To mieszkanie od progu robi bardzo pozytywne wrażenie. Właściciele nigdy nie byli miłośnikami modnych szklano-betonowych wnętrz. Ich wymarzony dom miał być przytulny, jasny i radosny. Życzeniem właścicieli była kolorystyka na tyle subtelna, aby w przyszłości mogli za pomocą dodatków dowolnie zmieniać charakter mieszkania. Stąd decyzja o wprowadzeniu ciepłego dębowego drewna i połączeniu go z neutralną szarością, bielą, odcieniami kawy z mlekiem oraz sztuką na ścianach.
Wrażeniu piękna sprzyja także okoliczna zieleń, stanowiąca integralną część projektu. Mieszkanie zlokalizowane jest na parterze i ma dwa duże tarasy, na które w okresie wiosenno- letnim przenosi się życie rodzinno-towarzyskie.
Zobacz też: Apartament w artystycznym klimacie
Ciekawa lokalizacja i naturalne zwrócenie się w stronę przyrody za oknem sprawiło, że proces projektowania był pełen pozytywnej energii: oparty z jednej strony na szacunku do pracy i doświadczenia architekta, z drugiej na świadomości potrzeby kontaktu z naturą, wyrobionym guście inwestorów i dobrej komunikacji. Twórczy dialog sprawił, że powstało wnętrze idealnie oddające charakter mieszkańców domu, będące jednoczenie w zgodzie z estetyką projektanta Jacka Tryca.
Układ wnętrz zgodny z potrzebami
Mieszkanie ma powierzchnię 160 m2. Taki metraż pozwolił zaplanować przestrzeń tak, aby każdy z domowników znalazł w niej miejsce na swoje pasje. Wyznaczona strefa rozrywki daje nieograniczone możliwości zabawy dla dzieci, znalazło się tu także miejsce na salę kinową dla rodziców. Znajdujące się w innej części mieszkania sypialnie i łazienki pozwalają na wyraźne rozdzielenie stref dziennej i prywatnej.
Funkcjonalna kuchnia
Kuchnia jest sercem tego domu. Miała być nie tylko estetyczna, ale i bardzo funkcjonalna. Zapracowani w tygodniu właściciele, w weekendy pragnęli celebrować czas spędzany wspólnie z rodziną i przyjaciółmi, stąd duża i wygodna wyspa kuchenna, przy której wszyscy wspólnie gotują i toczą rozmowy. Wybierając meble, właściciele zdecydowali się na proste fronty szafek.
Aranżując kuchnię otwartą na jadalnię i salon, architekt zachował konsekwencję w doborze barw, decydując się na dębowe fronty w odcieniu, który powtarza się także w wystroju jadalni. W klasycznej formie skryły się nowoczesne urządzenia, które ułatwiają przygotowanie posiłków dla całej rodziny. Pachworkowe płytki nad blatem tworzą efektowną dekorację, nawiązującą odcieniem do szafek kuchennych.
Sztuka w domu
Właściciele mieszkania to miłośnicy sztuki. Od samego początku aranżacji przyświecała myśl, że dom ma być zaprojektowany tak, aby znalazło się w nim miejsce na ekspozycję ulubionych obrazów autorstwa Michała Wareckiego. W ich towarzystwie apartament na Bielanach projektu Jacka Tryca stał się domem pełnym emocji a jednocześnie bardzo ciepłym i spójnym. Stonowana kolorystyka i wyraźny podział przestrzeni uczyniły te wnętrza harmonijnym, a sztuka nadała przestrzeni dodatkowego wymiaru.
Fot. Jacek Tryc
[mieszkanie, drewno dębowe, taras, wyspa kuchenna, aranżacja wnętrz, kuchnia, aranżacja kuchni, szafki kuchenne, projektowanie wnętrz, projekt wnętrza]