1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Farby

Ochrona powierzchni metalowych (grunty, farby, emalie)

Narażone na działanie warunków atmosferycznych metalowe elementy po pewnym czasie mogą utracić swój estetyczny wygląd. Działanie wody, szczególnie tej o kwaśnym odczynie, różnice temperatur i skoki ciśnienia mogą bowiem prowadzić do powstawania niszczącej korozji, wżerającej się w metal. Aby zachować, a zarazem podkreślić atrakcyjność metalowego ogrodzenia na dłużej, trzeba więc zawczasu przeciwdziałać korozji, a także, co kilka lat, powtarzać renowację.

Gdy konstrukcja jest nieznacznie zabrudzona, do jej oczyszczenia wystarczy druciana szczotka i papier ścierny. Jeżeli jednak powierzchnię zaatakowała rdza lub ze struktury łuszczy się farba, trzeba bardzo starannie wyczyścić ogrodzenie za pomocą gruboziarnistego papieru albo szlifierki, a następnie powtórzyć czynność z użyciem drobnoziarnistego papieru.

Tak przygotowaną powierzchnię należy następnie odtłuścić roztworem właściwego detergentu, osuszyć i odpylić, a na koniec usunąć pył wilgotną ściereczką. Warto przy tym pamiętać, że metalowe elementy nie mogą być idealnie gładkie, ponieważ zmniejszy to przyczepność farby lub emalii, należy je więc delikatnie zmatowić papierem ściernym o wysokiej granulacji.

Pierwszym etapem prac jest konserwacja ogrodzenia przed niszczącą rdzą. W tym celu można zastosować preparaty typowo ochronne, czyli grunty lub podkłady antykorozyjne. Podkład rozprowadza się na powierzchni równomiernie pędzlem okrągłym lub owalnym, nie dopuszczając do powstawania zacieków. Przy bardzo chropowatych powierzchniach gruntowanie należy wykonać dwukrotnie, aby dotrzeć do mniej dostępnych elementów ogrodzenia.

Drugim istotnym krokiem jest wybór farby lub emalii, która podkreśli estetykę ogrodzenia, ale również zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. A oferta tego typu produktów jest bardzo bogata.
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Farba ochronna Fawinyl C

 • zastosowanie: Przeznaczona do bezpośredniego malowania powierzchni ocynkowanych ogniowo i galwanicznie, stanowiąca jednocześnie podkład antykorozyjny oraz farbę nawierzchniową.
  Może być stosowana na wysezonowane powierzchnie ocynkowane, a także narażone wcześniej na działanie czynników atmosferycznych, jeżeli nie rozpoczął się jeszcze proces korozji stali (dopuszczalne są pojedyncze punkty korozji).
  Fawinyl C przeznaczony jest do malowania powierzchni eksploatowanych za zewnątrz oraz w halach produkcyjnych.
  Dopuszcza się również malowanie odpowiednio przygotowanych elementów: stalowych, aluminiowych oraz miedzianych.
 • stopień połysku: maks. 30 dla kąta 60º
 • sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk
Dekoral / PPG Deco Polska Sp. z o.o.

Farba ftalowa antykorozyjna na rdzę

 • zastosowanie: Do gruntowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych narażonych na czynniki korozyjne. Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń w budynkach: mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym w obiektach szpitalnych i oświatowych; usługowych i przemysłowych, w tym przemysłu spożywczego do malowania powierzchni mających pośredni kontakt z żywnością.
 • stopień połysku: mat, półmat, połysk
 • wydajność przy 1 warstwie: do 12m2/l
Radomska Fabryka Farb i Lakierów SA

Farba na dach Radach

 • zastosowanie: farba na dach
 • stopień połysku: mat, półmat, połysk
 • sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk
Radomska Fabryka Farb i Lakierów SA

Farba poliwinylowa do gruntowania chemoodporna Radowil Gr

 • zastosowanie: farba poliwinylowa do gruntowania chemoodporna
 • stopień połysku: pół mat
 • sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk
Radomska Fabryka Farb i Lakierów SA

Śnieżka na dach

 • zastosowanie: do ochronno-dekoracyjnego malowania zewnętrznych powierzchni metalowych: stalowych, ocynkowanych, fosforanowanych, aluminiowych. Szczególnie polecana do malowania dachów, rynien, ogrodzeń, parapetów itp.
 • sposób nanoszenia: miękki pędzel z długim włosem, wałkiem lub natryskowo
 • wydajność przy 1 warstwie: do 12 m²/l przy jednokrotnym malowaniu
Śnieżka / Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl