EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Jak uchronić się przed czadem - 8 zasad

Redakcja | 2017-01-26
Jak chronić się przed czadem?
Fot. www.freeimages.com

Jak chronić się przed czadem?


Fot. www.freeimages.com

Przekroczone normy smogowe to poważny problem w bezwietrzne dni, zwłaszcza dla osób chorych, starszych i dzieci. Co roku jednak ponad 100 osób umiera, a ponad 2000 ulega podtruciu przez czad - efekt nieodpowiedniego ogrzewania i odprowadzania spalin oraz braku kontroli kominiarskiej. Jak się chronić przed niebezpiecznym tlenkiem węgla?

Zobacz także

MK Systemy Kominowe Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Komin do kotła na pellet – jaki wybrać? Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych....

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych. Dotyczy to również ogrzewania, dlatego popularność zyskują kotły na pellet. Jednak znajomość obchodzenia się z pelletem jest jeszcze niewielka, dlatego przygotowaliśmy kompendium pelletowej wiedzy.

Cieplo24.pl Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać

Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać Najlepsze kotły gazowe – jak wybrać

Pomimo rosnących cen paliw i zmian na rynku w dostępności surowców takich jak gaz ziemny, ogrzewanie gazowe wciąż pozostaje jednym z bardziej ekonomicznych, a przy tym efektywnych i bezpiecznych sposobów...

Pomimo rosnących cen paliw i zmian na rynku w dostępności surowców takich jak gaz ziemny, ogrzewanie gazowe wciąż pozostaje jednym z bardziej ekonomicznych, a przy tym efektywnych i bezpiecznych sposobów na ciepło w domu. Aby zmaksymalizować tę efektywność i ograniczyć koszt ogrzewania, potrzebna jest odpowiednia infrastruktura, czyli inaczej mówiąc dobrej jakości sprzęty użyte w instalacji grzewczej. Najważniejszym zaś urządzeniem jest wysokiej klasy kocioł gazowy, wyposażony w energooszczędne rozwiązania...

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Tlenek węgla, potocznie nazywany czadem, powstaje w wyniku niecałkowitego spalania się paliw, z powodu braku odpowiedniej ilości tlenu potrzebnego do procesu spalania. Czad miesza się z powietrzem i wraz z nim rozprzestrzenia. Bezwonny i bezbarwny jest bardzo niebezpieczny.

Zgodnie z danymi Państwowej Straży Pożarnej tylko w ostatnim okresie grzewczym, czyli od września 2015 do marca 2016 r. zanotowano ponad 3800 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym 2229 poszkodowanych i 50 ofiar śmiertelnych. Do wypadków dochodzi najczęściej tam, gdzie urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są źle użytkowane bądź wadliwe. Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.

1. Przy wyborze certyfikowanych urządzeń grzewczych i systemów kominowych zaufaj specjalistom

O odpowiednim urządzeniu grzewczym i kominie należy pomyśleć już na etapie budowy domu. Pamiętajmy, że tylko certyfikowane i atestowane systemy sprawdzonych producentów gwarantują stabilną pracę i bezpieczeństwo przez wiele okresów grzewczych.

"Dobór kotła i systemu kominowego, a także ich montaż należy powierzyć wykwalifikowanym specjalistom. Komin dobieramy zawsze do urządzenia grzewczego, nigdy na odwrót. Nawet wymiana kotła na kocioł o tej samej mocy i dla tego samego paliwa wymaga sprawdzenia i przeliczenia przez specjalistów, czy istniejący komin będzie w dalszym ciągu bezpieczny. Kotły o tej samej mocy mogą różnić się wieloma parametrami, np. konstrukcją przepływu spalin, sprawnością i temperaturą odprowadzanych spalin, co przekłada się bezpośrednio na wymagany ciąg kominowy w przewodzie dymowym. Kotły starsze, o niższej sprawności, w których temperatura odprowadzanych spalin jest wyższa, wymagają mniejszego przekroju przewodu kominowego niż nowoczesne kotły o wysokiej sprawności, przy zachowaniu tej samej wysokości przewodu kominowego. Jest to bardzo ważny aspekt w przeddzień akcji samorządowych i rządowych wymiany kotłów grzewczych, związanych ze znacznymi przekroczeniami stężeń cząstek stałych w powietrzu (występowaniu tzw. smogu). Zbyt mały ciąg kominowy bezpośrednio może przekładać się na bezpieczeństwo lokatorów" - mówi Marek Lis, ekspert marki MK Systemy Kominowe.

2. Sprawdź stan techniczny urządzeń grzewczych

Urządzenia grzewcze muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym. Należy je utrzymywać w czystości, a także regularnie kontrolować zgodnie z zaleceniami producenta. Na użytkowników pieców gazowych nałożony jest prawny obowiązek (Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 sierpnia 1999 r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych) utrzymania wymaganego stanu technicznego urządzeń gazowych i ich udostępnienia do kontroli. Rozregulowane i nadgryzione zębem czasu piecyki gazowe stanowią zagrożenie dla mieszkańców domu.

3. Zapewnij swobodny odpływ spalin

Jednym z warunków bezpiecznej pracy urządzeń grzewczych jest ich prawidłowe podłączenie do przewodu spalinowego. Ten z kolei musi być szczelny i drożny. Jeśli komin nie jest szczelny, osłabia się ciąg i wzrasta ryzyko przedostawania się spalin do sąsiadujących z nim pomieszczeń. W myśl przepisów, przewody kominowe muszą być kontrolowane przez osoby do tego uprawnione, czyli kominiarzy. Niezwykle ważny jest także stały dopływ świeżego powietrza do kotłowni. Czad powstaje właśnie z niedoborów tlenu w procesie spalania.

4. Zadbaj o drożność komina

Zgodnie z obowiązującym prawem zarządcy i właściciele budynków mieszkalnych są zobowiązani do przeglądu instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku. W przypadku kotłów na paliwa stałe należy usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych nie rzadziej niż raz na kwartał, a dwa razy w roku czyścić przewody spalinowe z kotłów gazowych i olejowych.

5. Sprawdzaj ciąg powietrza i kontroluj drożność wentylacji

Pamiętaj, aby nigdy nie zaklejać kratek wentylacyjnych. W sezonie grzewczym rozszczelniaj okna i regularnie wietrz mieszkanie. Uchylaj okna podczas korzystania np. pieca gazowego z otwartą komorą spalania czy kuchenki gazowej.

"Stały dopływ świeżego powietrza jest warunkiem swobodnego odpływu spalin. Żeby sprawdzić, czy ciąg jest prawidłowy, przyłóż kartkę do otworu bądź kratki wentylacyjnej. Jeśli jest w porządku, powinna ona przywrzeć do kratki - mówi ekspert.

6. Nie dogrzewaj pomieszczeń sprzętami, które nie są do tego przeznaczone

Nigdy nie ogrzewaj pomieszczeń kuchenką gazową. Długotrwałe palenie się gazu powoduje znaczny ubytek tlenu w powietrzu, a nadmierna zawartość produktów spalania gazu (w tym m.in. właśnie CO) jest niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia.

7. Zainwestuj w czujnik czadu

Już wydatek kilkudziesięciu złotych na detektor tlenku węgla zapewnia optymalną ochronę.

8. Zawsze reaguj na potencjalne objawy zatrucia czadem

Jeżeli boli nas głowa, czujemy się osłabieni, rozmazuje nam się obraz, mamy duszności i nudności, a nawet wymiotujemy, możemy podejrzewać u siebie symptomy zatrucia tlenkiem węgla. W żadnym razie nie powinniśmy ich bagatelizować. Każda sekunda może mieć znaczenie, dlatego też warto jak najszybciej otworzyć okno i zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Imprezy szkoleniowo-integracyjne Viessmann we współpracy z Driving Academy/Roadshow

Imprezy szkoleniowo-integracyjne Viessmann we współpracy z Driving Academy/Roadshow Imprezy szkoleniowo-integracyjne Viessmann we współpracy z Driving Academy/Roadshow

W sierpniu br. firma Viessmann zaprasza swoich pracowników, partnerów oraz instalatorów do uczestnictwa w serii imprez szkoleniowo-integracyjnych promujących i prezentujących nowości produktowe marki....

W sierpniu br. firma Viessmann zaprasza swoich pracowników, partnerów oraz instalatorów do uczestnictwa w serii imprez szkoleniowo-integracyjnych promujących i prezentujących nowości produktowe marki. Dodatkiem będą szkolenia z zasad bezpiecznej jazdy. Profesjonalne szkolenia i treningi odbędą się na torach wyścigowych w całej Polsce.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Urządzenia BDR Thermea w bazie ZUM

Urządzenia BDR Thermea w bazie ZUM Urządzenia BDR Thermea w bazie ZUM

Od jesieni 2020 r. pod adresem: lista-zum.ios.edu.pl funkcjonuje lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), które spełniają wymagania określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ma być pomocą dla...

Od jesieni 2020 r. pod adresem: lista-zum.ios.edu.pl funkcjonuje lista zielonych urządzeń i materiałów (ZUM), które spełniają wymagania określone w programie „Czyste Powietrze”. Lista ma być pomocą dla osób składających wniosek w programie. Dzięki niej mogą wybrać urządzenia i materiały, które na pewno będą kwalifikować się do dofinansowania. Na liście ZUM jest około 200 urządzeń BDR Thermea.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Gwarancja na urządzenia grzewcze – o czym warto wiedzieć?

Gwarancja na urządzenia grzewcze – o czym warto wiedzieć? Gwarancja na urządzenia grzewcze – o czym warto wiedzieć?

Podczas zakupu nowego urządzenia grzewczego – kotła gazowego, pompy ciepła lub systemu solarnego – zawsze można liczyć na gwarancję udzielaną przez producenta, obejmującą zwykle kilka lat. Jednak, aby...

Podczas zakupu nowego urządzenia grzewczego – kotła gazowego, pompy ciepła lub systemu solarnego – zawsze można liczyć na gwarancję udzielaną przez producenta, obejmującą zwykle kilka lat. Jednak, aby była ona ważna, należy zwrócić uwagę na zasady określone w warunkach gwarancji.

Nowoczesne, czyli oszczędne, ekologiczne i zdrowe ogrzewanie

Nowoczesne, czyli oszczędne, ekologiczne i zdrowe ogrzewanie Nowoczesne, czyli oszczędne, ekologiczne i zdrowe ogrzewanie

Polska znajduje się w takiej strefie geograficznej, że przez znaczny okres, w celu utrzymania odpowiedniego komfortu cieplnego, musimy ogrzewać pomieszczenia. Każdy kto planuje budowę lub modernizację...

Polska znajduje się w takiej strefie geograficznej, że przez znaczny okres, w celu utrzymania odpowiedniego komfortu cieplnego, musimy ogrzewać pomieszczenia. Każdy kto planuje budowę lub modernizację budynku, staje więc przed trudną decyzją, jaką jest wybór systemu ogrzewania.

mgr inż. Damian Czernik Ogrzewanie kotłem kondensacyjnym – kwestie ważne dla inwestora

Ogrzewanie kotłem kondensacyjnym – kwestie ważne dla inwestora Ogrzewanie kotłem kondensacyjnym – kwestie ważne dla inwestora

Ogrzewanie gazem ziemnym z każdym rokiem zyskuje na popularności. To zasługa bezobsługowej pracy kotłów gazowych, stabilnych cen gazu ziemnego oraz polityki antysmogowej, która wymusza wymianę bezklasowych...

Ogrzewanie gazem ziemnym z każdym rokiem zyskuje na popularności. To zasługa bezobsługowej pracy kotłów gazowych, stabilnych cen gazu ziemnego oraz polityki antysmogowej, która wymusza wymianę bezklasowych kotłów na paliwo stałe. Kotły gazowe to głównie urządzenia wiszące, które dzięki niewielkim gabarytom zmieszczą się zarówno w małej kotłowni, jak i w wydzielonym pomieszczeniu technicznym. Co każdy inwestor powinien wiedzieć o kotłach na gaz oraz na co zwrócić uwagę przy budowie kotłowni gazowej?

Redakcja news Pompa ciepła Vesta

Pompa ciepła Vesta Pompa ciepła Vesta

Wkrótce na rynku urządzeń grzewczych pojawi się Vesta – pierwsza pompa ciepła firmy SAS, pracująca w systemie powietrze/woda.

Wkrótce na rynku urządzeń grzewczych pojawi się Vesta – pierwsza pompa ciepła firmy SAS, pracująca w systemie powietrze/woda.

Redakcja news Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza

Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza Bezpieczny sezon grzewczy - zaproś kominiarza

Zaczyna się sezon grzewczy. Przed włączeniem ogrzewania zadbajmy o właściwy stan przewodów kominowych i urządzeń grzewczych.

Zaczyna się sezon grzewczy. Przed włączeniem ogrzewania zadbajmy o właściwy stan przewodów kominowych i urządzeń grzewczych.

Redakcja news Państwa UE muszą zmienić krajowe plany energetyczne i klimatyczne

Państwa UE muszą zmienić krajowe plany energetyczne i klimatyczne Państwa UE muszą zmienić krajowe plany energetyczne i klimatyczne

Według Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych planowane działania w zakresie efektywności energetycznej nie pozwolą osiągnąć celów UE do 2030 r. Z tego powodu państwa członkowskie...

Według Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych planowane działania w zakresie efektywności energetycznej nie pozwolą osiągnąć celów UE do 2030 r. Z tego powodu państwa członkowskie zobligowane są do końca grudnia 2019 r. zmodyfikować krajowe plany energetyczne i klimatyczne.

Joanna Ryńska Sterowanie urządzeniami grzewczymi

Sterowanie urządzeniami grzewczymi Sterowanie urządzeniami grzewczymi

Wydajne, niezawodne, energooszczędne, komfortowe i bezobsługowe - takie mają być dzisiejsze urządzenia grzewcze. Optymalna realizacja tych wymagań nie byłaby możliwa bez systemów automatyki - sterowania...

Wydajne, niezawodne, energooszczędne, komfortowe i bezobsługowe - takie mają być dzisiejsze urządzenia grzewcze. Optymalna realizacja tych wymagań nie byłaby możliwa bez systemów automatyki - sterowania i regulacji pracy kotłów, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz układów łączących różne źródła ciepła.

Redakcja Komin systemowy – budowa krok po kroku

Komin systemowy – budowa krok po kroku Komin systemowy – budowa krok po kroku

Sezon budowlany w pełni, warto więc poznać podstawowe zasady budowy domu i jego poszczególnych elementów, np. komina. Odpowiada on między innymi za prawidłowe odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich...

Sezon budowlany w pełni, warto więc poznać podstawowe zasady budowy domu i jego poszczególnych elementów, np. komina. Odpowiada on między innymi za prawidłowe odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich kotłów, piecyków i kominków czy też za wentylację wewnątrz budynku. Niezwykle istotne jest zatem to, z jakich materiałów powstanie. Aby nieco przyspieszyć budowę i jednocześnie obniżyć jej koszty, można skorzystać z gotowych systemów kominowych. Ich montaż nie jest skomplikowany – wystarczy poznać...

mgr inż. Katarzyna Rybka Pompy obiegowe i cyrkulacyjne w nowym wydaniu

Pompy obiegowe i cyrkulacyjne w nowym wydaniu Pompy obiegowe i cyrkulacyjne w nowym wydaniu

Efektywność energetyczna jest pojęciem coraz częściej używanym nie tylko przez specjalistów – zwracają na nią uwagę także inwestorzy i klienci końcowi. Stale zwiększane wymagania dotyczące zużycia energii...

Efektywność energetyczna jest pojęciem coraz częściej używanym nie tylko przez specjalistów – zwracają na nią uwagę także inwestorzy i klienci końcowi. Stale zwiększane wymagania dotyczące zużycia energii motywują producentów do wytwarzania coraz lepszych, sprawniejszych urządzeń.

BDR Thermea Poland Sp. z o.o. Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych

Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych Nowe modele kotłów Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych

Marka De Dietrich rozszerza typoszereg kotłów z zakresu techniki komercyjnej, wprowadzając do oferty dwa nowe modele: Evodens Pro AMC 100 i Evodens Pro AMC 135.

Marka De Dietrich rozszerza typoszereg kotłów z zakresu techniki komercyjnej, wprowadzając do oferty dwa nowe modele: Evodens Pro AMC 100 i Evodens Pro AMC 135.

Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać? Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać?

Jaki kocioł wybrać?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy? Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Jak dobrać kocioł grzewczy?

Joanna Ryńska Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego

Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego Jak energooszczędnie ogrzewać dom – dobór kotła gazowego

Stare kotły grzewcze są problemem nie tylko dla środowiska, ale stanowią również duże obciążenie dla portfela właściciela. Dobrym krokiem w kierunku energooszczędności jest więc wymiana domowego źródła...

Stare kotły grzewcze są problemem nie tylko dla środowiska, ale stanowią również duże obciążenie dla portfela właściciela. Dobrym krokiem w kierunku energooszczędności jest więc wymiana domowego źródła ciepła na nowe, przyjazne środowisku. Zanim odczujemy ulgę dla portfela dzięki niższym rachunkom za energię, w urządzenie trzeba zainwestować. Warto więc wybrać takie, które nie tylko będzie energooszczędne i przyjazne dla środowiska, ale też będzie podlegało dofinansowaniu z rządowego programu „Czyste...

Redakcja Obowiązki właściciela domu jednorodzinnego

Obowiązki właściciela domu jednorodzinnego Obowiązki właściciela domu jednorodzinnego

Właściciel domu jednorodzinnego jest zobowiązany samodzielnie dbać o stan swojego domu i systematycznie przeprowadzać potrzebne przeglądy. Powinien pilnować, aby dom był w dobrym stanie technicznym, instalacje...

Właściciel domu jednorodzinnego jest zobowiązany samodzielnie dbać o stan swojego domu i systematycznie przeprowadzać potrzebne przeglądy. Powinien pilnować, aby dom był w dobrym stanie technicznym, instalacje działały bez zarzutu, a wszelkie usterki były usuwane jak najszybciej. Niektóre z tych obowiązków reguluje prawo.

Redakcja ABC Instalacji grzewczych. Poradnik

ABC Instalacji grzewczych. Poradnik ABC Instalacji grzewczych. Poradnik

Chcesz płacić mniej za ogrzewanie? Nie wiesz jaki system jest najbardziej efektywny?

Chcesz płacić mniej za ogrzewanie? Nie wiesz jaki system jest najbardziej efektywny?

Redakcja Jak działają czujniki czadu?

Jak działają czujniki czadu? Jak działają czujniki czadu?

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu...

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu w powietrzu przekracza minimalny dopuszczony poziom i często jest ostatnią szansą na ratunek. Niestety, statystyki prowadzone przez Państwową Straż Pożarną pokazują, że co roku kilkadziesiąt osób ginie wskutek zatrucia czadem, a aż kilkaset trafia do szpitala.

Redakcja Domowe biuro na poddaszu

Domowe biuro na poddaszu Domowe biuro na poddaszu

Właściciele domu w holenderskim Roosendaal postanowili zaadaptować nieużywane poddasze. Ponieważ jeden z właścicieli jest architektem, wiedzieli dokładnie, czego potrzebują i jaki efekt chcą osiągnąć....

Właściciele domu w holenderskim Roosendaal postanowili zaadaptować nieużywane poddasze. Ponieważ jeden z właścicieli jest architektem, wiedzieli dokładnie, czego potrzebują i jaki efekt chcą osiągnąć. Teraz zmodernizowane poddasze jest wykorzystywane jako domowe biuro.

Joanna Ryńska Klimatyzacja w domu przydatna o każdej porze roku

Klimatyzacja w domu przydatna o każdej porze roku Klimatyzacja w domu przydatna o każdej porze roku

Klimatyzacja jest rozwiązaniem, które może być przydatne nie tylko w najgorętsze dni – może zapewniać także ogrzewanie, a nawet wymianę powietrza. Pozwala zadbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność...

Klimatyzacja jest rozwiązaniem, które może być przydatne nie tylko w najgorętsze dni – może zapewniać także ogrzewanie, a nawet wymianę powietrza. Pozwala zadbać o odpowiednią temperaturę i wilgotność powietrza, ale też o jego właściwą jakość. Dostępne urządzenia mają coraz bardziej zaawansowane formy sterowania.

Expondo Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczenia?

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczenia? Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie pomieszczenia?

Ozonowanie to technologia służąca do oczyszczania i dezynfekcji. Wykorzystywana jest w placówkach medycznych, na basenach czy w przedszkolach.

Ozonowanie to technologia służąca do oczyszczania i dezynfekcji. Wykorzystywana jest w placówkach medycznych, na basenach czy w przedszkolach.

Dom bez wilgoci – wpływ suchego powietrza na zdrowie i komfort mieszkańców

Dom bez wilgoci – wpływ suchego powietrza na zdrowie i komfort mieszkańców Dom bez wilgoci – wpływ suchego powietrza na zdrowie i komfort mieszkańców

Posiadanie suchego i zdrowego domu to marzenie każdego z nas. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Nadmierna...

Posiadanie suchego i zdrowego domu to marzenie każdego z nas. Niestety, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Nadmierna wilgotność w domu może prowadzić do poważnych problemów, takich jak rozwój pleśni, nieprzyjemne zapachy, problemy z układem oddechowym oraz uszkodzenia strukturalne budynku.

Wiktor Janecki Nowoczesne klimatyzatory

Nowoczesne klimatyzatory Nowoczesne klimatyzatory

W ofertach producentów można znaleźć urządzenia o szerokich zakresach mocy chłodniczej i grzewczej dla różnych typów budynków i pomieszczeń. Towarzyszy im bogata oferta różnych typów jednostek wewnętrznych....

W ofertach producentów można znaleźć urządzenia o szerokich zakresach mocy chłodniczej i grzewczej dla różnych typów budynków i pomieszczeń. Towarzyszy im bogata oferta różnych typów jednostek wewnętrznych. Oferowane są głównie urządzenia inwerterowe o wysokich wskaźnikach efektywności energetycznej dla chłodzenia i grzania.

Redakcja Aranżacja sypialni na strychu

Aranżacja sypialni na strychu Aranżacja sypialni na strychu

W prezentowanym domu, znajdującym się w Holandii, przestrzeń pod samym dachem została przekształcona w stylową sypialnię. Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym świetlikiem, teraz znajduje się piękny,...

W prezentowanym domu, znajdującym się w Holandii, przestrzeń pod samym dachem została przekształcona w stylową sypialnię. Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Nowe życie w poddasze tchnęły cztery okna dachowe FAKRO.

Najnowsze produkty i technologie

OKPOL Sp.z o.o. Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ Zdalnie sterowane okna dachowe OKPOL IQ

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL...

W dzisiejszych czasach, technologia nieustannie ewoluuje, wprowadzając nowe możliwości do naszych domów, które zapewniają zarówno komfort, jak i oszczędność energii. W tym kontekście okna dachowe OKPOL IQ stają się strzałem w dziesiątkę w dziedzinie inteligentnych rozwiązań, łącząc w sobie zaawansowaną technologię zdalnego sterowania, energooszczędność oraz elegancki design.

CEMEX Polska Sp. z o.o. Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path - Program Moja Woda

Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path - Program Moja Woda Wodoprzepuszczalna nawierzchnia PERVIA path - Program Moja Woda

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego Moja Woda. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6 000 zł na wykonania nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu....

Trwa kolejna edycja ogólnopolskiego programu rządowego Moja Woda. Wykorzystaj szansę i sięgnij po zwrot w wysokości 6 000 zł na wykonania nawierzchni, która odprowadza wody deszczowe bezpośrednio do gruntu. Bezpłatnie doradzimy Ci jak przejść cały proces.

Studio Sauna Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie Sauna na wymiar: 5 kroków do realizacji marzenia o własnej saunie

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz odpocząć od codziennego zgiełku, zregenerować siły i zadbać o swoje zdrowie zarówno fizyczne, jak i mentalne.

NOWA FASADA L.J. Builders Łukasz Jaśkiewicz Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku Docieplenia budynków – zwiększ efektywność energetyczną swojego budynku

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości,...

W obliczu rosnących cen energii i coraz większej świadomości ekologicznej, poszukiwanie skutecznych metod poprawy efektywności energetycznej budynków stało się priorytetem dla właścicieli nieruchomości, deweloperów i inwestorów. Jednym z kluczowych kroków w kierunku zwiększenia energooszczędności i zmniejszenia negatywnego wpływu budownictwa na środowisko jest docieplenie budynków. Ta inwestycja nie tylko przyczynia się do obniżenia rachunków za ogrzewanie i chłodzenie, ale również zwiększa wartość...

Canada Rubber Polska Sp. z o. o. Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów Innowacyjne rozwiązania do hydroizolacji dachów, balkonów i tarasów

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań...

Kim jesteśmy? Canada Rubber dostarcza nowoczesne rozwiązania w zakresie hydroizolacji budynków. Specjalizujemy się w powłokach przeciwwodnych – zabezpieczeniach hydroizolacyjnych. Obszar naszych działań to płynne izolacje dachów płaskich, naprawa przeciekających dachów pokrytych papą, blachą, betonowych, jak również hydroizolacje balkonów czy tarasów.

Blachy Pruszyński Ile zapłacimy za metr blachy modułowej?

Ile zapłacimy za metr blachy modułowej? Ile zapłacimy za metr blachy modułowej?

Żyjemy w czasach, kiedy zmiany cen materiałów są czymś oczywistym i spodziewanym. Niedawno nastąpił szczególny wzrost w cenach stali. Spowodowało to ogólne podwyżki cen pokryć dachowych, w tym także popularnej...

Żyjemy w czasach, kiedy zmiany cen materiałów są czymś oczywistym i spodziewanym. Niedawno nastąpił szczególny wzrost w cenach stali. Spowodowało to ogólne podwyżki cen pokryć dachowych, w tym także popularnej blachodachówki modułowej. Ile teraz zapłacimy za metr blachy modułowej?

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.