Nowoczesne okna - co je wyróżnia?

Nowoczesne okna - co je wyróżnia?
Nowoczesne okna - co je wyróżnia?
Fot. REHAU

Okna do domu lub mieszkania kupujemy zazwyczaj raz lub dwa razy w życiu. To bardzo ważny wybór, dlatego przed podjęciem decyzji warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które zapewnią komfort oraz poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim. Nowoczesne okna są ciepłe, ciche, energooszczędne, wytrzymałe, solidne oraz przyjazne środowisku. Jak wybrać produkt dopasowany do naszych potrzeb?

Co należy wiedzieć, by prawidłowo dobrać okna i by były one trafioną inwestycją na długie lata? Jakie zatem powinny być okna, aby spełniły nasze marzenia o domu pełnym światła, ciepłym i bezpiecznym? Z firmą REHAU sprawdzamy, jakie możliwości oferują nowoczesne okna.

Duże przeszklenia i nowatorskie rozwiązania

Współcześnie budowane domy i mieszkania coraz częściej są wyposażane w duże okna. To jeden z ważniejszych trendów we współczesnym budownictwie. Dają one bowiem dużo naturalnego światła, a w domach jednorodzinnych pozwalają dodatkowo zatrzeć granicę pomiędzy domem i ogrodem, dzięki czemu otaczająca dom zieleń jest jeszcze bliżej. Ponadto dzięki takim przeszkleniom dom nabiera lekkości, szczególnie jeśli profile są wąskie i subtelne. Dlatego architekci coraz chętniej korzystają z nowych możliwości, jakie oferuje rynek okienny. Dowiedz się więcej >>

REHAU - nowoczesne okna

Firma REHAU oferuje tego typu okno dzięki RAU-FIPRO X. Ma ono profile wzmacniane włóknem szklanym, dzięki czemu jest sztywniejsze i bardziej wytrzymałe od poprzednich generacji. W efekcie okna mogą być jeszcze większe, nawet o wysokości 2,80 m, czyli całej kondygnacji. Do tej pory tak duże skrzydła budowane były tylko z aluminium. W wyniku połączenia najlepszych właściwości tworzyw sztucznych i włókien szklanych powstał nowoczesny materiał.

Dzisiejsze RAU-FIPRO to ponad 50% większy udział włókna szklanego w profilu skrzydła. Nowa generacja rozwiązania RAU-FIPRO, teraz wzmocnionego o współczynnik X, daje możliwość kształtowania dużych elementów. To więcej światła i więcej swobody architektonicznej. Duże tafle szkła to jednak nie tylko efektowny wygląd. Wyjątkowa wytrzymałość okna RAU-FIPRO X pozwala budować skrzydła bez żadnych podziałów, z wąskimi profilami, które nie zabierają światła. Odkryj okna na miarę dzisiejszych potrzeb >>

Okna ciepłe i energooszczędne

Jedną z ważniejszych cech nowoczesnego okna jest izolacyjność termiczna. Energooszczędne okna to bowiem gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie i większego komfortu użytkowników. Poziom termoizolacji okna określa współczynnik Uw, który informuje, jakich strat ciepła możemy się spodziewać po zamontowaniu okna w domu. Im jest niższy, tym więcej ciepła zachowamy wewnątrz. W przypadku starych, drewnianych okien współczynnik Uw może wynosić nawet 3 W/(m2·K). Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami dopuszczalna wysokość wynosi 1,1 W/(m2·K) dla okien fasadowych i drzwi. W budynkach energooszczędnych i pasywnych montuje się okna o jeszcze niższej wartości współczynnika Uw - w domach energooszczędnych wynosi on zwykle 0,9 W/(m2·K), a w pasywnych musi mieć wartość 0,8 W/(m2·K) i poniżej. Od 1 stycznia 2021 r. wartość współczynnika dla okien pionowych ma wynosić 0,9 W/(m2·K). Zainwestuj w komfort swojego domu - postaw na okna REHAU >>

REHAU - Twoje wymarzone okna

Profile wykonane w technologii RAU-FIPRO X firmy REHAU, dzięki wtopionym w ich strukturę włóknom szklanym, są bardziej wytrzymałe. Dzięki temu w 90% przypadków nie wymagają wzmocnienia kształtownikami ze stali. A to właśnie głównie one pogarszają izolacyjność cieplną profili. Wzmocnienie z włókna szklanego pozwala zredukować współczynnik U ramy nawet do zaledwie 0,60 W/(m2·K). To dwukrotnie mniej niż w typowych profilach wzmacnianych stalą. Warto przy tym pamiętać, że w większości współczesnych okien to właśnie profile mają gorsze parametry cieplne niż całe pakiety szybowe. W oknach REHAU ten problem wyeliminowano, rezygnując ze stalowych wzmocnień. Dowodem na ich energooszczędność jest fakt, że mają certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Okna solidne i bezpieczne

Najlepsza ochrona to taka, która nie tylko utrudni złodziejowi wejście do środka, ale także zniechęci go do samej próby włamania. Jest to możliwe dzięki inteligentnemu czujnikowi REHAU Smart Guard. Niewielkie moduły Smart Guard montuje się w ramach okiennych. Wykrywają one intruza, który zbliża się do okna, jeszcze zanim go dotknie. W odległości mniejszej niż 20 cm otrzymuje on ostrzeżenie - widzi bowiem migające czerwone diody LED.  

Znajdż punkt sprzedaży okien REHAU >>

Solidne i bezpieczne okna

Jeśli się nie wycofa, to uruchamia się sygnał dźwiękowy. Jeżeli mimo to spróbuje użyć siły i będzie próbował wyważyć okno, włączy się syrena alarmowa wewnątrz domu. Smart Guard opiera się więc na aktywnym odstraszaniu potencjalnego włamywacza, zanim dojdzie do jakichkolwiek szkód czy zniszczeń okien lub drzwi. Jak pokazuje doświadczenie, taka taktyka w zupełności wystarcza, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy. System Smart Guard działa bezprzewodowo, nie wymaga więc kucia ścian i układania przewodów. Jest przy tym całkowicie niezależny od typowej instalacji alarmowej.

Okna trwałe i estetyczne

Od okien oczekujemy także, żeby były również atrakcyjne wizualnie i miały ciekawe wzornictwo. Okna REHAU są trwałe i nie wymagają malowania ani innych zabiegów konserwacyjnych. Są dostępne w wielu różnych kolorach, a także w nowej okleinie KALEIDO WOODEC. Profile wyglądają jak wykonane z drewna, są też miłe w dotyku dzięki delikatnej, matowej strukturze. Okno do złudzenia przypomina okno drewniane, ale jest pozbawione jego wad - nie wymaga konserwacji, malowania czy lakierowania co kilka lat. REHAU oferuje także profile z aluminiowymi nakładkami (KALEIDO COVER). Takie okno łączy w sobie trwałość i elegancję aluminium, a jeżeli zdecydujemy się na profile w kolorze antracytowym, złudzenie będzie zupełne nawet po otwarciu okna.

Ixzolacja akustyczna okien

Okna ciche

Cisza to jeden z podstawowych warunków komfortu. Potrzebujemy jej, aby się zrelaksować i  skupić na pracy. Na dźwięki pochodzące z wnętrza domu mamy wpływ, ale na te z zewnątrz już nie. Warto więc wybierać okna i drzwi o jak największej zdolności do wyciszenia dobiegającego z otoczenia dźwięku. Dlatego ważnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przy doborze stolarki okiennej, jest izolacyjność akustyczna. Starsze okna są mniej odporne na dźwięki, które dochodzą z zewnątrz.

Dźwiękoszczelność określa współczynnik Rw. Im wyższą ma wartość, tym lepszą ochronę akustyczną otrzymamy. Polskie normy określają, że hałas w terenie zabudowanym nie powinien przekraczać 60 dB w dzień i 50 dB w nocy, a w mieszkaniu odpowiednio - 40 i 30 dB. Standardowe okna mają współczynnik Rw na poziomie 30 dB, dlatego nie chronią one przed bodźcami dźwiękowymi. Co ważne, parametry akustyczne określane są na podstawie skali logarytmicznej, a to z kolei oznacza, że gdy zmniejszymy hałas o 10 dB, to realnie niwelujemy go nawet o 50%.

Izolacyjność akustyczna okien REHAU sięga 47 dB. Oznacza to, jest nawet o ponad 10 dB lepsza niż w przypadku typowych okien. Taka różnica to co najmniej dwukrotne obniżenie poziomu hałasu dobiegającego z zewnątrz. 

Dowiedz się więcej o nowoczesnych oknach na www.rehau.pl

REHAU Okno Smart Guard System Plus REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel.: 61 84 98 400
faks: 61 84 98 401

poznan@rehau.com

(rehau, okna, nowoczesne okna, izolacja termiczna okien, energooszczędne okna, RAU-FIPRO X,REHAU Smart Guard, izolacja akustyczna okien)

Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  4
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Czy Twoja skrzynka z narzędziami jest kompletna?

Skrzynka z narzędziami to niezbędna rzecz w każdym domu. Niezależnie od tego, czy raz na ruski rok musimy naprawić cieknący zlew, czy może regularnie przeprowadzamy mniejsze i większe remonty...

Czytaj dalej »


Jak wybrać meble do ogrodu? Łazienka z prysznicem – aranżacje i pomysły »
Jakie meble wybrać, by mieć pewność, że posłużą przez lata i zachowują jednocześnie doskonały wygląd? czytaj dalej » Bez względu na metraż twoja łazienka może wyglądać jak z katalogu. Nie wierzysz? czytaj dalej »

Rabat 10% tylko dla naszych czytelników!

Kod promocyjny: 8184b dla użytkowników portalu ekspertbudowlany.pl. Odbierz 10% rabatu na zakupy w markecie budowlanym

Skopiuj kod i skorzytaj »


Sprzątanie po pracach wykończeniowych - garść dobrych praktyk » Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Prace związane z remontem lub wykończeniem budynku kończą się sprzątaniem. Jego nieprawidłowy bądź nieprzemyślany przebieg może w najlepszym razie spowodować... czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Jaka powinna być odzież robocza?

Co jest kluczowe w kontekście ochrony przed różnymi zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, mechanicznymi i atmosferycznymi? czytaj dalej »


Jaki tynk na elewację wybrać? Który jest odporny na wilgoć i brud? Szukasz sprawdzonych okien w dobrych cenach? Sprawdź »

Jakie wymagania musi spełnić dobry tynk na elewację? czytaj dalej » Tu kupisz okna z najlepszą szybą na świecie!czytaj dalej »

Kredyt na remont nieruchomości - co wybrać?

Prace remontowe zawsze odbijają się na kondycji domowego budżetu. Często konieczne jest skorzystanie z finansowego wsparcia banku. Jakie rozwiązania najlepiej nadają się do realizacji określonego celu? czytam dalej »


Czy energia odnawialna jest dla Ciebie? Przekonaj się » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Są trzy zasadnicze powody, dla których energia odnawialna powinna zyskiwać na znaczeniu.czytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Forum

Kamisia20  | 
23-08-2019, 18:56
 | 
1
karpaty  | 
23-08-2019, 10:08
 | 
2
omnia  | 
22-08-2019, 16:00
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
124
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
101
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl