1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Dachy zielone

dachy zielone

Bauder

   

 

Dachy zielone = Ogrody na dachu
Zazielenienia intensywne i ekstensywne

Dom z zielonym dachem zawsze wzbudza zachwyt. W Polsce zielone dachy nie mają zbyt długiej tradycji, choć mają wiele zalet. Wykonanie dachu zielonego należy rozpocząć od określenia, w jaki sposób będzie on użytkowany. Od tego zależeć będzie później wybór technologii wykonania dachu oraz dobór materiałów i roślin niezbędnych do jego zbudowania.

Istnieją dwa rodzaje zazielenienia dachu, wynikające z tego, jak będzie on eksploatowany:

  • zazielenienie ekstensywne, wykonywane tam, gdzie nie jest przewidziana intensywna eksploatacja. Dach z taką zielenią powinien podlegać jedynie okresowej kontroli i konserwacji. W przypadku zazielenienia ekstensywnego na dachach sadzone są rozchodniki, mszaki czy murawa, wysokość układu zieleni przyjmuje 8-14 cm.
  • zazielenie intensywne projektowane są tam, gdzie dach stanowić ma w zasadzie powierzchnię "parkową" użytkowaną przez ludzi. Przy odpowiednich założeniach takie zazielenienie pozwala na ukształtowanie i użytkowanie powierzchni dachu tak, jak to robi się z terenem wolnym. Przy odpowiedniej grubości warstwy wegetacyjnej mogą być na takim dachu sadzone nawet drzewa. Wykonanie i utrzymanie zazielenienia intensywnego jest możliwe przy spełnieniu wysokich wymagań statycznych. Ogrody założone na dachu muszą być regularnie pielęgnowane. Również trawa, z uwagi na wysokie wymagania pod względem zaopatrzenia w wodę i składniki odżywcze, stanowi formę zazielenienia intensywnego. Do takich ogrodów na dachu wykorzystuje się zazwyczaj trawy, byliny zagajnikowe, krzewy i drzewa, a wysokość układu zaczyna się od 22 cm.

Wszystkie te wskazania trzeba uwzględnić na etapie projektowania budynku.

Lembit zielony dach - układ odwrócony

Lembit zielony dach - układ odwrócony

Lembit zielony dach - układ odwrócony
Lembit zielony dach - układ klasyczny

Lembit zielony dach - układ klasyczny

LEMBIT ZIELONY DACH - innowacyjny, ekologiczny, najlżejszy na rynku
System do zazielenień ekstensywnych

System do zazielenień ekstensywnych

System do budowy dachów zielonych marki Bauder
System do zazielenień intensywnych

System do zazielenień intensywnych

System do budowy dachów zielonych marki Bauder
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl