Energooszczędne i ekologiczne farby, które poprawią klimat

Stosowanie odpowiednich farb pozwala na oszczędność energii
Stosowanie odpowiednich farb pozwala na oszczędność energii
Fot. Phoenix Distribution Ltd sp. z o. o.

Katastrofalne zanieczyszczenie środowiska, wyczerpanie źródeł wody słodkiej, wyginięcie wielu gatunków zwierząt czy tragiczne w skutkach susze i pożary - to tylko niewielka część długiej listy zagrożeń wynikających z trwającego od lat ocieplania klimatu. Proces ten można jednak znacznie spowolnić. Czy mogą się do tego przyczynić stosowane przez nas farby?

Każdy szczegół naszego życia ma wpływ na ekosystem. Naukowcy stale poszukują nowych rozwiązań, które zatrzymałyby zgubny proces ocieplania klimatu. Najnowsze badania pokazują, że niebagatelny wpływ na wzrost temperatury mają stosowane przez nas na co dzień farby do ścian, dachów czy fasad. A tymczasem, gdyby obniżyć temperaturę w miastach o jeden stopień, na biegunach wskazania byłyby niższe nawet o trzy stopnie. Zaskoczony? To jeszcze nie koniec.

Farby, które oszczędzają energię?

Na oszczędzaniu nie warto oszczędzać - każdy z pewnością nie raz się o tym przekonał. Wyobraź sobie na przykład farbę, która podwyższa temperaturę pomieszczenia o około 3-5ºC (nie zmieniając przy tym żadnych innych parametrów w ogrzewaniu). Malujesz ściany i oszczędzasz na ogrzewaniu. W Twoim portfelu zostaje spora sumka, na przykład na wymarzone wakacje, a przy okazji jeszcze dbasz o środowisko. Utopia? Rzeczywistość. Skonsultuj się ze specjalistami firmy Phoenix Distribution Ltd sp. z o. o. >>

Phoenix Ecotherm - nowa generacja farb

Rozwiązaniem problemu z ocieplaniem się klimatu są nowoczesne farby Phoenix Ecotherm o właściwościach termoizolacyjnych. Najprościej rzecz ujmując, mają one zdolność odbijania promieniowania cieplnego, co przekłada się na oszczędność energii zużywanej do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń. Farby odbijają promieniowanie cieplne pochodzące zarówno ze światła słonecznego, jak i z grzejników czy kominków. Słowem, zimą w pomieszczeniu jest znacznie cieplej, latem natomiast chłodniej, przy oszczędniejszym ogrzewaniu i chłodzeniu. Proces ten został dokładnie zobrazowany na www.paintsphoenix.com.

Phoenix Distribution Phoenix Distribution

Panaceum dla alergików?

Badania potwierdzają, że stosowanie farb Phoenix Ecotherm korzystnie wpływa na samopoczucie alergików i poprawia komfort życia codziennego. Przy standardowym ogrzewaniu różnica temperatur między sufitem a podłogą może wynosić nawet ponad 10ºC! To negatywnie wpływa na mikroklimat pomieszczeń. Odczuwają to szczególnie alergicy. Dzięki farbom termorefleksyjnym (termoizolacyjnym) ruch ciepłego powietrza przebiega inaczej. System ogrzewania w pomieszczeniu jest bardziej jednorodny, a różnica między temperaturą podłogi i sufitu to zaledwie 1-2ºC. Poznaj szeroki asortyment firmy Phoenix Distribution Ltd sp. z o. o. >>

Wnętrze, które zaskoczy ciepłem

Unikalny skład farb Phoenix Ecotherm zapewnia niewiarygodne efekty. Zwiększa się efektywność energetyczna pomieszczenia, poprawia komfort termiczny i mikroklimat. Co istotne, dzięki nowoczesnym technologiom farba zapobiega skupianiu i skraplaniu się pary wodnej na powierzchniach ścian, co całkowicie eliminuje ryzyko powstawania grzybów czy pleśni. Wnętrze po użyciu farb Phoenix Ecotherm jest jaśniejsze i wolne od szkodliwych substancji (związki organiczne, formaldehyd). Koszty ogrzewania zmniejszają się nawet o 30%!

Zewnętrzna ochrona - odczuwalna oszczędność

Farby energooszczędne mogą być stosowane nie tylko we wnętrzach, ale również na fasadach budynków. Tworzą specjalną powłokę, która izoluje ścianę przed wilgocią oraz mrozem i przyczynia się do oszczędzania energii przez cały rok. Phoenix Ecotherm to świetne krycie, doskonała odporność na zmienne warunki atmosferyczne, łatwa aplikacja, właściwości antypleśniowe, a przede wszystkim idealna termoizolacja. W praktyce zużycie energii dla chłodzenia budynku zmniejsza się nawet o 58%!

Nowoczesna technologia - skuteczna izolacja

Potocznie mówi się, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę. Z budynkami jest podobnie. To właśnie dlatego powstały farby Phoenix Ecotherm Roof. Ta zaawansowana technologicznie membrana do uszczelniania dachów doskonale odbija ciepło, przez co wpływa na utrzymanie odpowiedniej temperatury. To z kolei przekłada się na odczuwalną oszczędność. Zużycie energii do chłodzenia budynku zmniejsza się nawet o 43%!

Phoenix Distribution

Solidne fundamenty

Warto zwrócić uwagę, że farby Phoenix Ecotherm są produkowane przy zachowaniu najwyższych parametrów ekologicznych i technicznych. Producent farb Phoenix EcoTherm jest zarejestrowany w systemie EMAS, co jest równoznaczne ze spełnianiem najbardziej wyśrubowanych wymagań ochrony środowiska. Jakość produkcji została potwierdzona certyfikatami, m.in. ISO 14001 za wspomaganie ochrony środowiska i zapobieganie zanieczyszczeniom oraz ISO 9001 za działający na najwyższym poziomie system zarządzania jakością. Dowiedz się więcej o właściwościach farb energooszczędnych Phoenix EcoTherm >>

Jakość potwierdzona Międzynarodową Gwiazdą

Producent farb Phoenix EcoTherm i jego zaawansowane technologicznie produkty zostały zauważone i docenione. Podczas tegorocznej Gali International B.I.D. Quality Convention w Genewie ma on szansę na wyróżnienie Międzynarodową Nagrodą Gwiazdy, która przyznawana jest od lat najlepszym firmom europejskim za wysoką jakość wykonywanych usług oraz produkcji.

Sposób na globalne ocieplenie?

Farby Phoenix Ecotherm to odpowiedź na postępujący proces globalnego ocieplenia. Naukowcy udowodnili, że malowanie dachów i ulic jasnymi kolorami może opóźnić te niekorzystne dla nas zmiany. Najważniejszą zaletą farb Phoenix Ecotherm jest termoizolacyjność, która opiera się na ich refleksyjności, czyli zdolności odbijania promieniowania cieplnego. To wpływa na oszczędność energii i obniżanie się temperatury w miastach. Warto przy tym zaznaczyć, że farby Phoenix Ecotherm zawierają znacznie niższy poziom LZO (szkodliwe, lotne związki organiczne) w porównaniu do innych tego typu produktów, co ma niebagatelny wpływ na środowisko. Phoenix Ecotherm to prosty sposób na zdecydowanie lepszy klimat!

Phoenix Distribution

Phoenix Distribution

Phoenix Distribution

ul.Gajowa 8, lok.1, 60-815 Poznań
Mail:
Tel. 61 6394751
Fax. 61 6394521

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  5
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Esquero Duo - nowa listwa przypodłogowa

Esquero Duo, najnowsza listwa przypodłogowa w ofercie marki VOX, to funkcjonalne dopełnienie podłogi, a zarazem jej dyskretne, dekoracyjne wykończenie. Projektanci postawili na proste rozwiązania,...

Hörmann Konsumenckim Liderem Jakości 2017

Po raz kolejny firma Hörmann otrzymała Złote Godło w konkursie Konsumencki Lider Jakości. W kategorii "bramy garażowe" zdobyła I miejsce. Z przeprowadzonych badań wynika, że jest najbardziej...
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Forum

takasobie5  | 
19-08-2017, 23:39
 | 
1
bask  | 
18-08-2017, 13:06
 | 
1
SzymonKul  | 
17-08-2017, 15:46
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
119
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
100
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
89
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
86
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
85
Gerard Roofing Systems
Gerard Roofing Systems
ŚWIATOWY LIDER W PRODUKCJI DACHÓWEK METALOWYCH Od ponad 50 lat Gerard AHI Roofing jest innowatorem w zakresie...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Ekspert Budowlany 2016
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl