NIBE - rewolucja w ogrzewaniu domów z podwójną dotacją

NIBE - rewolucja w ogrzewaniu domów z podwójną dotacją
NIBE - rewolucja w ogrzewaniu domów z podwójną dotacją
Fot. NIBE

Misją NIBE jest zapewnienie życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, w oparciu o odnawialne źródła energii. Dlatego producent oferuje od 15 września do końca listopada br. 6000 zł wsparcia na inwestycję w powietrzną pompę ciepła NIBE w ramach akcji "Szwedzka dotacja do powietrznych systemów NIBE do 6000 zł".

Dotacja obejmuje 150 sztuk powietrznych pomp ciepła NIBE F2040 i F2120. Każdy, kto chce ekologicznie ogrzać swój dom, może ubiegać się o wsparcie, które wynosi do 4000 zł do pomp ciepła, do 5000 zł do pompy wraz z rekuperatorem NIBE ERS lub zestawem fotowoltaicznym NIBE PV oraz do 6000 zł dla pompy ciepła z rekuperatorem i zestawem fotowoltaicznym NIBE PV. Aktualnie można ubiegać się dodatkowo o dotacje w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze". Takie podwójne wsparcie powoduje że instalacja powietrznej pompy ciepła może być jednym z najtańszych sposobów ogrzewania i chłodzenia naszych domów.

Więcej szczegółów na www.szwedzkadotacja.pl.

REWOLUCJA TECHNOLOGICZNA

Najnowsza pompa ciepła NIBE F2120 jest dowodem na to, że rozwój tego segmentu rynku jest w dalszym ciągu bardzo dynamiczny. Nowy typoszereg NIBE F2120 stanowi przełom w technologii powietrznych pomp ciepła, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.
Nazywamy to PRAWDZIWĄ REWOLUCJĄ W OGRZEWANIU domów.

NIBE -REWOLUCJA W OGRZEWANIU domów.

Przełom w technologii pomp ciepła zasilanych powietrzem zewnętrznym nastąpił już kilka lat temu, kiedy firma NIBE wprowadziła na rynek modele NIBE F2030 oraz NIBE F2300, o wysokiej wydajności w ujemnym zakresie temperatur aż do -25°C. W 2017 r. konstruktorzy NIBE podjęli kolejne wyzwanie, jakim było zaprojektowanie wyjątkowej pompy ciepła powietrze/woda ze sterowaniem inwerterowym, zapewniającej wysoką temperaturę zasilania nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje bardzo niska temperatura, o sprawności osiągalnej do tej pory wyłącznie dla pomp gruntowych, a ponadto z możliwością aktywnego chłodzenia w okresie letnim.

W ten sposób powstał nowy model NIBE F2120 o modulowanej mocy do 8, 12, 16 i 20 kW, zaprojektowany dla użytkowników wymagających od pomp ciepła efektywnej pracy i utrzymania komfortu cieplnego, nawet w bardzo trudnych warunkach klimatycznych.  

Bardzo pomocne przy projektowaniu typoszeregu F2120 było nowoczesne laboratorium NIBE, w którym wykonano szereg eksperymentów, badających parametry pracy nowej pompy w zasymulowanych zmiennych warunkach klimatycznych. Urządzenie było m.in. testowane podczas długotrwałego działania powietrza o temperaturze -25°C, opadów, a także upałów, aby zobaczyć, co tak naprawdę dzieje się z pompami ciepła w skrajnych warunkach pogodowych. W wyniku badań dokonano optymalizacji automatyki i uzyskano doskonałe efekty procesu rozmrażania, odprowadzania skroplin oraz poziomu emisji hałasu (poziom ciśnienia akustycznego wg EN 11203 w odległości 2 m wynosi jedynie 39 dB).

NIBE

W nowej pompie ciepła NIBE F2120 po raz pierwszy połączono inwerterowo sterowaną sprężarkę z technologią EVI (wtrysk pary) i elektronicznymi zaworami rozprężnymi, co zapewnia znaczne oszczędności energii oraz wyjątkowo cichą pracę. Technologia EVI powoduje obniżenie temperatury gorącego gazu, podczas gdy w tym samym czasie następuje wzrost wydajności grzewczej. Dzięki temu urządzenie nawet podczas srogiej zimy jest w stanie przekazać do instalacji grzewczej czynnik o wysokiej temperaturze, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich wartości współczynnika sprawności. Przy wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, istnieje możliwość podłączenia aż 8 jednostek w układzie kaskadowym uzyskując wydajność grzewczą do 160 kW. Są to istotne korzyści nie tylko dla użytkowników większych obiektów, ale również dla mieszkańców krajów o chłodnym klimacie, takich jak Polska.

REWOLUCJA CENOWA

W ofercie NIBE dostępne są również nieco mniej wyśrubowane i jednocześnie tańsze powietrzne pompy ciepła, których cena jest już porównywalna z konwencjonalnymi kotłami grzewczymi. Aktualnie najbardziej popularnym rozwiązaniem są inwerterowe pompy ciepła z wbudowaną funkcją chłodzenia NIBE SPLIT lub monobloki NIBE F2040 o modulowanej mocy grzewczej do 8, do 12 i do 16 kW, które cieszą inwestorów niską ceną. Nowe zestawy powietrznych pomp ciepła wprowadzonych do oferty firmy NIBE-BIAWAR można kupić już od 13 000 zł netto!

NIBEJaki jest koszt ogrzewania domu pompą ciepła?

Oprócz tego, że pompa ciepła jest najbardziej ekologicznym, bezpiecznym i komfortowym źródłem ciepła, jest też niezwykle tania w eksploatacji, ponieważ spośród wszystkich urządzeń grzewczych osiąga najwyższą klasę efektywności A++. Efektem tego jest niskie zużycie energii elektrycznej potrzebnej głównie do napędu sprężarki pompy ciepła, a koszt ogrzewania przeciętnego domu w Polsce (powierzchnia 130m2) wynosi około 200 zł/m-c.

W budynkach istniejących, powietrzne pompy ciepła pozwalają na redukcję kosztów energii cieplnej nawet do 75%, w zależności od lokalizacji, wielkości domu, rodzaju ogrzewania oraz od ewentualnego korzystania z funkcji chłodzenia. Pompy ciepła NIBE charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, co sprawia, że okres zwrotu inwestycji w urządzenie jest niezwykle krótki. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen oleju opałowego czy gazu, mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek żałował instalacji powietrznej pompy ciepła NIBE.

NIBE
Analiza ekonomiczna systemów NIBE zastosowanych do ogrzewania budynku o powierzchni ok. 130 m2 z ogrzewaniem podłogowym.

Rodzaj pompy ciepła

Ty pompy ciepła

Cena kat. netto PC ze sterownikiem+ dolne źródło

SCOP wg ErP

Roczne zużycie energii przez PC + grzałka

Koszt eksploatacji (taryfa G12w)

Gruntowa

NIBE F1145

26 700 zł +
11 000 zł

5,0

2156 + 2 = 2177 kWh

1000 zł

Powietrzna monoblok

NIBE F2120

29 000 zł

4,8

2534+154 = 2688 kWh

1250 zł

Powietrzna monoblok

NIBE F2040

18 000 zł

4,4

3511 + 34 = 3565 kWh

1650 zł

Powietrzna split

NIBE SPLIT

15 000 zł

4,4

3530 + 35 = 3565 kWh

1650 zł

Przejdź do cenników i katalogów >>

REWOLUCYJNA INTUICYJNA AUTOMATYKA

NIBEDo powietrznych pomp ciepła NIBE dedykowany jest duży, kolorowy i niezwykle intuicyjny moduł sterowania SMO, który umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów poszerzających funkcjonalność systemu. Dzięki temu powietrzne pompy ciepła NIBE mają możliwość nie tylko ogrzewania, ale również chłodzenia, produkcji c.w.u, podłączenia rekuperatora NIBE ESR, licznika energii NIBE EMK, kilku obiegów grzewczych i kotła gazowego NIBE GBM w instalacji hybrydowej.

Oprócz połączenia pompy ciepła z systemem rekuperacji, NIBE ma również możliwość konfiguracji pracy pompy ciepła względem produkcji energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznej (za pomocą akcesorium NIBE EME). Kolejną zaletą NIBE jest darmowy zdalny monitoring całego systemu ogrzewania, c.w.u. i wentylacji budynku oraz możliwość sterowania pracą systemu poprzez witrynę nibeuplink.com. Natomiast dla użytkowników urządzeń mobilnych (telefony, tablety) stworzono aplikację NIBE Uplink app, umożliwiającą jeszcze łatwiejsze korzystanie z systemu.

Automatyka umożliwia również programowanie czasowe, sterowanie kilkoma obiegami grzewczymi i inteligentne sterowanie dodatkowymi urządzeniami grzewczymi. Sterownik znacznie usprawnia również proces instalacji i późniejszej obsługi serwisowej pomp ciepła NIBE. Automatycznie aktywowany program konfiguracji pompy w prosty i przyjemny sposób prowadzi instalatora poprzez kolejne poziomy menu. W menu pomocy znajduje się wyjaśnienie wszystkich terminów i poszczególnych funkcji. W połączeniu z modułem sterowania SMO lub kompaktową centralą wewnętrzną, pompa ciepła NIBE tworzy kompletny ekologiczny i ekonomiczny system komfortu cieplnego w budynku, co czyni firmę NIBE jednym z liderów w branży grzewczej.

Obejrzyj film prezentujący nową powietrzną pompę ciepła NIBE F2120:

NIBE NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.
tel.: 85 662 84 85
tel. kom.: 669 997 344
fax: 85 662 84 09

www.nibe.pl | www.biawar.com.pl

(nibe, ogrzewanie, pompy ciepła, czyste powietrze, ogrzewanie domów, dotacja na ogrzewanie, pompy ciepła nibe, rewolucja w ogrzewaniu)

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  5
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

2
adam / 22-10-2018, 15:07
fajnie, ze w koncu robi sie glosno o takich ekologicznych rozwiazaniach. zeby jakos powietrza rosla, musimy zaczac od siebie
donald / 14-11-2018, 10:01
I może takie dotacje zachęcą niezdecydowanych. Nie dość, że sami na tym oszczędzą, to i sąsiedzi skorzystają na czystszym powietrzu :-)
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie


Jak odpowiednio dobrać i zamontować system rynnowy?

drewno na tarasie

Jaki rodzaj rynien wybrać i jakie są ich najważniejsze zadania? Poznaj najczęstsze błędy popełniane przy montażu rynien czytaj dalej »

 


Kup pompę ciepła i otrzymaj nawet 90% dotacji » Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu?
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skierowany jest... czytaj dalej » Aby zapewnić kompleksową ochronę pomieszczeń, a przede wszystkim mieszkańców, warto zaopatrzeć się w te urządzenia... czytaj dalej »

 


Czego użyć do wykonania szczelnej izolacji balkonu?

Istotnym elementem współczesnych powłok hydroizolacyjnych, pełniących znacznie bardziej złożone funkcje niż w przeszłości, są dziś także walory estetyczne i mechaniczne. czytam dalej »

 


Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka » Zasada działania i zalety dwufunkcyjnej grupy mieszającej »

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej jest w określonych sytuacjach jedynym możliwym rozwiązaniem dla polepszenia parametrów cieplnych przegrodyczytaj dalej » Aby zapobiec tzw. "efektowi fakira" (za ciepło w stopy), ogrzewanie płaszczyznowe wymaga zastosowania czynnika grzewczego o relatywnie niskiej temperaturze...czytaj dalej »

 


Sufit, który pochłania dźwięki i zapachy?

Sufit to powierzchnia wielkich możliwości! Oryginalny sufit potrafi nadać charakter całemu wnętrzu... czytaj dalej »


Farby do wnętrz i elewacji - jakie powinny być? Farba do wnętrz z funkcją oczyszczania powietrza?
W 2002r. rynek farb fasadowych został zrewolucjonizowany przez farbę zolowo-krzemianową, która bazuje na całkowicie nowatorskiej koncepcji spoiw, dzięki czemu... czytaj dalej » Współczesny człowiek spędza najwięcej czasu w pomieszczeniach takich jak: sypialnie, pokoje dziecięce, czy powierzchnie biurowe. Nawet w budynkach jesteśmy narażeni na niekorzystnie oddziałujący formaldehyd... czytaj dalej »

 


Co zrobić, aby mała łazienka była większa?

Co zrobić, by mała łazienka wydawała się większa zarówno "na oko" jak i pod względem wygody użytkowania? czytam dalej »

 


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Pierwsze okno z ukrytą klamką już na rynku

WICONA, dostawca systemów aluminiowych przeznaczonych do zrównoważonego budownictwa, wprowadza na rynek pierwsze okna z ukrytą klamką. Okno zaprezentowano po raz pierwszy podczas konferencji...

Twój dostawca styropianu - mapa dla konsumentów

Dzięki interaktywnej mapie Polski, którą PSPS udostępniło na stronie www.producencistyropianu.pl, konsumenci mogą szybko znaleźć dostawcę styropianu w swojej okolicy. Mapa pokazuje zakłady...

Forum

zeus51  | 
06-12-2018, 19:32
 | 
1
SteFun  | 
06-12-2018, 14:54
 | 
3
JagodaKa  | 
06-12-2018, 11:31
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
123
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
117
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
95
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.

Ciekawe strony

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl