1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Materiały budowlane

Materiały do ścian

   

 

Materiały budowlane
Beton komórkowy, ceramika, silikaty

Ściany domu muszą być wytrzymałe i trwałe. Jednak to nie wszystko. Od tych zewnętrznych oczekujemy bowiem, aby na dodatek były ciepłe. W zależności od tego, jaką ścianę wznosimy, do ich budowy możemy wykorzystać cegły, bloczki betonowe czy silikatowe.

Ceramika

Ceramika tradycyjna to wyroby pełne i drążone - wytrzymałe, mrozoodporne i o niewielkiej nasiąkliwości. Wyroby drążone mają pionowe lub poziome otwory, zwiększające ich izolacyjność cieplną. Elementy z otworami pionowymi mają większą wytrzymałość i lepszą izolacyjność, mogą więc być stosowane do budowy ścian zewnętrznych nośnych. Te z otworami poziomymi, o nieco gorszych parametrach, stosuje się przede wszystkim do wznoszenia ścian osłonowych i działowych. Z wyrobów drążonych nie wolno budować ścian piwnic, ścian do wysokości 50 cm powyżej powierzchni terenu oraz ścian, w których przebiegają przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne.

Beton komórkowy

Beton komórkowy - dostępne w handlu są bloczki i płytki marek 1,5; 2,0; 3,0; 4,0; 5,0; 6,0; 7,0, w czterech odmianach: M400, M500, M600, M700. Liczba przy literze oznacza średnią gęstość objętościową mierzoną w kg/m3. Wyroby o mniejszej gęstości mają lepszą izolacyjność termiczną, ale niższą wytrzymałość na ściskanie. Na ściany nośne można stosować elementy o marce nie mniejszej niż 4,0 i gęstości objętościowej 600-700 kg/m3. Pozostałe wyroby mogą być stosowane jako materiał izolacyjny i wypełniający w ścianach osłonowych oraz warstwowych. Nie zaleca się wznoszenia z betonu komórkowego ścian piwnic i ścian do wysokości 50 cm nad poziomem terenu.
Z betonu komórkowego można budować ściany jednowarstwowe, wielowarstwowe i działowe. Dostępne są także bloczki uzupełniające oraz także kształtki do formowania słupów żelbetowych w ścianach (system szkieletu żelbetowego z wypełnieniem z betonu komórkowego), jak też elementy ocieplenia wieńców (prostopadłościenne elementy z doklejoną warstwą wełny mineralnej).

Bloczki silikatowe

Ściany z wyrobów silikatowych kumulują ciepło, które następnie oddają do pomieszczeń, kiedy temperatura wewnętrzna spada. Dzięki porowatej strukturze wchłaniają wilgoć z otoczenia, a potem ją oddają, zapewniając w ten sposób korzystny mikroklimat pomieszczeń. Silikaty mają dużą odporność na działanie ognia, niewielką nasiąkliwość i są odporne na działanie mrozu. Nie nadają się jednak na jednowarstwowe ściany zewnętrzne. Wykonane z nich ściany nie wymagają tynkowania. Wadą ścian z silikatów jest ich duży ciężar – konieczne są większe wymiary fundamentów, a w przypadku ścianek działowych – bardziej wytrzymałe stropy.

Płyty stropowe i dachowe

Płyty stropowe i dachowe

Płyty ze zbrojonego betonu komórkowego marki Ytong
Nadproża prefabrykowane YN

Nadproża prefabrykowane YN

Prefabrykowana, nośna belka nadprożowa marki Ytong, wykonana ze zbrojonego betonu komórkowego.
Beton komórkowy Ytong Interio

Beton komórkowy Ytong Interio

Beton komórkowy marki Ytong
Pustak z wełną mineralną TV 7-30,0-10 DF

Pustak z wełną mineralną TV 7-30,0-10 DF

Pustak z wełną mineralną marki Röben
Pustak szlifowany T 24-36,5-12 DF

Pustak szlifowany T 24-36,5-12 DF

Pustak szlifowany marki Röben
Cegła klinkierowa Melbourne

Cegła klinkierowa Melbourne

Cegła klinkierowa Melbourne marki Röben
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany
realizacja i CMS: omnia.pl