1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty
W chwili obecnej nie posiadamy żadnych informacji.

Beton komórkowy

Beton komórkowy, ceramika, silikaty

Ściany domu muszą być wytrzymałe i trwałe. Jednak to nie wszystko. Od tych zewnętrznych oczekujemy bowiem, aby na dodatek były ciepłe. W zależności od tego, jaką ścianę wznosimy, do ich budowy możemy wykorzystać cegły, bloczki betonowe czy silikatowe.

Ceramika

Ceramika tradycyjna to wyroby pełne i drążone - wytrzymałe, mrozoodporne i o niewielkiej nasiąkliwości. Wyroby drążone mają pionowe lub poziome otwory, zwiększające ich izolacyjność cieplną. Elementy z otworami pionowymi mają większą wytrzymałość i lepszą izolacyjność, mogą więc być stosowane do budowy ścian zewnętrznych nośnych. Te z otworami poziomymi, o nieco gorszych parametrach, stosuje się przede wszystkim do wznoszenia ścian osłonowych i działowych. Z wyrobów drążonych nie wolno budować ścian piwnic, ścian do wysokości 50 cm powyżej powierzchni terenu oraz ścian, w których przebiegają przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.

Beton komórkowy

Beton komórkowy - dostępne w handlu są bloczki i płytki marek 1,5; 2,0; 3,0; 4,0; 5,0; 6,0; 7,0, w czterech odmianach: M400, M500, M600, M700. Liczba przy literze oznacza średnią gęstość objętościową mierzoną w kg/m3. Wyroby o mniejszej gęstości mają lepszą izolacyjność termiczną, ale niższą wytrzymałość na ściskanie. Na ściany nośne można stosować elementy o marce nie mniejszej niż 4,0 i gęstości objętościowej 600-700 kg/m3. Pozostałe wyroby mogą być stosowane jako materiał izolacyjny i wypełniający w ścianach osłonowych oraz warstwowych. Nie zaleca się wznoszenia z betonu komórkowego ścian piwnic i ścian do wysokości 50 cm nad poziomem terenu.
Z betonu komórkowego można budować ściany jednowarstwowe, wielowarstwowe i działowe. Dostępne są także bloczki uzupełniające oraz także kształtki do formowania słupów żelbetowych w ścianach (system szkieletu żelbetowego z wypełnieniem z betonu komórkowego), jak też elementy ocieplenia wieńców (prostopadłościenne elementy z doklejoną warstwą wełny mineralnej).

Bloczki silikatowe

Ściany z wyrobów silikatowych kumulują ciepło, które następnie oddają do pomieszczeń, kiedy temperatura wewnętrzna spada. Dzięki porowatej strukturze wchłaniają wilgoć z otoczenia, a potem ją oddają, zapewniając w ten sposób korzystny mikroklimat pomieszczeń. Silikaty mają dużą odporność na działanie ognia, niewielką nasiąkliwość i są odporne na działanie mrozu. Nie nadają się jednak na jednowarstwowe ściany zewnętrzne. Wykonane z nich ściany nie wymagają tynkowania. Wadą ścian z silikatów jest ich duży ciężar – konieczne są większe wymiary fundamentów, a w przypadku ścianek działowych – bardziej wytrzymałe stropy.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl