1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Farby silikatowe

Materiały na elewację: farby elewacyjne

Jednym z popularniejszych materiał na elewację, pozwalających oddać charakter domu, są farby elewacyjne.

Trzy najpopularniejsze typy farb elewacyjnych to: akrylowe, silikatowe i silikonowe. Oprócz nich są jeszcze farby o spoiwie mieszanym, np. silikonowo-silikatowe.

Wybierając farbę do pomalowania elewacji domu, trzeba wziąć pod uwagę jej paroprzepuszczalność, nasiąkliwość, elastyczność, zdolność ochrony przed korozją biologiczną, odporność na promieniowanie UV, rodzaj podłoża itp. Właściwości poszczególnych rodzajów farb odpowiadają właściwościom opisanych wcześniej tynków cienkowarstwowych

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Farba elewacyjna: FOVEO TECH Farba Fasadowa Silikatowa FT 20

 • rodzaj: silikatowa
 • zastosowanie: Farba Fasadowa Silikatowa FT przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania i renowacji elewacji budynków mieszkalnych, gospodarczych, przemysłowych i użyteczności publicznej. Można ją stosować na wszelkie podłoża mineralne: tynki cementowe i cementowo-wapienne, beton oraz cienkowarstwowe tynki mineralne w systemach ociepleń FOVEO TECH S i FOVEO TECH W.
 • cechy szczególne: Jej właściwości to połączenie cech farby silikatowej i silikonowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców i nowoczesnej technologii wyróżnia się: ułatwioną aplikacją, znakomitą przyczepnością dopodłoża i efektywnym kryciem. Tworzy gładkie, matowe powłoki odporne na działanie warunków atmosferycznych.

  Jest wysoce paroprzepuszczalna, odporna na wodę i wilgoć, a także posiada trwałe kolory. W składzie farby znajduje się układ biobójczy, który zapobiega powstawaniu i rozwojowi zarodników alg i grzybów pleśniowych.
FOVEO TECH

Farba elewacyjna silikatowa O

 • rodzaj: silikatowa
 • zastosowanie: malowanie podłoży mineralnych, renowacja tynków silikatowych, używanie w systemach ociepleń Tytan EOS z zastosowaniem płyt z wełny mineralnej lub styropianu
 • cechy szczególne: Farba elewacyjna O jest farbą na bazie potasowego szkła wodnego z dodatkiem wysokiej jakości wypełniaczy i pigmentów.
  Ma bardzo dobre właściwości kryjące, posiada wysoką paroprzepuszczalność, zapewnia swobodny transport pary wodnej i oddawanie wilgoci przez materiał, na którym farba została zastosowana.
  Dodatki hydrofobowe chronią malowane podłoże przed wilgocią przenikającą z zewnątrz.
  Farba tworzy warstwę matową, gładką, odporną na ścieranie i zmywanie, jest odporna na niekorzystne warunki.
  Tworzy matową i gładką warstwę, bez spękań i zmarszczek.
Selena

Farba elewacyjna zolokrzemowa EO

 • rodzaj: zolokrzemowa
 • zastosowanie: malowanie podłoży mineralnych, renowacja tynków silikatowych, używanie w systemach ociepleń Tytan EOS z zastosowaniem płyt z wełny mineralnej lub styropianu
 • cechy szczególne: Farba elewacyjna EO jest farbą na bazie krzemionki koloidalnej z dodatkiem wysokiej jakości wypełniaczy i pigmentów.
  Zastosowanie specjalnych dodatków, wywołujących tzw. efekt fotokatalizy wspomaga proces samooczyszczania powłoki z osadzającego się brudu.
  Farba ma bardzo dobre właściwości kryjące, posiada wysoką przepuszczalność pary wodnej, jest odporna na warunki atmosferyczne takie jak: deszcz, promieniowanie słoneczne, mróz i wiatr.
  Tworzy matową i gładką warstwę, bez spękań i zmarszczek, odporną na ścieranie oraz zmywanie.
Selena

Tikkurila Finngard Silicate Solid

 • rodzaj: silikatowa farba do elewacji mineralnych
 • zastosowanie: do stosowania na tradycyjne tynki wapienno-cementowe i wapienne, cienkowarstwowe tynki silikatowe i mineralno-polimerowe, cegły piaskowo-wapienne oraz powierzchnie betonowe oraz do renowacji powłok z farby silikatowej lub wapiennej; sprawdzi się w renowacji systemów ociepleń z wełny mineralnej i na słabszych podłożach; nadaje się do stosowania wewnątrz budynku
 • cechy szczególne: 20 lat gwarancji trwałości powłoki i koloru; tworzy bardzo trwałe powłoki dzięki zdolności wiązania się z podłożem; paroprzepuszczalna – umożliwia odprowadzenie wilgoci ze ściany; podnosi bezpieczeństwo – niepalna, klasyfikacja A1 wg PN-EN 13501-1; idealna do malowania „świeżych" tynków mineralnych; wysoce odporna na grzyby, pleśnie i glony.
Tikkurila Polska S.A.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl