1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Ochrona przed wodą kondensacyjną

Ochrona przed wodą kondensacyjną

Ecovario
 

Wilgoć, wszechobecna w naszym otoczeniu, stanowi znaczące zagrożenie dla trwałości budynków. Ściany, fundamenty, dachy praktycznie przez cały czas są narażone na działanie wody zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Od wewnątrz działa na ściany budynku wilgoć w postaci pary wodnej, powstająca w wyniku codziennych czynności: prania, mycia, oddychania, zmywania czy sytuacji wyjątkowych, jak zalanie czy awaria instalacji. Deszcz, śnieg, mgła oddziałują na budynek od zewnątrz.

Na fundamenty oddziałują dodatkowo wody gruntowe, które również mogą powodować zawilgocenie murów.

Dodatkowym problemem w naszych warunkach klimatycznych jest zamarzanie i rozmarzanie wody wewnątrz murów.

Problemy z zawilgoceniem murów nie powinny się pojawić, jeśli budynek został odpowiednio zabezpieczony.

Zła izolacja budynku i fundamentów, nieszczelność pokryć dachowych, zły system odprowadzania wód opadowych, braki w obróbkach blacharskich powodują, że woda i wilgoć przedostają się do wnętrza muru.

Przyczyną problemów z wilgocią pochodzącą z wnętrza budynku jest głównie zła izolacja termiczna ścian, która powoduje gromadzenie się wilgoci i nieodprowadzanie jej na zewnątrz. Zimą na przemarzających ścianach skrapla się wilgoć pochodząca z cieplejszego powietrza wewnętrznego.

Podobnie zła wentylacja pomieszczeń może doprowadzić do zalegania w nich wilgoci. Powoduje to powstawanie nieprzyjemnego mikroklimatu, niezdrowego dla przebywających w pomieszczeniach ludzi.

Przyczyną przenikania wilgoci w głąb murów jest często zła izolacja fundamentów. Dzieje się tak, gdy wody gruntowe lub opadowe, źle odprowadzane od budynku, przedostają się przez nieszczelności w izolacji poziomej lub pionowej. Mogą wystąpić zmiany poziomu wód gruntowych, podciąganie kapilarne wilgoci z gruntu, działanie bezpośrednie lub pośrednie wód opadowych.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl