Ksenia Security – Innowacyjne Systemy Zabezpieczeń

KSENIA SECURITY - Komunikatywna i modulna
KSENIA Security - manipulator LCD
KSENIA Security - manipulator LCD
Fot. SPS Electronics
 2  2. Ciąg dalszy artykułu...

Dzięki modułowej architekturze System KSENIA może być w precyzyjny sposób dopasowany do wymagań nawet najbardziej rozbudowanych aplikacji. Szeroka gama doskonale zaprojektowanych i wyprodukowanych układów peryferyjnych jest w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

Dla potrzeb automatyki domowej przewidziano wejścia o charakterystyce analogowej w zakresie napięciowym 0-10V DC. Podobna zasada ma miejsce w przypadku układów wyjściowych. Osoba wdrażająca system ma do dyspozycji zarówno wyjścia przekaźnikowe (bezpotencjałowe), wyjścia OC (do 500mA) jak również wyjście napięciowe do systemów sterowania w zakresie napięciowym 0-10V DC.

Wszechstronność zastosowań systemu KSENIA SECURITY pozwala na otrzymywanie informacji z czujników typowych dla systemów SSWIN, z zachowaniem parametryzacji aż do poziomu 3EOL. Aby ułatwić integrację z istniejącymi infrastrukturami zabezpieczeń technicznych istnieje możliwość dostosowania parametrów wejściowych do dowolnych detektorów, z uwzględnieniem pełnego dostosowania się do ich parametrów charakterystycznych.

Komunikatywna

Fundamentalnym założeniem systemów KSENIA, była możliwie łatwa i wszechstronna komunikacja pomiędzy system a jego użytkownikami. Dzięki temu możemy się komunikować i sterować systemem za pośrednictwem wszelkich dostępnych obecnie mediów i kanałów transmisyjnych.

Zastosowane rozwiązania pozwalają na najszybszą na rynku komunikację modułów systemu po magistrali KS BUS. Dzięki temu uzyskujemy możliwość komunikacji i zarządzania systemem w trybie czasu rzeczywistego. Ponad to zastosowanie modułów komunikacyjnych KNX oddaje w ręce projektantów i instalatorów niemal nieograniczone możliwości integracji z nieprzeliczonymi urządzeniami automatyki BMS.

Dzięki przyjętym koncepcjom system pozwala na prosty i niczym nieskrępowany dialog z użytkownikiem, pomimo najwyższego zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań. Z jednej strony oddajemy do dyspozycji użytkowników wszelkie współczesne kanały zdalnego dostępu i komunikacji, a z drugiej w pełni konfigurowalny interface w postaci doskonale zaprojektowanych manipulatorów ergoTM i czytników voloTM.

Systemem mozna sterować zdalnie przy wykorzystaniu smartfonów, Fot. SPS ElectronicsSystem może korzystać z dobrodziejstw zarówno transmisji za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej jak i sieci przewodowych. Oprócz typowych rozwiązań opartych na transmisji komunikatów SMS, KSENIA oferuje bardzo ergonomiczny system komunikatów słownych. Pozwala to na bardzo czytelne i intuicyjne zdalne nadzorowane systemu z w pełni dwukierunkową komunikacją.

Zastosowanie unikatowej technologii TTS (text to speech) umożliwia w pełni zautomatyzowane i usystematyzowane konfigurowanie nawet bardzo rozbudowanych systemów powiadamiania głosowego. Dialery geminoTM umożliwiają zaprogramowanie 200 komunikatów tekstowych SMS oraz 200 komunikatów audio o łącznej długości 700 sekund.

Dowolna forma dostępu do ogólnoświatowej sieci internetowej umożliwia współpracę z systemami marki KSENIA w jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób. Nie do przecenienia staje się możliwość przejmowania kontroli i sterowania systemem przez dowolne urządzenia skomunikowane z siecią globalną. W dowolnym miejscu na Ziemi, gdzie tylko dociera Internet, jakakolwiek sieć komórkowa czy telefonia przewodowa, każda central laresIPTM może być w pełni obsługiwana.

Oprócz niezaprzeczalnych zalet użytkowych, rodzi to dodatkowe benefity dla instalatorów i osób sprawujących pieczę nad sprawnością systemów. Dzięki zdalnemu dostępowi wszelkie usługi z zakresu rekonfiguracji czy diagnostyki systemów można realizować bez konieczności dojazdu na obiekt. Nad bezpieczeństwem tego rodzaju połączeń czuwa szeroki wachlarz dostępnych zabezpieczeń.

Mobilna

Mobilne technologie komunikacyjne zdominowały współczesne środowisko w którym żyjemy. Systemy KSENIA doskonale wpisują się w realia współczesnego świata i realizują oczekiwania użytkowników.

Działanie ststeu mozna monitorować zdalnie, Fot. SPS ElectronicsDzięki przyjętej koncepcji niezależności od systemów operacyjnych i platform sprzętowych, użytkownik może zarządzać i monitorować stan systemu KSENIA niezależnie od posiadanego tabletu, PDA czy smartphon’a. Wbudowany w urządzenia laresTM serwer www zwalnia użytkownika z instalacji dedykowanego oprogramowania dostępowego.

Za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych możemy zarządzać wszystkimi zaimplementowanymi funkcjonalności systemu. Interfejs użytkownika jest niezwykle intuicyjny i spójny. Pozwala na łatwą obsługę nawet dla osób bez jakiegokolwiek przeszkolenia technicznego. Dzięki integracji z systemami CCTV jest możliwy nadzór chronionego obiektu z bieżącą weryfikacją wizyjną.

Dostępność coraz tańszych tabletów stwarza możliwość stosowania ich jako manipulatorów bezprzewodowych, wspierających funkcje sterowania i nadzoru automatyki budynkowej. Niezwykle czytelny interfejs graficzny i pełna konfigurowalność czyni z tego doskonałe narzędzie dla każdego użytkownika.

Założenie projektowe które przyświecało projektantom systemów KSENIA to możliwe uproszczenie metod obsługi przez użytkownika. Dzięki wbudowanemu web-serwerowi i zastosowaniu urządzeń mobilnych lub komputerów z dostępem do Internetu jest możliwie stworzenie bardzo złożonych systemów e-map interaktywnych z naniesionymi elementami graficznymi reprezentującymi dowolne elementy wejściowe lub wyjściowe. Obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta, pomimo szerokich i niemal nieograniczonych możliwości tego rozwiązania.

Dariusz Placek

kontakt

SPS Electronics Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 630,
03-994 Warszawa
tel. (22) 518-31-50,
faks (22) 518-31-70

www.spselectronics.pl
www.ksenia-security.com.pl

SPS Electronics


KSENIA System

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

3
ania85 / 25-08-2014, 11:03
Teraz faktycznie bardzo ważny jest wygląd. Nie wystarczy biały panel do sterowania, teraz musi być design i urządzenia mają za zadanie też dobrze się prezentować. Myślę, że to lepiej dla samej estetyki domu, ale poza wyglądem muszą spełniać swoje podstawowe, a zarazem kluczowe, zadania, czyli sterowanie bezpieczeństwem w domu. Polecam bloga http://www.alarmowysystem.pl na którym można znaleźć właśnie te niezbędne podstawy!
Michał / 30-03-2016, 15:21

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

Michał / 30-03-2016, 15:27

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Chcesz mieć nowoczesny system ogrzewania,
ale nie wiesz od czego zacząć?

Koncentracja na efektywnym operowaniu zasobami energii przyczynia się do obniżenia kosztów oraz ochrony zasobów i...

Czytaj dalej »


Na jakiej wysokości umieścić umywalkę? Szybkie obróbki trudnych miejsc »
Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową? czytaj dalej » Większość przecieków występujących na dachach, tarasach i balkonach powstaje na styku połączeń różnych typów materiałów w skutek... czytaj dalej »

Bramy, okna, drzwi, ogrodzenia - co nowego?

Nowoczesne podejście do projektowania zaowocowało perfekcyjnym połączeniem stylistycznym, które zyskało nowe...

Czytaj więcej »


Zadbaj o bezpieczeństwo pracując na wysokości » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Mamy świadomość odpowiedzialności związanej z działaniem w branży dotyczącej pracy na wysokości, która... czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Nowa, lekka masa szpachlowa »

Lekka konsystencja pozwala na łatwe nakładanie na powierzchnie pionowe i poziome czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Innowacyjne rozwiązanie w stolarce okiennej »

Kołnierz wykazuje niesamowitą odporność na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV więc idealnie...

Czytaj więcej »


Nowoczesne i praktyczne rozwiązania łazienkowe » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Najlepsza łazienka to taka, która jest dostosowana do potrzeb jej użytkownika – zarówno tych...czytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Planujesz samodzielny montaż izolacji?

Materiały termoizolacyjne charakteryzują się różną wartością współczynnika "λ". Im niższa wartość współczynnika tym lepsze...

Czytaj dalej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

tizmu48  | 
18-11-2019, 16:15
 | 
1
tizmu48  | 
18-11-2019, 16:12
 | 
1
lukas07  | 
16-11-2019, 22:02
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
125
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
103
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
92
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl