1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Grunty

Ochrona powierzchni metalowych (grunty, farby, emalie)

Narażone na działanie warunków atmosferycznych metalowe elementy po pewnym czasie mogą utracić swój estetyczny wygląd. Działanie wody, szczególnie tej o kwaśnym odczynie, różnice temperatur i skoki ciśnienia mogą bowiem prowadzić do powstawania niszczącej korozji, wżerającej się w metal. Aby zachować, a zarazem podkreślić atrakcyjność metalowego ogrodzenia na dłużej, trzeba więc zawczasu przeciwdziałać korozji, a także, co kilka lat, powtarzać renowację.

Gdy konstrukcja jest nieznacznie zabrudzona, do jej oczyszczenia wystarczy druciana szczotka i papier ścierny. Jeżeli jednak powierzchnię zaatakowała rdza lub ze struktury łuszczy się farba, trzeba bardzo starannie wyczyścić ogrodzenie za pomocą gruboziarnistego papieru albo szlifierki, a następnie powtórzyć czynność z użyciem drobnoziarnistego papieru.

Tak przygotowaną powierzchnię należy następnie odtłuścić roztworem właściwego detergentu, osuszyć i odpylić, a na koniec usunąć pył wilgotną ściereczką. Warto przy tym pamiętać, że metalowe elementy nie mogą być idealnie gładkie, ponieważ zmniejszy to przyczepność farby lub emalii, należy je więc delikatnie zmatowić papierem ściernym o wysokiej granulacji.

Pierwszym etapem prac jest konserwacja ogrodzenia przed niszczącą rdzą. W tym celu można zastosować preparaty typowo ochronne, czyli grunty lub podkłady antykorozyjne. Podkład rozprowadza się na powierzchni równomiernie pędzlem okrągłym lub owalnym, nie dopuszczając do powstawania zacieków. Przy bardzo chropowatych powierzchniach gruntowanie należy wykonać dwukrotnie, aby dotrzeć do mniej dostępnych elementów ogrodzenia.

Drugim istotnym krokiem jest wybór farby lub emalii, która podkreśli estetykę ogrodzenia, ale również zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. A oferta tego typu produktów jest bardzo bogata.
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Podkład Antykorozyjny

  • zastosowanie: przeznaczony do malowania powierzchni stalowych, żeliwnych oraz elementów miedzianych i aluminiowych, jako podkład pod wyroby nawierzchniowe: emalie ftalowe, emalie ftalowe modyfikowane i chlorokauczukowe wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń; może być stosowany do czasowej ochrony przed korozją na czas transportu i składowania; w zestawie z emalią nawierzchniową Dekoral stanowi doskonałe zabezpieczenie metalu przed korozją; uzyskana powłoka charakteryzuje się matowym wykończeniem o dobrych własnościach antykorozyjnych, mechanicznych i odpornościowych
  • stopień połysku: mat
  • sposób nanoszenia: pędzel, wałek, natrysk
Dekoral / PPG Deco Polska Sp. z o.o.

Urekor C - Podkład chlorkauczukowy do elementów stalowych i żeliwnych

  • zastosowanie: Śnieżka Urekor C przeznaczony jest do antykorozyjnego gruntowania elementów stalowych i żeliwnych eksploatowanych na zewnątrz pomieszczeń przed malowaniem emaliami chlorokauczukowymi. Może być również stosowany pod inne emalie i farby nawierzchniowe tj. ftalowe, alkidowe.
  • sposób nanoszenia: pędzlem lub przez natrysk pneumatyczny lub hydromechaniczny
  • ilość warstw: 1-2
Śnieżka / Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

Urekor S - Podkład antykorozyjny do elementów stalowych i żeliwnych

  • zastosowanie: Śnieżka Urekor S Podkład antykorozyjny przeznaczony jest do gruntowania elementów stalowych i żeliwnych użytkowanych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, w celu zabezpieczenia ich przed korozją. Zalecany jest jako podkład pod emalie olejno-ftalowe, ftalowe- modyfikowane, - nitrocelulozowe.
  • stopień połysku: matowy
  • sposób nanoszenia: pędzlem lub przez natrysk pneumatyczny
Śnieżka / Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl