Skuteczne osuszanie murów - jak chronić budynki przed wilgocią?

 Aquapol  |  16
Skuteczne osuszanie murów - jak chronić budynki przed wodą?
Skuteczne osuszanie murów - jak chronić budynki przed wodą?
Fot. Aquapol

Nieprawidłowo zaprojektowana lub niewłaściwie przeprowadzona hydroizolacja budynku może powodować zawilgocenie zastosowanych przy budowie materiałów budowlanych, a w konsekwencji  destrukcyjny wpływ na elementy konstrukcji budynku. Prace naprawcze, uszczelniające lub wymiana izolacji są często skomplikowane i kosztowne, zwłaszcza w starszych budynkach. Bezinwazyjny system osuszania murów Aquapol skutecznie ochroni obiekt przed szkodliwymi skutkami procesu kapilarnego podciągania wody.

System osuszania murów Aquapol może być stosowany we wszystkich budynkach zawilgoconych kapilarnie, w których nie ma izolacji poziomej lub jest ona uszkodzona. Jest szczególnie polecany do obiektów zabytkowych z uwagi na ich złożoność technologiczną. Montaż systemu w żaden sposób nie zakłóca bieżącego użytkowania obiektu.

Technologia umożliwia osuszanie budynków z wilgoci kapilarnej do poziomu gruntu, a w przypadku pomieszczeń zagłębionych poniżej terenu do dolnego poziomu skutecznej izolacji pionowej (pod warunkiem niewystępowania lub zniwelowania występującego ciśnienia hydrostatycznego).

System stosuje się także jako działanie profilaktyczne - dla podtrzymania stanu suchego w budynkach, w których zawilgocenie kapilarne pojawia się przejściowo (w zależności od zmieniającego się stanu obciążenia wodą).

System pełni funkcję izolacji poziomej, a jednocześnie osusza mury do stanu wilgotności naturalnej poprzez wyprowadzenie wilgoci z przegród. Wraz z nią w dużej części usuwane są sole rozpuszczalne w wodzie, co poprawi trwałość planowanych w przyszłości prac remontowych. Dowiedz się więcej >>

Zalety systemu:

  • nie zagraża konstrukcji, można go stosować niezależnie od panujących warunków atmosferycznych i pór roku;
  • nie wymaga stosowania środków chemii budowlanej, podcinania murów, wykonywania otworów iniekcyjnych;
  • nie korzysta z sieci energetycznych oraz agregatów;
  • wykorzystuje naturalne pole magnetyczne Ziemi, co powoduje, że technologia jest ekologiczna - nie powoduje ryzyka skażenia chemicznego murów, nie wytwarza smogu elektromagnetycznego i nie prowadzi do przesuszania murów;
  • po wdrożeniu systemu można przystąpić do prac naprawczych korzystając z właściwych technik renowacyjnych (np. tynk membranowy wentylowany , tynki specjalne paroprzepuszczalne odporne na wilgoć i sól). Wybór właściwej technologii wykonania prac następuje w oparciu o badania prowadzone podczas serwisu systemu. Badania obejmują zagadnienia termodynamiki muru, obciążenie jakościowe i ilościowe solami zawartymi w murze, ujawnienie i zdefiniowanie wszystkich żródeł zawilgocenia stanowiąc wartościowy materiał dla inwestorów i wykonawców prac.
Aquapol
Budynek przed i po osuszeniu i renowacji

Jak działa system Aquapol?

Metoda Aquapol polega na zablokowaniu procesu podciągania kapilarnego przez zastosowanie indywidualnie dobranego urządzenia, które przetwarza pole magnetyczne Ziemi oddziałując na różnicę potencjałów elektrycznych w murze. W rezultacie wywołuje ruch wody w dół do gruntu. Jednocześnie poprzez dyfuzję część wody odparowuje do otoczenia..

Sposób użycia i zastosowanie produktu powinno być zgodne z dokumentacją sporządzoną przez technika Aquapol oraz instrukcją obsługi dołączoną do dokumentacji montażowej.

System zastosowano już w ponad 55 000 obiektów na świecie oraz w ponad 1400 budynkach w Polsce. Skontaktuj się ze specjalistami firmy Aquapol >>

System posiada atesty i rekomendacje:

  • Świadectwo Polskiego Zakładu Higieny HK/B/0548/01/2016
  • Rekomendację PZITB

Rozwiązanie jako autorskie chronione jest patentem WO 2016/166267 A1 na terytorium krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Podczas tegorocznych targów BUDMA firma będzie obchodzić jubileusz 15-lecia działalności w Polsce. 14 lutego o godz. 11:35 w trakcie seminarium zorganizowanego przez Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przedstawiciel Aquapol wygłosi referat pt. "Nowoczesne technologie w nowo powstających oraz rewitalizowanych obiektach budowlanych", w którym zaprezentuje właściwości bezinwazyjnego systemu osuszania murów.

Aquapol
Centrala Aquapol

Generalne Przedstawicielstwo w Polsce
ul. Żeromskiego 12
58-160 Świebodzice
woj. dolnośląskie

(osuszanie murów,osuszanie budynków,metody osuszania,Aquapol,izolacja pionowa,wilgoć kapilarna,woda,wilgoć,hydroizolacje,izolacja przeciwwilgociowa)

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

16
Janek Warszawa / 11-02-2019, 20:49
U nas w kamienicy takie cos zrobili. Na banku już tak nie śmierdzi na parterze.
Iwona Wach / 12-02-2019, 07:05
Zagadnienie wilgoci kapilarnej wciąż nie zawsze właściwie jest rozumiane , a co za tym idzie, właściwie rozwiązywane w kontekście działań zabezpieczających budynek przed jej wnikaniem i konsekwencjami. Cieszę się ,że temat ten został poruszony na łamach tej platformy. Uważam ww. informacje za bardzo wartościowe . Oby więcej takich treści, to nam bardzo pomaga. Pozdrawiam.
Jaro / 12-02-2019, 10:19
Zawilgocenie murów to niestety nadal temat" tabu" szczególnie przy projektowaniu termomodernizacji. Szanowni inwestorzy i projektanci przeczytajcie uważnie ten artykuł.
Andrzej / 12-02-2019, 13:34
Czy daje się to stosować niezależnie od rozmiaru budynku i materiałów użytych do budowy ?
Andrzej / 12-02-2019, 15:46
Ciekawa alternatywa dla metod tradycyjnych,Na pewno warto wysłuchać referatu i uzyskać bliższe
informacje
Krzysztof / 12-02-2019, 17:23
Kapitalny artykuł !.
Rewelacja.
Ed / 13-02-2019, 08:57
W Lublinie , w kamienicy ok. 300-letniej zainstalowano ten system chyba 15 lat temu.. Nie ma wilgoci, zapachu stęchlizny a i w podpiwniczeniu ok. 2,5 m poniżej poziomu gruntu także jest sucho. Z tego co wiem, to nie odkopywano fundamentów i nie robiono nic z izolacją pionową. Jest O.K. - polecam .
JS / 13-02-2019, 09:44
Badania wstępnem, w tym ocena stopnia i przyczyn zawilgocenia bydynku, są bezpłatne. Czemu więc by nie spróbować?
John Rambo / 13-02-2019, 10:18
Mam aquapol w domu i jestem naprawdę zadowolony
Wykonawca, mazowieckie / 13-02-2019, 10:33
Jako firma budowlana zastosowaliśmy system Aquapol w wielu obiektach (kościoły, budynki użyteczności publicznej, również domki jednorodzinne). W ciagu kilkunastu lat nie mieliśmy żadnych reklamacji związanych ze ścianami poddanymi osuszaniu.
   1 / 2    Następny »

Wybrane dla Ciebie


Na co zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego?

Mimo że obszerna oferta deweloperów jest dobrą wiadomością, to zapoznanie się z dostępnymi propozycjami wymaga czasu. czytaj dalej »


Jak urządzić łazienkę w stylu francuskim? Długo czekasz na płatność? Przyspiesz przelew za fakturę »

Co nas urzeka we Francji? Spróbujmy przenieść odrobinę francuskiego stylu do swojego domu.czytaj dalej » Chcesz teraz otrzymać przelew? Wystarczy, że wyślesz fakturę! Sprawdź » czytaj dalej »


Tego na pewno nie wiedziałeś o malowaniu elewacji » Dobra jakość powietrza w pomieszczeniach - jak ją zapewnić?
Malowanie elewacji to proces który przeprowadzamy raz na kilkanaście lat. Jest on zarówno czasochłonny jak i dość kosztowny. Dlatego... czytaj dalej » Wysoka jakość powietrza, równowaga termiczna ciała, brak lokalnego dyskomfortu (np. odczuwalny strumień powietrza) oraz hałasu to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. czytaj dalej »

Co można zbudować z betonu komórkowego, a co z silikatów?

Różnią się one nie tylko ceną czy marką, ale przede wszystkim właściwościami i parametrami technicznymi. Każdy z nich ma określone zalety, ale też i słabsze strony. czytam dalej »


Te materiały przyspieszą i ułatwią Twoją pracę » Myślisz o wymianie kotła? Weź nawet 10 000 zł dotacji!

Stare powiedzenie, że czas to pieniądz, jest dziś aktualne na budowach jak nigdy dotąd, zarówno przy wznoszeniu domu jednorodzinnego, jak i...czytaj dalej » Dotację można łączyć z ulgą podatkową i dotacją w ramach "Czyste Powietrze"czytaj dalej »


Komin ceramiczny czy stalowy? Łączniki i gniazda - zobacz ich najnowsze funkcje »
Komin jest nieodłączną częścią domu od wielu wieków. Mimo że przy codziennej eksploatacji budynku często się o nim zapomina, stanowi on niezbędny element większości systemów ogrzewania. czytaj dalej » Subtelny design, modyfikacja pazurków, nowe kolory ramek... czytaj dalej »

Czym są panele winylowe i co je wyróżnia?

To podłoga w dużej mierze buduje styl i prestiż pomieszczenia. Dlatego, jeśli remontujesz dom, dobrze przemyśl jej wykończenie. czytaj dalej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Forum

lionsense  | 
23-04-2019, 19:29
 | 
1
lionsense  | 
23-04-2019, 19:18
 | 
1
lionsense  | 
23-04-2019, 19:15
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
123
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
97
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl