1. ..................................
2. ..................................
3. ..................................
Produkty

Rynny z tworzyw sztucznych

Rynny z tworzyw sztucznych

Zadaniem systemów rynnowych jest całkowite odprowadzenie wody deszczowej z połaci dachowych i ochrona ścian domu przed zawilgoceniem. Ich skuteczność zależy nie tylko od jakości produktu, ale także od prawidłowego montażu.

Systemy rynnowe produkowane są z różnych materiałów, różniących się między sobą właściwościami, a co za tym idzie również skutecznością, trwałością i sposobem eksploatacji. Systemy różnią się ponadto kształtem, kolorem, a także ceną. Decydując się na określony system orynnowania, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został on wykonany; od jego jakości bowiem w dużym stopniu zależy wytrzymałość całego systemu.

Rynny z tworzyw sztucznych

Popularne wśród inwestorów są też rynny wykonane z PVC – wysokoudarowego (odpornego na uderzenia) nieplastyfikowanego, barwionego w masie, polichlorku winylu. Rynny te nie wymagają konserwacji, są łatwe w montażu i lekkie. Są odporne na działanie czynników chemicznych, promieni ultrafioletowych oraz zmiany temperatury (choć przy dużych różnicach temperatur mogą się nieznacznie odkształcać). Producenci oferują je w wielu kolorach, z których najbardziej popularne są: biały, brązowy, czarny, zielony i szary.

Wybór rynien

Wybierając system orynnowania, należy dopasować go do wybranego przez nas pokrycia dachowego. Dotyczy to nie tylko koloru, ale przede wszystkim żywotności materiałów. Warto również zwrócić uwagę na łatwość jego montażu, mniejsze jest wówczas ryzyko popełnienia błędów, które mogą ujawnić się w trakcie eksploatacji.

Nowoczesne systemy rynnowe są bardzo szczelne, dzięki idealnemu dopasowaniu poszczególnych elementów, a ich zainstalowanie na dachu nie jest zbyt kłopotliwe. Poszczególne elementy systemu orynnowania mogą być łączone na zatrzaski, za pomocą uszczelek wykonanych ze specjalnego tworzywa EPDM lub klejone – dotyczy to systemów z PVC, systemy miedziane i tytan-cynkowe zaś są lutowane, natomiast z blachy stalowej powlekanej – łączone za pomocą specjalnych klamer z uszczelką na zatrzask.

Renomowani producenci systemów rynnowych oprócz rynien oferują również praktyczne dodatki, poprawiające funkcjonowanie systemu rynnowego oraz umożliwiające dopasowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika. Wśród elementów uzupełniających są miedzy innymi: kran do deszczówki, wyłapywacz deszczówki, czyszczak, siatki zabezpieczające przed zanieczyszczeniem rynny, trójniki. Oferowane są także klapy odpływowe, osłony przeciwbryzgowe do narożników i rynien, a także kwietniki mocowane do rur spustowych lub ustawiane na ziemi przy wylocie rury spustowej, aby zamaskować połączenie rury spustowej z kanalizacją deszczową.

Sortuj wg:
Porównaj
Produkt

System rynnowy PVC

 • materiał: PVC – polichlorek winylu nieplastyfikowany (twardy), będący produktem polimeryzacji chlorku winylu. Takie tworzywo odznacza się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest niepalne, odporne na korozję, odporne chemicznie na większość substancji agresywnych rozpuszczalnych w wodzie deszczowej, odporne biologicznie na działanie bakterii. Dzięki odpowiednim dodatkom tworzywo osiąga również odporność na działanie promieni ultrafioletowych, odpowiedni kolor i połysk
 • kształt: rynny (kształt, średnica): półokrągła (głęboka), wywinięcie wewnętrzne – do środka – zapobiega wychlapywaniu się wody przy intensywnych, gwałtownych opadach i dodatkowo zwiększa przekrój użyteczny rynny
 • wymiary rynien: śr. rynny: 90 mm, 110 mm, 130 mm, 150mm, dł.: 4 m
GALECO Sp. z o.o.

Lindab Rainline Square

 • materiał: powlekany organicznie (Elite)
 • kształt: poziom - prostokątne; pion - okrągłe
 • wymiary rynien: 136/87 i 136/100
Lindab

System rynnowy Rainline

 • materiał: - powlekany organicznie (Elite);
  - magnezowo-cynkowy (Magestic)
 • kształt: okągłe (połysk)
 • wymiary rynien: 100; 125; 150; 190 mm*/ 3-4 m
  *średnica 190 dostępna na zamówienie
Lindab

System rynnowy Rainline matowy

 • materiał: powlekany organicznie (Elite);
 • kształt: okągłe (mat)
 • wymiary rynien: średnica 100; 125; 150; 190* mm / 3-4 m
  *średnica 190 dostępna na zamówienie
Lindab

Aktualności:

Budowa:

Instalacje:

Wnętrza:

Ogród:

Prawo:

Produkty:

Portal budowlany:

Magazyn:

Polecamy:

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright @ 2004-2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.Portal Budowlany - Ekspert Budowlany - www.ekspertbudowlany.pl
realizacja i CMS: omnia.pl