1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Czyszczenie i dezynfekcja

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Clean-n-Safe środek do czyszczenia parowników i skraplaczy

 • Zastosowanie: Clean-N-Safe to preparat do czyszczenia parowników i skraplaczy w klimatyzacjach i urządzeniach chłodniczych. Skutecznie czyści rury i lamele wymienników ciepła. Usuwa brud, kurz, osady, naloty itp. Rozjaśnia ściemniałe powierzchnie wymienników.
 • Cechy szczególne: Clean-N-Safe jest preparatem bezkwasowym. Zawiera inhibitor korozji, dzięki czemu opóźnia jej rozwój na czyszczonych elementach. Nie uszkadza aluminium, miedzi ani stali nierdzewnej. W odróżnieniu od większości innych środków, przeznaczony jest do nanoszenia nie tylko nisko-, ale i wysokociśnieniowego.
Wigmors

Coil Disintectant środek do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzacji

 • Zastosowanie: Coil Disinfectant to preparat do dezynfekcji i czyszczenia klimatyzacji oraz urządzeń chłodniczych. Niszczy bakterie, grzyby i pleśń, usuwając tym samym źródło nieprzyjemnego zapachu. Odświeża powietrze w pomieszczeniach. Pozwala zapobiegać alergiom i różnorodnym infekcjom, jakie wywołują drobnoustroje rozwijające się w klimatyzacji. Przeznaczony jest w szczególności do dezynfekcji parowników klimatyzatorów i innych wymienników ciepła, tac ociekowych, filtrów powietrza, kanałów wentylacyjnych, pomp ciepła etc. Z powodzeniem może być także użyty na wszelkich nieporowartych powierzchniach, nie wyłączając ścian czy podłóg. Może być stosowany na powierzchniach mających kontakt z żywnością.
 • Cechy szczególne: Coil Disinfectant jest jednym z nielicznych na rynku środków do dezynfekcji klimatyzacji, posiadających pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym. Pozwolenie takie jest wymagane prawnie, a ponadto stanowi potwierdzenie bezpieczeństwa użycia oraz skuteczności preparatu - do jego wydania konieczne jest bowiem wykonanie stosownych badań mikrobiologicznych, potwierdzających działanie dezynfekujące. Coil Disinfectant usuwa m.in. najczęściej występujące w klimatyzacji drobnoustroje, takie jak bakterie Legionella pneumophila, Staphylococcus Aureus, Pseudomonas Aeruginosa, Escherichia Coli, Enterococcus Hirae oraz grzyby Aspergillus Niger i Candida Albicans. Są one odpowiedzialne za wiele różnych chorób i dolegliwości, w tym groźną dla życia Legionellozę.
Wigmors

Coil Rite środek do czyszczenia parowników

 • Zastosowanie: Coil-Rite to środek do czyszczenia parowników i skraplaczy w układach klimatyzacyjnych i chłodniczych, a także urządzeń dystrybucji powietrza, filtrów powietrza, urządzeń mechanicznych oraz wszelkich powierzchni wykonanych z metalu. Doskonale usuwa tłuste zabrudzenia, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania w kuchniach czy restauracjach. Szczególnie polecany do stosowania w pomieszczeniach, niskopieniący. W kilka minut czyści brud, osady, kurz, tłuszcze, smary, oleje itp.
 • Cechy szczególne: Coil-Rite nie zawiera kwasów i nie powoduje korozji. Jest bezpieczny dla powierzchni z aluminium, miedzi, stali nierdzewnej oraz powierzchni malowanych. Nadaje się do czyszczenia metalowych baterii wymienników ciepła, filtrów z sitem metalowym lub wykonanych z włókna szklanego, a także innych powierzchni metalowych, na których nie wolno stosować środków kwasowych. Oczyszczenie parowników i skraplaczy przy użyciu Coil-Rite przywraca im pierwotną, wysoką wydajność. Obniża pobór energii, ogranicza ryzyko awarii całego układu i wydłuża czas eksploatacji urządzeń.
Wigmors

Con-Coil środek do czyszczenia skraplaczy

 • Zastosowanie: Prawdopodobnie najsilniejszy na rynku preparat do czyszczenia skraplaczy w klimatyzacji i układach chłodniczych. Koncentrat umożliwiający uzyskanie do 23 l gotowego płynu z 1 butelki. Kwasowy, pianowy, rozjaśnia i nabłyszcza czyszczone powierzchnie. Poza czyszczeniem skraplaczy może być stosowany do mycia elektrofiltrów oraz innych powierzchni aluminiowych, miedzianych i mosiężnych.
 • Cechy szczególne: Doskonale usuwa wszelkie zanieczyszczenia, jakie zbierają się na skraplaczach, w tym osady, tlenki, rdzę, wszelkie pyłki roślinne oraz cząstki roślin i zwierząt (np. puch topoli, trawę, pióra, martwe owady i inne). Silna, aktywna piana w 5 minut rozpuszcza i wypycha na zewnątrz zanieczyszczenia pozostawiając powierzchnie idealnie czyste i lśniące. Wystarczy tylko spłukać je wodą. Oczyszczenie skraplaczy przy pomocy preparatu Con-Coil poprawia wydajność chłodniczą, obniża koszty energii, wydłuża czas eksploatacji oraz zmniejsza awaryjność urządzeń.
Wigmors

Foam-a-Coil środek do czyszczenia parowników i skraplaczy

 • Zastosowanie: Foam-A-Coil to środek do czyszczenia skraplaczy, parowników oraz innych elementów urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych, tj. filtrów powietrza, elementów dystrybucji powietrza. Nadaje się również do czyszczenia innych urządzeń mechanicznych oraz powierzchni metalowych. Dzięki właściwościom odtłuszczającym doskonale sprawdza się przy czyszczeniu skraplaczy i parowników w kuchniach i wszelkich lokalach gastronomicznych. Usuwa brud, kurz, osady, tłuszcz, oleje i smoły. Jest preparatem pieniącym - aktywna piana silnie penetruje czyszczone powierzchnie, rozpuszczając i obluzowując zanieczyszczenia. Po kilku minutach wystarczy spłukać je wodą.
 • Cechy szczególne: Foam-A-Coil to środek bezkwasowy, bezpieczny dla aluminium, miedzi, stali nierdzewnej oraz powierzchni malowanych. Nie powoduje korozji i bez problemu może być stosowany do czyszczenia wszelkich elementów metalowych, na których nie można stosować środków na bazie kwasów. Przeznaczony jest do mycia z użyciem nisko- lub i wysokociśnieniowych spryskiwaczy. Klimatyzatory czy urządzenia chłodnicze wyczyszczone przy użycu Foam-A-Coil odzyskują pierwotną, wysoką wydajność chłodniczą, pracują ciszej, pobierając mniej prądu. Są ponadto mniej awaryjne, więc wydłuża się czas ich eksploatacji.
Wigmors

Liquid Descalit środek do usuwania kamienia

 • Zastosowanie: Liquid Descalit rozpuszcza osady kamienia w obiegach wodnych układów klimatyzacyjnych, chłodniczych oraz grzewczych. Skutecznie i szybko usuwa kamień i rdzę w podgrzewaczach wodnych, nagrzewnicach, układach odpływowych, wieżach chłodniczych, chłodniach kominowych, skraplaczach wodnych, a także na rurach, licznikach przepływu oraz wszelkich zanurzonych w wodzie elementach. Do stosowania w instalacjach o różnym stopniu zanieczyszczenia kamieniem. Zabezpiecza przed awariami urządzeń na skutek odłożenia się zbyt dużych ilości kamienia lub rdzewienia.
 • Cechy szczególne: Zawiera w składzie opatentowane inhibitory korozji, czynnik opóźniający osadzanie się kamienia, a także środek zapobiegający pienieniu. Dawkowanie preparatu ułatwia natomiast tzw. barwny wskaźnik aktywności, pozwalający określić aktualną siłę działania preparatu (przydatne zwłaszcza, gdy nie jest znana ilość wody w układzie) oraz wskazujący poziom jego zużycia. I tak - roztwór w kolorze żółtym oznacza silne działanie preparatu, kolor zielony - jego średnią aktywność, a kolor niebieski oznacza, że albo środek przestał już działać albo roztwór jest zbyt słaby i należy dodać więcej preparatu, aby skutecznie chronić instalację.
Wigmors

Renewz środek do czyszczenia skraplaczy

 • Zastosowanie: Preparat Renewz to najsilniejszy bezkwasowy środek do mycia skraplaczy w układach klimatyzacji i chłodniczych. Idealnie nadaje się do usuwania m.in. tłustych osadów (w tym tłuszczy kuchennych), co sprawia, że doskonale sprawdza się w czyszczeniu wymienników zamontowanych w lokalach gastronomicznych (i nie tylko). Usuwa ponadto osady tytoniowe, może być używany także do mycia elektronicznych filtrów powietrza.
 • Cechy szczególne: Powierzchniowo aktywna piana, tworząca się po spryskaniu powierzchni preparatem, szybko rozpuszcza i obluzowuje zbity smar, tłuszcz, rdzę oraz inne rodzaje zanieczyszczeń. Wypycha je z trudno dostępnych przestrzeni pomiędzy lamelami i po ok. 5 minutach wystarczy spłukać cały brud wodą. Renewz sprawia, że lamele skraplaczy stają się idealnie czyste, jasne oraz lśniące, a ponadto całkowicie pozbawione warstwy izolacji cieplej - co ma korzystny wpływ na wydajność chłodniczą urządzeń, ich bezawaryjność, zużycie energii, a także czas użytkowania. Renewz nie działa szkodliwie na materiały z aluminium, miedzi ani ze stali nierdzewnej. Zapobiega ponadto korozji czyszczonych elementów, dzięki zawartemu w składzie inhibitorowi.
Wigmors

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl