RecirculationBox - innowacyjna wentylacja hal przemysłowych

RecirculationBox - innowacyjna wentylacja hal przemysłowych
RecirculationBox - innowacyjna wentylacja hal przemysłowych
Fot. Grupa Rosenberg

Minimalizowanie kosztów zużycia energii przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego staje się możliwe przy zastosowaniu kontrolowanego ogrzewania i chłodzenia. Kwestia ta dotyczy nie tylko obiektów użyteczności publicznej, ale również hal przemysłowych.

Właściwości i wykonanie

Roofboxy RecirculationBox (rys.1) to innowacyjne rozwiązanie, opracowane przez inżynierów Grupy Rosenberg na potrzeby kontrolowanego ogrzewania i chłodzenia hal przemysłowych, poprzez recyrkulację wewnątrz pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu energooszczędnej technologii EC, centrale wentylacyjne RecirculationBox charakteryzują się doskonałą efektywnością energetyczną.

 Rys. 1 Recirculation Box
Rys.1. RecirculationBox (fot. Grupa Rosenberg)

Obudowa

Obudowę ramową (rys.2) stanowią galwanizowane profile stalowe typu S40, połączone z odlewanymi, aluminiowymi narożnikami. Łączenia zabezpieczone są uszczelkami z EPDM. 

Ścianki boczne obudowy wykonane są z podwójnych paneli z galwanizowanej blachy stalowej, o grubości 1 mm, ale mogą być również powlekane proszkowo. Standardowym kolorem jest RAL 7035. Inne kolory dostępne są na zamówienie. Przestrzeń pomiędzy panelami wypełnia warstwa izolacyjna z niepalnej wełny mineralnej, o gęstości 33 kg/m3.

Panele są montowane we wpustach profili ramowych od zewnątrz, dzięki czemu wnętrze urządzenia jest gładkie i higieniczne. Dodatkowe mocowanie za pomocą śrub jest niewidoczne, a otwory są osłonięte zaślepkami z tworzywa sztucznego. Drzwi serwisowe standardowo mocowane są za pomocą zacisków. Opcjonalnie mogą zostać wyposażone w zawiasy (do wyboru jeden z trzech możliwych kierunków otwarcia).

Zobacz pełen wachlarz urządzeń RecirculationBox >>

 Rys.2. RecirculationBox – budowa (fot. Grupa Rosenberg)
Rys.2. RecirculationBox - budowa (fot. Grupa Rosenberg)


Filtr

Powietrze jest oczyszczane w filtrze workowym klasy G4 (rys.2), o dużej powierzchni filtracji i dużej pojemności magazynowania pyłu. Wkład jest zamocowany do ramy za pomocą zacisków sprężynowych.

Wentylator

Przepływ powietrza zapewniają energooszczędne wentylatory EC (rys.2) produkcji Rosenberg. Wentylatory te są bezobsługowe, posiadają klasę szczelności IP55 i mogą być włączone do systemu master-slave.

Wymiennik wodny

Właściwa temperatura powietrza jest uzyskiwana za pomocą wymiennika ciepła (rys.2) wykonanego z miedzi/aluminium, z wodą jako nośnikiem ciepła, w skali odpowiedniej do potrzeb obsługiwanej przestrzeni. Wymiennik chłodzi powietrze latem i ogrzewa w okresie zimowym.

Dyfuzor rewersyjny

Prawidłowe rozprowadzenie nawiewanego powietrza zapewnia regulowalny dyfuzor (rys.2), który nawiewa ciepłe powietrze pionowo, a chłodne - dodatkowo również w bok.

Tryby pracy

Roofboxy RecirculationBox mogą pracować w trzech trybach: grzanie, chłodzenie i mieszanie (rys.3).

 Rys.3. RecirculationBox – tryby pracy (fot. Grupa Rosenberg)
Rys.3. RecirculationBox - tryby pracy (fot. Grupa Rosenberg)


W trybie GRZANIE RecirculationBox pobiera powietrze z obsługiwanej przestrzeni, filtruje, ogrzewa w nagrzewnicy, a następnie nawiewa do tej samej przestrzeni pionowo w dół.

W trybie CHŁODZENIE RecirculationBox pobiera powietrze z obsługiwanej przestrzeni, filtruje, chłodzi w chłodnicy, a ochłodzone nawiewa na boki do tej samej przestrzeni.

Natomiast w trybie MIESZANIE RecirculationBox pobiera powietrze z obsługiwanej przestrzeni, filtruje, a następnie - już oczyszczone - nawiewa pionowo w dół do tej samej przestrzeni.

Status ErP

Centrale spełniają wymagania Dyrektywy ErP (2009/125/WE).

Dowiedz się więcej >>

Rosenberg Rosenberg Klima Polska sp. z o.o.
ul. Plantowa 5
05-830 Nadarzyn

e-mail:
tel: 22 720 67 73 do 74
faks: 22 720 67 75
Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  3
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie

 


Szybkie i precyzyjne wykrycie mostków cieplnych? To możliwe »

Kamera pozwala też na na szybkie wykrycie przegrzań instalacji elektrycznych i wycieków z ogrzewań podłogowych. Jest niezastąpionym narzędziem przy diagnostyce w węzłach ciepłowniczych, lokalizacji położeń rurociągów sieciowych i ocenie stanu instalacji elektrycznych. czytaj dalej »


Jak dobrać najlepsze zadaszenie na taras? Czym uszczelnić oczko wodne?
Przy elementach małej architektury idealnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie płyt z poliwęglanu komorowego, płyt PVC czy poliestru falistego w rolce. czytaj dalej » Po całkowitym wyschnięciu i stwardnieniu betonu wewnętrzną powierzchnię powinniśmy dodatkowo zabezpieczyć preparatem przeciwwodnym czytaj dalej »

 


Szukasz pomysłu na łazienkę? Pobierz poradnik »

Przeczytaj nowy poradnik Pomysł na łazienkę, a dowiesz się, jak zaprojektować i urządzić łazienkę, by była funkcjonalna i bezpieczna w użytkowaniu. Jak najlepiej zaaranżować nasz prywatny mały salon kąpielowy? czytaj dalej »


Jak zabezpieczyć powierzchnie przed korozją? Renowacja zasolonych i zawilgoconych murów – jak się to robi?
Metalowy element pokryty rdzą BASF tynki renowacyjne
Temperatura powietrza i podłoża podczas malowania i wysychania powinna wynosić +5 stopni. Niska temperatura, zawyżona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki   czytaj dalej » W tynkach renowacyjnych, w przeciwieństwie do tynków wapiennych i cementowych, strefa odparowania wody jest usytuowana wewnątrz warstwy tynku.czytaj dalej »

 


Stwórz przytulne, ciepłe i modne wnętrze!

Jesienią i zimą więcej czasu spędzamy w naszych domach. Sprawmy więc, aby były jak najbardziej przytulne i takie, jak nam się podobają. czytaj dalej »

 


 

Dlaczego warto montować kurtyny powietrzne? Oto dlaczego płyty warstwowe są tak popularne »
Rosenberg - kurtyny powietrzne
Kurtyny powietrzne to idealne rozwiązanie dla zachowania komfortowego klimatu w pomieszczeniach handlowych i budynkach użyteczności publicznej. Jednak urządzenie musi nie tylko zapewniać właściwe parametry eksploatacyjne czytaj dalej » Płyty warstwowe jako elementy ścian i dachów przeznaczone są również do wykonywania dociepleń ścian i dachów obiektów przemysłowych. czytaj dalej »

 


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Zapisz się na bezpłatny newsletter!
Najnowsze informacje na Twoją skrzynkę:

Forum

sebanmedyk  | 
17-11-2017, 15:01
 | 
1
kaajt  | 
16-11-2017, 22:36
 | 
1
samuso  | 
14-11-2017, 08:38
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
123
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
107
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
89
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
88
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
86
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Ekspert Budowlany 2016
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl