1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Rolety zewnętrzne

Osłony okienne: rolety zewnętrzne, żaluzje fasadowe

 

Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem to jedno z działań mających ograniczyć zużycie energii w budynkach poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię chłodniczą. W architekturze od lat stosuje się różne rodzaje osłon przeciwsłonecznych - rolet, markiz i żaluzji. Które z nich są najbardziej skuteczne? 

Dawniej do ochrony przeciwsłonecznej, a także zaciemnienia pomieszczeń na noc, wykorzystywano okiennice, a następnie żaluzje. Obecnie stosuje się bardziej nowoczesne rodzaje osłon zewnętrznych, które zabezpieczają pomieszczenia przed przegrzewaniem latem - rolety i markizy. Takie rozwiązania muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych. 

Przed słońcem najlepiej chronią markizy zewnętrzne, które stosuje się zarówno na oknach połaciowych, jak i pionowych. Montuje się je na zewnątrz okna, a rozwija od wewnątrz. Markiza zapewnia do ośmiu razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem w porównaniu z zasłonami wewnętrznymi. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, dzięki temu pomieszczenie się nie nagrzewa. Materiał ma strukturę drobnej siateczki, dzięki czemu markizy nie odcinają dopływu światła do wnętrza i nie zasłaniają widoku za oknem (jak rozciągnięte rolety zewnętrzne). Nie ma więc potrzeby codziennego ich zwijania i rozwijania. Dodatkowo umieszczenie markizy za oknem nie zmniejsza powierzchni przeszklenia okna. 

Rolety chronią otwory okienne, a także drzwiowe przed wpływem czynników zewnętrznych (deszczem, wiatrem, promieniami słonecznymi, hałasem). Zabezpieczają przed wychładzaniem pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym. Mogą być ważnym elementem ochrony osób i mienia w budynku. Niestety ich stosowanie ogranicza dostęp światła dziennego i nie pozwala doświetlić pomieszczeń naturalnie.

Do okien pionowych mamy: rolety typu standard (zwane także natynkowymi, adaptacyjnymi lub elewacyjnymi), rolety nakładane (zwane również naokiennymi lub nadstawnymi), rolety podtynkowe, rolety RKS (nadprożowe). 

Rolety zewnętrzne do okien połaciowych, zbudowane z aluminiowych profili ocieplonych najczęściej pianką poliuretanową, skutecznie chronią poddasze przed nadmiernym nasłonecznieniem (obniżają temperaturę o kilka stopni). Rolety zewnetrzne nie ograniczają żadnej funkcji okna i nawet, gdy roleta jest podniesiona, bez kłopotu można umyć szybę.

Osłony okienne mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie za pomocą pilota.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

Roleta KALIMA RZ

 • Typ rolety: roleta do zabudowy
 • Cechy szczególne: sSystem obudowy aluminiowej
 • Sposób montażu: skrzynka montowana w nadprożu, a prowadnice we wnęce okiennej
KRISPOL

Moskitiera ZIL

 • Typ rolety: Moskitiera
 • Cechy szczególne: 100% ochrona przed owadami, wytrzymała siatka VELUX nie przesłania widoku, odporna na działanie wiatru, nieużywaną można schować w górnej kasecie.
 • Sposób montażu: Montaż wewnątrz pomieszczenia na wnęce wokółokiennej
VELUX Polska Sp. z o.o.

Roleta zewnętrzna SML

 • Typ rolety: Zewnętrzna
 • Cechy szczególne: Zmniejsza ogrzewanie słoneczne nawet o 94%, zapewnia całkowite zaciemnienie, poprawia izolacyjność nawet o 17%, redukuje hałas spowodowany przez deszcz i grad, dostępna w wersji elektrycznej oraz solarnej
 • Sposób montażu: Zalecany montaż wykonany przez specjalistę
VELUX Polska Sp. z o.o.

Siatkowana markiza zewnętrzna MHL

 • Typ rolety: Markiza
 • Cechy szczególne: Przezroczysta tkanina, zmniejsza ogrzewanie słoneczne nawet o 76%
 • Sposób montażu: Montaż od wewnątrz pomieszczenia
VELUX Polska Sp. z o.o.

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl