System nawadniania roślin

HYDROBOX to opatentowany system do nawadniania roślin ogrodowych, zieleni miejskiej, trawników i nasadzeń
HYDROBOX to opatentowany system do nawadniania roślin ogrodowych, zieleni miejskiej, trawników i nasadzeń
Fot. Stegu

HYDROBOX to opatentowany system do nawadniania roślin ogrodowych, zieleni miejskiej, trawników, nasadzeń oraz do zabezpieczeń przeciwerozyjnych. HYDROBOX to idealne rozwiązanie zarówno przy niedoborze wody w glebie, jak i jej nadmiarze. Potrafi przechwycić i zmagazynować wodę z opadów, podlewania i tę przesączającą się w glebie. Dzięki niemu łatwiej utrzymać rośliny w dobrej kondycji nawet podczas suszy.

Elastyczna mata przestrzenna, pełniąca funkcję wewnętrznego szkieletu, pozwala na prawidłową pracę superabsorbentu magazynującego wodę. Korzenie roślin, dzięki hydrotropizmowi, czyli reakcji ruchowej rośliny wywołanej obecnością wody, przerastają do wnętrza HYDROBOX-u. Wykorzystując siłę ssącą, potrafią za pomocą włośników pobrać do 95 % zgromadzonej w HYDROBOX-ie wody. Gdy spadnie deszcz, włączymy system nawadniający lub podlejemy nasze rośliny, a magazyn wody, jakim jest HYDROBOX, zostanie uzupełniony. Rośliny będą mogły ponownie z niego korzystać. Dzięki systemowi HYDROBOX prawidłowo pielęgnowane rośliny rozwijają się szybciej i są w lepszej kondycji. Zadbaj z nami o swój ogród >>

Nawadnianie - Hydrobox

HYDROBOX - nawadniane w ogrodzie

Drzewa i krzewy często stanowią szkielet projektu ogrodu, jednak to byliny i kwiaty dodają krajobrazowi wartości estetycznej. Bardzo często to właśnie one decydują o wizualnym efekcie końcowym ogrodu. Do prawidłowego wzrostu wszystkie rośliny potrzebują światła słonecznego. Jest spora grupa bylin, która najlepiej czuje się w pełnym słońcu.

Niewiele jest gatunków, które chcą rosnąć w całkowitym cieniu - dodatkowo zmuszone są konkurować o wodę z dużymi drzewami. Zarówno niedobór wody (będący skutkiem parowania), jak i jej nadmiar mogą odbić się na wyglądzie roślin ozdobnych w ogrodzie. HYDROBOX poprzez optymalizację poziomu nawodnienia wpływa korzystnie na wybarwienie i ulistnienie kwiatów i bylin, przyspieszając ich wzrost.

HYDROBOX - wspomaganie w sadzeniu drzew i krzewów

Sadzenie drzew i krzewów to jedna z najważniejszych czynności w kreowaniu krajobrazu przestrzeni publicznej. Od właściwego umieszczenia drzew i krzewów w gruncie zależy ich długowieczność. Poszczególne gatunki różnią się wymaganiami, co do rodzaju i wilgotności gleby, nasłonecznienia, warunków klimatycznych.

Tuja - nawadnianie

Różnie też znoszą mrozy. W okresie pierwszych kilku lat od posadzenia, drzewa są niewielkie. Dopiero później nabierają bardziej charakterystycznych dla gatunku czy odmiany cech. HYDROBOX pomaga drzewom i krzewom w przyjęciu się, zmniejszając ilości "wypadów" nawet o 65%. Poprawia również rozwój systemu korzeniowego, wzmacniając go. Skonsultuj się ze secjalistami od zieleni >>

HYDROBOX - wodne zabezpieczenie na dachach i zielonych ścianach

Walory zielonych ścian i dachów rozpatrywane są nie tylko w wymiarze estetycznym, lecz również ekologicznym. Mają zdolność pochłaniania dwutlenku węgla i produkowania tlenu oraz zmniejszają natężenie hałasu ulicznego. Osłanianie ścian budynków pnączami zapobiega ich nadmiernemu nagrzewaniu się podczas upalnego lata, zaś zimą, dzięki warstwie liści, zatrzymują ciepłe powietrze, co ogranicza straty ciepła w budynku.

Zastosowanie HYDROBOXu ograniczy wyparowywanie wody, a zużywając mniej wody podczas podlewania, zmniejszymy koszty pielęgnacji. Pozwoli wprowadzić dużą gamę roślin i utrzymać je w dobrej kondycji poprzez zapewnienie odpowiedniej retencji wody. Dzięki unikalnej technologii, łączącej przestrzenne systemy komórkowe oraz HYDROBOX, można w łatwy i ekonomiczny sposób wykonać zielone ściany, a także nachylone oraz płaskie dachy zielone.

HYDROBOX - wsparcie dla nasypów, wałów i skarp

Nowo uformowane skarpy nasypów i wykopów, a także skłony i płaskie powierzchnie infrastruktury obszarów urbanizowanych są pozbawione roślinności. Zanim powierzchnie te porosną roślinnością, oprócz wywiewania gleby, występuje zjawisko erozji.

Powoduje to uszkodzenia budowli ziemnych i straty materialne. HYDROBOX można zastosować jako element retencjonujący wodę, który wspomaga rozwój roślinności, stanowiącej część zabezpieczenia biotechnicznego skarp. Poza poprawą kondycji traw, HYDROBOX zwiększa ich masę korzeniową i rozwój części naziemnych. Znacząco wpływa to na zwiększenie efektywności i trwałości zabezpieczenia przeciwerozyjnego.

HYDROBOX można stosować jako element wspomagający dla:

  • samodzielnych pokryć trawiastych,
  • pokryć trawiastych wspomaganych przestrzennymi systemami komórkowymi na skarpach o dużym nachyleniu,
  • pokryć trawiastych na systemach komórkowych w ubezpieczeniach separowanych od podłoża geomembranami.
 Hydrobox Stegu Sp. z o.o.
ul. Dworcowa 8
46-025 Jełowa
77 421 12 24
www.hydrobox.pl
Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  2
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Wentylatory osiowe i promieniowe - poznaj różnice »

Różnorodność produktów dostępnych obecnie na rynku pozwala na realizację niemalże każdego projektu przy wykorzystaniu gotowych rozwiązań proponowanych przez producentów. czytaj dalej »


Pompy przeznaczone do przepompowni przydomowych » Chcesz mieć suche, ciepłe i zdrowe ściany? Sprawdź »
Gdy wielkość zanieczyszczeń mechanicznych znajdujących się w ściekach jest większa niż 10 mm, lecz nie przekracza 35 mm średnicy do pompowania należy zastosować... czytaj dalej » Nie wiesz jak rozwiązać problem wilgoci i pleśni? Jak przygotować się do prac montażowych? Nie wiesz ile i jak zamówić materiał? czytaj dalej »

 


Planujesz wymianę komina? Sprawdź »

Przymierzasz się do wymiany komina bądź planujesz zakup nowego? Nie wahaj się skorzystać z porady profesjonalistów. czytaj dalej »


Laminowane podłogi wytrzymałe na ścieranie i uderzenia » Tynk mozaikowy. Kiedy go stosować?

Mocna podstawa i struktura sprawiają, że podłoga doskonale rozprowadza ciepło przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. czytaj dalej » Tynk mozaikowy przeznaczony jest do wykonywania dekoracyjno-ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na wszelkich podłożach budowlanych na zewnątrz i wewnątrz budynków.czytaj dalej »

 


Jak odprowadzać wodę zanieczyszczoną
i ścieki sanitarne?

Dzięki kompaktowej konstrukcji oraz zmniejszonej pojemności zbiornika, urządzenia mogą wkomponować się w zabudowę łazienki i umożliwiają szybkie opróżnianie zbiornika bez konieczności stagnacji ścieków. czytaj dalej »

 


 

Malowanie elewacji. Jak to zrobić samodzielnie? Pleśń na ścianie. Jak ją zwalczać?
Radzimy, jak przygotować podłoże, jak dobrać farbę i w jaki sposób przeprowadzić malowanie elewacji krok po kroku. czytaj dalej » Wilgoć jest sprzymierzeńcem mikroorganizmów (grzybów i glonów), dlatego konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań biobójczych. czytaj dalej »

 


Szukasz pomysłu na łazienkę? Pobierz poradnik »

Przeczytaj nowy poradnik Pomysł na łazienkę, a dowiesz się, jak zaprojektować i urządzić łazienkę, by była funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu. Jak najlepiej zaaranżować nasz prywatny mały salon kąpielowy? czytaj dalej »


 


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Hörmann na targach BUDMA 2018

Aż cztery nagrody zdobyła firma Hörmann w konkursie o Złoty Medal MTP w tegorocznej edycji targów BUDMA. Złote Medale zostaną wręczone podczas ceremonii otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa...
Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Forum

Luxum  | 
14-01-2018, 23:02
 | 
1
Czescibodas  | 
11-01-2018, 15:30
 | 
1
handlowy1  | 
11-01-2018, 13:42
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
123
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
113
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
95
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
89
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
86
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Ekspert Budowlany 2016
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl