Ksenia Security – Innowacyjne Systemy Zabezpieczeń

KSENIA SECURITY - Komunikatywna i modulna
KSENIA Security - manipulator LCD
KSENIA Security - manipulator LCD
Fot. SPS Electronics
 2  2. Ciąg dalszy artykułu...

Dzięki modułowej architekturze System KSENIA może być w precyzyjny sposób dopasowany do wymagań nawet najbardziej rozbudowanych aplikacji. Szeroka gama doskonale zaprojektowanych i wyprodukowanych układów peryferyjnych jest w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

Dla potrzeb automatyki domowej przewidziano wejścia o charakterystyce analogowej w zakresie napięciowym 0-10V DC. Podobna zasada ma miejsce w przypadku układów wyjściowych. Osoba wdrażająca system ma do dyspozycji zarówno wyjścia przekaźnikowe (bezpotencjałowe), wyjścia OC (do 500mA) jak również wyjście napięciowe do systemów sterowania w zakresie napięciowym 0-10V DC.

Wszechstronność zastosowań systemu KSENIA SECURITY pozwala na otrzymywanie informacji z czujników typowych dla systemów SSWIN, z zachowaniem parametryzacji aż do poziomu 3EOL. Aby ułatwić integrację z istniejącymi infrastrukturami zabezpieczeń technicznych istnieje możliwość dostosowania parametrów wejściowych do dowolnych detektorów, z uwzględnieniem pełnego dostosowania się do ich parametrów charakterystycznych.

Komunikatywna

Fundamentalnym założeniem systemów KSENIA, była możliwie łatwa i wszechstronna komunikacja pomiędzy system a jego użytkownikami. Dzięki temu możemy się komunikować i sterować systemem za pośrednictwem wszelkich dostępnych obecnie mediów i kanałów transmisyjnych.

Zastosowane rozwiązania pozwalają na najszybszą na rynku komunikację modułów systemu po magistrali KS BUS. Dzięki temu uzyskujemy możliwość komunikacji i zarządzania systemem w trybie czasu rzeczywistego. Ponad to zastosowanie modułów komunikacyjnych KNX oddaje w ręce projektantów i instalatorów niemal nieograniczone możliwości integracji z nieprzeliczonymi urządzeniami automatyki BMS.

Dzięki przyjętym koncepcjom system pozwala na prosty i niczym nieskrępowany dialog z użytkownikiem, pomimo najwyższego zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań. Z jednej strony oddajemy do dyspozycji użytkowników wszelkie współczesne kanały zdalnego dostępu i komunikacji, a z drugiej w pełni konfigurowalny interface w postaci doskonale zaprojektowanych manipulatorów ergoTM i czytników voloTM.

Systemem mozna sterować zdalnie przy wykorzystaniu smartfonów, Fot. SPS ElectronicsSystem może korzystać z dobrodziejstw zarówno transmisji za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej jak i sieci przewodowych. Oprócz typowych rozwiązań opartych na transmisji komunikatów SMS, KSENIA oferuje bardzo ergonomiczny system komunikatów słownych. Pozwala to na bardzo czytelne i intuicyjne zdalne nadzorowane systemu z w pełni dwukierunkową komunikacją.

Zastosowanie unikatowej technologii TTS (text to speech) umożliwia w pełni zautomatyzowane i usystematyzowane konfigurowanie nawet bardzo rozbudowanych systemów powiadamiania głosowego. Dialery geminoTM umożliwiają zaprogramowanie 200 komunikatów tekstowych SMS oraz 200 komunikatów audio o łącznej długości 700 sekund.

Dowolna forma dostępu do ogólnoświatowej sieci internetowej umożliwia współpracę z systemami marki KSENIA w jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób. Nie do przecenienia staje się możliwość przejmowania kontroli i sterowania systemem przez dowolne urządzenia skomunikowane z siecią globalną. W dowolnym miejscu na Ziemi, gdzie tylko dociera Internet, jakakolwiek sieć komórkowa czy telefonia przewodowa, każda central laresIPTM może być w pełni obsługiwana.

Oprócz niezaprzeczalnych zalet użytkowych, rodzi to dodatkowe benefity dla instalatorów i osób sprawujących pieczę nad sprawnością systemów. Dzięki zdalnemu dostępowi wszelkie usługi z zakresu rekonfiguracji czy diagnostyki systemów można realizować bez konieczności dojazdu na obiekt. Nad bezpieczeństwem tego rodzaju połączeń czuwa szeroki wachlarz dostępnych zabezpieczeń.

Mobilna

Mobilne technologie komunikacyjne zdominowały współczesne środowisko w którym żyjemy. Systemy KSENIA doskonale wpisują się w realia współczesnego świata i realizują oczekiwania użytkowników.

Działanie ststeu mozna monitorować zdalnie, Fot. SPS ElectronicsDzięki przyjętej koncepcji niezależności od systemów operacyjnych i platform sprzętowych, użytkownik może zarządzać i monitorować stan systemu KSENIA niezależnie od posiadanego tabletu, PDA czy smartphon’a. Wbudowany w urządzenia laresTM serwer www zwalnia użytkownika z instalacji dedykowanego oprogramowania dostępowego.

Za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych możemy zarządzać wszystkimi zaimplementowanymi funkcjonalności systemu. Interfejs użytkownika jest niezwykle intuicyjny i spójny. Pozwala na łatwą obsługę nawet dla osób bez jakiegokolwiek przeszkolenia technicznego. Dzięki integracji z systemami CCTV jest możliwy nadzór chronionego obiektu z bieżącą weryfikacją wizyjną.

Dostępność coraz tańszych tabletów stwarza możliwość stosowania ich jako manipulatorów bezprzewodowych, wspierających funkcje sterowania i nadzoru automatyki budynkowej. Niezwykle czytelny interfejs graficzny i pełna konfigurowalność czyni z tego doskonałe narzędzie dla każdego użytkownika.

Założenie projektowe które przyświecało projektantom systemów KSENIA to możliwe uproszczenie metod obsługi przez użytkownika. Dzięki wbudowanemu web-serwerowi i zastosowaniu urządzeń mobilnych lub komputerów z dostępem do Internetu jest możliwie stworzenie bardzo złożonych systemów e-map interaktywnych z naniesionymi elementami graficznymi reprezentującymi dowolne elementy wejściowe lub wyjściowe. Obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta, pomimo szerokich i niemal nieograniczonych możliwości tego rozwiązania.

Dariusz Placek

kontakt

SPS Electronics Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 630,
03-994 Warszawa
tel. (22) 518-31-50,
faks (22) 518-31-70

www.spselectronics.pl
www.ksenia-security.com.pl

SPS Electronics


KSENIA System

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

3
ania85 / 25-08-2014, 11:03
Teraz faktycznie bardzo ważny jest wygląd. Nie wystarczy biały panel do sterowania, teraz musi być design i urządzenia mają za zadanie też dobrze się prezentować. Myślę, że to lepiej dla samej estetyki domu, ale poza wyglądem muszą spełniać swoje podstawowe, a zarazem kluczowe, zadania, czyli sterowanie bezpieczeństwem w domu. Polecam bloga http://www.alarmowysystem.pl na którym można znaleźć właśnie te niezbędne podstawy!
Michał / 30-03-2016, 15:21

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

Michał / 30-03-2016, 15:27

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Dlaczego powinieneś zamontować te czujniki?

Przeznaczone są do monitorowania pomieszczeń domowych pod kątem występowania... czytaj dalej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Szukasz klimatyzatora? Sprawdź!
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Czy wiesz, że klimatyzator może uchronić Cię przed wirusami, bakteriami i wszelkimi zanieczyszczeniami? czytaj dalej »

Planujesz budowę domu? Sprawdź »

Zanim przystąpimy do budowy, zastanówmy się nad...

Czytaj więcej »


Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź » Jak zabezpieczyć dach płaski przed wodą?
Kocioł? Pompa ciepła? Jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu? czytaj dalej » Systemowe podejście do hydroizolacji i odwodnienia dachów płaskich... czytaj dalej»

Porównanie twardości podłóg drewnianych »

Jeśli chcesz wiedzieć na czym stoisz to powinieneś wiedzieć, że fornirowana podłoga drewniana...

Czytaj dalej »


Chemia budowlana - porady ekspertów » Najcieplejszy system okienny »
Masz wątpliwości i pytania jak rozwiązać Twój problem techniczny? Dobierz stosowną technologię do Twoich potrzeb... czytaj dalej » Zalety okien to również lekkie optycznie profile i łatwa pielęgnacja... czytaj dalej»

Jak otrzymać gwarancję na pokrycie dachowe?

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty. Każdy, nawet najwyższej jakości...

Czytaj dalej »


Jakie są rodzaje podsufitek? Czego użyć do uszczelnienia obrzeża wanny lub umywalki?

Podsufitka dachowa to estetyczny sposób wykończenia okapu dachowego od spodu. Dzięki odpowiednio dobranym...czytaj dalej » Czy da się zabezpieczyć spoinę przed działaniem grzybów i pleśni nawet przez 15 lat? Zobacz »

Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek...

Czytaj więcej »


Jak czyścić basen stelażowy – zobacz najlepsze metody » Gruntowny remont mieszkania - ile nas wyniesie?
Dobry basen stelażowy będzie służył Ci przez lata, jeśli będziesz odpowiednio o niego dbać... czytaj dalej » W artykule wskazujemy najczęstsze wydatki i sposoby na ich sfinansowanie... czytaj dalej »

Sprawdzone chwytaki do prac brukarskich »

Chwytaki brukarskie to nieocenione wsparcie podczas wyjmowania, układania i transportowania kostki brukowej, płyt chodnikowych, krawężników oraz...

Czytaj dalej »


Ekspert Budowlany - zlecenia

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

Kruk50  | 
14-08-2020, 12:42
 | 
2
paczi  | 
14-08-2020, 11:20
 | 
1
artlub  | 
14-08-2020, 10:46
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
Melono  | 
16-04-2019, 18:18
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl