Ksenia Security – Innowacyjne Systemy Zabezpieczeń

KSENIA SECURITY - Komunikatywna i modulna
KSENIA Security - manipulator LCD
KSENIA Security - manipulator LCD
Fot. SPS Electronics
 2  2. Ciąg dalszy artykułu...

Dzięki modułowej architekturze System KSENIA może być w precyzyjny sposób dopasowany do wymagań nawet najbardziej rozbudowanych aplikacji. Szeroka gama doskonale zaprojektowanych i wyprodukowanych układów peryferyjnych jest w stanie zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

Dla potrzeb automatyki domowej przewidziano wejścia o charakterystyce analogowej w zakresie napięciowym 0-10V DC. Podobna zasada ma miejsce w przypadku układów wyjściowych. Osoba wdrażająca system ma do dyspozycji zarówno wyjścia przekaźnikowe (bezpotencjałowe), wyjścia OC (do 500mA) jak również wyjście napięciowe do systemów sterowania w zakresie napięciowym 0-10V DC.

Wszechstronność zastosowań systemu KSENIA SECURITY pozwala na otrzymywanie informacji z czujników typowych dla systemów SSWIN, z zachowaniem parametryzacji aż do poziomu 3EOL. Aby ułatwić integrację z istniejącymi infrastrukturami zabezpieczeń technicznych istnieje możliwość dostosowania parametrów wejściowych do dowolnych detektorów, z uwzględnieniem pełnego dostosowania się do ich parametrów charakterystycznych.

Komunikatywna

Fundamentalnym założeniem systemów KSENIA, była możliwie łatwa i wszechstronna komunikacja pomiędzy system a jego użytkownikami. Dzięki temu możemy się komunikować i sterować systemem za pośrednictwem wszelkich dostępnych obecnie mediów i kanałów transmisyjnych.

Zastosowane rozwiązania pozwalają na najszybszą na rynku komunikację modułów systemu po magistrali KS BUS. Dzięki temu uzyskujemy możliwość komunikacji i zarządzania systemem w trybie czasu rzeczywistego. Ponad to zastosowanie modułów komunikacyjnych KNX oddaje w ręce projektantów i instalatorów niemal nieograniczone możliwości integracji z nieprzeliczonymi urządzeniami automatyki BMS.

Dzięki przyjętym koncepcjom system pozwala na prosty i niczym nieskrępowany dialog z użytkownikiem, pomimo najwyższego zaawansowania technologicznego zastosowanych rozwiązań. Z jednej strony oddajemy do dyspozycji użytkowników wszelkie współczesne kanały zdalnego dostępu i komunikacji, a z drugiej w pełni konfigurowalny interface w postaci doskonale zaprojektowanych manipulatorów ergoTM i czytników voloTM.

Systemem mozna sterować zdalnie przy wykorzystaniu smartfonów, Fot. SPS ElectronicsSystem może korzystać z dobrodziejstw zarówno transmisji za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej jak i sieci przewodowych. Oprócz typowych rozwiązań opartych na transmisji komunikatów SMS, KSENIA oferuje bardzo ergonomiczny system komunikatów słownych. Pozwala to na bardzo czytelne i intuicyjne zdalne nadzorowane systemu z w pełni dwukierunkową komunikacją.

Zastosowanie unikatowej technologii TTS (text to speech) umożliwia w pełni zautomatyzowane i usystematyzowane konfigurowanie nawet bardzo rozbudowanych systemów powiadamiania głosowego. Dialery geminoTM umożliwiają zaprogramowanie 200 komunikatów tekstowych SMS oraz 200 komunikatów audio o łącznej długości 700 sekund.

Dowolna forma dostępu do ogólnoświatowej sieci internetowej umożliwia współpracę z systemami marki KSENIA w jeszcze łatwiejszy i bardziej intuicyjny sposób. Nie do przecenienia staje się możliwość przejmowania kontroli i sterowania systemem przez dowolne urządzenia skomunikowane z siecią globalną. W dowolnym miejscu na Ziemi, gdzie tylko dociera Internet, jakakolwiek sieć komórkowa czy telefonia przewodowa, każda central laresIPTM może być w pełni obsługiwana.

Oprócz niezaprzeczalnych zalet użytkowych, rodzi to dodatkowe benefity dla instalatorów i osób sprawujących pieczę nad sprawnością systemów. Dzięki zdalnemu dostępowi wszelkie usługi z zakresu rekonfiguracji czy diagnostyki systemów można realizować bez konieczności dojazdu na obiekt. Nad bezpieczeństwem tego rodzaju połączeń czuwa szeroki wachlarz dostępnych zabezpieczeń.

Mobilna

Mobilne technologie komunikacyjne zdominowały współczesne środowisko w którym żyjemy. Systemy KSENIA doskonale wpisują się w realia współczesnego świata i realizują oczekiwania użytkowników.

Działanie ststeu mozna monitorować zdalnie, Fot. SPS ElectronicsDzięki przyjętej koncepcji niezależności od systemów operacyjnych i platform sprzętowych, użytkownik może zarządzać i monitorować stan systemu KSENIA niezależnie od posiadanego tabletu, PDA czy smartphon’a. Wbudowany w urządzenia laresTM serwer www zwalnia użytkownika z instalacji dedykowanego oprogramowania dostępowego.

Za pośrednictwem popularnych przeglądarek internetowych możemy zarządzać wszystkimi zaimplementowanymi funkcjonalności systemu. Interfejs użytkownika jest niezwykle intuicyjny i spójny. Pozwala na łatwą obsługę nawet dla osób bez jakiegokolwiek przeszkolenia technicznego. Dzięki integracji z systemami CCTV jest możliwy nadzór chronionego obiektu z bieżącą weryfikacją wizyjną.

Dostępność coraz tańszych tabletów stwarza możliwość stosowania ich jako manipulatorów bezprzewodowych, wspierających funkcje sterowania i nadzoru automatyki budynkowej. Niezwykle czytelny interfejs graficzny i pełna konfigurowalność czyni z tego doskonałe narzędzie dla każdego użytkownika.

Założenie projektowe które przyświecało projektantom systemów KSENIA to możliwe uproszczenie metod obsługi przez użytkownika. Dzięki wbudowanemu web-serwerowi i zastosowaniu urządzeń mobilnych lub komputerów z dostępem do Internetu jest możliwie stworzenie bardzo złożonych systemów e-map interaktywnych z naniesionymi elementami graficznymi reprezentującymi dowolne elementy wejściowe lub wyjściowe. Obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta, pomimo szerokich i niemal nieograniczonych możliwości tego rozwiązania.

Dariusz Placek

kontakt

SPS Electronics Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 630,
03-994 Warszawa
tel. (22) 518-31-50,
faks (22) 518-31-70

www.spselectronics.pl
www.ksenia-security.com.pl

SPS Electronics


KSENIA System

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  9
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

3
ania85 / 25-08-2014, 11:03
Teraz faktycznie bardzo ważny jest wygląd. Nie wystarczy biały panel do sterowania, teraz musi być design i urządzenia mają za zadanie też dobrze się prezentować. Myślę, że to lepiej dla samej estetyki domu, ale poza wyglądem muszą spełniać swoje podstawowe, a zarazem kluczowe, zadania, czyli sterowanie bezpieczeństwem w domu. Polecam bloga http://www.alarmowysystem.pl na którym można znaleźć właśnie te niezbędne podstawy!
Michał / 30-03-2016, 15:21

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

Michał / 30-03-2016, 15:27

Projektanci tworzą coraz to ciekawsze wzory projektując wygląd obudowy i bardzo dobrze, bo system alarmowy i monitoring stały się standardowym już wyposażeniem domów i mieszkań. 

   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Czy Twoja skrzynka z narzędziami jest kompletna?

Skrzynka z narzędziami to niezbędna rzecz w każdym domu. Niezależnie od tego, czy raz na ruski rok musimy naprawić cieknący zlew, czy może regularnie przeprowadzamy mniejsze i większe remonty...

Czytaj dalej »


Szybkie obróbki trudnych miejsc. Uszczelnienia » Szara łazienka - aranżacje i inspiracje »
Wykonywanie obróbek w miejscach trudno dostępnych lub przy łączeniu różnorodnych materiałów budowlanych... czytaj dalej » Bez względu na metraż twoja łazienka może wyglądać jak z katalogu. Nie wierzysz? czytaj dalej »

Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Urządzasz łazienkę od podstaw? A może chcesz przeprowadzić generalny remont?

Czytaj więcej »


Sprzątanie po pracach wykończeniowych - garść dobrych praktyk » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Prace związane z remontem lub wykończeniem budynku kończą się sprzątaniem. Jego nieprawidłowy bądź nieprzemyślany przebieg może w najlepszym razie spowodować... czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Jaka powinna być odzież robocza?

Co jest kluczowe w kontekście ochrony przed różnymi zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i atmosferycznymi? czytaj dalej »


Jaki tynk na elewację wybrać? Który jest odporny na wilgoć i brud? Szukasz sprawdzonych okien w dobrych cenach? Sprawdź »

Jakie wymagania musi spełnić dobry tynk na elewację? czytaj dalej » Tu kupisz okna z najlepszą szybą na świecie!czytaj dalej »

Kredyt na remont nieruchomości - co wybrać?

Prace remontowe zawsze odbijają się na kondycji domowego budżetu. Często konieczne jest skorzystanie z finansowego wsparcia banku. Jakie rozwiązania najlepiej nadają się do realizacji określonego celu? czytam dalej »


Czy energia odnawialna jest dla Ciebie? Przekonaj się » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Są trzy zasadnicze powody, dla których energia odnawialna powinna zyskiwać na znaczeniu.czytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Myślisz o wymianie kotła? Weź nawet 8000 dotacji »

Szwedzką dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach programu "Czyste Powietrze"...

Czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Forum

karolina57  | 
16-09-2019, 17:50
 | 
1
karolina57  | 
16-09-2019, 16:23
 | 
1
mark1mark5  | 
16-09-2019, 13:06
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
124
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
102
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
91
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl