EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Czy można zbudować dom na działce rekreacyjnej?

Redakcja | 2018-07-30
Czy można zbudować dom na działce rekreacyjnej?Fot. Dobre Domy

Czy można zbudować dom na działce rekreacyjnej?
Fot. Dobre Domy

Ceny działek rekreacyjnych są nawet kilkakrotnie niższe od działek budowlanych. Dlatego tego rodzaju grunty cieszą się sporym zainteresowaniem osób marzących o własnym domu. Warto zatem przyjrzeć się wszystkim kwestiom formalnym związanym z budową domu na działkach rekreacyjnych.

Zobacz także

Balex Metal Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność? Blacha trapezowa – na czym polega jej wszechstronność?

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w...

Blacha trapezowa to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych, wykorzystywany zarówno w budynkach mieszkalnych, przemysłowych, jak i rolniczych. Jest ceniona za swoje liczne zalety, w tym trwałość, łatwość montażu i doskonałą wydajność energetyczną.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

ROB-GONT – Robert Bielak Domy z bali – czy warto je budować?

Domy z bali – czy warto je budować? Domy z bali – czy warto je budować?

Wiele osób coraz chętniej podejmuje decyzję budowy domu z bali, aniżeli domów murowanych. Nie chodzi jedynie o niepowtarzalny, urokliwy wygląd, ale również o wiele innych ważnych aspektów technicznych...

Wiele osób coraz chętniej podejmuje decyzję budowy domu z bali, aniżeli domów murowanych. Nie chodzi jedynie o niepowtarzalny, urokliwy wygląd, ale również o wiele innych ważnych aspektów technicznych i finansowych. Aktualnie można nawet budować piętrowe konstrukcje całoroczne wraz z podpiwniczeniem, a więc wybór nie ogranicza się jedynie do małego domku letniskowego.

Działki rekreacyjne na sprzedaż można znaleźć na każdym niemal portalu z ogłoszeniami o nieruchomościach. W ofertach, które w największym stopniu zwracają uwagę potencjalnych nabywców, pojawiają się takie korzyści jak:

  • duży obszar działki - co dotyczy zazwyczaj gruntów położonych na przedmieściach lub z dala od większej aglomeracji;
  • bliska odległość od centrum - są to głównie tereny Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Uwarunkowania prawne dotyczące budowy całorocznego domu jednorodzinnego są nieco inne niż przepisy dotyczące budowy domku letniskowego

Działki rekreacyjne a prawo budowlane

Polskie przepisy nie regulują pojęcia "działki rekreacyjnej". W dokumencie Prawo budowlane można natomiast znaleźć informacje o wolno stojących parterowych budynkach rekreacji indywidualnej: powierzchnia ich zabudowy nie może przekraczać 35 m2. Takie obiekty są przeznaczone do okresowego, sezonowego wypoczynku, dlatego nie mogą pełnić funkcji całorocznych domów jednorodzinnych.

Czy w związku z tym na działkach rekreacyjnych nie można postawić całorocznego budynku mieszkalnego? Wszystko zależy od prawa obowiązującego na danym terenie.

Czy na ogródku działkowym można postawić dom?

ROD, czyli Rodzinne Ogródki Działkowe, to określenie na tereny rekreacyjne należące do Polskiego Związku Działkowców. Znajdują się w granicach miast, a czasami nawet w pobliżu centralnych części aglomeracji. Na przykład w Warszawie można znaleźć aż kilkanaście terenów ROD, z czego co najmniej pięć jest położonych w bliskim sąsiedztwie centrum. Warto jednak pamiętać, że sama lokalizacja działki ROD nie świadczy jeszcze o jej atrakcyjności. Tego typu terenu nie można kupić na własność. Można go jedynie wynająć, ale tylko jeśli jest się członkiem Polskiego Związku Działkowców.

Przepisy obowiązujące na obszarach ROD wykluczają budowę całorocznych domów jednorodzinnych. Dopuszczają jednak postawienie niewielkiej altany lub domku letniskowego. W związku z tym, że działka nie jest własnością, nie można się na niej również zameldować, nawet jeśli Polski Związek Działkowców wyraził zgodę na wybudowanie niewielkiego domu.

Działka rekreacyjna poza miastem

Jeśli znaleźliśmy działkę rekreacyjną poza miastem, najprawdopodobniej jest ona objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To dokument prawa miejscowego, w związku z czym w każdej gminie może on wyglądać nieco inaczej. Aby sprawdzić, co i jak można wybudować na działce rekreacyjnej, należy dokładnie przejrzeć miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.

Z dokumentu można dowiedzieć się m.in. o:

  • przeznaczeniu budynków, które mogą stanąć na działce rekreacyjnej - zazwyczaj są to budynki letniskowe i altany, choć odpuszczane są czasem także całoroczne domy jednorodzinne;
  • maksymalnym rozmiarze obiektów na działce - miejscowy plan może określać dopuszczalną powierzchnię całkowitą budynku, jego wysokość, szerokość oraz odległość od granicy gruntu;
  • innych technicznych i wizualnych kwestiach związanych z budynkiem, np. kącie nachylenia dachu, szerokości elewacji, rodzaju okien, kolorze budynku.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego jest dostępny dla każdego, bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat czy czekania na pozytywne rozpatrzenie sprawy przez urząd. Dokument znajduje się zazwyczaj w gminnym Wydziale Architektury i Budownictwa.

Znajdź ekipę budowlaną » 

Budowa domu jednorodzinnego na działce rekreacyjnej

W wielu przypadkach budowa domu jednorodzinnego na terenach ROD i na działkach rekreacyjnych objętych miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego jest niezgodna z prawem. Postawienie domu całorocznego na tych terenach będzie traktowane jako samowola budowlana.

Może się jednak okazać, że miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego lub nawet plany zagospodarowania działki akceptują budowę małych domów jednorodzinnych na działkach rekreacyjnych, pod warunkiem, że powierzchnia budynków nie przekroczy określonego limitu. Aby jednak zawczasu wiedzieć, na jakie przeciwności trzeba się przygotować, należy zapoznać się z formalnościami związanymi z działką rekreacyjną jeszcze przed jej zakupem. W ten sposób będziemy mieć pewność, że inwestycja w grunt będzie naprawdę opłacalna.

Źródło: Dobre Domy

Przekonaj się, jak sprawują się nowoczesne systemy instalacyjne w instalacjach gazowych »

 

Komentarze

Powiązane

Joanna Korpysz-Drzazga Jak wybrać blachodachówkę?

Jak wybrać blachodachówkę? Jak wybrać blachodachówkę?

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto...

Etap budowy dachu jest jednym z najdroższych i najtrudniejszych w całym procesie inwestycyjnym. I nie chodzi tu tylko o zakup materiałów pokryciowych, ale przede wszystkim o ich prawidłowe ułożenie. Warto więc wszelkie prace dekarskie zlecić doświadczonej ekipie dekarzy, gwarantującej solidność wykonania.

Waldemar Joniec Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Jak wybrać grzejnik do łazienki? Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także...

Wybór grzejnika łazienkowego nie polega jedynie na wyborze kształtu i koloru. Ważna jest również moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma służyć tylko do ogrzewania, czy także do suszenia.

Redakcja Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Jak wybrać baterię zlewozmywakową? Jak wybrać baterię zlewozmywakową?

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

Oferta baterii kuchennych może przyprawić o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy dla nas model.

Waldemar Joniec ABC odkurzaczy centralnych

ABC odkurzaczy centralnych ABC odkurzaczy centralnych

Jak działają? Jak dobierać jednostkę centralną? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? - czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o odkurzaczach centralnych.

Jak działają? Jak dobierać jednostkę centralną? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? - czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o odkurzaczach centralnych.

Jerzy Kosieradzki Jak dobierać kolektory słoneczne

Jak dobierać kolektory słoneczne Jak dobierać kolektory słoneczne

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane...

Coraz częściej spotykanym elementem wyposażenia nowoczesnych domów są kolektory słoneczne. Pozwalają one wykorzystać energię płynącą ze słońca do ogrzewania wody użytkowej. Aby jednak przyniosły oczekiwane korzyści, parametry kolektorów muszą być właściwie dobrane.

Jacek Sawicki Przyklejanie styropianu w systemach ociepleń – na co należy zwracać uwagę

Przyklejanie styropianu w systemach ociepleń – na co należy zwracać uwagę Przyklejanie styropianu w systemach ociepleń – na co należy zwracać uwagę

Praca ze styropianem jest nieuciążliwa, technologicznie łatwa, a także bezpieczna. Styropian nie stwarza zagrożeń dla zdrowia (nie trzeba przy nim stosować żadnych specjalnych środków ochrony typu rękawice,...

Praca ze styropianem jest nieuciążliwa, technologicznie łatwa, a także bezpieczna. Styropian nie stwarza zagrożeń dla zdrowia (nie trzeba przy nim stosować żadnych specjalnych środków ochrony typu rękawice, maski przeciwpyłowe, ubrania i okulary ochronne).

mgr inż. Karol Kuczyński Bezpieczne instalacje elektryczne

Bezpieczne instalacje elektryczne Bezpieczne instalacje elektryczne

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna w budynku, a także właściwie dobrany osprzęt elektroinstalacyjny gwarantują bezawaryjną eksploatację urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim bezpieczeństwo...

Dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja elektryczna w budynku, a także właściwie dobrany osprzęt elektroinstalacyjny gwarantują bezawaryjną eksploatację urządzeń elektrycznych, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników.

mgr inż. Piotr Idzikowski Tynk na elewacji

Tynk na elewacji Tynk na elewacji

Cienkowarstwowe tynki strukturalne mają chronić ściany zewnętrzne przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz upiększać elewacje domu. Mogą być układane bezpośrednio na tynku tradycyjnym...

Cienkowarstwowe tynki strukturalne mają chronić ściany zewnętrzne przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych oraz upiększać elewacje domu. Mogą być układane bezpośrednio na tynku tradycyjnym albo stanowić warstwę wykończeniową systemu ociepleń.

mgr inż. Maciej Rokiel Hydroizolacja fundamentów

Hydroizolacja fundamentów Hydroizolacja fundamentów

Poprawny dobór materiałów do wykonania hydroizolacji budynku i prawidłowe ich wbudowanie to podstawowe warunki, których spełnienie pozwoli uniknąć późniejszych problemów z wilgocią.

Poprawny dobór materiałów do wykonania hydroizolacji budynku i prawidłowe ich wbudowanie to podstawowe warunki, których spełnienie pozwoli uniknąć późniejszych problemów z wilgocią.

mgr inż. Piotr Idzikowski Zaprawa to nie wszystko

Zaprawa to nie wszystko Zaprawa to nie wszystko

Marny glazurnik potrafi spartaczyć robotę, używając najlepszej zaprawy, dobry rzemieślnik zrobi cuda, używając najtańszego kleju. Osiągnie to dzięki doświadczeniu i rozwadze. Bez względu jednak na to,...

Marny glazurnik potrafi spartaczyć robotę, używając najlepszej zaprawy, dobry rzemieślnik zrobi cuda, używając najtańszego kleju. Osiągnie to dzięki doświadczeniu i rozwadze. Bez względu jednak na to, czy jest się dobrym, czy początkującym wykonawcą, warto korzystać z różnorodności zapraw dostępnych na rynku i umieć wybrać właściwą, uwzględniając czynniki oddziałujące na okładzinę.

Joanna Korpysz-Drzazga Jakie płytki do łazienki

Jakie płytki do łazienki Jakie płytki do łazienki

Najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w łazience są płytki ceramiczne. Są bowiem łatwe do utrzymania czystości, trwałe i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji...

Najpopularniejszym materiałem do wykończenia zarówno ścian, jak i podłóg w łazience są płytki ceramiczne. Są bowiem łatwe do utrzymania czystości, trwałe i dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza. Przy zakupie płytek ceramicznych warto zwracać uwagę nie tylko na ich urodę, ale także na parametry techniczne.

Monika Kowalczyk Silikony i akryle. Czystość i estetyka

Silikony i akryle. Czystość i estetyka Silikony i akryle. Czystość i estetyka

Silikony i akryle to produkty chemii budowlanej, bez których nie można się dziś obejść podczas wykańczania lub remontu wnętrz domu. Połączenia ościeżnic ze ścianami i parapetami, urządzeń sanitarnych z...

Silikony i akryle to produkty chemii budowlanej, bez których nie można się dziś obejść podczas wykańczania lub remontu wnętrz domu. Połączenia ościeżnic ze ścianami i parapetami, urządzeń sanitarnych z płytkami ceramicznymi czy listew przypodłogowych zamontowanych do nie zawsze równych tynków – to wszystko są detale, które decydują o jakości wykończenia wnętrza.

mgr inż. Karol Kuczyński Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów

Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów Inteligentny budynek. Przegląd popularnych standardów

Nowoczesny dom to nie tylko budynek wykonany w zgodzie z obowiązującymi standardami, ale obiekt wyposażony w wiele różnych urządzeń elektrycznych, ułatwiających codzienne życie.

Nowoczesny dom to nie tylko budynek wykonany w zgodzie z obowiązującymi standardami, ale obiekt wyposażony w wiele różnych urządzeń elektrycznych, ułatwiających codzienne życie.

Jerzy Kosieradzki Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu,...

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu, np. w łazience.

Redakcja Domy modułowe

Domy modułowe Domy modułowe

Spośród wielu rozwiązań pozwalających znacznie skrócić czas budowy domu są też technologie bazujące na przygotowanych w fabryce domów modułach. Można z nich tworzyć zarówno niewielkie domki letniskowe,...

Spośród wielu rozwiązań pozwalających znacznie skrócić czas budowy domu są też technologie bazujące na przygotowanych w fabryce domów modułach. Można z nich tworzyć zarówno niewielkie domki letniskowe, jak i "pełnowymiarowe" całoroczne domy mieszkalne.

Hanna Czerska Ściany fundamentowe i piwniczne

Ściany fundamentowe i piwniczne Ściany fundamentowe i piwniczne

Budowanie piwnic w domu jednorodzinnym ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Wygodnie ulokować w piwnicy niepotrzebne rzeczy, urządzić pokój fitness, saunę czy pokój kominkowy. Przy...

Budowanie piwnic w domu jednorodzinnym ma prawdopodobnie tyle samo zwolenników co przeciwników. Wygodnie ulokować w piwnicy niepotrzebne rzeczy, urządzić pokój fitness, saunę czy pokój kominkowy. Przy budowaniu dodatkowej kondygnacji wzrasta jednak koszt inwestycji. Ale jeśli decyzja o budowie piwnicy już zapadła, warto wiedzieć, jak ją wykonać.

Hanna Czerska Fundamenty

Fundamenty Fundamenty

Fundament jest bazą budynku, ponieważ przenosi na grunt wszystkie obciążenia konstrukcji. Jego wielkość i rodzaj zależą od warunków gruntowo-wodnych na posesji oraz od wielkości i ciężaru domu.

Fundament jest bazą budynku, ponieważ przenosi na grunt wszystkie obciążenia konstrukcji. Jego wielkość i rodzaj zależą od warunków gruntowo-wodnych na posesji oraz od wielkości i ciężaru domu.

mgr inż. Maciej Rokiel Na co zwrócić uwagę przy hydroizolacji fundamentów i piwnic. Budynki podpiwniczone

Na co zwrócić uwagę przy hydroizolacji fundamentów i piwnic. Budynki podpiwniczone Na co zwrócić uwagę przy hydroizolacji fundamentów i piwnic. Budynki podpiwniczone

Artykuł stanowi ciąg dalszy tekstu z EB nr 4/07, traktującego o sposobach hydroizolacji budynków podpiwniczonych, posadowionych na ławach fundamentowych. W poprzedniej części omówiono sposób hydroizolacji...

Artykuł stanowi ciąg dalszy tekstu z EB nr 4/07, traktującego o sposobach hydroizolacji budynków podpiwniczonych, posadowionych na ławach fundamentowych. W poprzedniej części omówiono sposób hydroizolacji piwnic, gdy poziom posadzki i poziom wierzchu ławy fundamentowej jest taki sam, w tym artykule omówione zostały przypadki, gdy te poziomy są różne. Natomiast zagadnienie hydroizolacji fundamentów budynków niepodpiwniczonych opisano w EB nr 3/07.

Jacek Sawicki Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Farby elewacyjne - jaką wybrać? Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Redakcja Zawilgocenie budynku - przyczyny i skutki

Zawilgocenie budynku - przyczyny i skutki Zawilgocenie budynku - przyczyny i skutki

Wilgoć, wszechobecna w naszym otoczeniu, stanowi znaczące zagrożenie dla trwałości budynków. Ściany, fundamenty, dachy praktycznie przez cały czas są narażone na działanie wody zarówno z zewnątrz, jak...

Wilgoć, wszechobecna w naszym otoczeniu, stanowi znaczące zagrożenie dla trwałości budynków. Ściany, fundamenty, dachy praktycznie przez cały czas są narażone na działanie wody zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Redakcja Tynki zewnętrzne

Tynki zewnętrzne Tynki zewnętrzne

Podstawowym zadaniem tynku zewnętrznego jest ochrona budynku przed wpływami czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i wodzie opadowej oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz tego...

Podstawowym zadaniem tynku zewnętrznego jest ochrona budynku przed wpływami czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń zawartych w powietrzu i wodzie opadowej oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz tego stanowią warstwę termoizolacyjną i pełnią funkcje estetyczne, nadając budynkowi niepowtarzalny wygląd.

Krystyna Stankiewicz Dom z garażem

Dom z garażem Dom z garażem

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Krystyna Stankiewicz W Polsce powstaje pierwszy earthship

W Polsce powstaje pierwszy earthship W Polsce powstaje pierwszy earthship

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże...

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże się z wieloma aspektami, sporą wiedzą techniczną, budowlaną i prawną, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonego projektanta, który wszelkie adaptacje i przeróbki przeprowadzi zgodnie ze sztuką.

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie » Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Rekuperacja w domu jednorodzinnym »

Rekuperacja w domu jednorodzinnym » Rekuperacja w domu jednorodzinnym »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok » Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem »

Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem » Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach,...

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach, zmienionym programie szkoleń i planach zawodowych na najbliższe miesiące opowiada Jarosław Kostrzewa, wieloletni trener CREATON Polska w zakresie sztuki dekarskiej, który stanął na czele zespołu doświadczonych ekspertów.

OKPOL Sp.z o.o. Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL...

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

CEMEX Polska Sp. z o.o. Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu....

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu. Bezpłatnie doradzimy Ci, jak przejść cały proces.

Studio Sauna Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

NOWA FASADA L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości,...

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości, deweloperów i inwestorów. Jednym z kluczowych kroków w kierunku zwiększenia energooszczędności i zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko jest docieplenie budynków. Ta inwestycja nie tylko przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, ale również zwiększa wartość...

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.