1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Inne elementy systemów kominowych

Kominy ceramiczne, stalowe

We współcześnie budowanych domach coraz częściej korzysta się z kominów ceramicznych lub stalowych. Rozwiązania tradycyjne, czyli kominy ceglane, powoli przechodzą do lamusa. Wynika to między innymi z tego, że te pierwsze dostosowane są do nowoczesnych urządzeń grzewczych – dużo bardziej bezpiecznych i energooszczędnych.

System kominowy powinien być przede wszystkim dopasowany do kotła oraz paliwa służącego do ogrzewania budynku. Zakup odpowiedniego systemu kominowego to ważna decyzja, która nie powinna być podejmowana pochopnie. Na rynku możemy znaleźć profesjonalne kominy dostosowane do kotłów gazowych i olejowych lub kotłów na paliwa stałe. Decydując się na taki system kominowy, musimy pamiętać, aby używać tylko jednego rodzaju paliwa, do którego komin jest przystosowany.

Tradycyjne kominy murowane świetnie współgrają z prostymi kotłami na węgiel i koks, z otwartymi kominkami czy piecami i kuchniami kaflowymi. Nie są jednak przystosowane do odprowadzania spalin z kotła na paliwo ciekłe czy dymu wytwarzanego przez kominek z wkładem.

Aktualna oferta rynkowa pozwala na dobranie komina odpowiedniego dla danego urządzenia. Podstawowe rozwiązania konstrukcyjne kominów:

 • komin murowany z cegły pełnej zwykłej lub szamotowej (obecnie rzadko stosowany w budynkach nowych),
 • komin ceramiczny z elementów prefabrykowanych z rurą szamotową w środku i izolacją cieplną wokół niej,
 • komin ceramiczny z wkładką z rury stalowej tworzący przestrzeń zasysania powietrza między cegłą a rurą stalową i przestrzeń usuwania spalin wewnątrz rury,
 • komin ze stali jednoprzestrzenny do kotłów gazowych,
 • komin ze stali (rura w rurze) dwuprzestrzenny.
Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Kominowe nasady dachowe NOWA

 • materiał: stal kwasoodporna, izolacja termiczna
 • wymiary: średnica wew.: 150 i 200 mm
 • maks. temp. spalin: 450°C
KOMIN-FLEX Sp. z o.o.

Kształtki termoizolacyjne Ignis Protect

 • materiał: specjalna wełna mineralna o nominalnej gęstości 120 kg/m³
 • wymiary: wymiar zewnętrzny - szerokość: 565 mm, wysokość - 700 mm, grubość: 100-400 mm
 • maks. temp. spalin: 600°C (T600)
SCHIEDEL Sp. z o.o.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl