EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Budowa domku letniskowego a prawo budowlane

Redakcja | 2018-08-08
Budowa domku letniskowego a prawo budowlaneFot. Dobre Domy

Budowa domku letniskowego a prawo budowlane
Fot. Dobre Domy

Budowa domku letniskowego różni się od budowy domu jednorodzinnego na działce budowlanej. Dlatego jeszcze przed znalezieniem odpowiedniej działki rekreacyjnej warto sprawdzić wszystkie kwestie formalne.

Zobacz także

Schöck Sp. z o.o System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej

System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej System Schöck Tronsole® do izolacji akustycznej

Każdy nowy projekt będzie musiał zawierać analizę w zakresie rozwiązań technicznych i materiałowych, mających na celu spełnienie wymagań akustycznych wynikających z przepisów m.in. o dopuszczalnym poziomie...

Każdy nowy projekt będzie musiał zawierać analizę w zakresie rozwiązań technicznych i materiałowych, mających na celu spełnienie wymagań akustycznych wynikających z przepisów m.in. o dopuszczalnym poziomie hałasu oraz dźwiękach przenikających do pomieszczeń budynku.

Aneta Mościcka Kiedy trzeba uzyskać decyzję o warunkach zabudowy?

Kiedy trzeba uzyskać decyzję o warunkach zabudowy? Kiedy trzeba uzyskać decyzję o warunkach zabudowy?

Decyzję o warunkach zabudowy należy uzyskać w razie zmiany zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, a także zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części lub budowy,...

Decyzję o warunkach zabudowy należy uzyskać w razie zmiany zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, a także zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części lub budowy, rozbudowy, nadbudowy budynku albo wykonania robót budowlanych, które wymagają pozwolenia na budowę lub dotyczą zmiany zagospodarowania terenu na okres dłuższy niż 1 rok.

Aneta Mościcka Odrolnienie działki pod budowę domu – opłaty

Odrolnienie działki pod budowę domu – opłaty Odrolnienie działki pod budowę domu – opłaty

Chcąc odrolnić działkę pod budowę domu, należy zmienić przeznaczenie gruntu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub uzyskać decyzję o warunkach zabudowy oraz wyłączyć grunt spod produkcji...

Chcąc odrolnić działkę pod budowę domu, należy zmienić przeznaczenie gruntu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub uzyskać decyzję o warunkach zabudowy oraz wyłączyć grunt spod produkcji rolnej i uzyskać decyzję o pozwoleniu na budowę. Procedury te wiążą się także z dodatkowymi opłatami.

Czy można wybudować dom letniskowy bez pozwolenia na budowę? Jak wybrać odpowiednią działkę pod tego rodzaju zabudowania? 

Domek letniskowy w rozumieniu polskiego prawa

W przepisach Prawa budowlanego domek letniskowy został przydzielony do III kategorii jako jeden z „innych niewielkich budynków”. Poza tą informacją w dokumencie nie pojawia się wyjaśnienie, czym jest domek letniskowy. Jedyne wzmianki dotyczą tego, że właściciel domku letniskowego nie musi: 

  • prowadzić książki obiektu budowlanego,
  • przeprowadzać kontroli elementów budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i inne niszczące czynniki.

Nieco więcej informacji dotyczących domków letniskowych można znaleźć pod nazwą "budynek rekreacji indywidualnej". Przepisy Prawa budowlanego mówią jasno - stawianie obiektu tego typu nie wymaga pozwolenia na budowę, ale tylko pod pewnymi warunkami:

  • maksymalna powierzchnia budynku to 35 m2,domek musi być budynkiem wolno stojącym i jednokondygnacyjnym (z nieużytkowym poddaszem),
  • na 500 m2 działki może stanąć tylko jeden budynek rekreacji indywidualnej.

Większe domki letniskowe z poddaszem użytkowym lub dodatkowym piętrem muszą mieć pozwolenie na budowę.

Domek letniskowy w mieście 

Działki ROD, czyli działki Rodzinnych Ogródków Działkowych, należą do Polskiego Związku Działkowców i znajdują się zazwyczaj na terenach miast. Rzadko jednak można na nich postawić domek letniskowy. Przede wszystkim należy pamiętać o trzech kwestiach:

  • od zarządu ROD nie można kupić działki, grunt można jedynie wynajmować.
  • aby korzystać z działki ROD, należy być członkiem Polskiego Związku Działkowców.
  • na działce ROD można postawić jedynie altanę, ale tylko po uzyskaniu pozwolenia od zarządcy.

Domek letniskowy poza miastem 

Dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się więc zakup gruntu na terenach pozamiejskich. Jednak i w tym przypadku trzeba dokładnie zwracać uwagę na status prawny działki. Wolne tereny mogą bowiem być:

  • działką budowlaną - w tym wypadku obowiązują na niej te same prawa, co na każdej działce budowlanej. Można więc na niej postawić dom jednorodzinny lub domek letniskowy po uzyskaniu pozwolenia na budowę;
  • działką siedliskową - może na niej budować jedynie rolnik. Jeśli nie masz statusu rolnika, trzeba wystąpić do urzędu o odrolnienie działki (po jej zakupie);
  • działką rekreacyjną - zazwyczaj jest przeznaczona do zabudowy letniskowej. Aby sprawdzić, jakie warunki na niej obowiązują, należy zajrzeć do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego to dokument obowiązujący w każdej gminie, który określa przeznaczenie i warunki zagospodarowania oraz zabudowy terenu. Jeśli zamierzasz postawić domek letniskowy poza miastem (zwłaszcza na działce rekreacyjnej), należy dokładnie zapoznać się z tym dokumentem. Można z niego dowiedzieć się, jaką maksymalną powierzchnię będzie mógł mieć budynek, jaki powinien być kąt nachylenia dachu oraz w jakiej odległości od drogi lub płotu można postawić domek, a także, czy do budowy domu potrzebne jest pełne uzbrojenie działki. W niektórych gminach MPZP może zawierać także specjalne wymagania dotyczące np. koloru elewacji budynków i dachów czy kształtu bryły.

Źródło: Dobre Domy

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • Jachu Jachu, 10.08.2018r., 15:41:59 Bardzo ciekawy artykuł, warto mieć to na uwadze!
  • maciejjeicam maciejjeicam, 14.11.2018r., 10:07:36 Zgodzę się z poprzednikiem, bardzo ciekawy i wartościowy artykuł. Jeśli poszukiwalibyście konkretnej firmy przeprowadzającej remonty i usługi budowlane, możecie zajrzeć na ***  Wpis na pewno przekażę swoim znajomym.

Powiązane

Krystyna Stankiewicz news Budownictwo mieszkaniowe obroniło się przed koronawirusem

Budownictwo mieszkaniowe obroniło się przed koronawirusem Budownictwo mieszkaniowe obroniło się przed koronawirusem

Główny Urząd Statystyczny podsumował budownictwo mieszkaniowe w 2020 r. Na rynku przybyło o 7% więcej nowych mieszkań niż przed rokiem.

Główny Urząd Statystyczny podsumował budownictwo mieszkaniowe w 2020 r. Na rynku przybyło o 7% więcej nowych mieszkań niż przed rokiem.

Aneta Mościcka Zmiany w Prawie budowlanym

Zmiany w Prawie budowlanym Zmiany w Prawie budowlanym

Ułatwienie w legalizacji samowoli budowlanych, zmiany dotyczące projektu budowlanego, katalogu robót niewymagających pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia, jak również unieważniania decyzji o pozwoleniu...

Ułatwienie w legalizacji samowoli budowlanych, zmiany dotyczące projektu budowlanego, katalogu robót niewymagających pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia, jak również unieważniania decyzji o pozwoleniu na budowę – przewiduje nowelizacja Prawa budowlanego, która weszła w życie. Chodzi o nowelizację Prawa budowlanego z 13 lutego 2020 r. (DzU., poz. 471), której większość przepisów weszła w życie 19 września 2020 r.

Krystyna Stankiewicz news Na rynku przybyło nowych mieszkań

Na rynku przybyło nowych mieszkań Na rynku przybyło nowych mieszkań

Według wstępnych danych GUS, od stycznia do października 2020 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w tym samym okresie przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto,...

Według wstępnych danych GUS, od stycznia do października 2020 r. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w tym samym okresie przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, oraz mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Krystyna Stankiewicz news Jak budownictwo mieszkaniowe reaguje na pandemię?

Jak budownictwo mieszkaniowe reaguje na pandemię? Jak budownictwo mieszkaniowe reaguje na pandemię?

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. na rynku przybyło więcej nowych mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, oraz uzyskały pozwolenia na budowę – czytamy...

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 r. na rynku przybyło więcej nowych mieszkań niż przed rokiem. Spadła natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto, oraz uzyskały pozwolenia na budowę – czytamy w opracowaniu Głównego Urzędu Statystycznego.

Redakcja news Prawo budowlane i akty wykonawcze z omówieniem – najnowsze zmiany

Prawo budowlane i akty wykonawcze z omówieniem – najnowsze zmiany Prawo budowlane i akty wykonawcze z omówieniem – najnowsze zmiany

Oficyna Wydawnicza Polcen prezentuje kolejne wydanie publikacji pt. „Prawo budowlane i akty wykonawcze z omówieniem – najnowsze zmiany” na dzień 1 sierpnia 2023 r. wg stanu prawnego na dzień 15 lipca 2023...

Oficyna Wydawnicza Polcen prezentuje kolejne wydanie publikacji pt. „Prawo budowlane i akty wykonawcze z omówieniem – najnowsze zmiany” na dzień 1 sierpnia 2023 r. wg stanu prawnego na dzień 15 lipca 2023 r.

Krystyna Stankiewicz news Załamanie budownictwa mieszkaniowego

Załamanie budownictwa mieszkaniowego Załamanie budownictwa mieszkaniowego

Główny Urząd Statystyczny podsumował wyniki budownictwa mieszkaniowego w kwietniu i w pierwszych czterech miesiącach br. Odnotowano spadek, który z pewnością jest skutkiem pandemii oraz związanych z nią...

Główny Urząd Statystyczny podsumował wyniki budownictwa mieszkaniowego w kwietniu i w pierwszych czterech miesiącach br. Odnotowano spadek, który z pewnością jest skutkiem pandemii oraz związanych z nią niepokojów i ograniczeń.

Krystyna Stankiewicz news Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego w pierwszym kwartale 2020 r.

Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego w pierwszym kwartale 2020 r. Dobre wyniki budownictwa mieszkaniowego w pierwszym kwartale 2020 r.

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, do użytkowania oddano więcej mieszkań niż w tym samym okresie przed rokiem. Wzrosła też liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia...

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, do użytkowania oddano więcej mieszkań niż w tym samym okresie przed rokiem. Wzrosła też liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym. Natomiast rozpoczęto mniej budów mieszkań.

Krystyna Stankiewicz news Budownictwo mieszkaniowe w 2019 roku

Budownictwo mieszkaniowe w 2019 roku Budownictwo mieszkaniowe w 2019 roku

Na rynku przybyło o 12,1% więcej nowych mieszkań niż rok wcześniej – wynika z opracowania Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba zaś rozpoczętych budów wzrosła o 6,9%, wydanych pozwoleń na budowę lub dokonanych...

Na rynku przybyło o 12,1% więcej nowych mieszkań niż rok wcześniej – wynika z opracowania Głównego Urzędu Statystycznego. Liczba zaś rozpoczętych budów wzrosła o 6,9%, wydanych pozwoleń na budowę lub dokonanych zgłoszeń z projektem budowlanym o 4,4%.

Redakcja news Ceny materiałów budowlanych dla domu i ogrodu w lutym 2020 r.

Ceny materiałów budowlanych dla domu i ogrodu w lutym 2020 r. Ceny materiałów budowlanych dla domu i ogrodu w lutym 2020 r.

Jak zmieniły się ceny materiałów budowlanych w lutym br.? W których grupach produktowych ceny spadły, a w których wzrosły?

Jak zmieniły się ceny materiałów budowlanych w lutym br.? W których grupach produktowych ceny spadły, a w których wzrosły?

Krystyna Stankiewicz news Nowe ułatwienia dla budujących domy

Nowe ułatwienia dla budujących domy Nowe ułatwienia dla budujących domy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę deregulującą prawo budowlane - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają uprościć proces inwestycyjny i tym samym przyczynić się do wzrostu liczby budowanych...

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę deregulującą prawo budowlane - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Nowe przepisy mają uprościć proces inwestycyjny i tym samym przyczynić się do wzrostu liczby budowanych mieszkań.

Nasza Budowa Mamy pozwolenie na budowę!

Mamy pozwolenie na budowę! Mamy pozwolenie na budowę!

Od zakupu działki minął prawie rok. Motywem przewodnim ostatniego roku były różnego rodzaju dokumenty, pozwolenia, uzgodnienia oraz decyzje. Nadszedł wreszcie dzień, w którym nasz trud i wysiłek zostały...

Od zakupu działki minął prawie rok. Motywem przewodnim ostatniego roku były różnego rodzaju dokumenty, pozwolenia, uzgodnienia oraz decyzje. Nadszedł wreszcie dzień, w którym nasz trud i wysiłek zostały nagrodzone. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę!

Nasza Budowa Pozwolenie na budowę

Pozwolenie na budowę Pozwolenie na budowę

Po przeprowadzonej adaptacji projektu, możemy starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia wiąże się z wypełnieniem kolejnych dokumentów oraz złożeniem odpowiednich załączników.

Po przeprowadzonej adaptacji projektu, możemy starać się o uzyskanie pozwolenia na budowę. Uzyskanie pozwolenia wiąże się z wypełnieniem kolejnych dokumentów oraz złożeniem odpowiednich załączników.

Krystyna Stankiewicz news Budownictwo mieszkaniowe bije rekordy

Budownictwo mieszkaniowe bije rekordy Budownictwo mieszkaniowe bije rekordy

Główny Urząd Statystyczny podsumował pierwsze trzy kwartały tego roku i porównał uzyskane dane z analogicznym okresem 2018 r. Z porównania tego wynika, że w tym roku oddano do użytkowania o 12,3% mieszkań...

Główny Urząd Statystyczny podsumował pierwsze trzy kwartały tego roku i porównał uzyskane dane z analogicznym okresem 2018 r. Z porównania tego wynika, że w tym roku oddano do użytkowania o 12,3% mieszkań więcej niż w ubiegłym. Wzrosła też o 2,6% liczba rozpoczętych budów mieszkań i o 3,8% więcej wydano pozwoleń na budowę lub dokonano zgłoszeń z projektem budowlanym.

Krystyna Stankiewicz news Buduje się coraz więcej mieszkań

Buduje się coraz więcej mieszkań Buduje się coraz więcej mieszkań

Tak wynika ze wstępnych danych GUS. W ciągu dziesięciu miesięcy tego roku więcej mieszkań oddano do użytkowania i więcej inwestycji rozpoczęto niż w tym samym okresie 2018 r.

Tak wynika ze wstępnych danych GUS. W ciągu dziesięciu miesięcy tego roku więcej mieszkań oddano do użytkowania i więcej inwestycji rozpoczęto niż w tym samym okresie 2018 r.

Krystyna Stankiewicz news Szybsze procedury i mniej wymaganych dokumentów przy budowie domu

Szybsze procedury i mniej wymaganych dokumentów przy budowie domu Szybsze procedury i mniej wymaganych dokumentów przy budowie domu

Rada Ministrów przyjęła 6 listopada br. projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra inwestycji i rozwoju.

Rada Ministrów przyjęła 6 listopada br. projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra inwestycji i rozwoju.

Redakcja news Budowa mieszkań w okresie I-VII 2019 r.

Budowa mieszkań w okresie I-VII 2019 r. Budowa mieszkań w okresie I-VII 2019 r.

W okresie od stycznia do lipca br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia...

W okresie od stycznia do lipca br. oddano do użytkowania więcej mieszkań niż przed rokiem. Wzrosła również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto oraz liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.

Redakcja news Ceny materiałów budowlanych - lipiec 2019 r.

Ceny materiałów budowlanych - lipiec 2019 r. Ceny materiałów budowlanych - lipiec 2019 r.

Jak zmieniły się ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu? Zobacz, jak w lipcu br. kształtują się ceny w poszczególnych grupach produktowych.

Jak zmieniły się ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu? Zobacz, jak w lipcu br. kształtują się ceny w poszczególnych grupach produktowych.

Redakcja news Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - czerwiec 2019 r.

Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - czerwiec 2019 r. Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - czerwiec 2019 r.

Grupa PSB Handel śledzi zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach produktowych ceny wzrosły najbardziej?

Grupa PSB Handel śledzi zmiany cen materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach produktowych ceny wzrosły najbardziej?

Redakcja news Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - kwiecień 2019 r.

Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - kwiecień 2019 r. Ceny materiałów dla budownictwa, domu i ogrodu - kwiecień 2019 r.

Grupa PSB Handel monitoruje ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach materiałów budowlanych ceny spadły, a w jakich wzrosły?

Grupa PSB Handel monitoruje ceny wiodących materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu. W których grupach materiałów budowlanych ceny spadły, a w jakich wzrosły?

Redakcja news Ceny materiałów dla domu i ogrodu w styczniu 2019 r.

Ceny materiałów dla domu i ogrodu w styczniu 2019 r. Ceny materiałów dla domu i ogrodu w styczniu 2019 r.

Jak zmieniły się ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu na początku br.? Które produkty kosztują więcej w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku?

Jak zmieniły się ceny materiałów dla budownictwa oraz domu i ogrodu na początku br.? Które produkty kosztują więcej w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku?

Redakcja Wytyczenie budynku na działce

Wytyczenie budynku na działce Wytyczenie budynku na działce

Każda budowa domu rozpoczyna się od prac ziemnych i wykonania fundamentów. Jednak zanim to nastąpi, należy dokładnie wytyczyć miejsce, w którym ma stanąć budynek. Nie możemy pracy tej wykonać samodzielnie....

Każda budowa domu rozpoczyna się od prac ziemnych i wykonania fundamentów. Jednak zanim to nastąpi, należy dokładnie wytyczyć miejsce, w którym ma stanąć budynek. Nie możemy pracy tej wykonać samodzielnie. Powierzamy ją geodecie z uprawnieniami. Dobrze przeprowadzone wytyczenie ułatwi pracę kierownikowi budowy i ekipie wykonawczej, czyli w praktyce sprawi, że roboty będą przebiegały szybko i zgodnie z planem.

dr Agnieszka Grabowska-Toś Odległość budynku od granicy działki - co się zmieniło w przepisach?

Odległość budynku od granicy działki - co się zmieniło w przepisach? Odległość budynku od granicy działki - co się zmieniło w przepisach?

Zmiany w przepisach budowlanych, które weszły w życie w styczniu 2018 roku, przyniosły kilka poprawek w zakresie wymaganej odległości budynku od granicy działki.

Zmiany w przepisach budowlanych, które weszły w życie w styczniu 2018 roku, przyniosły kilka poprawek w zakresie wymaganej odległości budynku od granicy działki.

Redakcja Czy wiesz, co to wykusz, lukarna i ryzalit?

Czy wiesz, co to wykusz, lukarna i ryzalit? Czy wiesz, co to wykusz, lukarna i ryzalit?

Projekty nowoczesnych domów bardzo często charakteryzują się prostą i oszczędną w formie bryłą, pozbawioną zbędnych detali. Ale nie wszystkie domy są budowane w taki sam sposób. Warto dowiedzieć się więcej...

Projekty nowoczesnych domów bardzo często charakteryzują się prostą i oszczędną w formie bryłą, pozbawioną zbędnych detali. Ale nie wszystkie domy są budowane w taki sam sposób. Warto dowiedzieć się więcej na temat elementów urozmaicających wygląd domu, takich jak wykusz, lukarna czy ryzalit, aby wiedzieć, czy warto je zastosować w swoim domu.

Magdalena Hajduk Czy termomodernizacja wymaga pozwolenia na budowę?

Czy termomodernizacja wymaga pozwolenia na budowę? Czy termomodernizacja wymaga pozwolenia na budowę?

Czasami pomimo zużywania mnóstwa energii na uzyskanie optymalnej temperatury we wnętrzach, nie osiągamy oczekiwanego rezultatu i wciąż przebywamy w niedogrzanych mieszkaniach. W takiej sytuacji warto zastanowić...

Czasami pomimo zużywania mnóstwa energii na uzyskanie optymalnej temperatury we wnętrzach, nie osiągamy oczekiwanego rezultatu i wciąż przebywamy w niedogrzanych mieszkaniach. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad termomodernizacją budynku. Od czego ją zacząć i jakie zgody należy uzyskać?

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie » Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Rekuperacja w domu jednorodzinnym »

Rekuperacja w domu jednorodzinnym » Rekuperacja w domu jednorodzinnym »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok » Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem »

Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem » Odkryj nowatorskie narzędzia. Sukces z jednym kliknięciem »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

CREATON Polska sp. z o.o. Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku Akademia CREATON pod nowym kierownictwem – wyzwania i plany w 2024 roku

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach,...

Akademia CREATON, jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych centrów szkoleniowych dla profesjonalistów z branży dachowej, od 2024 r. działa prężnie pod nowym kierownictwem. O nowych wyzwaniach, zmienionym programie szkoleń i planach zawodowych na najbliższe miesiące opowiada Jarosław Kostrzewa, wieloletni trener CREATON Polska w zakresie sztuki dekarskiej, który stanął na czele zespołu doświadczonych ekspertów.

OKPOL Sp.z o.o. Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL...

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

CEMEX Polska Sp. z o.o. Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path – program Moja Woda

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu....

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego „Moja Woda”. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6000 zł na wykonanie nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu. Bezpłatnie doradzimy Ci, jak przejść cały proces.

Studio Sauna Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

NOWA FASADA L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości,...

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości, deweloperów i inwestorów. Jednym z kluczowych kroków w kierunku zwiększenia energooszczędności i zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko jest docieplenie budynków. Ta inwestycja nie tylko przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, ale również zwiększa wartość...

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.