1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Automatyka do bram

Automatyka do bram

Jaka brama garażowa sprawdzi sie w Twoim domu
Bramy garażowe segmentowe, uchylne, rolowane

Decyzja o wyborze bramy garażowej powinna być dobrze przemyślana. Pod uwagę należy brać zarówno parametry techniczne, w tym konstrukcję, sposób otwierania, zabezpieczenia, jak i walory estetyczne. Brama do garażu powinna zatem harmonizować z architekturą budynku i jego otoczeniem.

Automatyka do bram

Nowoczesne bramy, dzięki precyzyjnym prowadnicom, rolkom i specjalnym sprężynom, które równoważą ciężar skrzydła, dość łatwo można otwierać ręcznie. Z zewnątrz bramę zamyka się kluczem, a od środka przekręca pokrętło zamka. O wiele wygodniejsze jest jednak manewrowanie bramą z napędem napędem elektrycznym.

Najczęściej bramy wyposaża się w urządzenie sterujące napędem łańcuchowym lub poruszającym się po szynie z listwą zębatą, zasilane bezpiecznym napięciem 24 V. Napędy mają funkcję delikatnego startu i domykania bramy. W sytuacji, gdy zabraknie prądu w prosty sposób można odblokować napęd i uruchomić bramę ręcznie za pomocą linki zamontowanej wewnątrz garażu.

Do sterowania napędem służą sterowniki na klucz, ale wygodniejszym rozwiązaniem są piloty na fale radiowe. Zdalne uruchamianie pozwala na otwarcie bramy bez potrzeby wysiadania z auta. Producenci oferują rozbudowane systemy sterowania i programowania, które nie tylko otworzą bramę garażową, ale też wjazdową, a nawet włączą oświetlenie na całej posesji. Programator napędu pozwala ustawić położenia krańcowe bramy oraz układ zatrzymujący ją w razie napotkania jakiejś przeszkody (tzw. moduł przeciwzgnieceniowy).

Dobrym zabezpieczeniem przed otwarciem bramy przez osoby nieuprawnione są sterowniki kodowe. Jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest specjalna fotokomórka, która automatycznie zatrzymuje bramę, jeśli ktoś lub coś znajdzie się w strefie zagrożenia.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Napęd do bram garażowych STARCUS

  • Zasilanie: 230VAC (+-10%) 50Hz
  • Pobór mocy: 150W
  • Zastosowanie: Napęd garażowy do bram segmentowych
KRISPOL

Napęd do bram garażowych ProMatic

  • Cechy charakterystyczne: Napędy ProMatic do bram garażowych wyposażone są w sprawdzoną technologię firmy Hörmann, która gwarantuje niezawodność działania przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Są wyposażone w system zdalnego sterowania radiowego BiSecur, który wykorzystuje bardzo bezpieczne, znane z bankowości elektronicznej 128-bitowe kodowanie.Uniemożliwia ono skopiowanie sygnału przekazywanego z pilota do napędu przez niepowołane osoby.
Hörmann Polska Sp. z o.o.

Napęd do bram garażowych ProMatic Akku

  • Cechy charakterystyczne: W przypadku braku przyłącza energetycznego w garażu idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie akumulatora ProMatic Akku. W zależności od liczby cykli bramy na dobę, możemy dzięki niemu korzystać z napędu przez wiele tygodni. Gdy akumulator jest rozładowany, można go szybko naładować ze zwykłego gniazdka elektrycznego, np. w nocy. Wyjątkowy komfort zapewni opcjonalny moduł solarny, który ładuje się samoczynnie. Napędy są wyposażone w system zdalnego sterowania radiowego BiSecur, który wykorzystuje bardzo bezpieczne, znane z bankowości elektronicznej 128-bitowe kodowanie. Uniemożliwia ono skopiowanie sygnału przekazywanego z pilota do napędu przez niepowołane osoby.
Hörmann Polska Sp. z o.o.

Napęd do bram garażowych SupraMatic

  • Cechy charakterystyczne: To połączenie prędkości i komfortu. Segmentowa brama garażowa otwiera się szybciej, dzięki czemu od razu można wjechać samochodem z ulicy do garażu. Dodatkowa funkcja to m.in. wysokość otwarcia umożliwiająca np. przewietrzenie garażu. Obudowa napędu SupraMatic jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo elegancko. Napędy są wyposażone w system zdalnego sterowania radiowego BiSecur, który wykorzystuje bardzo bezpieczne, znane z bankowości elektronicznej 128-bitowe kodowanie. Uniemożliwia ono skopiowanie sygnału przekazywanego z pilota do napędu przez niepowołane osoby.
Hörmann Polska Sp. z o.o.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl