Czy architekci wnętrz pobierają zaliczki za sam projekt?

Autor: Mikowska  /  25-10-2014, 13:20  /  13
Strona: 1 z 2
Autor:
Mikowska
Mikowska
Napisano w dniu:
25-10-2014, 13:20
Czy architekci wnętrz pobierają zaliczki za sam projekt albo zarys projektu wykończenia przez nich mieszkania? Jak wygląda zlecenie komuś takiej pracy i czy płaci się na początku, na koniec, etapami, czy jak?

Plumka
Plumka
Napisano w dniu:
28-10-2014, 11:55
Myślę, że za konsultacje zaliczek nie pobierają, ale już za tworzenie projektu to chyba tak

AnnaMajek
AnnaMajek
Napisano w dniu:
29-10-2014, 09:57
No raczej - ja jakbym był architektem wnętrz, a nie jestem, to na dogadanie warunków, poznanie oczekiwań itd itp przyjechałabym do klienta za friko, ale na pewno nie siadałabym do projektu nie wiedząc, czy klient zapłaci czy tylko "sie chce zorientować", bo to jednak sporo pracy.
Tutaj  .www.deconova.pl/konsultacje.php" target="_blankwww.deconova.pl/konsultacje.php - to firma od wykończeń mieszkań, wypełnia się np. cały formularz długaśny różnych rzeczy, i potem owszem przyjadą na konsultację, ale nie sądzę, żeby robili projekt, ot tak, żebyś mogłą zerknąć, zgapić wizję i powiedzieć a to ja jednak sama zrobięWink
annn
annn
Napisano w dniu:
30-10-2014, 20:48
Konsultacje u architektów wnętrz zazwyczaj bywają bezpłatne.
To takie nawiązanie kontaktu z klientem i zapoznanie się z oczekiwaniami obu stron.
Ale z pewnością takie firmy nie robią projektów bez umowy , terminów płatności i wykonania projektu.
A wpłata zaliczki to już kwestia uzgodnienia z daną firmą.

Mikowska
Mikowska
Napisano w dniu:
03-11-2014, 09:29
Dzięki, właśnie taką miałam nadziejęWink
jamira30
jamira30
Napisano w dniu:
13-11-2014, 12:06
to chyba zależy od arhitekta co? Bo na przykład w moim wypadku nie brali. Tak samo ze sklepami z różnymi akcesoriami, weźmy choćby panele czy deski podłogowe - jedni biorą inni nie. W każdym razie jak chcecie na przykład fajne i niedrogie a dobrej jakości deski i specjalistyczny sklep to polecam sklep
leonidasik
leonidasik
Napisano w dniu:
23-11-2014, 19:25
Tak, pobierają. Sam jestem architektem więc wiem co mówię. To normalne tak jak przy każdym zleceniu. Ja teraz właśnie mam zlecenie w katowicach a jestem z krakowa. nie chcę jechac pociągiem. Może wy znacie jakaś firmę oferującą .www.minitrans.com.plprzewóz osób kraków katowice? Jak tak to porszę o radę

Ostatnia edycja: 23.11.2014, 19:27 przez leonidasik. Ilość zmian: 1.
spark
spark
Napisano w dniu:
25-11-2014, 21:19
jeśli chcesz się dowiedzieć czegos więcej o dekoratorach wnętrz poczytaj
.portal.domid.pl/2014/09/04/jak-wybrac-dekoratora-wnetrz/portal.domid.pl/2014/09/04/jak-wybrac-dekoratora-wnetrz/ co by później nie żałować

mikki9
mikki9
Napisano w dniu:
08-12-2014, 16:23
Nie powinni, ale różnie to bywa.. Co człowiek to inny pomysł. Polecam Ci też oprócz projektu zrobić audyt prawny i techniczny nieruchomości  , żebyś miał pewność, że możesz zrobić remont i w jakim zakresie możesz sobie pozwolić na zmiany. Jest to szczególnie ważne w starym budownictwie, kamienicach itp. 

zuzannaanna
zuzannaanna
Napisano w dniu:
16-12-2014, 10:06
Ja ostatnio byłam u architekta i chciał zaliczkę za projekt. Podziękowałam mu i zaczęłam szukać kogoś innegpo. Trafiłam jednak na .zbudujmyto.pl/program do tworzenia wnętrz online i postanowiłam zaprojektować wszystko sama. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Poza tym można zrobić wszystko tak jak się chce a nie tak jak to widzi architekt. 

Strona: 1 z 2
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie

Szukasz wysokoenergooszczędnych okien?

drewno na tarasie

Dla poprawy izolacyjności cieplnej w oknach stosuje się wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym (argonem), ciepłe ramki dystansowe i specjalny system uszczelek... czytaj dalej »

Pomysł na dach w stylu skandynawskim » Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu?
Takie pokrycie dachu nie tylko cieszy oko estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim zapewnia komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. czytaj dalej » Aby zapewnić kompleksową ochronę pomieszczeń, a przede wszystkim mieszkańców, warto zaopatrzeć się w te urządzenia... czytaj dalej »

Czego użyć do wykonania szczelnej izolacji balkonu?

Istotnym elementem współczesnych powłok hydroizolacyjnych, pełniących znacznie bardziej złożone funkcje niż w przeszłości, są dziś także walory estetyczne i mechaniczne. czytam dalej »

Jak odprowadzać wodę zanieczyszczoną i ścieki sanitarne? Blachodachówka panelowa - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sposób odprowadzania ścieków jest jednym z najstarszych problemów, z jakim ludzie zmagają się od czasów stworzenia wspólnych osad...czytaj dalej » Blachodachówki panelowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, jednak zwolenników ich stosowania jako pokrycie dachowe ciągle przybywa.czytaj dalej »

Jak gromadzić i wykorzystywać wodę deszczową?

Zbiorniki naziemne mogą mieć różne kształty, kolory i pojemności, wykonane mogą też być z różnych materiałów, ale w warunkach polskich... czytaj dalej »

Nowość na polskim rynku. Wybierz farbę do kuchni, łazienki i piwnicy » Jak wykrywać wadliwe miejsca w instalacjach?
Zobacz ofertę farb do wnętrz o bardzo dobrym efekcie krycia czytaj dalej » Nawet minimalne anomalie temperaturowe występujące w trudnodostępnych lub niebezpiecznych strefach instalacji przemysłowych mogą zostać precyzyjnie wychwycone z bezpiecznej odległości dzięki... czytaj dalej »

Szukasz energooszczędnego oświetlenia, które świetnie wygląda?

energooszczędne oświetlenie

Zobacz jak szerokie możliwości  efektywnego oświetlenia wnętrz daje technologia LED. Ogranicz koszty zużycia energii nie rezygnując z ciekawego designu ... czytaj dalej »

Na gorąco

Sofa modułowa Blues

Wybór wygodnych mebli, a zwłaszcza sofy do salonu to nie lada wyzwanie. Powinna być ładna, praktyczna i wygodna, praktyczna. Dobrym rozwiązaniem będą sofy modułowe, które pozwolą dowolnie zestawiać...

Wyszukiwarka Forum

Aktualny numer

4/2018
Ekspert Budowlany 4/2018
W numerze m.in.:
  • - Pomysły na przedpokój
  • - Farby inne niż wszystkie

Forum

goodbiznes  | 
22-10-2018, 17:12
 | 
1
Bobi  | 
22-10-2018, 11:37
 | 
1
RemKrak  | 
20-10-2018, 12:11
 | 
1
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
119
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
114
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
93
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
Zostań ekspertem i dołącz do naszej społeczności
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.

Ciekawe strony

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl