OC kontraktowa i OC deliktowa - dlaczego warto?

OC kontraktowa i OC deliktowa - dlaczego warto?
OC kontraktowa i OC deliktowa - dlaczego warto?
Fot. TUiR WARTA

Inwestycja budowlana to długotrwały proces wymagający dobrej organizacji i kooperacji z wieloma podmiotami. Przebieg budowy uwarunkowany jest skomplikowanymi przepisami prawa oraz normami technicznymi, ale zależy również od przestrzegania zasad BHP.

Chociaż błędy mogą zdarzyć się zawsze, na takie sytuacje warto być przygotowanym, wybierając ubezpieczenie pokrywające straty, wynikające z niewykonania lub niewłaściwego wykonania umowy.

Liczy się bezpieczeństwo

Roboty budowlane muszą być wykonywane według zapisów w dokumentacji - zgodnie z aktualną wiedzą techniczną - i są obwarowane konkretną datą zakończenia inwestycji. Jednak często wiążą się z nieprzewidywalnymi sytuacjami i dlatego właśnie rynek budowlany, choć zapewnia olbrzymie przychody, jest pełen ryzyka, które generuje najwyższą liczbę sporów prawnych na świecie.

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Osiągnięcie sukcesu w branży budowlanej zależy od minimalizacji ryzyka i niepozostawiania spraw przypadkowi. Dlatego brak ubezpieczenia OC w zasadzie uniemożliwia zdobycie znaczącego kontraktu. Normą jest to, że do umowy o prace budowlane należy załączyć kopię polisy OC wystawionej przez renomowanego ubezpieczyciela w zakresie OC kontraktowej oraz OC deliktowej.

Oba ubezpieczenia pokrywają roszczenia dotyczące osób trzecich. OC kontraktowa chroni z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy i wymaga umowy pomiędzy sprawcą szkody i poszkodowanym. Z takim rodzajem odpowiedzialności miał do czynienia pan Marek. Jego firma budowlana prowadziła prace na posesji klienta - budowano wolno stojący garaż. Pech chciał, że na elewację stojącego obok domu spadło rusztowanie. Koszt remontu pokryła WARTA, w której pan Marek miał wykupione ubezpieczenie. To historia napisana przez życie - więcej sytuacji, gdy ubezpieczenie sprawdziło się w praktyce, można znaleźć na stronie internetowej ubezpieczyciela. Sprawdź >> 

Natomiast OC deliktowa to odpowiedzialność w wyniku popełnienia czynów niedozwolonych, zawinionych lub nie, oraz gdy z mocy prawa jesteśmy odpowiedzialni za daną sytuację. W przypadku firm budowlanych najczęstszym przykładem szkody deliktowej jest ochlapanie samochodów stojących obok malowanego wiaduktu.

Zaufaj specjalistom

Błędy mogą zdarzyć się zawsze, także najbardziej doświadczonemu przedsiębiorcy. Ważne, aby zdawać sobie sprawę z ich konsekwencji i odpowiednio się przed nimi uchronić. Ryzyko to jest zwłaszcza duże w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. W razie zdarzenia specjaliści z towarzystwa ubezpieczeniowego ocenią sytuację i nawet jeśli dojdzie do konieczności zrealizowania polisy, to ubezpieczony będzie miał możliwość kontynuowania działalności i uniknie sporu z kontrahentem. Bez ochrony ubezpieczyciela byłoby to niemożliwe. Wybierz odpowiednią polisę >>

WARTA

TUiR "WARTA" S.A.

 ul. Chmielna 85/87
00-805 Warszawa

+48 502 308 308

www.warta.pl

[warta, ubezpieczenia,oc kontraktowa, oc deliktowa]

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

Komentarze

0

Wybrane dla Ciebie


Płytki ceramiczne czy gres - co wybrać?

Z pozoru dwa materiały są do siebie podobne, ale problem tkwi w szczegółach i to właśnie one...

Czytaj dalej »


Blachodachówka w wersji panelowej i ciętej na wymiar »

Aby mieć pewny dach nad głową nie wystarczy kupić najwyższej jakości produkty.

Czytaj dalej »


Chcesz uniknąć kosztownych awarii i napraw instalacji? Sprawdź » OC kontraktowa i OC deliktowa - dlaczego warto?
Rura aluminiowa jest wyjątkowo odporna na ciśnienie oraz zapobiega przedostawaniu się tlenu, nie tracąc przy tym... czytaj dalej » Roboty budowlane muszą być wykonywane według zapisów w dokumentacji... czytaj dalej »

Jesteś fanem nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań?

Jednym przyciskiem możesz uruchomić ogrzewanie, włączyć światło lub sterować dodatkowymi funkcjonalnościami, np. włączyć sprzęt AGD.

Czytaj więcej »


Jak odświeżyć wnętrze z betonem architektonicznym? Szybkie obróbki trudnych miejsc »

Dlaczego płyty betonowe? Ponieważ są piękne i dostępne w rozsądnej cenie. W porównaniu z innymi...czytaj dalej » Jak wykonać obróbki w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie płomienia palnika? Zobacz »

Bramy, okna, drzwi, ogrodzenia - co nowego?

Nowoczesne podejście do projektowania zaowocowało perfekcyjnym połączeniem stylistycznym, które zyskało nowe...

Czytaj więcej »


Jak wpuścić światło dzienne do swojego domu? Grzejniki o działaniu antybakteryjnym? Zobacz »
Aby nasz organizm dobrze funkcjonował, potrzebuje dostępu do naturalnego światła. Gdy dzień jest... czytaj dalej » Jak działają jony srebra? Czy grzejnik jest w stanie zwalczyć bakterie w Twoim domu? czytaj dalej »

Farba wewnętrzna z funkcją oczyszczania powietrza?

Źródłem formaldehydu mogą być m.in. materiały budowlane, meble, panele podłogowe, dywany, wykładziny... czytaj dalej »


Czego użyć do izolacji dachu? Oblicz grubość izolacji – szybko i łatwo »

Obecnie co piąte systemy dachowe płaskie, zielone lub strone oraz co piąta termoizolacja w Niemczech pochodzi z... czytaj dalej » Do obliczenia grubości izolacji niezbędne jest zdefiniowanie lub ustalenie temperatur...czytaj dalej »

Jak działa kalkulator doboru napędów okiennych?

Naturalna wentylacja to jedna z wielu możliwości, jakie daje automatyka okienna...

Czytaj dalej »


Nie samą budową człowiek żyje:

przepisy kulinarne Gosi Kaźmierczyk Red Hot Chili Cooking - sprawdź nowe przepisy Gosi :)

Property Group

GetHome - ogłoszenia nieruchomości, mieszkań i domów

Forum

isocert  | 
22-01-2020, 12:53
 | 
1
albertlisy90  | 
22-01-2020, 12:35
 | 
1
Jan_R  | 
22-01-2020, 12:25
 | 
2
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
132
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
126
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
125
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
119
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
104
polamaku  | 
06-08-2014, 00:22
 | 
94
Elektra
Elektra
Wiodąca marka ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego zarówno dla budownictwa mieszkalnego, jak też obiektów...

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2019
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...

Ciekawe strony

 

fototapety na ścianę Uwalls.pl

Budowa domu na Fixly.pl

Ciekawa Architektura

Instalacje

Ocieplam dom i walczę ze smogiem

Poradnik instalatora

Literatura fachowa

Rekuperacja

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl