. Jest to kluczowe w kontekście ochrony pracownika przed zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i...czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Forum

mamamuminka  | 
14-02-2019, 09:29
 | 
1
pawelszabla  | 
13-02-2019, 11:46
 | 
1
pawelszabla  | 
13-02-2019, 11:45
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
122
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
96
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl