Nowe rozwiązania w stelażach podtynkowych

Stelaże podtynkowe AQUA
Stelaże podtynkowe AQUA
Fot. Cersanit

Stelaże podtynkowe to już od kilkunastu lat obowiązkowe wyposażenie każdej nowoczesnej łazienki. To również odpowiedź na potrzeby współczesnych, funkcjonalnych wnętrz, w których możliwość zabudowy i ukrycie elementów instalacyjnych daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Renomowani producenci wprowadzają na rynek modele stelaży wyposażone w nowe rozwiązania i udogodnienia ułatwiające montaż oraz podnoszące komfort ich użytkowania. Jednym z nich jest seria stelaży AQUA marki Cersanit, wyposażona w przydatnie i praktyczne rozwiązania.

W nowoczesnej łazience stelaże podtynkowe stosuje się zarówno do instalacji misek zawieszanych, umywalek, bidetów i pisuarów. W stelażach do WC zastosowane są systemy oszczędnego spłukiwania wody, co jest obecnie bardzo ważne zarówno z punktu widzenia dbania o środowisko, jak i oszczędności w wydatkach na wodę. Obowiązkowym elementem całego zestawu podtynkowego jest przycisk spłukujący, który może mieć różne kształty i kolory.

Stelaże podtynkowe AQUA – rozwiązanie na miarę

Nowa seria stelaży podtynkowych marki Cersanit łączy w sobie praktyczne rozwiązania z wysokimi parametrami technicznymi. Dzięki zastosowanym innowacjom można je bardzo łatwo i szybko zainstalować w każdej łazience – zarówno dużej, jak i małej, a nawet o skomplikowanej, nietypowej budowie. Prezentujemy ciekawe rozwiązania i ich zalety zarówno dla instalatora, jak i użytkownika.

Ultracienkie stelaże do płytkiej zabudowy. Rozwiązania stelaży podtynkowych AQUA seria 5 i 7 pomogą funkcjonalnie urządzić każdą łazienkę. Przeznaczone są do płytkiej zabudowy (głębokość 11 cm), co pozwoli zaoszczędzić tak cenne w każdej łazience miejsce. Dwudzielny system spłukiwania (2/4, 3/5 lub 3/6 l) ułatwia kontrolowanie zużycia wody, a zastosowanie nowoczesnego rozwiązania FRESH SYSTEM zapewnia kompleksową higienę w toalecie. Postaw na innowacyjne rozwiązania w Twojej łazience >>

Rama stelaża i stopy modelu AQUA seria 7 są zabezpieczone galwanicznie warstwą cynku. Dzięki temu powierzchnia jest równa, pozbawiona zgrubień, co eliminuje miejsca narażone na korozję. Galwanizowane, obrotowe w zakresie 360°, stopy stelaży AQUA seria 5 i 7 można ustawić w najdogodniejszym położeniu. Ta praktyczna funkcja umożliwia montaż stelaża w każdych warunkach. Ponadto stelaże wyposażone są w hamulec zamontowany wewnątrz profilu ramy, co ułatwia ustalenie odpowiedniej wysokości stelaża, nawet przy montażu przez jedną osobę.

Stelaże do wmurowania w ścianę, z technologią pneumatyczną. AQUA seria 9 to stelaże podtynkowe do zabudowy mokrej, które świetnie sprawdzą się w małych lub kłopotliwych do urządzenia wnętrzach. Stelaż umieszczany w ścianie pozwoli zaoszczędzić miejsce, a w połączeniu z wiszącą miską toaletową optycznie powiększy niewielką przestrzeń łazienki. Stelaż został wyposażony w pneumatyczne uruchamianie spłukiwania. Wysokiej jakości zawór pneumatyczny zapewnia stabilne i powtarzalne działanie systemu. Dzięki temu przycisk spłukujący pracuje bardzo lekko, płynnie i cicho. Z technologią pneumatyczną stelaży kompatybilne są przyciski ACCENTO, oparte na dwóch klasycznych kształtach:
kole – ACCENTO CIRCLE i kwadracie – ACCENTO SQUARE.

 Pneumatyczne uruchamianie spłukiwania
Pneumatyczne uruchamianie spłukiwania

Stelaż do niskiej zabudowy. Niska konstrukcja stelaży (92 cm) AQUA SERIA 4 pozwoli na bezproblemowy montaż nawet w łazience na poddaszu z bardzo dużymi skosami. Wybór miejsca montażu przycisku spłukującego nie stanowi ograniczenia,  gdyż stelaże zostały wyposażone w dwa otwory rewizyjne, pozwalające na opcjonalny montaż przycisku spłukującego z przodu lub od góry. Dzięki temu można zaprojektować zabudowę stelaża podtynkowego na dwa sposoby: z możliwością zamontowania przycisku na ścianie pionowej nad miską zawieszaną lub poziomo na półce nad stelażem.

Bardzo wąski stelaż z mocowaniem QUICK FIX lub standardowym. Wąskie stelaże podtynkowe (szerokość 41 cm)  AQUA 22 MECH oraz AQUA 22 MECH QF z łatwym montażem to idealne rozwiązanie do każdej łazienki, nawet tej o ograniczonej przestrzeni. Zbiorniki zastosowane w stelażach AQUA seria 2 mają aż cztery punkty podłączenia wody. Możliwość podłączenia zbiornika do instalacji wodociągowej z boku zbiornika (z prawej lub lewej strony), jak również od góry (w dwóch przeciwległych punktach), to ciekawa funkcjonalność, pozwalająca na swobodne doprowadzanie wody. To ważne udogodnienie przy montażu stelaża w wąskich pomieszczeniach. Stelaż AQUA 22 MECH QF został wyposażony w praktyczne elementy montażowe QUICK FIX, pozwalające na wygodną instalację stelaża: równoległą do ściany lub w narożniku pomieszczenia.

 Stelaż AQUA 22 MECH QF
Stelaż AQUA 22 MECH QF

Standardowy stelaż w wersji Basic. Dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań stelaż AQUA 02 MECH można w ławy i szybki sposób zainstalować w dowolnej łazience. Świetnie sprawdzi się w bardzo małej przestrzeni (jest wąski, ma tylko 40 cm), a odpowiednio umieszczony pozwoli zagospodarować nietypowe wnęki i wydzielić różne strefy w łazience. Wszystkie stelaże AQUA SERIA 0 zostały wyposażone w kolano odpływowe z 3-stopniową regulacją głębokości.

Stelaż AQUA 22 MECH QF

Szybki i łatwy montaż stelaży podtynkowych

Nowe stelaże serii AQUA zostały wyposażone w praktyczne elementy montażowe QUICK FIX. Dzięki nim instalacja systemu spłukującego przebiega bardzo szybko i sprawnie.
Dzięki uniwersalnym uchwytom mocującym instalator może z łatwością zamontować stelaż równolegle do ściany, w rogu pomieszczenia, a nawet na nierównej powierzchni. Konstrukcja uchwytu umożliwia obrót w zakresie 360°, a stopa uchwytu mocującego jest uchylna w zakresie -45° i +45°. Szczególną zaletą tego systemu jest łatwy i intuicyjny i niewymagający użycia narzędzi montaż nawet przez jedną osobę. Końcowe ustawienie odległości od ściany ułatwia także funkcja mikroregulacji, którą wykonujemy za pomocą śrubokręta.

Stelaże AQUA 72, 52, 22 QF zostały wyposażone w uchwyty QUCK FIX. Dzięki temu można wybrać stelaż dopasowany do konkretnej łazienki.

 Stelaż AQUA 72
Stelaż AQUA 72

Inne udogodnienia to m.in. funkcja bezproblemowego ustawiania kolana odpływowego zakresie 38 mm (co 16 mm), co daje elastyczność instalacji, niezależnie od umiejscowienia otworu odpływowego w łazience. Trójstopniowa regulacja głębokości kolana odpływowego oraz możliwość skierowania go w bok lub w dół dają znaczną swobodę przy podłączaniu zestawu podtynkowego. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie zarówno dla projektanta, jak i instalatora. Praktyczna regulacja kolana to bardzo ważna funkcja zwłaszcza w przypadku łazienek remontowanych lub w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni albo o nieregularnym kształcie.

Stelaż AQUA 72

Ułatwieniem przy montażu stelaża podtynkowego jest także możliwość podłączenia wody na cztery różne sposoby: z boku z prawej lub z lewej strony zbiornika, od góry z prawej lub z lewej strony, to ważne udogodnienie zarówno dla projektanta łazienki, jak i instalatora. Jego montaż jest wygodny bez względu na układ instalacji. Łatwo można dostosować system podtynkowy do zastanych warunków instalacyjnych w łazience.

Ciekawym rozwiązaniem jest także hamulec umieszczony w stopie stelaża, który ułatwia ustawienie odpowiedniej wysokości, zapewnia też stabilność stelaża podczas montażu oraz daje możliwość montażu przez jedną osobę. Nie ma też konieczności stosowania specjalnych podpór przy instalowaniu stelaża. Obrotowe stopy stelaża umożliwiają zaś wybór najdogodniejszego ustawienia.. Można je bowiem ustawić w jednej z czterech pozycji. Stopa uchwytu mocującego jest uchylna w zakresie -45° i +45°.

Dowiedz się więcej o różnych modelach stelaży podtynkowych Cersanit >>

Odświeżanie toalety z FRESH SYSTEM   

Zastosowany w niektórych modelach stelaży podtynkowych AQUA innowacyjny FRESH SYSTEM ułatwia utrzymanie czystości w toalecie. System ten został umieszczony wewnątrz zbiornika na wodę. Warto go zastosować zwłaszcza w przypadku misek bezkołnierzowych gdzie brak kołnierza nie wyklucza stosowania środków odświeżających. Łatwo dostępny koszyczek na kostki WC pozwala w prosty sposób umieścić tabletki odświeżające w zbiorniku. Wystarczy zdjąć płytkę przycisku spłukującego i położyć kostkę na podajniku, z którego wpada ona do koszyczka i powoli rozpuszcza się w wodzie. Substancje czynne przy każdym spłukiwaniu obmywają miskę zapewniając toalecie świeżość i higienę. Odświeżający FRESH SYSTEM jest dostępny w stelażach AQUA 92, 72, 52, 42, 22. Dzięki temu można wybrać stelaż dopasowany do naszych potrzeb.

 Stelaż AQUA 92
Stelaż AQUA 92

Niezależnie od tego, czy dysponujesz dużym pomieszczeniem kąpielowym, czy małą przytulną łazienką, nowoczesne rozwiązania Cersanit sprawdzą się w każdym domu lub mieszkaniu. Wszystkie produkty zachwycają nie tylko nowoczesnym wzornictwem, ale również wieloma praktycznymi rozwiązaniami.

Marka Cersanit jest gwarancją stworzenia nowoczesnej i pięknej łazienki na lata.

Cersanit Cersanit S.A.
al. Solidarności 36, 25-323 Kielce
NIP 564-000-16-66, Regon 110011180


www.cersanit.com.pl
Galeria artykułu  Ilość zdjęć:  6
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Skuteczny pomiar termowizyjny - jak go wykonać?

Wykonaj szybki i precyzyjny test szczelności w budynkach przemysłowych....

Czytaj dalej »


Na jakiej wysokości umieścić umywalkę? Ubezpieczenie domu w pakiecie z OC auta - czy to się opłaca?
Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową? czytaj dalej » Na co zwrócić uwagę kupując polisę na dom i samochód w pakiecie? Ile można zyskać na ubezpieczeniu domu i samochodu? czytaj dalej »

Bramy, okna, drzwi, ogrodzenia - co nowego?

Nowoczesne podejście do projektowania zaowocowało perfekcyjnym połączeniem stylistycznym, które zyskało nowe...

Czytaj więcej »


Co robić, kiedy nie wiadomo, co robić? Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Vademecum bezpiecznej rodziny. Poradnik postępowania w sytuacji zagrożenia czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Nowa, lekka masa szpachlowa »

Lekka konsystencja pozwala na łatwe nakładanie na powierzchnie pionowe i poziome czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Odbierz bezpłatnie kalendarz Eksperta Budowlanego »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Dla naszych Czytelników mamy wyjątkowy prezent - kalendarz Eksperta Budowlanego na 2020 rok!czytaj dalej »

Innowacyjne rozwiązanie w stolarce okiennej »

Kołnierz wykazuje niesamowitą odporność na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie UV więc idealnie...

Czytaj więcej »


Nowoczesne i praktyczne rozwiązania łazienkowe » Bezpłatny poradnik: Pomysł na elewację »

Najlepsza łazienka to taka, która jest dostosowana do potrzeb jej użytkownika – zarówno tych...czytaj dalej » W poradniku podpowiadamy, jakie materiały wykorzystać na elewacje, aby uzyskać najlepszy efekt, jak ocieplać dom, jakie materiały są najpopularniejsze i co nowego oferuje rynek. . POBIERZ »

Jak działa kalkulator doboru napędów?

Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna...

Czytaj dalej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Na gorąco

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

Mowmistefan  | 
21-11-2019, 16:54
 | 
1
Jacek1407  | 
21-11-2019, 15:44
 | 
1
Melono  | 
20-11-2019, 15:24
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
131
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
125
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
103
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
92
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl