Niskotemperaturowe grzejniki REGULUS-system

 Regulus  |  1
Fot. REGULUS-system

We współczesnym budownictwie coraz częściej stosowane są rozwiązania bazujące na odnawialnych, ekologicznych źródłach energii.

Priorytetem coraz częściej staje się ogrzewanie niskotemperaturowe. W związku z tym coraz powszechniej stosowane są kotły kondensacyjne czy pompy ciepła w połączeniu z dobrym ociepleniem obiektów.

To nie tylko niższe koszty eksploatacji i duża oszczędność energii cieplnej – wystarczy, aby temperatura wody w instalacji zamiast 70ºC osiągnęła około 50ºC – ale też gwarancja komfortu cieplnego. Jednak sama pompa ciepła nie wystarczy.

W nowoczesnej niskotemperaturowej instalacji należy zastosować niskotemperaturowe grzejniki, które cechują się możliwie największą efektywną powierzchnią wymiany ciepła, emisją ciepła poprzez konwekcją i/lub cyrkulacją wspomaganą wentylatorem. Nie bez znaczenia jest też możliwie najmniejsza masa układu oddawania ciepła – której zalety można docenić w okresach przejściowych. 

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS-system charakteryzują się bardzo dużą powierzchnią wymiany ciepła. Doskonale wpisują się w wyżej wymienione warunki, w pełni realizując energooszczędne wymogi w budownictwie i gwarantując komfort cieplny. Posiadają o 50% większą powierzchnię kontaktu z ogrzewanym powietrzem, od tej samej wielkości grzejników płytowych.

Większa powierzchnia kontaktu oznacza sprawniejsze grzanie w niskich parametrach czynnika grzewczego. Dlatego też regulusy to grzejniki niskotemperaturowe. Ze względu na swą specyficzną budowę nie mieszczą się w powszechnie przyjętej terminologii grzejników. Nie są żeberkami, panelami, ani też konwektorami z definicji. Zbudowane są dwóch układów: miedzianego układu wodnego oraz aluminiowego układu oddawania ciepła.

Budową przypominają chłodnicę. W miedzianej wężownicy płynie woda instalacyjna, a ciepło przekazywane jest do otoczenia poprzez aluminiowe emitery ciepła. Nagrzewanie pomieszczenia odbywa się w sposób mieszany poprzez intensywne szerokokątne promieniowanie cieplne z pofalowanej powierzchni oraz w drodze konwekcji. Wysoki udział promieniowania z dużej pofalowanej powierzchni grzejnika sprawia, że ciepło rozprowadzone jest w pomieszczeniu bardzo równomiernie.

Budowa grzejnika REGULUS-system Budowa grzejnika REGULUS-system

W układach zasilanych czynnikiem o niskim parametrze w okresach przejściowych, kiedy konieczne jest szybkie podniesienie lub obniżenie temperatury sprawdzi się układ grzewczy o małej masie całkowitej, taki jaki cechuje grzejniki REGULUS-system. Duża masa całkowita układu oddawania ciepła skutkuje dużą bezwładnością cieplną, co właściwie gwarantuje systematyczne przegrzewanie lub niedogrzanie wnętrza.

Szybkie zatrzymanie grzania jest nie tylko istotne dla kosztów ogrzewania lecz także kluczowe dla komfortu cieplnego. Przy gwałtownym wzroście nasłonecznienia w okresach przejściowych czy też przy pojawieniu się niespodziewanych uzysków ciepła, odpowiednio sterowana instalacja z regulusami szybko przestaje grzać i równie szybko ponownie podejmuje pracę, czyniąc ogrzewanie ekonomicznym i komfortowym.

ZALETY GRZEJNIKÓW NISKOTEMPERATUROWYCH REGULUS-system
  • energooszczędne i ekonomiczne ogrzewanie
  • gwarancja komfortu cieplnego
  • precyzyjne dostarczanie ciepła
  • dynamiczne ogrzewanie - szybka reakcja na zapotrzebowanie na ciepło
  • równomierny rozkład temperatury
  • bezpieczna temperatura dotykowa
  • duża moc bez znacznego zwiększania gabarytów
  • mogą współpracować z każdym źródłem ciepła
  • mogą współpracować z każdym źródłem ciepła
  • gwarancja 25 lat

Układ grzewczy o małej masie całkowitej umożliwia nie tylko szybki dostęp użytkownika do ciepła lecz również uzyskanie ciepła w dokładnie pożądanej ilości. Takie ogrzewanie łatwo uruchomić i zatrzymać, bowiem bezwładność systemu jest minimalna. Układ o małej masie służyć może praktycznie przez cały rok, gdyż koszty uruchomienia ogrzewania na kilkanaście, kilkadziesiąt minut w celu korekty temperatury są bardzo niskie.

W ofercie REGULUS-system dostępne są również wersje grzejników niskotemperaturowych znacznie poprawiające ich efektywność w układach z niskotemperaturowymi, ekologicznymi źródłami ciepła takimi jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła, wieloźródłowe układy z buforem c.o.

Jedną z takich wersji jest grzejnik ścienny wspomagany wentylatorem. Wentylator zwiększa schłodzenie czynnika grzewczego w grzejniku, przez co zwiększa oddawaną przez grzejnik ilość ciepła do pomieszczenia – można zatem uzyskać większą moc bez zmiany rozmiarów grzejnika.

E-VENT budową przypomina inne grzejniki ścienne REGULUS-system – z tą różnicą, że w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych jest wycięcie, a w nim magnesy umożliwiające łatwe wpięcie i wypięcie wentylatora (lub wentylatorów w przypadku dłuższych grzejników).

Dzięki wentylatorowi urządzenie grzeje ze zmienną mocą, dopasowującą się do potrzeb użytkownika, zwiększa się jego moc, istnieje także możliwość sterowania dynamiką grzania (opcja).

Grzejnik E-VENT może pracować w instalacji również po wyłączeniu lub zdemontowaniu wentylatora, zachowuje się wtedy jak standardowy grzejnik wodny. Dzięki łatwemu montażowi i demontażowi wentylatora, grzejnik E-VENT świetnie sprawdzi się w instalacji wyposażonej w standardowy kocioł c.o. pracujący na wyższych parametrach, który w przyszłości będzie zastąpiony ekologicznym niskotemperaturowym źródłem ciepła (kocioł kondensacyjny, pompa c.o.). W pierwszym etapie grzejnik będzie pracować bez wentylatora, a następnie po zmianie źródła ciepła na niskotemperaturowe już z wentylatorem.

Grzejnik E-VENT Grzejnik E-VENT

W instalacjach niskotemperaturowych świetnie zdaje egzamin także inny niskotemperaturowy grzejnik REGULUS-sytem o nazwie DUBEL, będący alternatywą dla stalowych grzejników trzypłytowych. Dubel zbudowany jest z dwóch korpusów grzejników typu SOLLARIUS (z płaską górną osłoną) połączonych równolegle we wspólnej obudowie – grubość 18 cm.

W ofercie niezwykle rzadkie rozwiązanie na rynku: grzejnik o wysokości zaledwie 12 cm (+ konsola montażowa – 8 cm wysokości) do montażu w posadzkach jako stojący. To niskotemperaturowy grzejnik który wbrew obiegowym opiniom, przy stosunkowo dużej mocy nie osiąga gigantycznych rozmiarów.

Rozwiązanie to nie tylko doskonale sprawdza się w instalacjach z pompami ciepła, ale też pozwala ograniczyć wielkość zastosowanych grzejników ściennych i może być stosowane w pomieszczeniach o dużym zapotrzebowaniu na ciepło.

Grzejnik DUBEL Grzejnik DUBEL

Wszystkie grzejniki REGULUS-system można stosować bez ograniczeń w układach otwartych i zamkniętych c.o., a także w każdego typu instalacji, z miedzi, plastiku czy tradycyjnej stalowej.

Doskonale współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła: kotłami kondensacyjnymi, kotłami stałopaliwowymi i z pompami ciepła. Ze względu na swą budowę są bardziej odporne na korozję i na zmiany ciśnienia w instalacji, co znacząco wydłuża czas ich eksploatacji. Są dopuszczone do zastosowania na terenie całej UE.

KONTAKT
REGULUS-system

REGULUS®-system S.j.
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała

Telefony kontaktowe/faksy:
+48 33 812 36 69
+48 33 815 10 25
+48 33 496 99 99
+48 33 496 11 00

e-mail:
www.regulus.com.pl

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

1
Kamila / 15-04-2016, 09:29
super patent. CZy takie grzejniki są dużo droższe od normalnych>?
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Podłogi nowej generacji - co je wyróżnia?

Od podłóg oczekuje się nie tylko odporności na wgniecenia, ale również...

Czytaj dalej »


Dlaczego warto wybrać okna dachowe? Szara łazienka - aranżacje i inspiracje »
Jesteś dekarzem, architektem lub dystrybutorem? Dowiedz się więcej na temat montażu oraz zapoznaj się z... czytaj dalej » Bez względu na metraż twoja łazienka może wyglądać jak z katalogu. Nie wierzysz? czytaj dalej »

Nowoczesne rozwiązania do łazienki »

Urządzasz łazienkę od podstaw? A może chcesz przeprowadzić generalny remont?

Czytaj więcej »


Czarne urządzenia klimatyzacyjne. Zobacz » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Teraz możesz dopasować kolor urządzenia do wystroju wnętrza! czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

3 pompy w super cenie oraz prezent! Sprawdź »

Wybierz gwarantowany prezent spośród czterech wariantów do wyboru czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Fachowcy wybierają ten tynk! Dlaczego?

Za jego pomocą można wykonać szeroki zakres prac remontowych bez potrzeby kupowania innych materiałów. czytam dalej »


Zyskaj zwrot za prąd nawet do 2% wartości inwestycji » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Szybkie i bezproblemowe podłączenie | Gwarancja odbioru | Możliwość finansowania | Optymalny dobór technologiiczytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Myślisz o wymianie kotła? Weź nawet 8000 dotacji »

Szwedzką dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach programu "Czyste Powietrze"...

Czytaj dalej »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

jjwalker55  | 
14-10-2019, 04:56
 | 
1
jjwalker55  | 
14-10-2019, 04:56
 | 
1
jjwalker55  | 
14-10-2019, 04:56
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
124
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
102
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
91
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl