Nowoczesne, kompaktowe zmiękczacze serii SUPREME-SOFT

Nowoczesne, kompaktowe zmiękczacze serii SUPREME-SOFT
Nowoczesne, kompaktowe zmiękczacze serii SUPREME-SOFT
Fot. Polaqua Group Sp. Jawna

Wielu producentów próbuje przekonać nas, że produkty takie jak kompaktowe systemy zmiękczające wodę są niezbędne w każdym domu. To oczywiście prawda. W artykule tym postaram się wytłumaczyć, dlaczego spośród kilkudziesięciu marek dostępnych na rynku polskim należy wybrać właśnie zmiękczacze kompaktowe serii SUPREME-SOFT.

Co to jest zmiękczacz i do czego służy?

Urządzenia zmiękczające wodę są specyficznymi wymiennikami jonów przeznaczonymi do usuwania jonów dodatnich. Zmiękczacze usuwają głównie jony wapnia (Ca2+) i magnezu (Mg2+). Wapń i magnez określa się czasem mianem "minerałów twardości". Zmiękczacz wody zbiera minerały odpowiedzialne za twardość wody w zbiorniku i podczas procesu regeneracji złoża wypłukuje je do kanalizacji.

Najlepsze i najnowocześniejsze, kompaktowe systemy zmiękczania wody. Zobacz prezentację produktów serii SUPREME SOFT >> 

Na rynku Polskim istnieje wiele firm oferujących podobne urządzenia, dlaczego należy wybrać systemy serii SUPREME-SOFT?

Powodów jest wiele, wymienię kilka najważniejszych:

1. Systemy serii SUPREME-SOFT z okresem gwarancji aż do 10 lat!

Systemy SUPREME-SOFT to w chwili obecnej najlepsze na rynku systemy zmiękczające wodę. Dostępne są w sprzedaży z butlą o pojemności złoża: 11, 15, 20, 26 i 32 l oraz okresem gwarancyjnym sięgającym aż 10 lat (dla porównania większość dystrybutorów na polskim rynku oferuje zmiękczacze ze standardowym dwuletnim okresem gwarancyjnym).

10-letni okres gwarancyjny obejmuję obudowę kompaktową oraz butlę ciśnieniową, dodatkowo gwarancji podlega także głowica sterująca oraz elektronika (okres gwarancji 3 lata). Warto podkreślić, że okres ten jest również dłuższy niż standardowa gwarancja proponowana przez innych producentów.

10 lat gwaracji

Do 10 lat gwarancji producenta

Zobacz prezentację produktów serii SUPREME SOFT

2. Monosferyczna żywica jonowymienna marki LEWATIT oraz regeneracja przeciwprądowa UP-FLOW

Systemy serii SUPREME-SOFT zawierają w chwili obecnej najlepszą żywicę monosferyczą dostępną na rynku, dzięki czemu są bardziej wydajne w porównaniu z tradycyjnymi systemami zmiękczającymi.

Zdecydowana większość urządzeń dostępnych na rynku ma tradycyjne złoże jonowymienne. Żywica monosferyczna zawiera "kulki” z tworzywa sztucznego, na powierzchni których znajdują się aktywne centra, w których zachodzi wymiana jonowa.

W przeciwieństwie do tradycyjnej żywicy "kulki” żywicy monosferycznej są równej wielkości, tzn. że na 1litr złoża będzie przypadać ich dużo więcej niż standardowych "kulek" żywicy o zróżnicowanej wielkości.  

Systemy SUPREME-SOFT mają również system regeneracji przeciwprądowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych zmiękczaczy, system regeneracji UP-Flow w systemach SUPREME-SOFT podczas regeneracji dodatkowo spulchnia złoże filtrujące. 

Lewatit

Wysokowydajna żywica jonosferyczna marki LEWATIT

Zobacz prezentację produktów serii SUPREME SOFT

3. Mniejsze zużycie soli oraz wody w procesie regeneracji UP-FLOW - większa oszczędność

Podczas regeneracji przeciwprądowej UP-FLOW pierwszym etapem jest solankowanie. Solanka podawana jest na złoże od dołu. W dolnej części kolumny znajduje się złoże z małą ilością wody, dzięki temu nie następuje rozcieńczenie roztworu solanki.

Dzięki regeneracji UP-FLOW oraz zastosowaniu deflektora, solanka zużywa się powoli i równomiernie, regenerując złoże bardzo dokładnie od najmniej do najbardziej zużytego. Przepłukiwanie złoża jest kolejnym etapem regeneracji. Regeneracja UP-FLOW to nie tylko proporcjonalna, bardzo dokładna regeneracja złoża, ale także zmniejszona konsumpcja wody i soli w cyklu regeneracyjnym, większa wydajności złoża oraz mniejsza emisja popłuczyn.

UP-FLOW

Regeneracja przeciwprądowa UP-FLOW to mniejsze zużycie wody i soli w cyklu regeneracyjnym, większa wydajność złoża oraz mniejsza emisja popłuczyn

Zobacz prezentację produktów serii SUPREME SOFT

4. Sterownik z menu w języku polskim

Systemy SUPREME-SOFT wyposażone są w nowoczesny sterownik z menu w języku polskim. Większość tanich chińskich zmiękczaczy (w cenie około 1500-1800 zł) oferuje tradycyjny elektroniczny wyświetlacz w języku angielskim. Na wyróżnienie zasługuje fakt, że systemy SUPREME-SOFT są bardzo przyjazne użytkownikowi.

Większość dostępnych urządzeń bardzo trudno skonfigurować i poprawnie ustawić. Niska cena często jest pułapką dla kupującego, który nie znając produktu, jest zmuszony płacić krocie firmom serwisowym za ustawianie głowicy podczas pierwszego uruchomienia lub resetu ustawień (w przypadku braku zasilania przez około 24 godz.).

Systemy SUPREME-SOFT są bardzo łatwo programowalne - wystarczy po włączeniu urządzenia wpisać do sterownika twardość wody, a system samoczynnie się skonfiguruje i ustawi poprawne interwały pomiędzy cyklami pracy. Dzięki temu można samodzielnie prawidłowo skonfigurować urządzanie. Zaoszczędzone w ten sposób na serwisie pieniądze można spożytkować w inny sposób.

Automatyczna głowica sterująca pracuje w trybie objętościowym. Dzięki temu użytkownik nie musi zastanawiać się, kiedy zainicjować odpowiedni cykl regeneracyjny, ponieważ cała procedura odbywa się automatycznie, bez udziału użytkownika. Dodatkowo należy wspomnieć, że praca głowicy została oparta o nowoczesne elektrozawory, dzięki temu system jest praktycznie bezawaryjny.

SUPREME SOFT

Nowoczesny panel sterujący z menu w języku polskim

Zobacz prezentację produktów serii SUPREME SOFT

5. Serwis montażowy oraz pogwarancyjny

Producent systemów marki SUPREME-SOFT oferuje usługę montażu swoich produktów na terenie całego kraju, a także serwis pogwarancyjny.

Jeśli kupują Państwo filtr w sklepie internetowym lub na portalu aukcyjnym, warto przed zakupem dowiedzieć się od sprzedającego, na jaką pomoc ze strony producenta można liczyć. Jest to o tyle ważne, że zdecydowana większość klientów nie może tak naprawdę liczyć na żadne wsparcie i zostają sami z zakupionym systemem.

6.    System w 100% europejski

Wielu z Państwa zadaje sobie pytanie, ile kosztuje dobry zmiękczacz wody. Czy odłożona kwota wystarczy, żeby kupić takie urządzenie, a może warto dołożyć trochę więcej i kupić droższe? Dobrej klasy urządzenie zmiękczające kosztuje około 2500-3000 zł. Oczywiście na rynku można znaleźć urządzenia o wiele tańsze, np. w okolicach 1500-1800 zł, wówczas na 100% możemy być pewni, że jest to tzw. chiński składak.

Mimo iż w naszym przekonaniu cena jest wyznacznikiem jakości, to istnieje wiele nieuczciwych firm, które oferują urządzenia niskiej jakości w dość wysokich cenach. W takim przypadku należy zawsze dokładnie sprawdzić u sprzedawcy pochodzenie tego urządzenia, poprosić o wszystkie niezbędne atesty oraz deklaracje zgodności z obowiązującymi normami, a w przypadku produktów spoza Unii Europejskiej należy dodatkowo poprosić także o świadectwo pochodzenia urządzenia.

Jeśli natomiast mamy do czynienia z tzw. składakiem, należy poprosić również o świadectwo pochodzenia poszczególnych komponentów. Takie prewencyjne działanie ma na celu ustrzec kupujących przed potencjalnie nieuczciwymi dystrybutorami, którzy reklamują na swojej stronie, że oferowane przez nich produkty są produkcji europejskiej lub polskiej.

Systemy SUPREME-SOFT zostały w 100% wyprodukowane w Europie. Są od podstaw zbudowane przez producenta na oryginalnych, opatentowanych komponentach.

7. Pozostała oferta marki SUPREME

W ofercie marki SUPREME znajdą Państwo także: system wielofunkcyjny serii SUPREME MULTI, nowoczesne systemy odżelaziające serii OXYLINE i OXYLINE-PLUS pięcio-, szęścio- oraz siedmiostopniowe systemy odwróconej osmozy, korpusy narurowe wraz z wkładem oraz niezbędnym osprzętem, szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów, takich jak tester kropelkowy do badania twardości wody, zawór BY-PASS z mixingiem, elastyczne węże przyłączeniowe, korpus narurowy z wkładem i osprzętem do zabezpieczenia aplikacji oraz sól tabletkowana.

SUPREME
Pełną ofertę produktów SUPREME znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.supremefilters.com

8. Gdzie kupić produkty marki SUPREME?

Lista dystrybutorów opublikowana jest na stronie internetowej www.supremefilters.com w zakładce "gdzie kupić”.

 Polaqua Polaqua Group Sp. Jawna
ul. Okrężna 14 Wysogotowo
62-081 Przeźmierowo
e-mail:
e-mail:
tel. 61 867 76 48
      61 867 89 64
fax. 61 863 81 60
website: www.polaquagroup.com
Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  7
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

19
Marlon / 28-02-2017, 15:26
Bardzo dobry zmiękczacz. Ja osobiście stosuje SUPREME-SOFT-32. Wysoka jakość wykonania, dodatkowo menu w języku polskim - super sprawa, ułatwia programowanie urządzenia. Banalnie prosty w obsłudze, wystarczy wpisać twardość wody i sam się ustawił. Dla mnie super. Polecam wszystkim poszukającym dobrego zmiękczacza wody.
Beru38 / 02-03-2017, 08:42
Zamieniłem zmiękczacz na SUPREME SOFT i muszę przyznać że aż wbiło mnie w fotel. System zainstalowany od 6 miesięcy i ani jednego problemu.

Powiem szczerze że zraziłem się do zmiękczaczy wody, po moim pierwszym zakupie. Cały czas był problem, a to coś się zatykało, a to elektronika. Wiarę w niezawodność przywróciła marka SUPREME.
Brawo SUPREME!
SOBOL45 / 03-03-2017, 14:30

Mam zmiękczacz SUPREME od około miesiąca. Działa super, generalnie jak się spojrzy na urządzenie to od razu widać wysoką jakość wykonania (zdjęcia tego nie oddają). Na zakup namówił mnie mój hydraulik, i choć dołożyłem trochę więcej to nie żałuję zakupu. Teraz zakładam osmozę i oczywiście też SUPREME.

IDYN 27 / 08-03-2017, 09:15
Polecam z całą odpowiedzialnością. Produkt spełnił moje oczekiwania w 110%. Jestem bardzo zadowolony. Cieszę się że są jeszcze takie produkty jak produkty marki Supreme.
itimade / 12-03-2017, 21:04
Elegancki i stylowy, na pierwszy rzut oka widać, że jest to produkt wysokiej klasy, a nie jakiś tani chińczyk. Nareszcie pokazał się produkt naprawdę gody uwagi. Doskonale że jest kilka wielkości butli. Menu w języku PL, super sprawa, nie trzeba pakować kasy w serwisy jak zresetują się ustawienia. Do tego wszystkiego prosta konfiguracja, wystarczy wpisać twardość wody i wszystko :-). Jestem pod wielkim wrażeniem, z czystym sumieniem POLECAM.
Bono 47 / 13-03-2017, 10:20
Mam ten system zainstalowany od dwóch tygodni. Jestem bardzo zadowolony. System prezentuje się świetnie, a co ważniejsze "kamienia" w wodzie nie ma. Musze przyznać że bałem się zupełnie miękkiej wody, ale ten system ma możliwość regulacji twardości wody na wyjściu. Z instrukcją w języku polskim ustawienie tego było banalnie proste. Mimo iż jest nieco droższy od innych, nie żałuję wydanych pieniędzy. Teraz czas kupić system Odwróconej Osmozy :), oczywiście również SUPREME.
Kinga / 15-03-2017, 15:32
Supreme to najlepsza marka na rynku jeśli chodzi o filtry! Atrakcyjny przedział cenowy, wiele produktów z rodziny filtracji wody. Ja obecnie korzystam z systemu zmiękczającego Supreme Soft oraz systemu odwróconej osmozy Supreme RO6. Filtry wysokiej klasy, obsługa firmy na najwyższym poziomie. Oferowane produkty w bardzo rozsądnych i przystępnych cenach. Jestem bardzo, bardzo zadowolna i polecam wszystkim filtry marki Supreme!
Maxx 32 / 16-03-2017, 16:12
Coż dodać, podpisuję się pod wszystkimi wypowiedziami wcześniejszymi. Dla mnie to bezapelacyjnie najlepszy system zmiękczający na rynku. Mało tego zamontowałem i ustawiłm system samodzielnie. Instrukcja krok po kroku ułatiwia sprawę. W montażu pomagał mi tata. Głowicę ustawiłem sam - wystarczyło wpisac parametry wody. Zużycie wody podczas regeneracji 2 x mniejsze niż u mojego taty. Praktycznie żadnego spadku ciśnienia. Bardzo dobre warunki gwarancyjne. Tatuś jak przeliczył zużycie wody i soli w Supreme do swojego zmiękczacza, to zamówił dla siebie również. W weekend czeka mnie znów montaż, ale czego się dla taty nie robi.
Mr Doctor / 21-03-2017, 09:47
Kupiłem ten zmiękczacz - dokładnie model 20 litrów. Sam zamontowałem sam ustawiłem bez żadnych problemów - jak na razie (od 2 tyg). działa bez zarzutu. Polecam
MuranoS / 28-03-2017, 12:51
Zamówiłem urządzenie Soft 26 od jednego z dystrybutorów z oficjalnej strony. Czas realizacji po prostu rewelacja - zamówiony w poniedzialek rano a dzień później już dotarł do mnie na palecie, a teraz czeka na montaż. Wiecej zajelo mi planowanie niz zakup :) To sie nazywa profesjonalna obsluga - Mam nadzieje ze tak samo bedzie z uruchomieniem i dzialaniem urzadzenia. Na pewno podziele sie wrazeniami jak juz zostanie podlaczony.
   1 / 2    Następny »

Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

dw987624  | 
29-05-2020, 11:40
 | 
1
dw987624  | 
29-05-2020, 11:39
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
126
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
107
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
99
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2020
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.
Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do do pobrania w formacie PDF. Zaloguj się i zobacz nowe wydanie.

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Ekspert Budowlany - zlecenia

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl