1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia

 


Do trudniejszych prac remontowych lub wykończeniowych lepiej zastosować elektronarzędzia, dzięki którym prace takie jak szlifowanie, wiercenie otworów i cięcie różnych materiałów, przebiegają szybciej i sprawniej.

Nowoczesne narzędzia akumulatorowe to sprzęty, których nie pownno zabraknąć w warsztacie zarówno profesjonalisty, jak i majsterkowicza. Zanim kupimy konkretny model, warto zadać sobie kilka pytań dotyczących planowanego użytkowania sprzętu. Innego narzędzia potrzebuje osoba, która od czasu od czasu chce sprawnie rozkręcić i skręcić drobny sprzęt AGD, innego majsterkowicz, wykonujący czasem drobne naprawy, a jeszcze innego specjalista.

To właśnie od przeznaczenia i intensywności użytkowania narzędzia powinniśmy uzależnić jego wybór. Pozwoli to określić, jaką moc i prędkość powinno mieć urządzenie, czy jakie dodatkowe funkcje będą wykorzystane. Elementy te z jednej strony wpływają na komfort i efektywność pracy, a z drugiej na jego cenę. 

Przydatne są także takie elementy jak wskaźnik poziomu naładowania baterii czy dioda oświetlająca obszar roboczy. Dobrze jeśli sprzęt wraz z akcesoriami jest zapakowanyw poręczną walizkę.  

Jednym z częsciej używanych elektronarzędzi wkrętarki akumulatorowe, a sród nich są wiertarko-wkrętarki. Umożliwiają one zarówno wkręcanie i wykręcanie śrub czy wkrętów, jak i wiercenie. Jeśli z urządzenia będziemy korzystać sporadycznie, powinien wystarczyć nam uniwersalny, dwubiegowy model wiertarko-wkrętarki z jednym akumulatorem. Na pierwszym biegu mają one niższą prędkość, za to duży moment obrotowy, przystosowany do wkręcania, drugi bieg wykorzystuje się natomiast do wiercenia. Jeśli na sprzęcie można ustawić moment obrotowy, będziemy mogli dopasować siłę wkręcania do rodzaju materiału i długości wkrętu. Jeśli planujemy korzystać z narzędzia często lub przez kilka godzin bez przerwy, wybierzmy model z szybką ładowarką i co najmniej dwoma akumulatorami.

Funkcja wiercenia pozwalają na wykonywanie otworów w drewnie i stali. Jeśli natomiast zależy nam na sprzęcie, który umożliwi pracę w materiałach kruszących się, np. cegłach czy bloczkach, powinniśmy wybrać narzędzie z funkcją udaru - to profesjonalne urządzenia do naprawdę ciężkich zadań. Coraz częściej w udar wyposaża się jednak również narzędzia dla majsterkowiczów, zasilane z akumulatorów o niższych napięciach.

Poza napięciem w akumulatorze ważne są także jego rodzaj i pojemność. 

Do wiercenia otworów w materiałach budowlanych, a także kucia służą akumulatorowe młoty udarowo-obrotowe do drażenia kanałów w betonie, cegle czy kamieniu. Dzięki mechanizmowi udaru pneumatycznego nie ma potrzeby stosowania silnego docisku do obrabianego materiału.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Klucz udarowy 1/2'' z bolcem zapadkowym M18 FHIWP12-502X FUEL

 • cechy szczególne: - Wysokoobrotowy klucz udarowy M18 FUEL™ zapewnia moment obrotowy 1017 Nm przy swoim kompaktowym rozmiarze 206 mm, co umożliwia pracę w trudno dostępnych miejscach.
  - 4-stopniowy system DRIVE CONTROL™ pozwala użytkownikowi na zmianę ustawień prędkości oraz momentu obrotowego na 4 poziomach, co stwarza więcej możliwości zastosowań.
  - Uchwyt 1/2˝ z bolcem zapadkowym.
  - Nowe oświetlenie LED o 40% jaśniejsze niż w poprzedniej wersji.
  - Silnik bezszczotkowy Milwaukee® POWERSTATE™ zapewnia zwiększoną wydajność, żywotność i maksymalną moc.
  - Inteligentny system REDLINK PLUS™ zapewnia zaawansowaną cyfrową ochronę narzędzia oraz akumulatora przed przeciążeniem.
 • akumulator: - Akumulator REDLITHIUM-ION™ zapewnia najwyższej jakości wydajność pod względem wykonania, elektroniki oraz stałości mocy w celu dłuższego czasu pracy oraz działania na jednym naładowaniu.
  - Pojemność akumulatora (Ah) 5.0
 • liczba biegów/trybów: - Prędkość bez obciążenia (obr/min) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 0-950/0-1500/0-1800/0-1800
  - Częstotliwość udaru (ud./min) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 0-1150/0-2100/0-2400/0-2400
  - Maksymalny moment obrotowy (Nm) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 190/400/1017/1017
  - Tryb 4 do wykręcania śrub zapewnia maksymalne obroty wstępne na poziomie 1898 Nm, a następnie zmienia się do 750 obr./min dla niezrównanej kontroli przy dokręcaniu śrub.
  - Moment zrywający 1491 Nm
Milwaukee

Klucz udarowy 1/2'' z pierścieniem zabezpieczającym M18 FHIWF12-502X FUEL

 • cechy szczególne: - 4-stopniowy system DRIVE CONTROL™ pozwala użytkownikowi zmaksymalizować możliwości zakresu zastosowań dzięki zmianie ustawień prędkości oraz momentu obrotowego na 4 poziomach.
  - Bezszczotkowy silnik Milwaukee® POWERSTATE ™ zapewnia większą wydajność, trwałość i maksymalną moc.
  - Inteligentne sterowanie REDLINK PLUS ™ zapewnia cyfrowe zabezpieczenie przed przeciążeniem dla narzędzia i akumulatora oraz wyjątkowo poprawia wydajność narzędzia pod obciążeniem.
 • akumulator: - akumulator REDLITHIUM-ION™ zapewnia do 20% większą siłę, do 2,5x dłuższy czas pracy, do 2x większą trwałość oraz działanie do -20°C (w porównaniu do innych technologii litowo-jonowych)
  - pojemność akumulatora (Ah) 5.0
  - elastyczny system bateryjny, który współpracuje ze wszystkimi akumulatorami Milwaukee® M18™
 • liczba biegów/trybów: - Prędkość bez obciążenia (obr/min) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 0-550 / 0-1400 / 0-1750 / 0-1750
  - Częstotliwość udaru (ud./min) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 0-950 / 0-1750 / 0-2100 / 0-2100
  - Maksymalny moment obrotowy (Nm) (tryb 1/ tryb 2/ tryb 3) 130/400/1356/1356
  - Tryb 4 do wkręcania śrub zapewnia maksymalne obroty na poziomie 1898 Nm, a następnie zwalnia do 750 obr./min. dla kontroli przy usuwaniu śrub.
Milwaukee

M18 FUEL™ wiertarko-wkrętarka udarowa

 • cechy szczególne: - mniejszy rozmiar - długość tylko 197 mm
  - bezszczotkowy silnik POWERSTATE™ zaprojektowany i zbudowany przez Milwaukee® daje do 10x dłuższą żywotnośc silnika i do 60% większą siłę
  - nowa inteligentna elektronika REDLINK PLUS™ dostarcza najbardziej zaawansowane cyfrowe zabezpieczenie przeciążeniowe dla narzędzia i akumulatora i wyjątkowo zwiększa wydajność narzędzia pod obciążeniem
  - indywidualne monitorowanie ogniw optymalizuje czas pracy narzędzia i zapewnia długotrwałą żywotność baterii
  - kompatybilna z aplikacją ONE - KEY
 • akumulator: akumulator REDLITHIUM-ION™ zapewnia do 20% większą siłę, do 2,5x więcej czasu pracy, do 2x większą trwałość oraz działanie do -20° C (w porównaniu do innych technologii litowo-jonowych)
  - elastyczny system akumulatorów gwarantuje współpracę ze wszystkimi akumulatorami Milwaukee® M18™
 • moc/moment obrotowy: moment obrotowy 135 Nm
Milwaukee

Młot typu KOMBI SDS+ M18 FUEL™

 • cechy szczególne: - kompaktowy, ergonomiczny kształt
  - całkowicie metalowa obudowa przekładni
  - bezszczotkowy silnik POWERSTATE™ zaprojektowany i zbudowany przez Milwaukee® daje do 2x dłuższą żywotność silnika, do 25% większą siłę
  - inteligentne sterowanie REDLINK PLUS™ dostarcza najbardziej zaawansowane cyfrowe zabezpieczenie przeciążeniowe dla narzędzia i akumulatora, co zwiększa wydajność narzędzia pod obciążeniem
  - kompatybilny z odpylaczem M18 CDE
 • akumulator: akumulator REDLITHIUM-ION™ zapewnia do 20% większą siłę, do 2,5x więcej czasu pracy, do 2x większą trwałość oraz działanie do -20° C (w porównaniu do innych technologii litowo-jonowych)
 • liczba biegów/trybów: 4 tryby pracy: młotowiertarka, tylko młotek, tylko obrót i Variolock
Milwaukee

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl