Ksenia Security – Innowacyjne Systemy Zabezpieczeń

KSENIA Security - manipulator LCD
KSENIA Security - manipulator LCD
Fot. SPS Electronics

System Ksenia Security stanowi w pełni kompleksowe rozwiązanie integrujące funkcjonalnością systemów automatyki domowej, systemów alarmowych, dozoru wizyjnego wraz z w pełni zdalnym dostępem. Nagromadzenie innowacyjnych rozwiązań i nowatorska koncepcja komunikacji z użytkownikami stawia go ponad znanymi na rynku rozwiązaniami.

Jako lider innowacyjnych rozwiązań firma KSENIA SECURITY wdrożyła w swoim produkcie najnowocześniejsze technologie, a wśród nich NFC i Loquendo TTS. Firma kładzie szczególny nacisk na ponadczasowe wzornictwo, europejską produkcję i poszanowanie zasad ochrony środowiska.

Dzięki zastosowaniu drobiazgowej kontroli technicznej oraz najwyższej klasy komponentów, urządzenia wchodzące w skład systemu KSENIA SECURITY są liderem na skalę światową. Elastyczna polityka firmy, zorientowana na najbardziej złożone oczekiwania rynku, skutkuje krótkim okresem wdrażania nowych produktów.

W świecie zabezpieczeń technicznych zdominowanym przez rozwiązania typowe, oferowane przez szerokie rzesze firm instalatorskich, brakowało dotychczas rozwiązań zorientowanych na potrzeby bardziej wymagających użytkowników. Walka o klienta została sprowadzona do kwestii czysto ekonomicznych. W efekcie ciekawe koncepcje projektowe rozbijały się o problemy związane z ograniczeniami zastanych systemów, oraz mnogością oferentów stosujących praktyki dumpingowe.

Projektowanie systemów było determinowane dostosowywaniem oczekiwań klientów do możliwości i ograniczeń istniejących na rynku produktów. KSENIA SECURITY zrywa z tą tendencją, oddając w ręce projektantów i instalatorów elastyczną platformę do realizacji systemów zabezpieczeń i automatyki.

Produkty i rozwiązania z palety produktów KSENIA Security adresowane są dla najbardziej wymagających klientów, oczekujących ponadprzeciętnej wygody i prostoty użytkowania. Dzięki zorientowanej na realizację oczekiwań klienta końcowego koncepcji projektowania systemu, tworzenie koncepcji projektowych jest wyjątkowo proste. W ramach realizacji projektu największym ograniczeniem może być jedynie wyobraźnia projektanta. I właśnie z tego powodu, produkt ten jest adresowany do osób o wysokim poziomie kreatywności i otwartości na nowoczesne rozwiązania.

Firma SPS Electronics sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor produktów KSENIA SECURITY na terenie Polski prowadzi cykle prezentacji i szkoleń warsztatowych, przeznaczonych zarówno dla projektantów, instalatorów jak i handlowców. Każdorazowo program zajęć jest precyzyjnie dostosowywany do założonych celów.

Uczestnicy szkoleń zostają zapoznani z pełnym spektrum oferty produktowej, metodyką ofertowania i wdrażania systemów. W praktycznej części warsztatowej realizowane są konkretne aplikacje systemowe, pozwalające zorientować się potencjalnych możliwościach i funkcjonalnościach oferowanych systemów.

Szkolenia projektowe i warsztatowe są realizowane na kilku poziomach zaawansowania. Uczestnicy szkoleń uzyskują certyfikaty, potwierdzające poziom zdobytych kwalifikacji. Zarówno w trakcie szkoleń jak i po ich zakończeniu, do dyspozycji zainteresowanych osób są w pełni funkcjonalne zestawy szkoleniowe i prezentacyjne.

Celem zaprezentowania możliwości zdalnego dostępu i obsługi systemów, uczestnicy szkoleń zyskują uprawnienia dostępowe do systemów prezentacyjnych zainstalowanych w biurach handlowych SPS Electronics.

Autorski program szkoleń oraz zaangażowanie osób odpowiedzialnych za wdrożenie produktów i rozwiązań na rynku polskim zostało bardzo pozytywnie ocenione przez zarząd KSENIA SECURITY ITALY.

Piękna

Manipulatory sensoryczne LCD ergoTM, Fot. SPS ElectronicsUrządzenia Ksenia można doskonale dopasować do charakteru zarówno klasycznych jak i nowoczesnych aranżacji. Nowoczesny i estetyczny wygląd urządzeń Ksenia sprawia, że można je instalować w wielu miejscach, np. w prestiżowych budynkach publicznych i komercyjnych, w mieszkaniach osiedli o podwyższonym standardzie, w willach rezydencjach, hotelach oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest dyskrecja i elegancja.

Unikalna konstrukcja manipulatorów sensorycznych LCD ergoTM pozwala na zastosowanie w dowolnym wnętrzu, przez dostosowanie jego kolorystyki do charakteru wnętrza. Wyrafinowana konstrukcja manipulatorów sprawia, że są to najbardziej płaskie z dostępnych na rynku manipulatorów.

W parze z ponadczasowym wzornictwem idzie zastosowanie najnowocześniejszych technologii zorientowanych na ergonomię użytkowania i najwyższą niezawodność. Wspieranie technologii NFC w manipulatorach ergo pozwala na, unikalne w klasie systemów zabezpieczeń technicznych, sterownie zbliżeniowe z zastosowaniem najnowocześniejszych smartphon’ów.

Jakość zastosowanych podzespołów i tworzyw oraz wzorcowe ich dopasowanie stanowi gwarancję bezawaryjnej pracy. Przemyślane pod kątem komfortu i ergonomii cechy zapewniają wysoki stopień zaawansowania przy jednoczesnej prostocie i intuicyjności obsługi. Każdy element obsługi może być przystosowywany do oczekiwań użytkownika.

Kontynuacją linii wzorniczej manipulatorów są wewnętrzne sygnalizatory optyczno-akustyczne. Podobnie jak w manipulatorach można dobierać barwne wkładki pozwalające właściwie wkomponować urządzenie w wystrój pomieszczenia. Podobna zasada przyświecała projektantom systemu w kwestii sygnalizatorów zewnętrznych. W efekcie tego mamy do dyspozycji nie tylko urządzenie o unikalnym wzornictwie i niespotykanych właściwościach funkcjonalnych, ale również liczne opcje kolorystyczne.

Sygnalizatory zewnętrzne imago, Fot. SPS ElectronicsObudowy sygnalizatorów akustyczno-optycznych imago występujące w sześciu kolorach pasują do popularnych kolorów elewacji. Dzięki temu możemy zaoferować zarówno kilka barw świecenia sygnalizatora optycznego jak również liczne opcje kolorystyczne pokryw.

Dostosowanie wzornictwa do oczekiwań najbardziej wymagających klientów nie ominęło najdrobniejszych elementów systemu. Atrakcyjne wzornictwo wyróżnia także wewnętrzne czujki ruchu unum oferowane w pełnym spektrum funkcjonalnym (PIR, PIR-PET, Dual, AntyMasking). Są to jedyne na rynku czujki ze zintegrowaną soczewką (ELT). Oprócz niezaprzeczalnych walorów estetycznych ułatwia to przede wszystkim użytkowanie i konserwację tych elementów systemu.

Inteligentna

Ksenia to niezwykle logiczne środowisko zarządzania bezpieczeństwem i automatyką, którego sercem są płyty główne lares.  Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na najszybszą komunikację z licznymi modułami rozszerzeń. Umożliwiają łatwą integrację z różnymi systemami zabezpieczeń m.in. CCTV, SAP, KD, BMS, a także zdalne zarządzanie i konfigurowanie systemu przez wbudowany serwer webowy. Integracja nie wymaga kosztownego sprzętu i oprogramowania.

Obsługa oprogramowania jest bardzo prosta, Fot. SPS ElectronicsKoncepcja obsługi i środowisko pracy oprogramowania basisTM jest przyporządkowana jak największej ergonomii użytkownika. Oprogramowanie jest w pełni niezależne od platformy systemowej i sprzętowej.

Dzięki temu zarówno konfiguracja i nadzór systemu przez personel techniczny, jak i codzienne administrowanie i obsługa nawet bardzo rozbudowanych systemów Ksenia odbywa się w sposób łatwy i intuicyjny. Dzięki szybkim kanałom transmisyjnym nadzór jest możliwy w trybie czasu rzeczywistego. Pakiet oprogramowania basisTM jest udostępniany na zasadach freeware i jest niezależny od platformy sprzętowej (Windows, Linux, MacOS).

Czytaj dalej: KSENIA SECURITY - komunikatywna i mobilna >>

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

3
ania85 / 25-08-2014, 11:03
Teraz faktycznie bardzo ważny jest wygląd. Nie wystarczy biały panel do sterowania, teraz musi być design i urządzenia mają za zadanie też dobrze się prezentować. Myślę, że to lepiej dla samej estetyki domu, ale poza wyglądem muszą spełniać swoje podstawowe, a zarazem kluczowe, zadania, czyli sterowanie bezpieczeństwem w domu. Polecam bloga http://www.alarmowysystem.pl na którym można znaleźć właśnie te niezbędne podstawy!
Michał / 30-03-2016, 15:21

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

Michał / 30-03-2016, 15:27

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak działa kalkulator doboru napędów okiennych?

Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna...

Czytaj dalej »


Która podłoga jest twardsza? Zobacz porównanie » Twoje okna na przyszłość. Zobacz film »

Odporność podłogi na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia powoduje, że nie ma na niej głębokich wgnieceń, dlatego...czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja. Okna można stosować w domach pasywnych. Zobacz »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Na jakiej wysokości umieścić umywalkę? Ubezpieczenie domu w pakiecie z OC auta - czy to się opłaca?
Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową? czytaj dalej » Na co zwrócić uwagę kupując polisę na dom i samochód w pakiecie? Ile można zyskać na ubezpieczeniu domu i samochodu? czytaj dalej »

Bramy, okna, drzwi, ogrodzenia - co nowego?

Nowoczesne podejście do projektowania zaowocowało perfekcyjnym połączeniem stylistycznym, które zyskało nowe...

Czytaj więcej »


Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić? Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Vademecum bezpiecznej rodziny. Poradnik postępowania w sytuacji zagrożenia czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Nowa, lekka masa szpachlowa »

Lekka konsystencja pozwala na łatwe nakładanie na powierzchnie pionowe i poziome czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Jakie okno wybrać do dachu płaskiego?

Uzyskaj więcej informacji na temat montażu oraz zapoznaj się z rysunkami i danymi technicznymi...

Czytaj więcej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

Radson  | 
06-12-2019, 23:12
 | 
1
Melono  | 
06-12-2019, 17:44
 | 
1
artlub  | 
05-12-2019, 10:19
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
125
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
103
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
92
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl