EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Istotny szczegół

Hanna Czerska | 2009-09-03
Fot. Kontakt-Simon

Fot. Kontakt-Simon

Dla jednych są nic nie znaczącym detalem, dla innych zaś ciekawym i ważnym elementem dekoracyjnym, który podkreśla charakter wnętrza, zachowując jednocześnie swoje podstawowe funkcje. Mowa o włącznikach, fachowo nazywanych łącznikami, które włączają i wyłączają światło, ale pełnią także wiele dodatkowych funkcji.

Zobacz także

OSPEL Elegancja w detalu – ramki szklane do osprzętu elektrycznego

Elegancja w detalu – ramki szklane do osprzętu elektrycznego Elegancja w detalu – ramki szklane do osprzętu elektrycznego

Wnętrza domów stają się coraz bardziej wyrafinowane, a detale pełnią kluczową rolę w kreowaniu niepowtarzalnego stylu. Jednym z najnowszych trendów w branży osprzętu elektrycznego są szklane ramki, które...

Wnętrza domów stają się coraz bardziej wyrafinowane, a detale pełnią kluczową rolę w kreowaniu niepowtarzalnego stylu. Jednym z najnowszych trendów w branży osprzętu elektrycznego są szklane ramki, które nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale także dodają elegancji i nowoczesności pomieszczeniom.

OSPEL Seria Szafir – przełom w montażu gniazdek elektrycznych

Seria Szafir – przełom w montażu gniazdek elektrycznych Seria Szafir – przełom w montażu gniazdek elektrycznych

Czy zdarzyło Ci się, że musisz wymienić gniazdko lub kontakt w domu? Większość z nas podchodzi do takiego zadania przynajmniej z niepewnością. Koniec końców, nie robimy tego codziennie. Sięgamy wówczas...

Czy zdarzyło Ci się, że musisz wymienić gniazdko lub kontakt w domu? Większość z nas podchodzi do takiego zadania przynajmniej z niepewnością. Koniec końców, nie robimy tego codziennie. Sięgamy wówczas do filmików instruktażowych lub dzwonimy po elektryka.

OSPEL Sonata Touch – nowoczesne łączniki do sterowania oświetleniem

Sonata Touch – nowoczesne łączniki do sterowania oświetleniem Sonata Touch – nowoczesne łączniki do sterowania oświetleniem

Seria Sonata Touch to zaprojektowana i opracowana przez firmę Ospel seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które wyposażone są w szklany panel dotykowy. Została ona zaprojektowana...

Seria Sonata Touch to zaprojektowana i opracowana przez firmę Ospel seria nowoczesnych łączników elektronicznych do sterowania oświetleniem, które wyposażone są w szklany panel dotykowy. Została ona zaprojektowana z myślą o klientach poszukujących łączników sterowanych dotykiem, które jednocześnie swym kształtem nawiązywać będą do reszty produktów danej serii produktowej.

RODZAJE WŁĄCZNIKÓW

Łączniki klawiszowe mogą mieć od jednego do trzech klawiszy, zaś w tych z pokrętłami liczbie klawiszy odpowiada liczba skoków pokrętła. Oprócz klawiszy ważna dla konstrukcji łącznika jest liczba biegunów (również od jednego do trzech), odpowiadających liczbie obsługiwanych obwodów elektrycznych.

Na rynku dostępne są łączniki:

  • jednoklawiszowe – jednobiegunowe, włączają jedną lampę albo kilka żarówek w jednym żyrandolu, dwubiegunowe – lampy w dwóch niezależnych obwodach
  • dwuklawiszowe – jednobiegunowe, w których każdy klawisz uruchamia np. inną grupę żarówek w dużym żyrandolu lub po jednej żarówce w małym, oraz dwubiegunowe – do włączania oddzielnych lamp
  • trójklawiszowe – jednobiegunowe, w których każdy przycisk służy do włączenia pewnej grupy żarówek; ich oferta jest największa, oraz trójbiegunowe obsługujące niezależne obwody elektryczne.

Oddzielną grupą łączników są takie, które umożliwiają włączanie i wyłączanie lamp w różnych miejscach. Są to łączniki:

  • schodowe – do zapalania światła z dwóch miejsc; najczęściej stosowane na schodach łączących dwie kondygnacje, w salonach, do których prowadzą dwa wejścia oraz w korytarzach
  • krzyżowe – rozbudowują możliwości łączników schodowych i są instalowane pomiędzy nimi; np. na schodach łączących kilka kondygnacji na dole i na górze umieszcza się łączniki schodowe, a pośrodku – krzyżowe. Innym zastosowaniem jest długi korytarz – łączniki schodowe należy zainstalować na dwóch jego końcach, zaś krzyżowy lub krzyżowe – w połowie lub przy wejściach do pomieszczeń.

Łączniki mogą mieć na klawiszach oznaczenia: schodowe – zygzak, krzyżowe – kratkę. Od zewnątrz, przy drzwiach wejściowych, warto wybrać łącznik tzw. zwierny, który na klawiszu ma ikonkę żarówki i sam wyłącza światło po określonym czasie. Zwykłe łączniki mają proste zadania, ale przy wyborze trzeba się też zdecydować na sposób ich montażu. Są bowiem wersje podtynkowe i natynkowe, zaś w przypadku remontu szczególnie przydatny może okazać się osprzęt przystosowany do listew instalacyjnych.

MATERIAŁY, KOLORY I WZORY

Nowoczesne łączniki mają budowę modułową – możemy wymieniać klawisze i ramki, zaś sam mechanizm pozostaje ten sam. Najpopularniejsze są łączniki z tworzywa – białe, pastelowe oraz w bardziej zdecydowanych kolorach. Ramka i klawisz mogą mieć różne barwy; często oba elementy mają ramkę kolorową lub metalizowaną, zaś powierzchnia łącznika może imitować drewno. Do pokoi dziecięcych przeznaczone są łączniki ozdobione obrazkami z kreskówek, słoneczkami, gwiazdkami itp. Niektóre wzory fosforyzują w nocy. Są też łączniki z drewna, m.in. palisandru, dębu, buku, mahoniu, wenge. Klawisze bywają np. prostokątne oraz okrągłe i mogą mieć cienkie metalowe wstawki wokół. Oferta łączników szklanych obejmuje takie, w których klawisz jest z tworzywa, zaś ramka ze szkła – seledynowego, białego lub czarnego. Zdarzają się również łączniki w całości szklane. Inny materiał to metal – aluminium, stal oraz mosiądz, w kolorach: chrom, iryd, stal szlifowana oraz saty-nowana, mosiądz złocony, polerowany i antyczny. Łączniki mogą być tradycyjne, klawiszowe, chociaż najczęściej klawisze są znacznie mniejsze niż w tych z innych materiałów. Oprócz nich są łączniki dźwigniowe, w których klawisz zastąpiono małym przełącznikiem zakończonym kulką. W grupie łączników metalowych są też ozdobione żeliwnymi ramkami.

FUNKCJE

Dobrze widoczne w mroku będą łączniki podświetlane. Najczęściej podświetlenie przenika przez szczelinę wokół klawisza. Można też kupić taki osprzęt, w którym podświetlona jest wąska ramka wokół przycisku lub umieszczona jest dioda. Takie łączniki są łatwe do odnalezienia w mroku, szczególnie przydadzą się więc na korytarzach i schodach. W tych miejscach możemy też zainstalować łączniki ze wskaźnikiem upływu czasu. Czas świecenia światła jest zaprogramowany, zaś wskaźnik LED informuje miganiem, że niedługo oświetlenie się wyłączy. Ponowne naciśnięcie łącznika powoduje odliczanie czasu świecenia od nowa.

Do prostego sterowania oświetleniem służą ściemniacze, montowane w pokojach zamiast łączników klawiszowych. Umożliwiają one regulację natężenia światła dotykiem, za pomocą suwaka, pokrętła lub pilota. Mogą mieć wbudowany program symulacji obecności, który włączy (i wyłączy) światło o określonej porze, np. gdy nikogo nie ma w domu. Na schodach można zainstalować tzw. rozszerzenia do ściemniaczy; do montowania z nimi w układzie schodowym, aby z obu miejsc można było regulować oświetlenie.

Obecnie są już ściemniacze do świetlówek, trzeba tylko sprawdzić tę informację na opakowaniu osprzętu.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Waldemar Joniec Ogrzewanie podłogowe – najczęściej zadawane pytania

Ogrzewanie podłogowe – najczęściej zadawane pytania Ogrzewanie podłogowe – najczęściej zadawane pytania

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego w domu, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, dzięki którym poznamy wady i zalety takiego sposobu ogrzewania oraz znajdziemy rozwiązanie idealne...

Decydując się na instalację ogrzewania podłogowego w domu, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, dzięki którym poznamy wady i zalety takiego sposobu ogrzewania oraz znajdziemy rozwiązanie idealne do naszych potrzeb.

Waldemar Joniec Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki? Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także...

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także do suszenia.

Damian Żabicki Grzejniki do łazienki

Grzejniki do łazienki Grzejniki do łazienki

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Redakcja Jak dobrać parametry pompy ciepła?

Jak dobrać parametry pompy ciepła? Jak dobrać parametry pompy ciepła?

Pompa ciepła przynosi spodziewane rezultaty, tylko gdy jest dopasowana do specyfiki danego budynku. Wybór właściwego urządzenia jest stosunkowo trudny, bo wymaga uwzględnienia wielu czynników. Najlepszym...

Pompa ciepła przynosi spodziewane rezultaty, tylko gdy jest dopasowana do specyfiki danego budynku. Wybór właściwego urządzenia jest stosunkowo trudny, bo wymaga uwzględnienia wielu czynników. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem zlecenie tego wykwalifikowanym instalatorom. Warto jednak wiedzieć, na jakie parametry zwracać szczególną uwagę.

Redakcja Gniazda i łączniki w instalacjach elektrycznych

Gniazda i łączniki w instalacjach elektrycznych Gniazda i łączniki w instalacjach elektrycznych

W każdej standardowej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania instalacji.

W każdej standardowej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania instalacji.

Dawid Pantera Zasady działania i typy pomp ciepła

Zasady działania i typy pomp ciepła Zasady działania i typy pomp ciepła

Pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają wykorzystywać otaczającą nas energię cieplną do celów grzewczych. Wprawdzie ich instalacja jest dość kosztowna, ale poniesione nakłady szybko się zwrócą. Pompy...

Pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają wykorzystywać otaczającą nas energię cieplną do celów grzewczych. Wprawdzie ich instalacja jest dość kosztowna, ale poniesione nakłady szybko się zwrócą. Pompy ciepła należą bowiem do najtańszych w eksploatacji systemów centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Redakcja Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience?

Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience? Jak wykonać podłogę z ogrzewaniem podłogowym w łazience?

Zastanawiając się nad instalacją ogrzewania podłogowego w domu, najczęściej myślimy o zastosowaniu takiego rozwiązania w łazience. Wykonanie takiej podłogi nie jest trudne. Należy przestrzegać instrukcji...

Zastanawiając się nad instalacją ogrzewania podłogowego w domu, najczęściej myślimy o zastosowaniu takiego rozwiązania w łazience. Wykonanie takiej podłogi nie jest trudne. Należy przestrzegać instrukcji producenta i stosować odpowiednie materiały. W artykule pokazujemy krok po kroku poszczególne etapy prac.

Waldemar Joniec ABC odkurzaczy centralnych

ABC odkurzaczy centralnych ABC odkurzaczy centralnych

Jak działają? Jak dobierać jednostkę centralną? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? - czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o odkurzaczach centralnych.

Jak działają? Jak dobierać jednostkę centralną? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? - czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o odkurzaczach centralnych.

Waldemar Joniec Kotły na węgiel i drewno

Kotły na węgiel i drewno Kotły na węgiel i drewno

Wybór kotła na paliwo stałe wymaga dokładnego określenia, czego oczekujemy od instalacji c.o. oraz jakimi paliwami dysponujemy teraz i będziemy dysponować za 5 czy 10 lat. Nie każda konstrukcja kotła może...

Wybór kotła na paliwo stałe wymaga dokładnego określenia, czego oczekujemy od instalacji c.o. oraz jakimi paliwami dysponujemy teraz i będziemy dysponować za 5 czy 10 lat. Nie każda konstrukcja kotła może sprostać naszym oczekiwaniom, zapewnić komfort obsługi, a jednocześnie niskie koszty eksploatacji. Dlatego warto porównać różne konstrukcje urządzeń oraz związane z nimi wymagania dotyczące jakości paliw i uciążliwości obsługi.

Jerzy Kosieradzki Jak dobierać grzejniki do gazowego kotła kondensacyjnego

Jak dobierać grzejniki do gazowego kotła kondensacyjnego Jak dobierać grzejniki do gazowego kotła kondensacyjnego

Grzejnik to podstawowy element każdej instalacji centralnego ogrzewania. Jeżeli ma współpracować z kotłem kondensacyjnym, musi być przystosowany do pracy przy niskich parametrach instalacji grzewczej.

Grzejnik to podstawowy element każdej instalacji centralnego ogrzewania. Jeżeli ma współpracować z kotłem kondensacyjnym, musi być przystosowany do pracy przy niskich parametrach instalacji grzewczej.

Dawid Pantera Pompy ciepła - wymagania i formalności

Pompy ciepła - wymagania i formalności Pompy ciepła - wymagania i formalności

Zanim podejmiemy decyzję o zainwestowaniu w pompę ciepła, warto poznać zasady jej działania i warunki, jakie należy spełnić, aby ją zainstalować. Najlepiej zasięgnąć informacji bezpośrednio u producenta...

Zanim podejmiemy decyzję o zainwestowaniu w pompę ciepła, warto poznać zasady jej działania i warunki, jakie należy spełnić, aby ją zainstalować. Najlepiej zasięgnąć informacji bezpośrednio u producenta lub w profesjonalnej firmie zajmującej się jej montażem.

Redakcja Rekuperacja w domach zamieszkanych

Rekuperacja w domach zamieszkanych Rekuperacja w domach zamieszkanych

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu zamieszkanym jest zazwyczaj istotną częścią procesu termomodernizacji budynku, którego właściciele mają świadomość, że po dokładnym zaizolowaniu...

Montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu zamieszkanym jest zazwyczaj istotną częścią procesu termomodernizacji budynku, którego właściciele mają świadomość, że po dokładnym zaizolowaniu ścian, wymianie okien i pozbyciu się wszystkich mostków termicznych oraz całkowitej zmianie elewacji budynku, ostatnim krokiem do posiadania nowoczesnego, energooszczędnego i zdrowego domu jest instalacja działającej przez cały rok wentylacji, która zapewni dodatkowo rzeczywiste oszczędności...

Waldemar Joniec ABC kotłów kondensacyjnych

ABC kotłów kondensacyjnych ABC kotłów kondensacyjnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Jerzy Kosieradzki Jak dobierać kolektory słoneczne

Jak dobierać kolektory słoneczne Jak dobierać kolektory słoneczne

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane...

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane korzyści, parametry kolektorów muszą być właściwie dobrane.

mgr inż. Janusz Strzyżewski Gniazda wtyczkowe i łączniki w instalacjach elektrycznych

Gniazda wtyczkowe i łączniki w instalacjach elektrycznych Gniazda wtyczkowe i łączniki w instalacjach elektrycznych

W każdej standardowej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania instalacji.

W każdej standardowej instalacji elektrycznej występują gniazda wtyczkowe oraz łączniki. Ich budowa oraz sposób zamocowania zależą od miejsca zainstalowania oraz metody wykonania instalacji.

Redakcja Prysznic bez brodzika

Prysznic bez brodzika Prysznic bez brodzika

Bardzo modne jest ostatnio minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę. Jednak podążając za modą i wybierając prysznic bez brodzika, należy...

Bardzo modne jest ostatnio minimalistyczne rozwiązanie – prysznic bez typowego brodzika, w którym woda leje się bezpośrednio na podłogę. Jednak podążając za modą i wybierając prysznic bez brodzika, należy zastanowić się, czy nasza łazienka jest gotowa na takie rozwiązanie.

Waldemar Joniec Pompy ciepła od A do Z

Pompy ciepła od A do Z Pompy ciepła od A do Z

Na jakim etapie budowy należy podjąć decyzję o ogrzewaniu domu pompą ciepłą? Jak ona działa? Na co trzeba zwracać uwagę, aby instalacja i eksploatacja nie pociągały za sobą niepotrzebnych kosztów?

Na jakim etapie budowy należy podjąć decyzję o ogrzewaniu domu pompą ciepłą? Jak ona działa? Na co trzeba zwracać uwagę, aby instalacja i eksploatacja nie pociągały za sobą niepotrzebnych kosztów?

Redakcja Wanna w podłodze

Wanna w podłodze Wanna w podłodze

Wanna wpuszczana w podłogę to niemal basen w domu. Kiedyś niedościgły przedmiot marzeń, kojarzący się z hollywoodzkim luksusem. Dziś - rozwiązanie w zasięgu ręki, do tego z brokatową fugą, mieniącą się...

Wanna wpuszczana w podłogę to niemal basen w domu. Kiedyś niedościgły przedmiot marzeń, kojarzący się z hollywoodzkim luksusem. Dziś - rozwiązanie w zasięgu ręki, do tego z brokatową fugą, mieniącą się niczym szlachetne kamienie. Żeby nie przysporzyć sobie zbędnych kłopotów budowlanych, trzeba tylko ten pomysł uwzględnić odpowiednio wcześnie.

Waldemar Joniec Pompy ciepła

Pompy ciepła Pompy ciepła

O coraz większym zainteresowaniu inwestorów pompami ciepła decydują niskie koszty eksploatacyjne oraz to, że energia elektryczna do ich zasilania jest powszechnie dostępna, co nie zawsze ma miejsce w przypadku...

O coraz większym zainteresowaniu inwestorów pompami ciepła decydują niskie koszty eksploatacyjne oraz to, że energia elektryczna do ich zasilania jest powszechnie dostępna, co nie zawsze ma miejsce w przypadku innych nośników energii, jak np. gaz ziemny, olej opałowy, węgiel czy biomasa.

Jerzy Kosieradzki Kotły kondensacyjne

Kotły kondensacyjne Kotły kondensacyjne

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie zużycia gazu jest zastosowanie w instalacji c.o. kotła kondensacyjnego.

Jednym z najlepszych sposobów na zmniejszenie zużycia gazu jest zastosowanie w instalacji c.o. kotła kondensacyjnego.

mgr inż. Karol Kuczyński Bezpieczne instalacje elektryczne

Bezpieczne instalacje elektryczne Bezpieczne instalacje elektryczne

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna w budynku, a także właściwie dobrany osprzęt elektroinstalacyjny gwarantują bezawaryjną eksploatację urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim bezpieczeństwo...

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna w budynku, a także właściwie dobrany osprzęt elektroinstalacyjny gwarantują bezawaryjną eksploatację urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników.

mgr inż. Karol Kuczyński Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów

Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów

Nowoczesny dom to nie tylko budynek wykonany w zgodzie z obowiązującymi standardami, ale obiekt wyposażony w wiele różnych urządzeń elektrycznych, ułatwiających codzienne życie.

Nowoczesny dom to nie tylko budynek wykonany w zgodzie z obowiązującymi standardami, ale obiekt wyposażony w wiele różnych urządzeń elektrycznych, ułatwiających codzienne życie.

Jerzy Kosieradzki Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu,...

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu, np. w łazience.

Redakcja Rekuperatory w domach jednorodzinnych

Rekuperatory w domach jednorodzinnych Rekuperatory w domach jednorodzinnych

Stale rosnące koszty ogrzewania spowodowały, że dbamy o to, aby nasze domy były dobrze izolowane i miały dobre instalacje centralnego ogrzewania. Jednak, aby uzyskać dalsze oszczędności w wydatkach na...

Stale rosnące koszty ogrzewania spowodowały, że dbamy o to, aby nasze domy były dobrze izolowane i miały dobre instalacje centralnego ogrzewania. Jednak, aby uzyskać dalsze oszczędności w wydatkach na ogrzewanie oraz zapewnić w pomieszczeniach czyste i zdrowe powietrze, konieczne jest zastosowanie wentylacji mechanicznej. Montaż samych wentylatorów jest tani, ale nie daje oszczędności w wydatkach na ogrzewanie. Korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie central nawiewno -wywiewnych z odzyskiem...

Najnowsze produkty i technologie

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

laczynasnapiecie.pl Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować? Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki...

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki za energię oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Wyjaśnijmy, jak działa pompa ciepła oraz dlaczego jej instalacja może być korzystną inwestycją.

Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała...

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała akcję online „e-Targi 2024”. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie codziennej pracy instalatorów i przyniesieniem im dodatkowych zysków.

KRISPOL Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISPOL Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISPOL Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest...

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.