Naklejka osłania okolice włącznika przed zabrudzeniem, jeżeli natomiast sama ulegnie zabrudzeniu to w bardzo szybki sposób możemy ją umyć. W zależności od rodzaju zabrudzenia plamy możemy usuwać przy pomocy wody z płynem do naczyń lub benzyny ekstrakcyjnej.
Materiał, z jakiego zostały wykonane naklejki jest odporny na wilgoć, smary, benzynę ekstrakcyjną oraz na niektóre rozpuszczalniki. Nie należy czyścić naklejek ostrymi proszkami, ponieważ można zarysować powierzchnię. Próby czyszczenia „Cifem” przyniosły pozytywne rezultaty bez zarysowania powierzchni naklejki.Połączenie praktyczności i oryginalnego wzoru pozwala nam cieszyć się ciekawym efektem dekoracyjnym w naszym mieszkaniu. Samoprzylepne naklejki pod kontakty są zdecydowanie delikatniejsze od dostępnych w marketach budowlanych topornych osłon z plastiku. Mamy też do wyboru aż 59 kolorów, z których możemy przygotować każdy wzór.
Wielkość bazy dla wzoru to rozmiar 150 do 160mm. Typowa wielkość pojedynczego włącznika światła to 80x80 mm, natomiast średnica puszki to ok 61mm. Naklejka chroni nam ścianę na obwodzie 30 – 40mm. Dodatkowo wzór powiększa nam ten zakres. Proszę pamiętać, że nie wszystkie grafiki projektowane są na jednakowej bazie. W każdej naklejce wycięty jest otwór śr 61 mm do przełożenia swobodnego kabli elektrycznych. Aby przykleić naklejkę należy zdemontować kontakt. Bezwzględnie należy wyłączyć zasilanie elektryczne na czas tej czynności. Należy zmierzyć odległość od środka otworu do brzegu bazy, na ścianie zaznaczyć tą odległość. Przy pomocy poziomicy wyznaczyć punkty poziomu i pionu. Pomocna będzie taśma malarska, którą wykorzystamy, jako samoprzylepną linijkę. Naklejkę kleimy do brzegów przyklejonej taśmy. Po naklejeniu i dodatkowym dociśnięciu miejsc z wzorem powoli odklejamy folię transportową, montujemy nasz włącznik, a następnie przywracamy zasilanie i gotowe.
Źródło: literstyl.pl