EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Piękny krajobraz dzięki automatycznemu nawadnianiu

TANAKE | 2014-04-15
Fot. Rain Bird

Fot. Rain Bird

Efektywne wykorzystanie wody coraz bardziej zajmuje producentów instalacji wodnych oraz jej użytkowników. Wodę można oszczędzać na wiele sposobów, także pielęgnując przydomowe ogrody czy zieleń miejską. Firma Rain Bird - nieprzerwanie od 1933 - dostarcza rozwiązania wysokiej jakości, łatwe w obsłudze oraz przyjazne środowisku, które pomagają pielęgnować zieleń i racjonalnie wykorzystywać wodę.

treść sponsorowana

GWARANCJE

• Gwarantowana oszczędność wody: Sterowniki automatycznie monitorują cykl nawadniania, a czujniki deszczu przyczyniają się do oszczędnego zużycia wody, wyłączając nawadnianie w czasie opadów deszczu. Zastosowanie takich urządzeń zapewnia co najmniej 25-procentową oszczędność wody. Oszczędności można osiągnąć w przypadku prawidłowego zaprojektowania instalacji nawadniania oraz jej prawidłowego montażu i odpowiedniej konserwacji.
• Gwarancja wykonawcy: Wykonawca wybiera najbardziej odpowiednie produkty do realizacji projektu na podstawie ukształtowania terenu zieleni oraz dostępnego ciśnienia i przepływu wody. Zaangażowanie wykonawcy wykracza poza zaprojektowanie instalacji i określenie wymagań technicznych. Wykonawca zapewnia także kontrolę instalacji oraz rozbudowę układu.
• Gwarancja Rain Bird: Pomyślna realizacja projektu wymaga zastosowania wydajnych i wytrzymałych produktów. Dzięki 80-letniemu doświadczeniu oraz pozycji światowego lidera w nawadnianiu, firma Rain Bird zapewnia swoim klientom zarówno wysoką jakość, jak też najszerszą na rynku ofertę produktów: głowice deszczujące, zraszacze (rotacyjne), zawory, sterowniki zasilane bateryjnie lub z sieci 230 V, kształtki do instalacji nawadniania kropelkowego, akcesoria itp. Dzięki zastosowaniu wszystkich produktów pochodzących od jednego producenta, zapewniona jest pełna kompatybilność pomiędzy różnymi ich grupami.

System automatycznego nawadniania wraz z kontrolą zużycia wody marki Rain Bird zapewnia:

  • Oszczędność czasu, który można poświęcić na inne prace lub odpoczynek podczas, gdy system nawadnia ogród.
  • Oszczędne i efektywne wykorzystanie wody, ponieważ nawadnianie zaprogramowane jest na noc lub nad ranem, kiedy parowanie jest niskie.
  • Zdrowy wygląd zieleni dzięki regularnemu i kontrolowanemu podlewaniu.
  • Oszczędność pieniędzy, ponieważ rośliny otrzymują optymalną dawkę wody, dostosowaną do ich potrzeb, bez nadmiernego podlewania.
  • Spokojną głowę oraz komfort wypoczynku - ogród jest nawadniany automatycznie nawet wtedy, gdy mieszkańców nie ma w domu.
  • Ochronę środowiska i jego zasobów poprzez inteligentne wykorzystanie wody. Wszystkie produkty Rain Bird są tak zaprojektowane, aby wykorzystywały wodę jak najefektywniej.
Schemat instalacji elementów systemu Rain Bird w przydomowym ogrodzie:
1 - 2: Głowice deszczujące
3: Zraszacze rotacyjne
4: Połączenia przegubowe i kształtki
5: Studzienki zaworowe
6: Sterowniki
7: Czujnik deszczu
8: Zawory elektromagnetyczne
9: Kroplowniki
10: Mikrozraszacze
11: Zestaw kontrolny sterowania strefą
12: Linia kroplująca

Poniżej zaprezentowane zostały elementy, wchodzące w skład systemu, które pozwalają oszczędnie gospodarować wodą i jednocześnie utrzymywać zieleń w doskonałej kondycji.

Wynurzalne głowice deszczujące: dla małych obszarów trawnikowych

Zalecane dla małych trawników i obszarów zieleni, rabat i krzewów. Wynurzalne głowice deszczujące są montowane równo z powierzchnią ziemi. Ciśnienie wody powoduje wysunięcie dyszy oraz jej schowanie po zakończeniu nawadniania:

  • Głowica deszczująca z dyszami umożliwiającymi regulację kąta zraszania (VAN)
    Tego typu dysze nadają się idealnie do nawadniania trawników o nieregularnych kształtach oraz obszarów obsadzonych krzewami, gdyż posiadają możliwość regulacji kąta zraszania. 
  • Dysze rotacyjne do głowic deszczujących
    Dysze z wieloma strumieniami, zaprojektowane dla głowic deszczujących Rain Bird, mają przepływ o około 60% niższy niż konwencjonalne dysze zraszające. Dzięki temu można zamontować więcej głowic w jednej stre­fie, zmniejszając jednocześnie całkowity koszt instalacji.

WSKAZÓWKI WSPOMAGAJĄCE OSZCZĘDZANIE WODY

  • Głowice deszczujące mogą być wyposażone w zawory zwrotne SAM™ (Seal-a-Matic), aby nie dopuścić do odpływu wody na niższych wysokościach, ograniczyć niepotrzebne zużycie wody i wyeliminować uszkodzenia terenów zieleni spowodowane zalewaniem lub erozją.
  • Dysze rotacyjne dzięki obracającym się strumieniom zapewniają efektywne i równo­mierne dozowanie wody przy niskiej dawce opadowej, co znacznie redukuje odpływ i erozję.

Zraszacze rotacyjne: do małych i średnich obszarów

Zalecane dla małych i średnich trawników oraz obszarów zieleni. Ciśnienie wody powoduje wysunięcie dyszy oraz jej schowanie po zakończeniu nawadniania. Zraszacze mają regulację strumienia w zakresie od 40 do 360°.

Akcesoria: połączenia przegubowe i kształtki

Elastyczne połączenie przegubowe idealnie nadaje się do montażu zraszaczy i głowic deszczujących, które mogą być narażone na działanie przejeżdżających pojazdów, bądź sprzętu do pielęgnacji trawników. Układ przejmuje uderzenia wywierane na znajdujący się pod ziemią zraszacz lub głowicę deszczującą.

WSKAZÓWKI WSPOMAGAJĄCE OSZCZĘDZANIE WODY

  • Technologia Rain CurtainTM zapewnia wysoką równomierność rozkładu opadu oraz dokładniejsze nawadnianie obszaru w pobliżu zraszacza.
  • Wszystkie zraszacze z zaworami zwrotnymi SAM™ (Seal-a-Matic) nie dopuszczają do odpływu wody na niższych wysokościach, ograniczają niepotrzebne zużycie wody i eliminują uszkodzenia terenów zieleni spowo­dowane zalewaniem lub erozją.

Zawory

Zawory elektromagnetyczne sterowane za pomocą sterowników czasowych: bateryjnych lub prądowych, doprowadzają wodę do poszczególnych sekcji nawadniających.

  • Zawór niskoprzepływowy (LFV) stosowany głównie w połączeniu z liniami kroplującymi, kroplownikami lub mikrozraszaczami
  • Zawory elektromagnetyczne nadające się idealnie do instalacji przydomowych. Dostępne z cewką elektromagnetyczną na napięcie 24 V (do sterownika z zasilaniem sieciowym 230 V) lub z cewką elektromagnetyczną na napięcie 9 V (do sterowników zasilanych bateryjnie).
  • Studzienki zaworowe Zabezpieczają zawory układu nawadniania w ziemi i zapewniają łatwy dostęp w celu ich konserwacji i regulacji.

Sterowniki

Sterownik ESP-RZX Sterownik 1ZEHTMR Bezprzewodowy czujnik deszczu
  • Sterowniki do automatycznych systemów nawadniających wraz z elektrozaworami pozwalają zautomatyzować pracę systemów nawadniających w ogrodach i na innych terenach zieleni. Sterowniki do systemów nawadniających mogą współpracować z czujnikami opadu deszczu obniżając koszty pracy systemu nawadniającego.
  • Sterowniki czasowe zasilane są przeważnie prądem 230 V, ale występują również sterowniki bateryjne. Szereg różnych modeli sterowników do systemów nawadniających pozwala dobrać właściwe urządzenie do konkretnych potrzeb. Wyróżniamy sterowniki kranowe, sterowniki wewnętrzne, sterowniki zewnętrzne, rozbudowane systemy centralnego sterowania itd. Sterowniki mogą obsługiwać od jednej sekcji (elektrozaworu) do kilkudziesięciu sekcji (elektrozaworów). Poprzez specjalne oprogramowanie niektóre modele mogą współpracować z komputerami PC.
  • Sterowniki do systemów nawadniających umożliwiają tworzenie harmonogramów pracy uwzględniając: czas startu nawadniania, czas pracy zaworów (sekcji) oraz wybór dni do nawadniania. Zastosowanie sterowników pozwala na bezobsługową pracę zraszaczy statycznych, zraszaczy rotacyjnych, mikrozraszaczy i linii kroplujących,

SYSTEM ZAPROJEKTOWANY DLA OSZCZĘDNOŚCI WODY

  • Funkcja bilansu wody zapewnia łatwą modyfikację programu nawadniania, który jest dopasowany do sezonowych potrzeb.
  • Opóźnienie na deszcz w przypadku przedłużonych opadów deszczu można w łatwy sposób wstrzymać działanie programu nawadniania za pomocą funkcji „opóźnienie na czas deszczu ” (Rain Delay), która wyłącza instalację, a następnie automatycznie ją uruchamia po upływie określonego czasu.
  • Proste i intuicyjne programowanie Wszystkie sterowniki Rain Bird upraszczają wprowa­dzanie ustawień dzięki różnym funkcjom elastycznego programowania.

Szczegóły dotyczące oferty oraz dane techniczne produktów dostępne są na www.rainbird.eu oraz www.nts.tanake.com.pl

Dystrybutor: TANAKE
ul. Puławska 426
02-884 Warszawa
tel.: 22 336 90 40
faks: 22 336 90 49

e-mail: [email protected]
www.nts.tanake.com.pl

Komentarze

  • Laura D. Laura D., 25.04.2014r., 14:15:38 Szczerze polecam. Założyliśmy z mężem takie automatyczne nawadnianie i faktycznie - wygoda i duża oszczędność czasu. I chyba też wody bo zapewne jakby samemu podlewać to by wychodziło o wiele drożej. Tu przynajmniej wiem też ze mam odpowiednio nawodniony i trawnik i krzewy i kwiaty. Firmę TANAKE szczerze polecam bo wszystko zaprojektowali mi idealnie jak mowili instalatorzy, nic nie trzeba bylo zmieniać no i wszystko działa na medal
  • Klaudia Klaudia, 06.04.2015r., 16:58:13 Zdecydowanie dużo ułatwia założenie takiefo automatycznego nawadniania. U nas było to projektowane razem z ogrodem i jesteśmy bardzo zadowoloeni z efektu.
  • mori43 mori43, 14.04.2015r., 19:18:33 Nawadnianie to naprawde ważna sprawa jak ma sie duzy ogórd pełen roślin czy warzyw :) DLatego warto mądrze dobrac firme, która nawodni nasz teren.
  • hasmyk hasmyk, 18.05.2015r., 11:43:29 Akurat takich rozwiązań to nie brakuje, kwestia dopasowania pod ogród i budżet, ale generalnie nam samo nawadnianie rozwiązało większość problemów - i tak ma być.
  • hahacz hahacz, 29.06.2015r., 16:35:16 Czyli 3 firmy już się tutaj nam ładnie wypromowały.sick
  • Wanda Wanda, 07.03.2016r., 12:04:04 idealna opcja dla leniwego posiadacza duzego ogrodu:-p
  • TED TED, 09.03.2016r., 07:21:17 czy wersja z czujnikami jest bardzo rujnująca finansowo?
  • Danuta Danuta, 14.04.2016r., 10:53:55 mam od trzech lat w swoim ogrodzie- polecam każdemu kto ma dużą działkę z roślinkami
  • marceli marceli, 25.11.2018r., 23:41:03 Świetny artykuł, super się czytało z polecenia znajomych :) Na pewno przekażę dalej. W kwestii utrzymania nienagannej kondycji swojego ogrodu, mogę zarekomendować Ogrody Maskulanis

Najnowsze produkty i technologie

Bauder Polska BauderGREEN – dach retencyjny

BauderGREEN – dach retencyjny BauderGREEN – dach retencyjny

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle...

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle dużymi masami wody. Kolejne wyzwania to fale upałów i coraz częściej występujące susze. Z jednej strony należy więc sprawnie odprowadzać wodę z powierzchni nieprzepuszczalnych, takich jak chodniki, ulice czy dachy, z drugiej zaś zapewnić odpowiednią ilość wody do podlewania terenów zielonych oraz...

CREATON Polska sp. z o.o. Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości

Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości

SolidBLACK+ to funkcjonalna membrana na dach i elewację, składająca się z trzech odpornych warstw polipropylenowych. Wysoka paroprzepuszczalność, zwiększona wytrzymałość mechaniczna i możliwość stosowania...

SolidBLACK+ to funkcjonalna membrana na dach i elewację, składająca się z trzech odpornych warstw polipropylenowych. Wysoka paroprzepuszczalność, zwiększona wytrzymałość mechaniczna i możliwość stosowania na pełnym deskowaniu umożliwiają stworzenie z niej funkcjonalnej warstwy wstępnego krycia.

Austrotherm Dlaczego warto ocieplać dom?

Dlaczego warto ocieplać dom? Dlaczego warto ocieplać dom?

Przy wysokim poziomie cen nośników energii i prognozowanym dalszym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się...

Przy wysokim poziomie cen nośników energii i prognozowanym dalszym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne – utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Austrotherm Ocieplenie domu energooszczędnego

Ocieplenie domu energooszczędnego Ocieplenie domu energooszczędnego

Dom energooszczędny to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co pozwala oszczędzić na kosztach eksploatacji oraz chronić środowisko. Do jego budowy wykorzystuje się technologie...

Dom energooszczędny to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co pozwala oszczędzić na kosztach eksploatacji oraz chronić środowisko. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pomagają uzyskać odpowiednią klasę energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wymagania określone w tym rozporządzeniu, obowiązują od stycznia 2021 r. i są bardzo restrykcyjne. Obligują uczestników...

Austrotherm Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu?

Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu? Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu?

Ocieplenie domu styropianem to popularny w Polsce sposób termoizolacji. Przy ociepleniu domu ważne jest fachowe wykonanie prac i jakość samego styropianu. Dowiedz się, jaki styropian wybrać i czy do ocieplenia...

Ocieplenie domu styropianem to popularny w Polsce sposób termoizolacji. Przy ociepleniu domu ważne jest fachowe wykonanie prac i jakość samego styropianu. Dowiedz się, jaki styropian wybrać i czy do ocieplenia domu styropianem lepiej zastosować ten tradycyjny biały czy może grafitowy.

Marcin Feliks Dział doradztwa technicznego Austrother Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm

Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm

Dane z raportów ONZ za 2020 r. wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient...

Dane z raportów ONZ za 2020 r. wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient and Resilient Buildings and Construction Sector). Niecałe 30% to tzw. operacyjny ślad węglowy, czyli taki, który powstaje w trakcie eksploatacji budynków, pozostałe 10% dotyczy zużycia energii niezbędnej do pozyskania surowców, produkcji materiałów budowlanych, ich zabudowy i późniejszej rozbiórki,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.