Czy architekci wnętrz pobierają zaliczki za sam projekt?

Autor: Mikowska  /  25-10-2014, 13:20  /  13
Strona: 1 z 2
Autor:
Mikowska
Mikowska
Napisano w dniu:
25-10-2014, 13:20
Czy architekci wnętrz pobierają zaliczki za sam projekt albo zarys projektu wykończenia przez nich mieszkania? Jak wygląda zlecenie komuś takiej pracy i czy płaci się na początku, na koniec, etapami, czy jak?

Plumka
Plumka
Napisano w dniu:
28-10-2014, 11:55
Myślę, że za konsultacje zaliczek nie pobierają, ale już za tworzenie projektu to chyba tak

AnnaMajek
AnnaMajek
Napisano w dniu:
29-10-2014, 09:57
No raczej - ja jakbym był architektem wnętrz, a nie jestem, to na dogadanie warunków, poznanie oczekiwań itd itp przyjechałabym do klienta za friko, ale na pewno nie siadałabym do projektu nie wiedząc, czy klient zapłaci czy tylko "sie chce zorientować", bo to jednak sporo pracy.
Tutaj  .www.deconova.pl/konsultacje.php" target="_blankwww.deconova.pl/konsultacje.php - to firma od wykończeń mieszkań, wypełnia się np. cały formularz długaśny różnych rzeczy, i potem owszem przyjadą na konsultację, ale nie sądzę, żeby robili projekt, ot tak, żebyś mogłą zerknąć, zgapić wizję i powiedzieć a to ja jednak sama zrobięWink
annn
annn
Napisano w dniu:
30-10-2014, 20:48
Konsultacje u architektów wnętrz zazwyczaj bywają bezpłatne.
To takie nawiązanie kontaktu z klientem i zapoznanie się z oczekiwaniami obu stron.
Ale z pewnością takie firmy nie robią projektów bez umowy , terminów płatności i wykonania projektu.
A wpłata zaliczki to już kwestia uzgodnienia z daną firmą.

Mikowska
Mikowska
Napisano w dniu:
03-11-2014, 09:29
Dzięki, właśnie taką miałam nadziejęWink
jamira30
jamira30
Napisano w dniu:
13-11-2014, 12:06
to chyba zależy od arhitekta co? Bo na przykład w moim wypadku nie brali. Tak samo ze sklepami z różnymi akcesoriami, weźmy choćby panele czy deski podłogowe - jedni biorą inni nie. W każdym razie jak chcecie na przykład fajne i niedrogie a dobrej jakości deski i specjalistyczny sklep to polecam sklep
leonidasik
leonidasik
Napisano w dniu:
23-11-2014, 19:25
Tak, pobierają. Sam jestem architektem więc wiem co mówię. To normalne tak jak przy każdym zleceniu. Ja teraz właśnie mam zlecenie w katowicach a jestem z krakowa. nie chcę jechac pociągiem. Może wy znacie jakaś firmę oferującą .www.minitrans.com.plprzewóz osób kraków katowice? Jak tak to porszę o radę

Ostatnia edycja: 23.11.2014, 19:27 przez leonidasik. Ilość zmian: 1.
spark
spark
Napisano w dniu:
25-11-2014, 21:19
jeśli chcesz się dowiedzieć czegos więcej o dekoratorach wnętrz poczytaj
.portal.domid.pl/2014/09/04/jak-wybrac-dekoratora-wnetrz/portal.domid.pl/2014/09/04/jak-wybrac-dekoratora-wnetrz/ co by później nie żałować

mikki9
mikki9
Napisano w dniu:
08-12-2014, 16:23
Nie powinni, ale różnie to bywa.. Co człowiek to inny pomysł. Polecam Ci też oprócz projektu zrobić audyt prawny i techniczny nieruchomości  , żebyś miał pewność, że możesz zrobić remont i w jakim zakresie możesz sobie pozwolić na zmiany. Jest to szczególnie ważne w starym budownictwie, kamienicach itp. 

zuzannaanna
zuzannaanna
Napisano w dniu:
16-12-2014, 10:06
Ja ostatnio byłam u architekta i chciał zaliczkę za projekt. Podziękowałam mu i zaczęłam szukać kogoś innegpo. Trafiłam jednak na .zbudujmyto.pl/program do tworzenia wnętrz online i postanowiłam zaprojektować wszystko sama. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Poza tym można zrobić wszystko tak jak się chce a nie tak jak to widzi architekt. 

Strona: 1 z 2
« Wróć do listy wątków

Wybrane dla Ciebie

Drewniane czy aluminiowe? Które okna będą energooszczędne i trwałe?

Drewno i aluminium dają niezliczone możliwości kształtowania wyglądu stolarki okiennej. Profile mogą zostać wykonane w różnych kolorach i stylach... czytaj dalej »

Salon SPA we własnym domu? Szukasz sprawdzonego partnera w dostawach materiałów?
Do stworzenia takiego nastroju potrzebujemy aromatycznych olejków, muzyki relaksacyjnej, przytulnego światła bijącego od palących się świeczek. Czy to rzeczywiście już wystarczy? czytaj dalej » Nie trać czasu na poszukiwanie materiałów, skup się na kluczowych kwestiach swojego biznesu. czytaj dalej »

Czy wiesz, jak energooszczędnie oświetlać wnętrza?

Możesz łatwo zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz koszty związane z wymianą źródeł światła czytaj dalej »

Czym i jak czyścić klimatyzatory? Używasz drewna przy budowie domu? To musisz wiedzieć »

Klimatyzator jest urządzeniem, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Często jest jednak dla nas nowością, nie zawsze więc wiemy jak należy o niego dbać ...czytaj dalej » Stosując drewno jako materiał budowlany, należy pamiętać, że zaliczane jest ono do grupy materiałów łatwopalnych i tym samym...czytaj dalej »

Gdzie kupisz znane w całej Europie farby?

Szukasz farb najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny? czytaj dalej »

Jak urządzić i oświetlić szarą łazienkę? Nowoczesny system kominowy do odprowadzania spalin
Kolor szary we wnętrzu nie musi oznaczać, że będzie ono smutne i mało ciekawe. Wręcz przeciwnie, nowoczesne aranżacje pokazują, jak przekształcić szarą łazienkę w stylowe miejsce relaksu. czytaj dalej » Taki komin jest łatwy w montażu, lekki i niewielki, dzięki czemu oszczędzasz powierzchnię mieszkaniową i... czytaj dalej »

Nie wiesz, ile kosztuje strop lub jaki strop wybrać? Sprawdź »

Poznaj systemy stropowe, wybierz najlepszy i BEZPŁATNIE wyceń on-line czytaj dalej »

Na gorąco

Nowa paleta kolorów do renowacji fasad

Tikkurila wprowadziła nową paletę kolorów do renowacji fasad mineralnych - Tikkurila Facade 760. Składa się na nią 760 odcieni, na które można zabarwić produkty do elewacji mineralnych, a także...

Jesień i zima 2018/2019 w Leroy Merlin

W najnowszej kolekcji Leroy Merlin jesień zima 2018/19, która już wkrótce pojawi się w sklepach, potrzeby człowieka oraz otaczający nas świat wzajemnie się uzupełniają i podkreślają. Produkty...

Wyszukiwarka Forum

Aktualny numer

4/2018
Ekspert Budowlany 4/2018
W numerze m.in.:
  • - Pomysły na przedpokój
  • - Farby inne niż wszystkie

Forum

RemKrak  | 
18-08-2018, 14:48
 | 
1
RemKrak  | 
18-08-2018, 14:26
 | 
1
Mati1234  | 
17-08-2018, 14:33
 | 
2
zafirynka  | 
05-06-2015, 09:52
 | 
128
DYSTANS  | 
04-12-2014, 13:21
 | 
120
pak  | 
27-11-2014, 10:27
 | 
118
M1gacz  | 
20-04-2015, 01:34
 | 
110
nikonxx  | 
21-05-2014, 14:49
 | 
92
szpachelka  | 
06-09-2014, 16:15
 | 
90
Zostań ekspertem i dołącz do naszej społeczności
FLIR Systems
FLIR Systems
FLIR (Forward Looking InfraRed) jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii....

Pobierz Eksperta Budowlanego

Ekspert Budowlany 2018
Ekspert Budowlany do oglądania jako flipbook lub do pobrania w formacie PDF. Zaloguj si...
Ekspert Budowlany 2017
Ekspert Budowlany do pobrania w formacie PDF.

Ciekawe strony

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl