Beton architektoniczny - kwintesencja nowoczesnych wnętrz

 LUXUM  |  2
Beton architektoniczny
Beton architektoniczny
Fot. LUXUM

Beton architektoniczny to piękno kontrastu, połączenie delikatności i surowości, a także technologicznej precyzji z intensywnością i neutralnością.

Obecnie w budownictwie i wyposażeniu wnętrz patrzymy na beton nieco inaczej niż tylko na powszechny, trwały i dostępny budulec. Beton postrzegany jest jako materiał na wskroś nowoczesny, industrialny, pozwalający uzyskać niekonwencjonalne powierzchnie z różnorodną strukturą i w wielu kolorach. Ascetyczny beton urzeka ponadczasowym minimalizmem, ale także niezwykłą różnorodnością.

Coraz częściej pojawia się w eleganckich domach i dobrze zaprojektowanej przestrzeni publicznej. Beton architektoniczny cieszy się coraz większym uznaniem. Nic zatem dziwnego, że zapytaliśmy o beton architektoniczny eksperta z firmy Luxum, producenta betonu architektonicznego numer 1 w Polsce. Postaw na niestandardowe rozwiązania w nowoczesnych wnętrzach >>

Wszędzie mówi się o betonie architektonicznym, ale co to właściwie jest?

-  Bardzo dobre pytanie. W ujęciu prawnym, przynajmniej w Polsce, nie występuje takie pojęcie jak "beton architektoniczny". Zatem betonem architektonicznym, możemy nazwać każdy efekt, powstały w wyniku mieszaniny kruszyw i cementu z wodą lub żywicami, albo innymi substancjami z których można wytworzyć urobek. Powstało co prawda kilka publikacji inżynierskich na temat betonu architektonicznego co do prawidłowości oceny powierzchni, ale niestety z uwagi na charakter betonu i jego możliwości szerokiej kreacji architektonicznej, nie są one przydatne.

Beton architektoniczny LUXUM

Coraz częściej materiały budowlane czy wykończeniowe zamawiamy w Internecie, jak zatem możemy później ocenić, czy zamówiony przez nas beton architektoniczny został wykonany prawidłowo?

- Każda rzecz oraz usługa podlegają ocenie. Dla nas w Luxum, beton architektoniczny to bezpieczeństwo i kreatywna elegancja, z naciskiem na elegancję. Dostarczany beton architektoniczny pod nazwą Creative Concrete jest produktem naturalnym. Opracowana unikalna mieszanka najwyższej jakości szwajcarskiego cementu, wyselekcjonowanych kruszyw i czystej wody - w połączeniu z nowoczesną techniką produkcji urobku oraz długim leżakowaniem gotowego wyrobu w kontrolowanych warunkach - dają wyjątkowe efekty. Pod pojęciem naturalności nie może się w przypadku produktów dekoracyjnych kryć dowolność. W betonie architektonicznym Luxum naturalny efekt to taki, w którym pozwalamy działać siłom natury, jednak pod kontrolą. To, co tworzy natura ujmujemy w ramy uniwersalnych kanonów piękna. W efekcie tworzymy spójną, estetyczną i zachwycającą kreację dekoracyjną zarówno w wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Poznaj bogatą ofertę firmy LUXUM >>

Beton architektoniczny LUXUM

Beton architektoniczny to różnorodne produkty, ale jednak najczęściej zdobi ściany wewnętrzne i elewacje. Jak uzyskać najlepsze efekty dekoracji betonem architektonicznym?

- Beton architektoniczny to nie tyko elewacje zewnętrzne czy dekoracyjne ściany w salonie, sypialni, gabinecie, korytarzu czy nawet w łazience i kuchni. Beton architektoniczny to także ekskluzywny pomysł na kominki, ogrodzenia, tarasy oraz blaty, umywalki i różnego rodzaju meble.

Beton architektoniczny ze względu na technologię produkcji możemy podzielić na trzy podstawowe kategorie, które stanowią różnego rodzaju dekorację.

1. Beton architektoniczny szalunkowy. Czyli beton wylewany i zawibrowany bezpośrednio na budowie w odpowiednio przygotowanych szalunkach. Po rozebraniu szalunków mamy na podłożu gotowy efekt. Zaletą betonu szalunkowego jest jego pierwotna naturalność. Powstaje także monolit, bez dylatacji, tam gdzie brak dylatacji nie jest przeszkodą techniczną. Naturalnie widoczne podziały można regulować wielkością płyt szalunkowych. Na szalunkach mogą być naniesione różnorodne faktury, które później determinują wzór na powierzchni powstałej ściany dekoracyjnej. Beton szalunkowy, choć to rzadko praktykowane może być barwiony w masie. Niestety ze względu na skomplikowaną problematykę aplikacji na budowie, jest też najdroższą metodą powstawania powierzchni z betonu architektonicznego. Ta metoda jest też najbardziej narażona na błędy wykonawcze, a otrzymanego końcowego efektu właściwie nie można poprawić, bez zaangażowania znacznych środków lub pozbawienia powierzchni betonowej cech naturalności poprzez malowanie. Beton szalunkowy jest też przedmiotem wielu nieporozumień pomiędzy architektem, wykonawcą i inwestorem. Dlatego bardzo ważne jest, aby beton architektoniczny tego rodzaju był planowany i wykonywany przez zespół specjalnie powołany do jego realizacji. Konieczne staje się wykonanie próby na budowie i wykonanie wzorcowego "mokapu". Projekt należy zrealizować przy użyciu takiej samej mieszanki betonowej, tak samo zawibrowanej w szalunkach i w takich samych warunkach atmosferycznych jak wykonany "mokap". Bardzo ważna jest ciągła dostawa betonu i równomierne wibrowanie. Zawsze powinny być też stosowane nowe szalunki. Taka realizacja jest niestety bardzo kosztowna i niepewna. Dlatego opracowano metodę produkcji prefabrykowanych okładzin z betonu architektonicznego w postaci płyt dekoracyjnych.

2. Dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego. Aby wyeliminować problemy i bardzo wysokie koszty związane z wylewaniem betonu architektonicznego w szalunkach bezpośrednio na budowie, w ofercie rynkowej są okładziny betonowe w formie paneli - płyt. Obecnie płyty z betonu architektonicznego to najpopularniejsze rozwiązanie dekoracyjne. Płyty betonowe powstają w specjalnych formach, które nadają im kształt oraz fakturę powierzchni. Najbardziej pożądane i cieszące się największym uznaniem są płyty prostokątne z charakterystycznymi rakami (pęcherzykami) na powierzchni, o różnym stopniu intensywności ich występowania. Ważne, aby "raki" występowały nieregularnie, ale na całej powierzchni płyty.

Beton architektoniczny LUXUM

Korzystając z wieloletniego doświadczenia, Luxum jako pierwsza firma w Polsce postawiła na unikalną metodę produkcji dekoracyjnych płyt betonowych, bez zastosowania sztucznych włókien, które mogą być szkodliwe i nie są pożądane w składzie betonu.

Płyty z betonu architektonicznego Cerative Concrete firmy Luxum występują w 10 kolorach. Od bieli, piaskowca, poprzez różne odcienie charakterystycznej dla betonu szarości, do antracytu i czerni. Ciekawie prezentuje się także beton w kolorze "zardzewiałej" stali kortenowskiej lub czerwonej cegły.

Do wyboru mamy  dekoracyjne płyty betonowe Crative Concrete w wersji PREMIUM oraz INDUSTRIAL.

Płyty z dekoracyjnego betonu architektonicznego w klasie PREMIUM, to najwyższej jakości panele o średniej porowatości powierzchni, miłe i gładkie w dotyku. Doskonale sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Mają uniwersalny charakter dekoracyjny i pomimo swojej surowości nie narzucają dominującej roli w aranżacji. Doskonale łączą się z drewnem, szkłem, stalą nierdzewną lub kortenowską oraz aluminium. Są świetną dekoracją we wnętrzach nowoczesnych i rustykalnych oraz jako przełamanie charakterystycznej miękkości we wnętrzach galmour. Płyty betonowe PREMIUM z powodzeniem ozdobią każdą ścianę, kominek, elewację czy ogrodzenie. Ta wersja płyt sprawdzi się także w łazience, kuchni czy w innych wymagających pomieszczeniach.

Jeżeli aranżacja wnętrz z betonem architektonicznym ma mieć wyrazisty styl, to najlepszym rozwiązaniem będą panele Crative Concerte w wersji INDUSTRIAL.

Płyty betonowe INDUSTRIAL mają wyjątkową, rakowaną strukturę z dużą ilością typowych dla betonu porów, przypominających ułożeniem i fakturą naturalny trawertyn. Panele dekoracyjne INDUSTRIAL tworzą niepowtarzalny klimat. Są dekoracją awangardową, nadają wnętrzu unikalny, swoisty charakter. Są doskonałe jako wykończenie w stylu industrialnym. Zdjęcia nie oddają w pełni piękna betonu architektonicznego INDUSTRIAL. Na żywo, oprócz ciekawie wyeksponowanych porów, dostrzeżemy także delikatne użyłowania, dostępne wyłącznie w płytach betonowych od Luxum. Jest to pilnie strzeżony sekret firmy. Uchylając rąbka tajemnicy - ten wyjątkowy efekt estetyczny zawdzięczamy zabiegowi technologicznemu podczas uzyskiwania urobku, tuż przed wylaniem na formy. Użyłowanie powstaje wówczas w naturalny sposób, co ważne bez dodatku składników chemicznych.

Płyty z betonu architektonicznego Luxum Creative Concrete występują także w kilku ciekawych wersjach powierzchni np. naturalnego łupka gnejsowego lub zastygłej lawy wulkanicznej. Ciekawe produkty dają niebanalny efekt dekoracyjny.

Beton architektoniczny na zamówienie to opcja dla indywidualistów. Dzięki nowoczesnej technologii CNC możemy nadać powierzchni płyty betonowej praktycznie dowolną fakturę - wzory naturalne, geometryczne oraz napisy.

Napisy czy np. logo firmy można nanosić także za pomocą frezowania.

Dlaczego płyty Creative Concrete?

Dlaczego płyty betonowe Luxum? To oczywiste! Są zachwycająco piękne i dostępne w bardzo rozsądnej cenie. W porównaniu z innymi płytami betonowymi, zawierającymi sztuczne włókna, płyty z betonu architektonicznego Luxum nie pylą, nie tracą koloru, są bezpieczne dla zdrowia, trwałe, mrozoodporne, ogniotrwałe i mają równe, niepostrzępione brzegi.

Beton architektoniczny LUXUM

Najważniejsze - bezpieczeństwo i prosty montaż. Są to niezaprzeczalne i najważniejsze atuty płyt betonowych od Luxum bez sztucznych włókien. Ich montaż jest tak łatwy, że poradzi sobie z nim każdy, kto zawodowo montuje zwykłe płytki ceramiczne, gresowe czy kamienne.

Te płyty betonowe mają doskonałe opinie fachowców. Łatwo je przycinać pod dowolnym kątem, wiercić czy wycinać różnego rodzaju otwory. Montaż? Nic łatwiejszego! Wystarczy klej montażowy Luxum. Producent dostarcza nie tylko specjalistyczny klej do betonu architektonicznego, opracowany i produkowany wyłącznie dla Luxum przez wiodący na świecie koncern zajmujący się chemią budowlaną, ale także profesjonalne grunty do słabego podłoża i impregnaty, które zabezpieczą i utrwalą piękno betonu.

Panele dekoracyjne z betonu architektonicznego Luxum Creative Concrete zarówno w wersji PREMIUM, jak i INDUSTRIAL, można montować bez użycia kleju, na kotwy niewidoczne lub kotwy kwadratowe ozdobne oraz na śruby z okrągłymi nakładkami ozdobnymi ze stali nierdzewnej.

Montaż płyt betonowych wykonywany jest także przez autoryzowane ekipy montażowe Luxum na terenie całego kraju.

Szybka dostawa to podstawa. Płyty betonowe Crative Concrete od Luxum produkowane są w systemie ciągłym, w kontrolowanej atmosferze i leżakują, poddane procesowi dojrzewania. To dlatego Luxum dostarcza zamówienie najczęściej w 48 godzin. Dostawy realizowane są na terenie całej Europy. Płyty są eksportowane także do lokalnych przedstawicieli w USA (Chicago) i na Ukrainie (Kijów, Odessa, Lwów, Użhorod).

Aktualne promocje warto sprawdzić na www.luxum.pl

Projektowanie z betonem architektonicznym jest bardzo łatwe. Wystarczy wysłać e-mail z projektem lub poprosić o jego bezpłatne przygotowanie (zgodnie z regulaminem zamówień). Na podstawie projektu wyliczana jest potrzebna ilość płyt oraz materiałów montażowych. W przypadku złożenia zamówienia montażu, dodatkowo jest dokonywany pomiar z natury.

3. Dekoracyjne masy betonowe cienkowarstwowe. Obecnie popularność zdobywają dekoracyjne masy betonowe cienkowarstwowe. Poza imitacjami betonu architektonicznego w postaci tynków, na rynku znajdziemy także nowoczesne i trwałe, wodoodporne masy betonowe oparte na najwyższej jakości polimerobetonie. Olbrzymią zaletą polimerobetonów jest możliwość zastosowania trwałej, wysoce przyczepnej cienkiej warstwy. We współpracy z czołowym włoskim producentem mikrocementów, Luxum proponuje niezwykły materiał betonowy BATHCRATE LUXUM.

To nowoczesny materiał najwyższej jakości, trwały, odporny na zarysowania, dający niemal nieograniczone możliwości zastosowania. To dzięki BATHCREATE LUXUM fachowcy Luxum uzyskują w łazienkach i wszelkich pomieszczeniach mokrych piękne betonowe, monolityczne powierzchnie. Ale to nie wszystko! Dzięki masie betonowej BATHCREATE LUXUM powstają niepowtarzalne, do zamówienia według indywidualnego projektu, bardzo lekkie elementy małej architektury - umywalki, wanny, brodziki. Luxum jest liderem w produkcji lekkich i trwałych blatów oraz frontów z betonu architektonicznego. Ze względu na skomplikowaną aplikację, ten rodzaj betonu architektonicznego jest dostępny wyłącznie z usługą montażu. Wyposażenie sanitarne, meble oraz mała architektura są wykonywane w zakładzie i dostarczane do klienta. Okładziny ścienne i blaty realizowane są w miejscu inwestycji.  

BATHCREATE LUXUM to wyjątkowe rozwiązanie z zastosowaniem także na starych podłożach, takich jak płytki ceramiczne, terakota, stary beton, a nawet parkiet.

W masie cienkowarstwowej nie uzyskamy głębokich porów i raków, jak w przypadku naturalnych płyt betonowych, zatem będziemy mogli się cieszyć gładką powierzchnią betonową, wyglądającą naturalnie, łatwą do utrzymania w czystości, higieniczną, wyjątkowo odporną na eksploatację. Masa z betonu architektonicznego BATHCREATE LUXUM jest dostępna w wielu odcieniach kolorystycznych, a najbardziej pożądana jest w kolorze naturalnego, czystego betonu.

Beton architektoniczny LUXUM

Beton architektoniczny Luxum w płytach Creative Concrete oraz w masie betonowej (mikrocemencie) BATHCREATE LUXUM to doskonały wybór.

Czyli Luxum zapewnia nie tylko szybką dostawę różnorodnego betonu architektonicznego, ale i montaż. Zapytajmy wobec tego o ceny.

-   W zakładach Luxum, produkowane jest ponad 40 tysięcy m2 betonu architektonicznego rocznie. Taki wynik to efekt zaufania naszych klientów i partnerów, do wieloletniego doświadczenia, zaangażowania, najlepszych rozwiązań, pasji i doskonałej jakości. Ale nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie korzystne ceny.

Cena oryginalnych płyt betonowych Luxum Creative Concrete zarówno w wersji PREMIUM, jak i INDUSTRIAL kształtują się od 132 do 236 złotych za 1 m2 brutto. Najpopularniejsze płyty betonowe w rozmiarze 120x60cm kosztują zaledwie 169 zł. Aktualny cennik zawsze jest dostępny na stronie internetowej.

Beton architektoniczny Luxum jest niestety przypuszczalnie najczęściej podrabianym produktem w swojej kategorii. Na różnego rodzaju portalach aukcyjnych czy w ogłoszeniach internetowych spotykamy niemal codziennie oferty podobnych płyt betonowych, gęsto okraszonych zdjęciami pobranymi z galerii zdjęć ze strony internetowej http://luxum.pl/gal-beton-architektoniczny/ lub firmowych publikacji.
Dlatego najlepiej zamawiać beton architektoniczny wprost w salonie Luxum, poprzez kontakt na stronie internetowej, albo u autoryzowanych sprzedawców w sklepach stacjonarnych.

(luxum,beton,beton architektoniczny,płyty betonowe,mała architektura,beton dekoracyjny)

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  8
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

2
rocknroll643 / 26-01-2018, 13:20
Ostatnio zastanawiam się nad remontem salonu. Mamy już dość wysłużone panele i nachodzi mnie, żeby zrobić wylewkę z takiego betonu. Jest to praktyczne?
jacekrobak / 30-01-2018, 18:58
Salon i beton hmmmm... nie dal mnie :)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak położyć blachodachówkę?

Arkusze blachodachówki rekomenduje się układać od okapu do kalenicy, a nie tak jak w przypadku... czytaj dalej »


Czego użyć do uszczelnienia dachu? Dlaczego warto wybrać rynny z tytan-cynku?
Zapewnij szczelność i wysoką termoizolacyjność złącza na dachu... czytaj dalej » Blacha cynkowa przez stulecia była stosowana w systemach rynnowych, jako najbardziej narażonych miejscach budowli... czytaj dalej »

 


Wnętrze - jak połączyć tradycję z nowoczesnością?

Polacy mają dość mebli „jak w każdym domu”. Dlatego coraz częściej szukają i wybierają wyposażenie do salonu, które jest... czytaj dalej »


Zobacz zalety własnej przydomowej oczyszczalni ścieków » Prosty przepis na porządek w szafkach kuchennych »

Biologiczne oczyszczalnie ścieków bytowo-gospodarczych można instalować zarówno w domach jednorodzinnych, jak i zakładach (...)czytaj dalej » Ten problem znają wszyscy posiadacze tradycyjnych szafek z drzwiczkami. Dotarcie do produktów ulokowanych w głębi oznacza...czytaj dalej »

 


Ty też możesz zaoszczędzić do 75% kosztów energii. Zobacz »

W przypadku nowych domów lub remontowanych możesz zaoszczędzić do 75% kosztów energii i ograniczyć o 30% emisję szkodliwych substancji. czytaj dalej »


Ściany odporne na ekstremalne warunki » Jak zagwarantować świeże powietrze w dużych i małych pomieszczeniach?
Ściany często narażone są na liczne uszkodzenia – czy to przez różne przedmioty, jak np. walizki, lub przestawiane meble czy zabawy domowe dzieci. czytaj dalej » Zadbaj o komfort w mieszkaniu przez całe lato! czytaj dalej »

 


Czego użyć, by zapewnić szczelność pokrycia dachowego?

W przypadku dachu skośnego niezwykle ważne jest stosowanie materiałów energooszczędnych, wiatroszczelnych i odpornych na rozerwania. czytaj dalej »


 


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Forum

asiat  | 
21-06-2018, 08:25
 | 
1
asiat  | 
21-06-2018, 08:20
 | 
1
user2137  | 
20-06-2018, 11:54
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
127
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
120
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
107
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
91
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
89
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl