1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Odkurzacze centralne

odkurzacze centralne

   

 

Odkurzacze centralne

Odkurzacz centralny składa się z jednostki centralnej wytwarzającej podciśnienie oraz sieci przewodów z zamontowanymi gniazdami ssawnymi, do których podpina się węże z końcówkami. Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest podobne do sprzątania tradycyjnym odkurzaczem przenośnym, z tą jednak różnicą, że w odkurzaczu centralnym używamy tylko węża ssącego, który zamiast do odkurzacza wkłada się do gniazda w ścianie. Stamtąd zassane powietrze wraz z kurzem przepływa przewodami ukrytymi w ścianach do jednostki centralnej.

Jednostkę centralną montuje się w garażu, kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym. Oczyszcza ona zassane powietrze, a następnie wydmuchuje je na zewnątrz domu. Kurz wchłonięty do instalacji nigdy nie wraca do pomieszczenia.

Sprzątanie odkurzaczem centralnym jest zdecydowanie skuteczniejsze niż przy użyciu systemów przenośnych, gdyż jednostka centralna wytwarza dużo większe podciśnienie i przepływ powietrza. Skuteczność ssania przekłada się na krótszy czas sprzątania. System ten ma też właściwość, którą wiele osób bardzo sobie ceni – podczas sprzątania odkurzaczem centralnym w pomieszczeniach nie ma hałasu, jaki wytwarza silnik tradycyjnego odkurzacza.

Odkurzacze centralne mają też wiele dodatkowych udogodnień, jak np. automatyczne szufelki, instalowane na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które umożliwiają podmiatanie zwykłą miotłą kurzu i piasku, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania. Wydajność odkurzacza centralnego pozwala na dokładniejsze sprzątanie – kurz zostaje wydalony bezpowrotnie.

Firmy oferują jednostki centralne różnych typów, przewody i kształtki z PVC do budowy instalacji, węże ssawne i ssawki (do podłóg, dywanów, kurzu, szczelinowe, szczotki turbo) oraz gniazda ssawne i automatyczne szufelki, a także akcesoria dodatkowe, jak np. separatory do zbierania popiołu przed kominkiem oraz separatory płynów i całą gamę produktów przydatnych w eksploatacji centralnego odkurzacza. Warto bardzo dokładnie zapoznać się z elementami systemu, aby mieć wiedzę, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu i nie kupować niepotrzebnych akcesoriów, które można dokupić później. Lepiej zainwestować w droższą jednostkę niż w wiele akcesoriów za tę samą cenę. Wielu inwestorów koncentruje się tylko na jednostkach centralnych, ale przy wyborze producenta warto brać pod uwagę również to, czy oferta firmy zawiera wszystkie elementy, począwszy od rur, po akcesoria dodatkowe. Warto też sprawdzić, jak szeroki jest wybór jednostek centralnych, nie tylko pod względem wydajności, ale też różnych technologii budowy, a zwłaszcza rozwiązań separacji kurzu.

Odkurzacz centralny Tornado 550

Odkurzacz centralny Tornado 550

Odkurzacz centralny marki Aspilusa
Odkurzacz centralny Izzy 600+

Odkurzacz centralny Izzy 600+

Odkurzacz centralny marki ASPILUSA
Odkurzacz centralny IZZY 550

Odkurzacz centralny IZZY 550

Odkurzacz centralny marki ASPILUSA
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl