EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Na jakiej wysokości umieścić umywalkę?

Na jakiej wysokości umieścić umywalkę?
Fot. KOŁO

Na jakiej wysokości umieścić umywalkę?


Fot. KOŁO

Strefa umywalkowa to najczęściej wykorzystywana część łazienki. Już na etapie projektu warto dokładnie przemyśleć jej układ, oświetlenie, niezbędne elementy wyposażenia i ich rozmieszczenie. Postawmy przede wszystkim na ergonomię i wysoką funkcjonalność, by codzienne korzystanie z łazienki było wygodne i przyjemne. Jak zaaranżować umywalkę i jej otoczenie? Na jakiej wysokości powinna znajdować się umywalka i jak dobrać szafkę podumywalkową?

treść sponsorowana

Według zasad planowania łazienki umywalkę należy zawiesić na takiej wysokości, która będzie najwygodniejsza dla wszystkich korzystających z niej osób. Standardowa wysokość to około 80-85 cm, jednak zmienia się ze względu na zwiększenie średniej wzrostu w populacji. Różnice w wysokości montażu umywalki wynikają także z samej konstrukcji modelu i sposobu jego montażu.

Strefa umywalkowa - jak zaaranżować?

Już na wstępie zastanówmy się, jak intensywnie będzie eksploatowana ta strefa, ile osób będzie z niej korzystać i przede wszystkim - ile miejsca możemy na nią przeznaczyć. Specjaliści od wnętrz radzą, aby w pomieszczeniach o niewielkim metrażu elementy wyposażenia rozmieszczać maksymalnie pod ścianami. Wówczas środek pomieszczenia pozostanie jako przestrzeń do wygodnego korzystania z poszczególnych stref.

Do małych łazienek polecane są umywalki ścienne (wiszące lub stawiane na postumencie) lub nablatowe o niewielkich rozmiarach. Najlepiej wybierać prostokątne, o jak największej szerokości, jednocześnie montowane jak najbliżej ściany. Gdy mamy mało miejsca, lepiej dobrać baterię montowaną do ściany.

Jeszcze na etapie projektu zastanówmy się, czy (i ewentualnie ile) szafek nad i pod umywalką potrzebujemy do kosmetyków i przyborów toaletowych. To często determinuje rodzaj, kształt i sposób montażu szafki pod umywalką. Jeśli potrzebujemy dodatkowego miejsca do przechowywania, wówczas warto pomyśleć też o powieszeniu szafki nad umywalką.

Kolejnym ważnym elementem strefy umywalkowej jest oświetlenie. Dobre, wyraźne światło jest potrzebne do codziennej toalety i makijażu. Lustro i odpowiednio ustawione światło funkcjonalnie wydzielają strefę umywalkową. Nad małą umywalką dobrze sprawdzi się jedna duża lampa lub dwa mniejsze kinkiety po bokach lustra. W większych łazienkach idealne będą listwy, punkty świetlne lub lustra podświetlane panelami LED w liczbie odpowiedniej do stanowisk umywalkowych.

Rodzaje umywalek - różnice w wysokości montażu

Jedno- lub dwukomorowe, kwadratowe, prostokątne lub owalne, nablatowe, wpuszczane w blat lub całkiem zabudowane, ścienne i wolno stojące - liczba i różnorodność modeli umywalek dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. To od rodzaju modelu w dużej mierze zależy wysokość, na jakiej zamontujemy umywalkę.

Umywalki ścienne (wiszące) to najczęściej wybierane modele. Mocowane są bezpośrednio do ściany na wysokości odpowiadającej preferencjom domowników. Wybierając ten rodzaj ceramiki, warto przejrzeć umywalki do łazienki KOŁO. Szeroki wybór modeli w różnej stylistyce pozwala dopasować umywalkę ścienną do każdego wnętrza.

Producent oferuje linie produktowe z pasującymi do umywalek wiszących postumentami, półpostumentami lub szafkami podumywalkowymi. Umywalki ścienne mają szerokość już od 50 cm - to głównie modele przeznaczone do toalet i małych łazienek.

Umywalki stawiane na blacie - efektowne i funkcjonalne - to jedne z najbardziej popularnych modeli wybieranych obecnie do aranżacji wnętrz. Stawiane bezpośrednio na blacie lub meblach łazienkowych, wymagają jedynie ukrycia syfonu poniżej. Umywalki stawiane na blacie są masywne, dlatego konstrukcja pod nimi powinna być stabilna i wytrzymała. Aby prawidłowo określić wysokość, na jakiej trzeba zamontować umywalkę, w pierwszej kolejności należy określić poziom górnej krawędzi rantu. To punkt odniesienia do wysokości montażu blatu lub szafki podumywalkowej.

Umywalki podblatowe to modele montowane poniżej poziomu blatu. Wysokość ich montażu jest zależna od poziomu, na którym zamontowany jest blat. Przy tym rodzaju umywalki trudno jest zorganizować szafkę lub przestrzeń poniżej na przechowywanie przedmiotów.

Umywalki naszafkowe (meblowe) - najczęściej zintegrowane z szafką podumywalkową. To modele kompatybilne z zestawami meblowymi. Zwykle są to umywalki częściowo zabudowane szafką.

Umywalki wolno stojące - dosyć rzadko spotykane, zwykle montowane w dużych łazienkach lub pokojach kąpielowych. Wysokość, umieszczenia umywalki zależy od konstrukcji modelu i aranżacji wnętrza.

Na jakiej wysokości umywalka?

Standardowa wysokość, na jakiej instaluje się umywalkę, to ok. 80-90 cm, mierząc od podłogi do górnej krawędzi umywalki. Jest to pewna uśredniona wartość, którą możemy modyfikować w zależności od potrzeb. Jeśli wszyscy domownicy są wysokimi osobami, wówczas wybierają tę górną wartość lub nawet instalują umywalkę jeszcze wyżej, na poziomie do 100 cm od podłogi.

W pierwszej kolejności należy ustalić, na jakiej wysokości powinien znaleźć się górny rant umywalki, aby korzystanie z niej było wygodne dla wszystkich domowników. Ten poziom jest punktem odniesienia dla lokalizacji, w których należy rozmieścić śruby mocujące. Podobnie wysokość odpływu umywalki zależy od samej konstrukcji i poziomu wyznaczonego do jej powieszenia.

Na innej wysokości instaluje się umywalki nablatowe, na innej te całkowicie lub częściowo wpuszczane w blat. W przypadku umywalek stawianych na blacie, ich górny rant powinien być na wysokości ok. 85-95 cm. Wówczas blat i szafkę podumywalkową należy zamontować odpowiednio niżej. Pozom ten zależy od wysokości samej umywalki stawianej na blacie. Przy wyborze modeli częściowo lub całkowicie wpuszczanych w blat zasada jest podobna, a wszystkie wymiary do instalacji liczy się od górnej krawędzi umywalki.

Szafki pod umywalkę - na jakiej wysokości

Kolejną kwestią ważną do rozważenia na etapie projektu jest szafka pod umywalkę. Wysokość jej zawieszenia zależy od kilku czynników:

  • poziomu, na którym zamontujemy umywalkę,
  • wymiarów i sposobu montażu samej umywalki,
  • rodzaju umywalki.

Ten ostatni punkt jest szczególnie ważny dla prawidłowego doboru szafki podumywalkowej. Jeśli zdecydujemy się na umywalkę stawianą na blacie, wówczas w szafce mamy do schowania jedynie instalację odpływową. Daje to duże pole do manewru przy wyborze szafki. Z kolei umywalki częściowo ukryte w blacie lub tzw. meblowe wymagają dokładnego dopasowania kompatybilnego modelu. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest wybór kolumny umywalkowej lub zestawu meblowego z tej samej linii produktowej.

Półpostumenty i postumenty - co zamiast szafki pod umywalką?

Jeśli nie chcemy wieszać szafki, wówczas warto zastanowić się, jak zorganizować przestrzeń poniżej umywalki, by wyglądała estetycznie i stylowo. Polecamy wybór jednej z trzech opcji:

  • Ozdobny syfon. Świetnie sprawdzi się w surowym i minimalistycznym wnętrzu. Ozdobne syfony wykonane są z wysokiej jakości stali lub miedzi. W tej opcji większość instalacji powinna być ukryta tuż pod umywalką, pozostawiając jedynie poniżej stylowo wyglądający syfon. Ta opcja dobrze sprawdza się w dużych łazienkach, w których nie trzeba instalować szafki podumywalkowej.
  • Półpostument. Zakrywa całą instalację odpływową, dając estetyczne wykończenie przestrzeni pod umywalką. Wygląda jak osłona na cały syfon, jest łatwy w montażu, do samodzielnej instalacji. Półpostument najlepiej wybrać z tej samej linii produktowej co umywalkę wiszącą, by mieć pewność, że będą do siebie pasować. Wysokość montażu półpostumentu zależy od wysokości zawieszenia umywalki.
  • Postument, popularnie nazywany "nogą" pod umywalką. Stanowi dla niej podparcie, pełniąc jednocześnie funkcję ozdobną. Decydując się na umywalkę na postumencie, trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami co do wysokości zawieszenia umywalki. Postumenty mają bowiem określone wymiary i mogą podpierać umywalki zamontowane na określonych wysokościach. Mają także określoną głębokość, w której powinna zmieścić się cała instalacja, a sam postument powinien być dostawiony do ściany. Ważne, aby już na etapie projektu łazienki i wyboru umywalki z postumentem sprawdzić, czy wszystkie wymiary do siebie pasują.

Umywalki do łazienek dla niepełnosprawnych

W łazience dla niepełnosprawnych lub starszych osób z ograniczeniem ruchowym umywalka powinna być zamontowana nieco inaczej. Wysokość jej instalacji to ok. 80-85 cm. Przede wszystkim zbadajmy, jakie są możliwości i potrzeby osób, które będą z niej korzystać. Sprawdźmy, czy wysokość podejścia pod umywalkę pozwala na swobodny dostęp, także dla osób na wózkach inwalidzkich. A z drugiej strony, czy umywalka nie jest zawieszona zbyt wysoko, co utrudni bezproblemowe korzystanie z niej.

Do łazienek o specjalnym przeznaczeniu warto wybierać szerokie i niezbyt głębokie umywalki. Zdecydowanie łatwiej korzysta się z baterii z mieszaczem niż z tej z odkręcanymi kurkami. Zwróćmy uwagę, by umywalka miała szeroki rant ułatwiający podparcie się. W samej strefie umywalkowej warto też zamontować pomocne poręcze i uchwyty, które ułatwiają samodzielne czynności toaletowe osobie mającej problem z poruszaniem się.

Na jakiej wysokości umywalki dla dzieci?

Choć w prywatnych domach rzadko zdarza się sytuacja, kiedy instalujemy umywalki niżej, na wysokości odpowiedniej dla małych dzieci, to jest to obowiązkowe w żłobkach i przedszkolach. Maluchy uczą się w ten sposób nawyku mycia rąk i dbania o higienę w warunkach odpowiednich do ich wzrostu i umiejętności.

Zalecana wysokość umywalki dla dzieci w przedszkolu to około 60 cm. To poziom pozwalający na łatwy dostęp do baterii. Dla starszych grup umywalki mogą być zainstalowane nieco wyżej - zaleca się, aby wraz ze wzrostem dzieci co 2 lata podnosić wysokość montażu umywalek o 5 cm.

Ogromny wybór modeli umywalek dostępnych obecnie na rynku daje duże pole do aranżacji. Nie musimy wieszać umywalki na ustalonej odgórnie wysokości, ale na poziomie, który pozwoli każdemu domownikowi na komfortowe korzystanie z niej.

KOŁO Geberit Sp. z o.o.
ul. Postępu 1
02-676 Warszawa
Tel.: 22 376 01 02
Fax: 22 843 47 65

Advertisement

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

  • LeonNowy LeonNowy, 04.12.2019r., 11:23:14 A nie prościej powiedzieć że na takiej wysokości na jakiej nam pasuje.
  • modnestol modnestol, 13.02.2020r., 10:36:22 ważne aby meble łazienkowe były zabezpieczone przed wilgocią. jest kilka sposobów i materiałów które sprawdzają się w wilgotnych pomieszczneniach

Powiązane

KOŁO Geberit Sp. z o.o. W duchu less waste – metamorfoza mieszkania dla studentów

W duchu less waste – metamorfoza mieszkania dla studentów W duchu less waste – metamorfoza mieszkania dla studentów

Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowanym na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wymagało gruntownego remontu. Zarówno ze względu na wyposażenie, które pamiętało jeszcze szarobure czasy...

Nieduże mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, wybudowanym na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku, wymagało gruntownego remontu. Zarówno ze względu na wyposażenie, które pamiętało jeszcze szarobure czasy PRL-u, jak i funkcjonalność, należało przystosować je do wymagań dwóch młodych braci.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Urządzasz łazienkę? Inspiracje są KOŁO Ciebie!

Urządzasz łazienkę? Inspiracje są KOŁO Ciebie! Urządzasz łazienkę? Inspiracje są KOŁO Ciebie!

Nowy periodyk marki KOŁO to opowieść o wymarzonej łazience. Każdy z nas oczekuje od niej czegoś innego. Jedni spodziewają się funkcjonalności, drudzy – estetyki i nowoczesnego designu. Wszystkich łączy...

Nowy periodyk marki KOŁO to opowieść o wymarzonej łazience. Każdy z nas oczekuje od niej czegoś innego. Jedni spodziewają się funkcjonalności, drudzy – estetyki i nowoczesnego designu. Wszystkich łączy jedno. Pragnienie, aby łazienka była strefą komfortu i codziennego relaksu.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka dla osób niepełnosprawnych i seniorów – jak ją urządzić?

Łazienka dla osób niepełnosprawnych i seniorów – jak ją urządzić? Łazienka dla osób niepełnosprawnych i seniorów  – jak ją urządzić?

Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi...

Przystosowanie łazienki i toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych lub z ograniczeniami ruchu znacznie ułatwia im codzienne czynności higieniczne, daje komfort i niezależność. Jakie wyposażenie umożliwi im samodzielne korzystanie z kabiny prysznicowej, wanny lub toalety?

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka w stylu eko

Łazienka w stylu eko Łazienka w stylu eko

Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa...

Styl eko w łazience to nie tylko elementy wyposażenia nawiązujące do natury. To przede wszystkim zmiana nawyków i wybór wyposażenia, który pozwala na ograniczenie zużycia wody i prądu. Proekologiczna postawa w urządzaniu i codziennym korzystaniu z łazienki to coś więcej. Podpowiadamy jak zorganizować łazienkę w stylu eko.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Montaż stelaża podtynkowego – jak uniknąć błędów?

Montaż stelaża podtynkowego – jak uniknąć błędów? Montaż stelaża podtynkowego – jak uniknąć błędów?

Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny...

Stelaże podtynkowe stały się już standardem w projektach nowoczesnych łazienek. To nie tylko wygodny system spłukiwania, ukrywający całą instalację kanalizacyjną i ułatwiający sprzątanie. To także ważny element dekoracyjny, dodający wnętrzu wizualnej lekkości. Jego montaż, wbrew pozorom, nie jest trudnym zadaniem. Jak uniknąć błędów podczas instalacji stelaża podtynkowego?

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Jak zamontować wannę i parawan nawannowy?

Jak zamontować wannę i parawan nawannowy? Jak zamontować wannę i parawan nawannowy?

Instalacja parawanu nawannowego to świetny sposób na poszerzenie funkcjonalności strefy kąpielowej. Bez remontu i niewielkim nakładem środków zyskujemy wygodne miejsce do szybkiego odświeżenia się. Decydując...

Instalacja parawanu nawannowego to świetny sposób na poszerzenie funkcjonalności strefy kąpielowej. Bez remontu i niewielkim nakładem środków zyskujemy wygodne miejsce do szybkiego odświeżenia się. Decydując się na wanno-kabinę prysznicową domownicy mają wybór: orzeźwiający natrysk lub relaksująca kąpiel w wannie. Podpowiadamy, jak zamontować parawan na wannę.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Jakie drzwi prysznicowe wybrać do kabiny w łazience?

Jakie drzwi prysznicowe wybrać do kabiny w łazience? Jakie drzwi prysznicowe wybrać do kabiny w łazience?

Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem...

Projektując nowy wystrój łazienki, zwykle w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy wstawić wannę czy prysznic. A może i jedno i drugie lub rozwiązanie typu 2w1, czyli wanno-prysznic z dostawionym parawanem nawannowym? Jeśli wybór padnie na prysznic, w kolejnym kroku warto rozważyć, jaki ma być układ kabiny i jakie drzwi prysznicowe wybrać. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka z dużą wanną – pomysły na aranżacje

Łazienka z dużą wanną – pomysły na aranżacje Łazienka z dużą wanną – pomysły na aranżacje

Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak...

Gdy myślimy o łazience z wanną, najczęściej staje nam przed oczami wizja długich i relaksujących kąpieli z pianą. Całości dopełnia przygaszone światło, świeczki zapachowe i kominki aromatyczne. Aby jednak wyposażenie łazienki było nie tylko komfortowe i wygodne, ale też funkcjonalne, warto pamiętać o kilku zasadach. Jak urządzić łazienkę z wanną? Czym różnią się rodzaje wanien i jak najlepiej dopasować je do układu łazienki? Podpowiadamy.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka w stylu industrialnym

Łazienka w stylu industrialnym Łazienka w stylu industrialnym

Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej...

Cegła, metal, szkło i beton w surowym i nieco niedbałym wydaniu to najważniejsze znaki rozpoznawcze wnętrza w industrialnym stylu. Jak urządzić loftową łazienkę? Jakie wyposażenie, meble i dodatki najlepiej wpisują się w tę stylistykę? Jak dobrać dodatki? Podpowiadamy.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka w stylu spa - aranżacje i inspiracje

Łazienka w stylu spa - aranżacje i inspiracje Łazienka w stylu spa - aranżacje i inspiracje

Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej....

Już od pewnego czasu domowe łazienki, nawet te małe w bloku, przestają być postrzegane wyłącznie jako miejsce do codziennych zabiegów toaletowych. Coraz częściej wymagamy od tego wnętrza czegoś więcej. Szukamy sposobów, by w domowym zaciszu stworzyć miejsce na relaks i odprężenie po stresującym dniu. O czym pamiętać, wyposażając łazienkę w stylu wellness? Podpowiadamy, jak stworzyć własną domową strefę spa.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Nowoczesna biała łazienka - aranżacje i inspiracje

Nowoczesna biała łazienka - aranżacje i inspiracje Nowoczesna biała łazienka - aranżacje i inspiracje

Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał?...

Po kilku latach odrzucenia biel znów króluje w projektach łazienek. Jak ją umiejętnie wykorzystać, by stworzyć wygodne i stylowe wnętrze? Jak sprawić, aby white look wyglądał dobrze, a nie przytłaczał? Z czym połączyć biel w łazience? Podpowiadamy.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. 5 pomysłów na aranżację łazienki z użyciem drewna

5 pomysłów na aranżację łazienki z użyciem drewna 5 pomysłów na aranżację łazienki z użyciem drewna

Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo...

Czy łazienka w drewnie to dobry wybór? Jak dobrać gatunek drewna do wilgotnych łazienkowych warunków? Jakie kolory pasują do drewna w łazience? Jak wykorzystać kolorystykę i fakturę drewna, aby na długo stanowiło funkcjonalny i efektowny element wyposażenia? Jak dobrać drewniane meble i dodatki? Podpowiadamy.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Rodzaje umywalek - którą wybrać do swojej łazienki?

Rodzaje umywalek - którą wybrać do swojej łazienki? Rodzaje umywalek - którą wybrać do swojej łazienki?

Umywalka jest tym elementem wyposażenia łazienki, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale przede wszystkim na funkcjonalność....

Umywalka jest tym elementem wyposażenia łazienki, z którego korzystamy wielokrotnie każdego dnia. Dlatego przy wyborze warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale przede wszystkim na funkcjonalność. Jakie rodzaje umywalek oferuje rynek? Podpowiadamy, jak wybrać model najlepszy do swojej łazienki.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Szara łazienka - aranżacje i inspiracje

Szara łazienka - aranżacje i inspiracje Szara łazienka - aranżacje i inspiracje

Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA....

Szary kolor ma wiele odcieni i daje dużo możliwości aranżacji. Neutralna i nienarzucająca się barwa pasuje też do wystroju łazienki - wprowadza do wnętrza spokój, tworząc relaksujący nastrój domowego SPA. Nic dziwnego, że szare łazienki przeżywają swój renesans.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka z prysznicem - aranżacje i pomysły

Łazienka z prysznicem - aranżacje i pomysły Łazienka z prysznicem - aranżacje i pomysły

Zamknij oczy i wyobraź sobie wymarzoną łazienkę - piękna kabina prysznicowa z funkcjonalnym brodzikiem lub olśniewający prysznic typu walk-in, błyszczące płytki, nowoczesna miska ustępowa, elegancka umywalka,...

Zamknij oczy i wyobraź sobie wymarzoną łazienkę - piękna kabina prysznicowa z funkcjonalnym brodzikiem lub olśniewający prysznic typu walk-in, błyszczące płytki, nowoczesna miska ustępowa, elegancka umywalka, zachwycające designem baterie łazienkowe.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Kabina prysznicowa - gotowa czy na wymiar?

Kabina prysznicowa - gotowa czy na wymiar? Kabina prysznicowa - gotowa czy na wymiar?

Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko...

Jeśli zmierzyliśmy się już z dylematem, czy w łazience chcemy mieć wannę czy prysznic, czas na kolejny wybór: kupić gotową kabinę prysznicową, a może wykonać ją na wymiar? Oba rozwiązania są dobre i wszystko zależy od ilości przestrzeni w pomieszczeniu oraz jego rozkładu, a także naszych wymagań dotyczących kabiny. Przyjrzyjmy się bliżej, co warto wziąć pod uwagę w obu przypadkach.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Jaki wybrać brodzik prysznicowy?

Jaki wybrać brodzik prysznicowy? Jaki wybrać brodzik prysznicowy?

Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna?...

Urządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Podczas wykańczania wnętrza często pojawiają się pytania: W jakim stylu urządzić pomieszczenie? Jakie płytki wybrać? Która umywalka będzie bardziej praktyczna? A wreszcie dylemat - wanna czy prysznic? Oba rozwiązania mają tyle samo zwolenników i przeciwników.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Jakie oświetlenie do łazienki?

Jakie oświetlenie do łazienki? Jakie oświetlenie do łazienki?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas...

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Niestety większa część polskich łazienek nie ma okien, dlatego nawet w ciągu dnia musimy używać sztucznego światła. Czym się kierować podczas zakupów i jakie oświetlenie do łazienki wybrać?

KOŁO Geberit Sp. z o.o. 9 sposobów na lustro w łazience

9 sposobów na lustro w łazience 9 sposobów na lustro w łazience

Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.

Lustro jest jednym z najważniejszych przedmiotów w łazience. Nie tylko pozwala nam wykonać sprawnie poranną czy wieczorną toaletę, ale po prostu pełni funkcję dekoracyjną.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Jaka umywalka pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Jaka umywalka pasuje do nowoczesnego wnętrza? Jaka umywalka pasuje do nowoczesnego wnętrza?

Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.

Na pierwszy rzut oka wybór umywalki nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Gdy jednak przychodzi czas na zakup odpowiedniego modelu, wcale nie jest tak łatwo.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka w stylu retro - inspiracje i pomysły

Łazienka w stylu retro - inspiracje i pomysły Łazienka w stylu retro - inspiracje i pomysły

Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę...

Wnętrza inspirowane przeszłością stają obecnie bardzo modne i prawdopodobnie jeszcze długo tak pozostanie. Aranżacje tego typu są niezwykle ciekawe, stylowe, stąd duże zainteresowanie. Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Wąska łazienka - jak ją urządzić?

Wąska łazienka - jak ją urządzić? Wąska łazienka - jak ją urządzić?

Sprawdź, jak urządzić wąską łazienkę.

Sprawdź, jak urządzić wąską łazienkę.

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Łazienka dla niepełnosprawnych - o czym należy pamiętać?

Łazienka dla niepełnosprawnych - o czym należy pamiętać? Łazienka dla niepełnosprawnych - o czym należy pamiętać?

Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny...

Dostępność pomieszczeń dla osób z niepełnosprawnościami jest wciąż w naszym kraju tematem, nad którym nieustannie należy pracować. Szczególnie dotyczy to przestrzeni publicznych, jakie z definicji powinny być dostępne dla wszystkich w równym stopniu. O czym należy pamiętać przy aranżowaniu łazienki dla niepełnosprawnych?

KOŁO Geberit Sp. z o.o. Aranżacja małej łazienki w bloku

Aranżacja małej łazienki w bloku Aranżacja małej łazienki w bloku

Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi...

Niewielka przestrzeń w łazience to spore wyzwanie aranżacyjne. Trzeba sprawić, aby pomieszczenie było przytulne i urządzone według naszych upodobań, ale pamiętając o jego metrażu. Mała łazienka potrafi być zatem wielką przygodą.

Najnowsze produkty i technologie

Bauder Polska BauderGREEN – dach retencyjny

BauderGREEN – dach retencyjny BauderGREEN – dach retencyjny

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle...

Ciągły rozwój miast wymusza zmianę podejścia do gospodarki wodami opadowymi. Na terenach zurbanizowanych, także z uwagi na zmiany klimatu, musimy się mierzyć z obfitymi opadami i pojawiającymi się nagle dużymi masami wody. Kolejne wyzwania to fale upałów i coraz częściej występujące susze. Z jednej strony należy więc sprawnie odprowadzać wodę z powierzchni nieprzepuszczalnych, takich jak chodniki, ulice czy dachy, z drugiej zaś zapewnić odpowiednią ilość wody do podlewania terenów zielonych oraz...

CREATON Polska sp. z o.o. Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości

Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości Nowość na rynku – membrana SolidBLACK+ o wyjątkowych parametrach i wytrzymałości

SolidBLACK+ to funkcjonalna membrana na dach i elewację, składająca się z trzech odpornych warstw polipropylenowych. Wysoka paroprzepuszczalność, zwiększona wytrzymałość mechaniczna i możliwość stosowania...

SolidBLACK+ to funkcjonalna membrana na dach i elewację, składająca się z trzech odpornych warstw polipropylenowych. Wysoka paroprzepuszczalność, zwiększona wytrzymałość mechaniczna i możliwość stosowania na pełnym deskowaniu umożliwiają stworzenie z niej funkcjonalnej warstwy wstępnego krycia.

Austrotherm Dlaczego warto ocieplać dom?

Dlaczego warto ocieplać dom? Dlaczego warto ocieplać dom?

Przy wysokim poziomie cen nośników energii i prognozowanym dalszym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się...

Przy wysokim poziomie cen nośników energii i prognozowanym dalszym ich wzroście, coraz większego znaczenia nabiera kontrolowanie ilości zużycia energii w gospodarstwach domowych. Koniecznością staje się minimalizowanie strat ciepła. Ocieplenie domu pomaga zredukować koszty konsumowanej energii, a co również istotne – utrzymać przytulne ciepło w jego wnętrzu.

Austrotherm Ocieplenie domu energooszczędnego

Ocieplenie domu energooszczędnego Ocieplenie domu energooszczędnego

Dom energooszczędny to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co pozwala oszczędzić na kosztach eksploatacji oraz chronić środowisko. Do jego budowy wykorzystuje się technologie...

Dom energooszczędny to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co pozwala oszczędzić na kosztach eksploatacji oraz chronić środowisko. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pomagają uzyskać odpowiednią klasę energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wymagania określone w tym rozporządzeniu, obowiązują od stycznia 2021 r. i są bardzo restrykcyjne. Obligują uczestników...

Austrotherm Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu?

Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu? Biały czy szary – jaki styropian wybrać do ocieplenia domu?

Ocieplenie domu styropianem to popularny w Polsce sposób termoizolacji. Przy ociepleniu domu ważne jest fachowe wykonanie prac i jakość samego styropianu. Dowiedz się, jaki styropian wybrać i czy do ocieplenia...

Ocieplenie domu styropianem to popularny w Polsce sposób termoizolacji. Przy ociepleniu domu ważne jest fachowe wykonanie prac i jakość samego styropianu. Dowiedz się, jaki styropian wybrać i czy do ocieplenia domu styropianem lepiej zastosować ten tradycyjny biały czy może grafitowy.

Marcin Feliks Dział doradztwa technicznego Austrother Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm

Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm Budownictwo zrównoważone realizowane przy użyciu styropianu z oferty firmy Austrotherm

Dane z raportów ONZ za 2020 r. wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient...

Dane z raportów ONZ za 2020 r. wskazują, że budynki odpowiadają za prawie 40% światowych emisji dwutlenku węgla (2020 Global Status Report for Buildings and Construction: Towards a Zero emision, Efficient and Resilient Buildings and Construction Sector). Niecałe 30% to tzw. operacyjny ślad węglowy, czyli taki, który powstaje w trakcie eksploatacji budynków, pozostałe 10% dotyczy zużycia energii niezbędnej do pozyskania surowców, produkcji materiałów budowlanych, ich zabudowy i późniejszej rozbiórki,...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.