EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Dach na lata

Patryk Złotowski | 2021-12-20
Dach powinien być odporny na trudne warunki atmosferyczne, ciepły, a także estetyczny przez wiele lat eksploatacji
fot. Blachy Pruszyński

Dach powinien być odporny na trudne warunki atmosferyczne, ciepły, a także estetyczny przez wiele lat eksploatacji


fot. Blachy Pruszyński

Na lata – czyli na ile? Na pięć, dziesięć, pięćdziesiąt lat…? I od czego zależy ta trwałość? Czy to tylko gwarancja producenta pokrycia? Nie tylko. Na dobry dach składają się wszystkie kolejne warstwy i elementy, a przede wszystkim porządne i fachowe wykonawstwo.

Zobacz także

CREATON Polska sp. z o.o. Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach,...

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach, zmienionym programie szkoleń i planach zawodowych na najbliższe miesiące opowiada Jarosław Kostrzewa, wieloletni trener CREATON Polska w zakresie sztuki dekarskiej, który stanął na czele zespołu doświadczonych ekspertów.

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Blachy Pruszyński Ile zapłacimy za metr blachy modułowej?

Ile zapłacimy za metr blachy modułowej? Ile zapłacimy za metr blachy modułowej?

Żyjemy w czasach, kiedy zmiany cen materiałów są czymś oczywistym i spodziewanym. Niedawno nastąpił szczególny wzrost w cenach stali. Spowodowało to ogólne podwyżki cen pokryć dachowych, w tym także popularnej...

Żyjemy w czasach, kiedy zmiany cen materiałów są czymś oczywistym i spodziewanym. Niedawno nastąpił szczególny wzrost w cenach stali. Spowodowało to ogólne podwyżki cen pokryć dachowych, w tym także popularnej blachodachówki modułowej. Ile teraz zapłacimy za metr blachy modułowej?

Dach powinien być odporny na trudne warunki atmosferyczne, ciepły, a do tego przez lata pozostawać estetyczny. To do niedawna trudno osiągalne szczęście umożliwiają coraz lepsze materiały i odpowiedzialne wykonawstwo.

Solidna konstrukcja

Tylko zdrowe, wysezonowane i zaimpregnowane drewno gwarantuje stabilność więźby dachowej. Najbardziej efektywna jest impregnacja ciśnieniowa. Polega ona na wtłoczeniu w drewno środka ochronnego pod ciśnieniem. Proces ten musi się odbywać w specjalnych komorach (autoklawach).

Chcesz ocieplić poddasze? Zwróć się do profesjonalistów >>

Więźba dachowa wykonywana jest z drewna drzew iglastych, głównie sosny i świerku; fot. Röben

Więźba dachowa wykonywana jest z drewna drzew iglastych, głównie sosny i świerku; fot. Röben

Dzięki wysokiej przepuszczalności pary membrana przejmuje wędrującą z pomieszczeń wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz; fot. Röben

Dzięki wysokiej przepuszczalności pary membrana przejmuje wędrującą z pomieszczeń wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz; fot. Röben

W warunkach bardziej polowych w wielu tartakach można skorzystać z opcji impregnacji zanurzeniowej. Polega ona na zanurzaniu palet z belkami czy deskami w wannie wypełnionej roztworem impregnacyjnym. Długość kąpieli zależy od grubości elementów.

Sposobem wykorzystywanym najczęściej, bo najprostszym i najtańszym, jest ręczne malowanie więźby. Należy to zrobić dwukrotnie, pędzlem lub pistoletem natryskowym.

Impregnaty do drewna najczęściej mają jednocześnie właściwości ogniochronne, więc nie potrzeba dodatkowych zabiegów konserwujących.

W celu łatwiejszego rozpoznania, czy właściwie naniesiono środek na powierzchnię drewna, można do roztworów dodawać barwnik, ale jeżeli drewno ma być odsłonięte i pełnić funkcję dekoracyjną, lepiej pozostawić impregnat bezbarwny.

Ocieplenie poddasza - czym jest skuteczna izolacja >>

Poszycie

Jego zadaniem jest ochrona ocieplenia połaci przed zawilgoceniem wodą wciskającą się pod pokrycie. Ma też chronić dach przed przewiewaniem.

Na terenach silnie wietrznych oraz na dachach o bardzo małym nachyleniu, a także zawsze pod pokrycia z gontów bitumicznych i blachy płaskiej (poza systemami arkuszy montowanych na łatach) poszycie powinno być sztywne - z desek lub płyt drewnopochodnych. Przybija się je do krokwi, zachowując mijankowy układ krawędzi. Z wierzchu należy je osłonić papą albo odpowiednią folią dachową.

Jeśli dach nie wymaga sztywnego poszycia, to jego funkcję z powodzeniem pełni sama membrana dachowa, czyli folia o wysokiej paroprzepuszczalności (powyżej 1300 g/m2/24 h). Przybija się ją do krokwi zszywkami, zaczynając od okapu.

Kolejne pasma układa się zachowując wymagane zakłady 10-25 cm, najczęściej oznaczone nadrukowaną na folii linią. Zakłady zaleca się sklejać taśmą.

Membrany różnią się parametrami. Najmocniejsze są folie z warstwą aluminium i zbrojone siatką. Najbardziej odporne na destrukcyjny wpływ promieniowania ultrafioletowego są natomiast te, które mają najgrubszy film funkcyjny. Może on być wykonany z polipropylenu, polietylenu lub poliuretanu - ten ostatni zapewnia folii najdłuższą żywotność.

Ołatowanie

Ruszt z kontrłat i łat stanowi bezpośrednie podparcie dla pokrycia dachowego. Zapewnia też odpowiedni dystans, niezbędny dla prawidłowej wentylacji przestrzeni między poszyciem a pokryciem.

Szerokość szczeliny dystansowej zależy od rodzaju pokrycia i nachylenia dachu - im jest mniejsze, tym kontrłaty powinny być grubsze. Najczęściej używa się kontrłat o przekroju 4×5 lub 5×6 cm, ale zdarza się, że potrzeba nawet elementów grubości 6 cm lub większej.

Kontrłaty mocuje się wzdłuż krokwi na warstwie folii dachowej. Ich rozstaw odpowiada więc rozstawowi krokwi - zazwyczaj od 80 do 100 cm. Łaty przybija się do kontrłat równolegle do linii okapu. Pierwsza, najniższa łata powinna być nieco wyższa niż pozostałe, żeby unieść dolną krawędź pokrycia.

Rozmierzanie łat należy rozpocząć właśnie od tej pierwszej - i od ostatniej, odsuniętej 5-10 cm od kalenicy. Rozstaw pozostałych łat zależy od rodzaju pokrycia dachowego i standardowo mieści się w zakresie 30-35 cm.

Izolacja termiczna

Zawsze należy układać ją w dwóch warstwach - jedną szczelnie między krokwiami, a drugą pod lub nad nimi, żeby osłonić liniowe mostki termiczne występujące wzdłuż krokwi. Bez tego nie byłoby możliwe osiągnięcie wymaganego współczynnika przenikania ciepła U dla połaci, który według nowej normy nie może przekraczać 0,18 W/(m2·K).

Wełna mineralna jest najbardziej popularnym materiałem ociepleniowym do izolacji poddasza; fot. Knauf Insulation

Wełna mineralna jest najbardziej popularnym materiałem ociepleniowym do izolacji poddasza; fot. Knauf Insulation

Łączną grubość ocieplenia dobiera się na podstawie jego przewodności cieplnej. W przypadku tych najcieplejszych wystarczy 15-20 cm, ale standardowo układa się izolację grubości nawet 30-40 cm.

Do ocieplenia skosów poddasza najczęściej wykorzystuje się wełnę mineralną o gęstości od 20 do 45 kg/m3.

Wełna mineralna, szklana i skalna, jako jedyna spośród materiałów izolacyjnych, łączy w sobie cechy izolacji termicznej, akustycznej i przeciwpożarowej, co jest szczególnie istotne w przypadku izolacji dachu. Jest przy tym sprężysta, miękka, łatwo wcisnąć ją w przestrzenie między krokwiami czy wokół murłaty. Ma bardzo dobre parametry cieplne: λ = 0,030-0,043 W/(m·K).

Wełna mineralna może być wykonana z włókien skalnych lub szklanych. Oba rodzaje są dostępne w formie płyt i mat różnych grubości. Maty mają mniejszą gęstość, a przez to luźniejszą strukturę i przy rozstawach krokwi powyżej 80 cm wymagają podparcia sznurkowaniem.

Wełna szklana jest też dostępna w formie wzmocnionych drewnianymi belkami i osłoniętych membraną płyt przeznaczonych do izolacji nakrokwiowej.

Polistyren, ze względu na dość znaczną w porównaniu z wełną sztywność, do wypełniania przestrzeni międzykrokwiowych wykorzystuje się raczej rzadko, choć jego parametry cieplne w niczym nie ustępują wełnie: λ = 0,032–0,033 W/(m · K). Najlepiej nadaje się do tego grafitowy styropian rozprężny, który jest specjalnie nacinany, co ułatwia jego szczelny docisk do drewna.

EKSPERT RADZI

Dach wentylowany i niewentylowany

Dach o konstrukcji wentylowanej wymaga zapewnienia cyrkulacji powietrza w przestrzeni między poszyciem a izolacją. Taką budowę ma połać z deskowaniem, które uznaje się za szczelne. Ocieplenia nie wolno wówczas dociskać do poszycia, należy zostawić między nimi 2-centymetrową szczelinę. Aby dach się nie wychładzał, warto osłonić ocieplenie wiatroizolacją. Dach z membraną dachową ma budowę niewentylowaną -ocieplenie można docisnąć do samej folii. To sprzyja energooszczędności, bo izolacja może być o 2 cm grubsza.

Zdecydowanie częściej jednak polistyren wykorzystuje się w izolacjach nakrokwiowych. Dostępne są tu płyty proste, zazwyczaj wykonane z polistyrenu grafitowego i powleczone wiatroizolacją, oraz płyty wyprofilowane pod konkretne pokrycie z dachówek.

Pianka poliuretanowa ma rekordowo niską przewodność cieplną: λ od 0,023 W/(m · K). Jest dostępna zarówno w formie płyt, jak i natryskowej, oferowanej między innymi przez firmę Tech-Spray.

Płyty są sztywne, więc po umieszczeniu między krokwiami pozostałe przy nich szczeliny trzeba dodatkowo wypełnić niskorozprężną pianką z kartusza.

Poliuretan wiedzie prym w izolacjach nakrokwiowych. Ten nienasiąkliwy i bardzo ciepły materiał stanowi mocne, szczelne i lekkie podłoże dla pokrycia dachowego.

Płyty wykonane z pianki typu PIR cechują się wysoką odpornością na działanie ognia, co w przypadku dachu jest bardzo ważne.

Pokrycie

Rynek oferuje obecnie bardzo szeroki wachlarz materiałów pokryciowych - najpopularniejsze dachówki, blachodachówki i gonty bitumiczne czy płytki cementowo-włóknowe. Poza estetyką, różnią się one trwałością, sposobem montażu i cechami użytkowymi.

Dachówki ceramiczne wypala się z gliny, stąd ich naturalny czerwony kolor. W celu zwiększenia odporności na brudzenie większość dachówek powleka się glazurą lub angobą, które stanowią jednocześnie warstwę koloryzującą. Dachówki są dostępne w rozmaitych kształtach, od tradycyjnej karpiówki czy mnicha-mniszki, przez zakładkowe esówki i marsylki, po nowoczesne formy płaskie.

Zarówno dachówki ceramiczne, jak i betonowe są bardzo trwałe, ich żywotność jest porównywalna i sięga wiele dziesiątków lat; fot. Braas Ciekawą wersją pokrycia są blachodachówki z posypką ze skały wulkanicznej, która zabezpiecza je mechanicznie i termicznie oraz nadaje kolor; fot. Gerard Roofing

Producenci oferują też bogaty asortyment elementów systemowych i akcesoriów - dachówki połówkowe, szczytowe, okapowe i kalenicowe, wentylacyjne, ozdobne gąsiory do zwieńczenia kalenicy i naroży dachu oraz ozdobne kogutki czy wiatraczki. Dachówki ceramiczne standardowo nadają się na dachy o minimalnym nachyleniu 16°, tylko niektóre modele zakładkowe dopuszcza się na połaciach o mniejszym spadku, są natomiast i takie (karpiówki czy mnich-mniszka), które wymagają nachylenia powyżej 30, a nawet 35°.

Dachówki betonowe z wyglądu do złudzenia przypominają ceramiczne. Mają podobne kolory, kształty i rozmiary. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji są gładkie i bardzo stabilne wymiarowo. Ich wysokowytrzymałościowy rdzeń najczęściej pokrywa się z wierzchu drobnoziarnistą warstwą koloryzującą, a następnie trwałą powłoką zewnętrzną. Większość dachówek jest przeznaczona na dachy o nachyleniu od 16°.

Blachodachówka profilowana cięta jest wytwarzana z blachy grubości 0,5-0,6 mm. Stalowy rdzeń jest zabezpieczony obustronnie warstwą cynku bądź alucynku i powłokami ochronnymi, które jednocześnie stanowią o kolorze pokrycia. Ich trwałość szacuje się na 15-30 lat. Rdzeń aluminiowy nie wymaga warstwy pasywacyjnej, ale z wierzchu również pokrywa się go kolorowymi powłokami dekoracyjnymi. Arkusze blachy mają długość do 6–8 m, niektóre nawet do 12 m. Są bardzo uniwersalne, nadają się na dachy o nachyleniu nawet poniżej 10°.

Blachodachówka modułowa, czyli w gotowych panelach, to połączenie wygody montażu blachodachówki z estetyką dachówek. Panele są sztywniejsze niż arkusz, lepiej znoszą naprężenia występujące w dachu, łatwiej się je transportuje na dach i montuje. Dzięki przetłoczeniom poprzecznym, estetycznemu wykończeniu krawędzi i ukrytym otworom na wkręty, gotowe pokrycie do złudzenia przypomina dachówki. Niektóre panele mają na wierzchu posypkę z kruszywa ceramicznego, kwarcowego albo skalnego, ich powierzchnia jest wtedy naturalnie szorstka, inne z kolei mogą przypominać drewniany gont. Standardowe minimalne nachylenie dla tego typu pokrycia to 12°.

Blacha płaska może być stalowa, aluminiowa, miedziana, ale najbardziej popularna jest blacha cynkowo-tytanowa. Jest dostępna w formie arkuszy albo w zwojach, wtedy wszystkie obróbki i felce ekipa musi wykonać samodzielnie na budowie. Takie pokrycie można układać już przy spadku od 2°, a w wyjątkowych sytuacjach nawet na płaskich powierzchniach attyk czy na obrzeżach stropodachu. Wymaga jednak sztywnego poszycia wraz z warstwą separacyjną, która zapobiega odparzaniu spodniej powierzchni pokrycia wskutek kondensacji. Dla mniej wymagających producenci oferują gotowe panele zatrzaskowe, które montuje się podobnie jak blachodachówkę.

WARTO WIEDZIEĆ

Paroizolacja

Aby ocieplenie należycie spełniało swoje zadanie, musi być suche. Pianka poliuretanowa ani styropian nie potrzebują osłony parochronnej, ale wełnę należy osłaniać. Folie paroizolacyjne najczęściej są wykonane z polietylenu. Przykleja się je do profili rusztu utrzymującego wełnę mineralną. Ważne, aby szczelnie skleić wszystkie zakłady. Używa się do tego systemowej taśmy klejącej albo korzysta ze zintegrowanych z folią pasków klejących. Niektóre folie mają warstwę refleksyjną z aluminium. Odbija ona część promieniowania cieplnego z powrotem do pomieszczenia, wspomagając w ten sposób oszczędność energii. Warunkiem jest pozostawienie niewentylowanej szczeliny między warstwą refleksyjną a okładziną skosów.

Płytki cementowo-włóknowe to coraz modniejszy materiał nie tylko na dachy, ale też na elewacje. Płytki mają kształt prostokątny albo romboidalny, niekiedy ze ściętymi łukowo narożnikami, są dostępne w kilku podstawowych kolorach. Można je układać w różne wzory. Montuje się je na łatach. W zależności od rodzaju nadają się na dachy o nachyleniu od 25-30°.

Gonty bitumiczne to odpowiednio docięta papa z rdzeniem z włókna szklanego, ozdobiona posypką dekoracyjną. Nowoczesne elementy mają powłoki, dzięki którym po ułożeniu przypominają dachówkę karpiówkę albo łupek. Gonty bezwzględnie wymagają sztywnego poszycia. Standardowe minimalne nachylenie dachu to 15°.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • proton proton, 24.04.2017r., 19:45:16 Różnie mówi się o efektach impregnacji ciśnieniowej drewna (nawiązuję do więźby dachowej). Środek impregnujący ma ponoć wniknąć kilka milimetrów wgłąb drewna ale wiele osób twierdzi, że jest to nieosiągalne nawet przy wysokim ciśnieniu. Sam widziałem drewno po rzekomo ciśnieniowej impregnacji po którym nieco kluczem porysowałem i odkryłem czyste drewno.
  • Heleugh90 Heleugh90, 27.04.2017r., 16:02:48 Ja akurat bardzo polecam impregnacje drewna! Trzyma się już szósty rok!
  • julek87 julek87, 18.05.2018r., 15:21:56 Takie prace remontowe dachu wymagają bezpieczeństwa, dlatego warto zainwestować w siatkę ochronną.
  • gupiczek gupiczek, 30.06.2019r., 23:20:48 Długowieczność dachu zależy przede wszystkim od jakości powłok zabezpieczających. W przypadku blachodachówki czy nawet dachówek cementowych trudno mówić o wytrzymałych powłokach. Dachówki w ciągu kilku lat po prostu zmatowieją i stracą kolor, co jest naturalną koleją rzeczy (w obu przypadkach dachówki są pokrywane powłokami zabezpieczającymi na samym końcu procesu technologicznego. Same dachówki nie są produkowane np. w docelowym kolorze). Tylko dachówka ceramiczna jest wypalana ze wszystkimi powłokami, co jest jedyną gwarancją długowieczności. W moim przypadku dachówka ceramiczna Koramic Alegra 9 w standardowej powłoce angobowanej leży na dachu od 2012 roku i szczerze mówiąc po opadach deszczu wygląda jak nowa. W sąsiedztwie mam domy z różnymi rodzajami pokryć dachowych i bardzo brutalnie widać różnicę - na niekorzyść pokryć nieceramicznych.
  • madafaka666 madafaka666, 24.07.2019r., 07:25:09 Samo pokrycie np. z ceramiki powinno wytrzymać spokojnie kilkadziesiąt lat. Nowoczesne dachówki ceramiczne z angobą szlachetną albo glazurą mają te powłoki naprawdę praktycznie niezniszczalne. Nie ma co się oczywiście przejmować samą długością gwarancji, bo to po prostu chwyt reklamowy. Gwarancja 25 lat w dachówkach Koramic często znaczy więcej, niż np. 50 lat w dachówce betonowej. Polecałbym zresztą zawsze doczytać warunki takiej gwarancji i ewentualne wyłączenia. W betonach często wyłączony jest np. kolor albo "naturalne płowienie" materiału. W ceramice czegoś takiego nie ma - przynajmniej ja u siebie tego nie mam, a dachówkę mam angobowaną z Koramica.

Powiązane

Dorken Delta Folie Targi Dach Forum – Dorken prezentuje na żywo nowe membrany

Targi Dach Forum – Dorken prezentuje na żywo nowe membrany Targi Dach Forum – Dorken prezentuje na żywo nowe membrany

Podczas tegorocznych targów Dach Forum w Kielcach Dorken po raz pierwszy na żywo zaprezentował najnowszą generację swoich membran. Firma przygotowała własne stoisko, na którym można było zobaczyć nowe...

Podczas tegorocznych targów Dach Forum w Kielcach Dorken po raz pierwszy na żywo zaprezentował najnowszą generację swoich membran. Firma przygotowała własne stoisko, na którym można było zobaczyć nowe i zaktualizowane produkty DELTA, będące rewolucją w branży pokryć dachowych.

CREATON Polska sp. z o.o. CREPFORM – nowa taśma kominowa w ofercie CREATON

CREPFORM – nowa taśma kominowa w ofercie CREATON CREPFORM – nowa taśma kominowa w ofercie CREATON

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową wersję taśmy do obróbek dekarskich. CREPFORM to kolejny produkt, obok oferowanej już CREPFORM Plus, zapewniający trwałe, bezpieczne i estetyczne wykończenie...

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową wersję taśmy do obróbek dekarskich. CREPFORM to kolejny produkt, obok oferowanej już CREPFORM Plus, zapewniający trwałe, bezpieczne i estetyczne wykończenie połączeń dachowych. Elastyczna i łatwa w montażu taśma bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku połączenia dachu z kominem, lukarną lub ścianą.

OKPOL Sp.z o.o. Wymiana okien dachowych

Wymiana okien dachowych Wymiana okien dachowych

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

Remont dachu i poddasza związany z termomodernizacją powinien uwzględniać wymianę okien dachowych dla zachowania efektywności energetycznej budynku.

Sebastian Malinowski Jak usunąć mech z dachu?

Jak usunąć mech z dachu? Jak usunąć mech z dachu?

Mech jest organizmem rozwijającym się na różnych powierzchniach, w tym na pokryciach dachowych domów. Gdy już pojawi się na naszym dachu, nie jest łatwo go usunąć. Wpływa niekorzystnie na estetykę budynku,...

Mech jest organizmem rozwijającym się na różnych powierzchniach, w tym na pokryciach dachowych domów. Gdy już pojawi się na naszym dachu, nie jest łatwo go usunąć. Wpływa niekorzystnie na estetykę budynku, a jego niekontrolowany rozrost może spowodować trwałe uszkodzenia pokrycia dachu, a nawet jego konstrukcji.

CREATON Polska sp. z o.o. Obróbka dekarska z użyciem taśmy CREPFORM marki CREATON

Obróbka dekarska z użyciem taśmy CREPFORM marki CREATON Obróbka dekarska z użyciem taśmy CREPFORM marki CREATON

Połączenie połaci z kominem, lukarną lub ścianą to newralgiczne miejsca na dachu, wymagające odpowiedniej ochrony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Estetyczne i trwałe zabezpieczenie tych części...

Połączenie połaci z kominem, lukarną lub ścianą to newralgiczne miejsca na dachu, wymagające odpowiedniej ochrony przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Estetyczne i trwałe zabezpieczenie tych części dachu wymaga podczas montażu nie tylko kunsztu dekarskiego, ale również użycia odpowiedniej jakości taśmy kominowej (obróbkowej). Przykładem takiego rozwiązania jest nowość w ofercie CREATON – taśma CREPFORM. Jak wykonać prace montażowe z jej wykorzystaniem?

Redakcja news Ulga termomodernizacyjna 2023 – co można odliczyć i kiedy?

Ulga termomodernizacyjna 2023 – co można odliczyć i kiedy? Ulga termomodernizacyjna 2023 – co można odliczyć i kiedy?

Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego? Prowadzisz w nim prace termomodernizacyjne? Sprawdź, czy możesz odliczyć ponoszone wydatki.

Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego? Prowadzisz w nim prace termomodernizacyjne? Sprawdź, czy możesz odliczyć ponoszone wydatki.

CREATON Polska sp. z o.o. Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna? Jak zbudowana jest dobra dachówka ceramiczna?

Dachówka ceramiczna to szlachetny rodzaj pokrycia dachowego, cechujący się długą żywotnością, a także atrakcyjną estetyką. Najlepsze produkty, dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wyróżnia...

Dachówka ceramiczna to szlachetny rodzaj pokrycia dachowego, cechujący się długą żywotnością, a także atrakcyjną estetyką. Najlepsze produkty, dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, wyróżnia także wysoka odporność na negatywny wpływ wszelkich czynników, na które narażony jest dach w ciągu roku. Na jakie elementy budowy dachówki ceramicznej należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że na dach naszego domu wybieramy dobre pokrycie ceramiczne?

Dorken Delta Folie Nowa generacja membran dachowych. Dorken porządkuje portfolio produktowe

Nowa generacja membran dachowych. Dorken porządkuje portfolio produktowe Nowa generacja membran dachowych. Dorken porządkuje portfolio produktowe

Wraz z początkiem roku do oferty Dorken zostały wprowadzone membrany nowej generacji, do stworzenia których wykorzystano przełomowe wyniki badań nad starzeniem materiału pod pokryciem dachowym. Firma zaktualizowała...

Wraz z początkiem roku do oferty Dorken zostały wprowadzone membrany nowej generacji, do stworzenia których wykorzystano przełomowe wyniki badań nad starzeniem materiału pod pokryciem dachowym. Firma zaktualizowała portfolio o nowe rodzaje produktów DETLA-XX PLUS i ulepszone wersje DELTA MAXX PLUS i DELTA FOXX PLUS, które dostępne są z 30-letnią gwarancją funkcjonalności.

Paweł Siemieniuk Wentylacja dachu skośnego

Wentylacja dachu skośnego Wentylacja dachu skośnego

Mówiąc o wentylacji dachu, nie mamy na myśli przerw (nawet najmniejszych) w ociepleniu czy innych warstwach. Wentylacja dachu polega na pozostawieniu przestrzeni wentylacyjnych we wnętrzu konstrukcji dachu...

Mówiąc o wentylacji dachu, nie mamy na myśli przerw (nawet najmniejszych) w ociepleniu czy innych warstwach. Wentylacja dachu polega na pozostawieniu przestrzeni wentylacyjnych we wnętrzu konstrukcji dachu oraz zastosowaniu odpowiednich akcesoriów. Jej brak może doprowadzić do poważnych problemów eksploatacyjnych. Zadbajmy więc już na etapie projektowania i budowy domu o efektywny system wentylacji dachu.

mgr inż. Karol Miazio Instalacja fotowoltaiczna na dachu płaskim

Instalacja fotowoltaiczna na dachu płaskim Instalacja fotowoltaiczna na dachu płaskim

W czasie panującego boomu na instalacje fotowoltaiczne bardzo często rozważa się dach jako preferowane miejsce montażu. Dachy są bowiem mniej narażone na zacienienie przez inne budynki czy roślinność,...

W czasie panującego boomu na instalacje fotowoltaiczne bardzo często rozważa się dach jako preferowane miejsce montażu. Dachy są bowiem mniej narażone na zacienienie przez inne budynki czy roślinność, dzięki czemu uzyskamy większą produkcję energii. Jednak najważniejszą kwestią powinno być bezpieczeństwo użytkowania instalacji.

CREATON Polska sp. z o.o. Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA

Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA

Zupełnie nowe, opracowane specjalnie przez ekspertów CREATON, klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA zapewniają wyjątkową jakość w przystępnej cenie. Nowość w ofercie marki...

Zupełnie nowe, opracowane specjalnie przez ekspertów CREATON, klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA zapewniają wyjątkową jakość w przystępnej cenie. Nowość w ofercie marki oferuje liczne korzyści, które docenią nie tylko dekarze, ale także wszyscy inwestorzy wybierający wysokiej jakości ceramiczne pokrycia dachowe CREATON.

Blachy Pruszyński Zalety blachodachówki na wymiar. Dlaczego warto?

Zalety blachodachówki na wymiar. Dlaczego warto? Zalety blachodachówki na wymiar. Dlaczego warto?

Zachęcani reklamami produktów na pokrycie dachu i ich promocjami, może nawet oszołomieni ilością informacji oraz szeroką dostępnością różnych modeli pokrycia dachowego, na koniec robimy sobie analizę wytypowanych...

Zachęcani reklamami produktów na pokrycie dachu i ich promocjami, może nawet oszołomieni ilością informacji oraz szeroką dostępnością różnych modeli pokrycia dachowego, na koniec robimy sobie analizę wytypowanych materiałów. Dlaczego ten, a nie inny? Jakie zalety produktu są teraz ważne – dla mnie i mojej inwestycji? Przeanalizujmy, jakie możemy mieć korzyści z wyboru blachodachówki na wymiar.

Redakcja news Nagrody SuperDekarz 2022 wręczone

Nagrody SuperDekarz 2022 wręczone Nagrody SuperDekarz 2022 wręczone

W tym roku nagrody SuperDekarz 2022 przyznano już po raz 14. Uroczysta gala odbyła się 17 lutego w hotelu Warszawianka w Serocku. Spotkanie przedstawicieli tych środowisk, oprócz docenienia ich ciężkiej,...

W tym roku nagrody SuperDekarz 2022 przyznano już po raz 14. Uroczysta gala odbyła się 17 lutego w hotelu Warszawianka w Serocku. Spotkanie przedstawicieli tych środowisk, oprócz docenienia ich ciężkiej, całorocznej pracy, jest również okazją do podsumowań i sprecyzowania planów na najbliższą przyszłość.

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach? Jaka żywica poliuretanowa na balkon, taras, dach?

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności...

Jaka żywica poliuretanowa na balkon sprawdzi się najlepiej w naszych warunkach klimatycznych? Jak uszczelnić i naprawić stary dach na przykład z papy lub balkon z płytkami ceramicznymi bez konieczności zrywania materiału poszycia? I czy żywica poliuretanowa na taras to dobre rozwiązanie dla płytek? Odpowiadamy na przykładzie rozwiązań Canada Rubber – lidera innowacji w zakresie hydroizolacji balkonów, tarasów, dachów.

Dorken Delta Folie Potwierdzanie i rozpoznawanie jakości membran dla dachów skośnych. Norma EN 13859-01 – jak działa i co określa?

Potwierdzanie i rozpoznawanie jakości membran dla dachów skośnych. Norma EN 13859-01 – jak działa i co określa? Potwierdzanie i rozpoznawanie jakości membran dla dachów skośnych. Norma EN 13859-01 – jak działa i co określa?

Europejskie normy techniczne mają na celu potwierdzenie, że dane produkty spełniły konkretne wymagania i osiągnęły pewien poziom jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. To właśnie one określają sposoby...

Europejskie normy techniczne mają na celu potwierdzenie, że dane produkty spełniły konkretne wymagania i osiągnęły pewien poziom jakości, bezpieczeństwa i niezawodności. To właśnie one określają sposoby badań oraz oceny. Jedną z ważniejszych norm w dekarstwie jest EN 13859-01, która wskazuje na właściwości elastycznych wyrobów stosowanych jako podkłady ułożone pod nieciągłymi pokryciami dachowymi. W jaki sposób ona działa, co potwierdza i czym różni się od certyfikacji ETA?

CREATON Polska sp. z o.o. Oryginalne klamry montażowe z oferty producenta dachówki – czy warto je wybrać?

Oryginalne klamry montażowe z oferty producenta dachówki – czy warto je wybrać? Oryginalne klamry montażowe z oferty producenta dachówki – czy warto je wybrać?

Klamry to ważny element montażowy, pozwalający na trwałe mocowanie dachówek do łaty. Ich prawidłowy montaż poprawia szczelność połaci, a także zapobiega przemieszczaniu się pokrycia, np. pod wpływem sił...

Klamry to ważny element montażowy, pozwalający na trwałe mocowanie dachówek do łaty. Ich prawidłowy montaż poprawia szczelność połaci, a także zapobiega przemieszczaniu się pokrycia, np. pod wpływem sił ssących wiatru. Dodatkowo, właściwe klamrowanie dachówek jest warunkiem osiągnięcia oczekiwanego efektu wizualnego na połaci. Korzyści te uzyskać można jednak wyłącznie w przypadku zastosowania oryginalnych, dedykowanych dla danego modelu dachówki produktów.

URSA Polska Wełna mineralna URSA PLATINUM 32 w dwóch nowych grubościach

Wełna mineralna URSA PLATINUM 32 w dwóch nowych grubościach Wełna mineralna URSA PLATINUM 32 w dwóch nowych grubościach

Wełna mineralna URSA PLATINUM 32 idealnie spełnia sprawdza się do izolacji cieplnej i akustycznej poddaszy, dachów skośnych, ścian działowych, a także sufitów podwieszanych. Jest dostępna w dwóch nowych...

Wełna mineralna URSA PLATINUM 32 idealnie spełnia sprawdza się do izolacji cieplnej i akustycznej poddaszy, dachów skośnych, ścian działowych, a także sufitów podwieszanych. Jest dostępna w dwóch nowych grubościach – 180 i 200 mm.

CREATON Polska sp. z o.o. Dachówka ceramiczna – trwały i energooszczędny materiał na dach

Dachówka ceramiczna – trwały i energooszczędny materiał na dach Dachówka ceramiczna – trwały i energooszczędny materiał na dach

Dachówka ceramiczna jest pokryciem klasy premium, cechującym się doskonałą jakością, wysoką funkcjonalnością, atrakcyjnym wyglądem oraz dużą trwałością. Poszczególne modele znacząco różnią się od siebie...

Dachówka ceramiczna jest pokryciem klasy premium, cechującym się doskonałą jakością, wysoką funkcjonalnością, atrakcyjnym wyglądem oraz dużą trwałością. Poszczególne modele znacząco różnią się od siebie pod kątem formy i estetyki, umożliwiając zaprojektowanie dachu dopasowanego do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Pokrycie ceramiczne posiada także bardzo dobre parametry w zakresie termoizolacji, co korzystnie wpływa na ogólną energooszczędność domu.

CREATON Polska sp. z o.o. Dachówka cementowa – solidny dach w dobrej cenie

Dachówka cementowa – solidny dach w dobrej cenie Dachówka cementowa – solidny dach w dobrej cenie

Dachówka cementowa z racji swojej wysokiej trwałości, atrakcyjnej ceny oraz bardzo wysokiej jakości pozostaje niezwykle popularnym i cenionym pokryciem dachowym. Najlepsze parametry techniczne zapewniają...

Dachówka cementowa z racji swojej wysokiej trwałości, atrakcyjnej ceny oraz bardzo wysokiej jakości pozostaje niezwykle popularnym i cenionym pokryciem dachowym. Najlepsze parametry techniczne zapewniają markowe produkty renomowanych producentów, takich jak CREATON Polska. W ofercie firmy znajdują się trzy dachówki cementowe – KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG dostępne w nowoczesnych, odpornych na działanie czynników zewnętrznych powłokach PLANAR oraz DURATOP PRO.

CREATON Polska sp. z o.o. Nowość CREATON – dachówka ceramiczna KODA NUANCE miedziana angobowana

Nowość CREATON – dachówka ceramiczna KODA NUANCE miedziana angobowana Nowość CREATON – dachówka ceramiczna KODA NUANCE miedziana angobowana

Kolekcja wysokiej jakości dachówek ceramicznych KODA marki CREATON wzbogaciła się o nową wersję kolorystyczną – NUANCE miedziana angobowana. Produkt, cieszący się od swojej premiery w 2021 r. niesłabnącą...

Kolekcja wysokiej jakości dachówek ceramicznych KODA marki CREATON wzbogaciła się o nową wersję kolorystyczną – NUANCE miedziana angobowana. Produkt, cieszący się od swojej premiery w 2021 r. niesłabnącą popularnością na rynku, w nowej wersji umożliwia wykonanie eleganckiego pokrycia nowoczesnego dachu, zachwycającego pod względem estetyki i trwałości.

URSA Polska Izolacja termiczna – klucz do zwiększenia efektywności energetycznej budynku

Izolacja termiczna – klucz do zwiększenia efektywności energetycznej budynku Izolacja termiczna – klucz do zwiększenia efektywności energetycznej budynku

Uzyskanie komfortu cieplnego pomieszczeń jest efektem zadbania o właściwie wykonaną izolację termiczną, co przekłada się z kolei na mniejsze koszty utrzymania domu. Wykorzystanie niewłaściwych materiałów...

Uzyskanie komfortu cieplnego pomieszczeń jest efektem zadbania o właściwie wykonaną izolację termiczną, co przekłada się z kolei na mniejsze koszty utrzymania domu. Wykorzystanie niewłaściwych materiałów izolacyjnych nie pozostaje bez wpływu na wskaźnik efektywności energetycznej, czyli stosunek energii zaoszczędzonej do zużywanej. Nietrudno zauważyć współzależność między tymi dwoma pojęciami – bez odpowiedniej izolacji termicznej nie może być mowy o efektywności energetycznej. Przyjrzyjmy się temu...

CREATON Polska sp. z o.o. Jakie są najlepsze sposoby na optymalizację kosztów dachu?

Jakie są najlepsze sposoby na optymalizację kosztów dachu? Jakie są najlepsze sposoby na optymalizację kosztów dachu?

Wybór pokrycia dachowego ma kluczowe znaczenie, gdyż musi ono spełniać wiele zadań, m.in. chronić przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, izolować termicznie, a także dopasować się do budynku...

Wybór pokrycia dachowego ma kluczowe znaczenie, gdyż musi ono spełniać wiele zadań, m.in. chronić przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, izolować termicznie, a także dopasować się do budynku pod względem estetycznym. Jakie rozwiązania wykorzystać, aby dach naszego domu był ładny i trwały, a jego budowa przyjazna dla naszego portfela? Na te i inne pytania związane z optymalizacją kosztów dachu odpowiada ekspert marki CREATON – Jacek Maj, doradca techniczny i dekarz.

arch. Marianna Rybarczyk, PBN Invest Poddasze szczególnie chronione przed upałami

Poddasze szczególnie chronione przed upałami Poddasze szczególnie chronione przed upałami

W Polsce bardzo popularne są budynki jednorodzinne, które najczęściej projektuje się jako jedno- lub dwukondygnacyjne. W przypadku tych budynków, kondygnacja użytkowa zazwyczaj znajduje się bezpośrednio...

W Polsce bardzo popularne są budynki jednorodzinne, które najczęściej projektuje się jako jedno- lub dwukondygnacyjne. W przypadku tych budynków, kondygnacja użytkowa zazwyczaj znajduje się bezpośrednio pod dachem i jest szczególnie narażona na skrajne temperatury – zarówno wysokie, jak i niskie.

Bratex Dachy Mrzygłód sp.k. Modułowy rąbek zatrzaskowy

Modułowy rąbek zatrzaskowy Modułowy rąbek zatrzaskowy

Dachy na rąbek stojący są rodzajem pokrycia, którego początki sięgają wczesnych lat ubiegłego wieku. W ówczesnym czasie dachy na rąbek wykonywano z krótkich pasów blachy i układano je naprzemiennie, aby...

Dachy na rąbek stojący są rodzajem pokrycia, którego początki sięgają wczesnych lat ubiegłego wieku. W ówczesnym czasie dachy na rąbek wykonywano z krótkich pasów blachy i układano je naprzemiennie, aby uzyskać szczelność. Blachę łączono metodą felcowania, czyli zawijania lub zaginania krawędzi. Technika ta wymaga wysokich umiejętności od wykonawcy oraz zastosowania odpowiedniego rodzaju blachy, by uniknąć uszkodzenia materiału przy zaginaniu. Krycie dachów na felc, zwane także rzemieślniczym lub...

Wybrane dla Ciebie

CREATON Polska sp. z o.o. Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej? Jak wybrać odpowiednią taśmę kalenicową na dach z dachówki ceramicznej lub cementowej?

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać...

Taśma podgąsiorowa jest to jeden z elementów łączących dwie połacie dachu. Montowana jest w kalenicy lub narożach dachu. Głównym jej zadaniem jest zapobieganie przedostawaniu się wody opadowej pod połać oraz umożliwienie przepływu powietrza spod połaci dachu na zewnątrz. Inwestorzy najczęściej nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna jest wspomniana wentylacja, dlatego nie przykładają dużej wagi do doboru taśm podgąsiorowych, nie wspominając już o tym, że część z nich nawet nie wie o istnieniu takich...

CREATON Polska sp. z o.o. Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON Dach jak obraz z dachówek… dzięki karpiówkom KLASSIK marki CREATON

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci...

Ceramika, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, ceniona jest niezmiennie za liczne zalety. Pozwala na zbudowanie trwałego i eleganckiego dachu. Jest bezkonkurencyjna w zakresie tworzenia na połaci zachwycającego, niepowtarzalnego arcydzieła. Daje praktycznie nieograniczone możliwości kreacji, dzięki którym dach staje się wyjątkową i niebanalną ozdobą budynku.

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach,...

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach, zmienionym programie szkoleń i planach zawodowych na najbliższe miesiące opowiada Jarosław Kostrzewa, wieloletni trener CREATON Polska w zakresie sztuki dekarskiej, który stanął na czele zespołu doświadczonych ekspertów.

OKPOL Sp.z o.o. Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL...

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

CEMEX Polska Sp. z o.o. Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu....

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu. Bezpłatnie doradzimy Ci, jak przejść cały proces.

Studio Sauna Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

NOWA FASADA L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości,...

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości, deweloperów i inwestorów. Jednym z kluczowych kroków w kierunku zwiększenia energooszczędności i zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko jest docieplenie budynków. Ta inwestycja nie tylko przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, ale również zwiększa wartość...

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.