1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenia

Wybór ogrodzenia to decyzja, której konsekwencje ponosić będziemy przez lata. Prezentujemy krótki przegląd dostępnych na rynku materiałów.

Siatka ogrodzeniowa

Najpopularniejsza i najtańsza. Mocowana do słupów w betonowych fundamentach. Jej najważniejsze parametry to grubość drutu, wielkość oczka, a także wysokość. Od tych trzech cech zależy jej trwałość i stabilność. Znajduje zastosowanie na posesjach prywatnych, działkach budowlanych oraz terenach rekreacyjnych. Z reguły nie stosuje się jej od frontu, ale raczej jako wygrodzenia wewnątrz działki, na przykład wokół sadów, pól uprawnych czy jako odgrodzenie od sąsiada.

Ogrodzenia murowane

Skuteczne i wytrzymałe. Nie stosuje się ich raczej w postaci litej, częściej wykonuje się tylko poszczególne elementy, na przykład słupki ogrodzeniowe. W zależności od wykorzystanego materiału, takie ogrodzenie ma różne właściwości.

 • Ogrodzenie wykonane z cegieł nie tylko zapewni większe bezpieczeństwo, ale będzie też estetycznym dopełnieniem posesji.
 • Klinkier jest materiałem trwałym, odpornym na warunki atmosferyczne, jak mróz i deszcz, a także mało nasiąkliwym. Klinkierowe ogrodzenie przez długie lata nie będzie wymagało żadnych zabiegów konserwacyjnych, pod warunkiem, że zostanie fachowo wykonane.
 • Kamienia używamy przede wszystkim jako elementu dekoracyjnego. Poza tym jest materiałem trwałym i również nie wymaga konserwacji. Decydując się na ogrodzenie kamienne, pamiętajmy, że istnieją cztery jego rodzaje. Mur dziki to nieregularna konstrukcja z nieobrobionych kamieni polnych.
 • Mur cyklopowy składa się z kamieni łamanych różnej wielkości.
 • Mur warstwowy konstruuje się, układając poziomo kamienie łupane o dużych powierzchniach.
 • Mur rzędowy buduje się z kamieni o kształtach regularnych prostopadłościanów.


Ogrodzenia metalowe

Ogrodzenia systemowe. Systemy składają się najczęściej z profilu oraz kraty. Sprawdzą się zarówno na posesjach prywatnych, jak i wokół obiektów użyteczności publicznej. Podejmując decyzję o ich zakupie, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na sposób ocynkowania i zabezpieczenia antykorozyjne. Są to decydujące parametry, ponieważ nieodpowiednie zabezpieczenia spowodują, że już po pierwszej zimie panele trzeba będzie odrestaurowywać i malować.

Ogrodzenia kute. Stosuje się je przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Podobnie jak w przypadku ogrodzeń systemowych, ważne jest, aby sprawdzić, czy stal jest impregnowana w procesie produkcyjnym. Jeżeli tak, ogrodzenie będzie odporne na działanie wilgoci czy mrozu. Ogrodzenie kute jest niepowtarzalne jeśli chodzi o wzornictwo. Można zamawiać indywidualne wzory i kształty. Jest to rozwiązanie bardzo efektowne, ale dość drogie.

Ogrodzenia drewniane

Uniwersalne. Nie wywołują poczucia izolacji od otoczenia, pasują do różnych stylów architektonicznych, zdobią posesję i dodają jej uroku. Dzięki tym właściwościom mamy możliwość stworzenia na terenie działki spójnej aranżacji, w której uwzględnić można również drewniane altany, meble ogrodowe oraz inne elementy wykończeniowe. Należy pamiętać, że aby drewno nie ucierpiało na skutek działania czynników atmosferycznych, należy je odpowiednio i regularnie impregnować, pamiętając także o preparatach owadobójczych czy antygrzybicznych. Atutem ogrodzeń drewnianych jest również ich stosunkowo niska cena.

Gabiony

Oryginalne. Stalowe kosze wypełnione kamieniami pochodzą z Włoch. Poza tradycyjnym zastosowaniem, jako elementy dekoracyjne w ogrodzie, można z nich skonstruować także ogrodzenie.
Jest to solidne i trwałe rozwiązanie. Ma przynajmniej kilka zalet. Jedną z nich jest dobra izolacja akustyczna, zwłaszcza, jeżeli gabiony postawimy od strony ulicy. Dodatkowo mogą one posłużyć jako wsparcie dla roślin pnących. Korzystnym dla kieszeni inwestora pomysłem jest wypełnienie gabionów materiałami z recyklingu. Gruz betonowy, pokryty od zewnątrz kamieniem ozdobnym, znakomicie powinien spełniać swoją funkcję. W metrze sześciennym mieści się maksymalnie od półtora do dwóch ton kamienia.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Elementy skarpowe RIO

 • kolory: onyx, piryt
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Gazony

 • kolory: czerwony, grafit, szary
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenie murowane GORC de Luxe GL22

 • rodzaj ogrodzenia: łupane betonowe
 • materiał: beton wibroprasowany
 • kolory: czarny, stalowy, piaskowy, kremowy, onyx, golden, piryt, vera, cytryn, alaska, lawa, bronzyt
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenie murowane GORC de Luxe GL38

 • rodzaj ogrodzenia: łupane betonowe
 • materiał: beton wibroprasowany
 • kolory: czarny, stalowy, piaskowy, kremowy, onyx, golden, piryt, vera, cytryn, alaska, lawa, bronzyt
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenie murowane MODYŃ

 • rodzaj ogrodzenia: modułowe betonowe
 • materiał: beton wibroprasowany
 • kolory: czarny
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Palisady MOGIELICA, STONE

 • kolory: MOGIELICA: piaskowy, czarny, vera, piryt, bronzyt, onyx
  STONE PL19, PL34: piaskowy, onyx, piryt, cytryn, getyt
  STONE PLL: bronzyt
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Kostka łupana

 • kolory: Jednolite kolory (piaskowy, czarny) oraz melanże MULTI-COLOR® (piryt, onyx, vera, bronzyt, getyt)
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenia łupane GORC® Top

 • kolory: Bronzyt, czarny, onyx, piryt
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenia modułowe ROMA Horizon

 • kolory: Grafit, Marengo, Onyx, Piryt, Platinum
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Ogrodzenia modułowe ROMA Perfect

 • kolory: Beryl, Diorit, Milos, Morion
JONIEC /	F.P.U.H. JONIEC Mieczysław Joniec

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl