EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Kotły SAS - program Czyste Powietrze

ZMK SAS SP. Z O.O. | 2018-10-05
Kotły SAS - program Czyste Powietrze
Fot. SAS

Kotły SAS - program Czyste Powietrze


Fot. SAS

Nowy sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami. To ostatni dzwonek na przegląd systemu ogrzewania bądź ewentualną wymianę źródła ciepła. Szczególnie teraz ,w związku z wejściem w życie programu dofinansowań "Czyste Powietrze", może się ona bardzo opłacać.

treść sponsorowana

Kiedy wymiana kotła?

W wielu polskich domach funkcjonują stare, nieekologiczne i wyeksploatowane kotły c.o., którym coraz częściej przydarzają się awarie. Takie urządzenia generują też wysokie koszty ogrzewania. Wtedy wymiana kotła staje się koniecznością.

Co jednak w przypadku, gdy remontujemy i ocieplamy dom i tym samym zmniejsza się zapotrzebowanie na ciepło? Może się wtedy okazać, że nasz dotychczasowy kocioł jest za duży, co ma przełożenie na jego sprawność i tym samym większe zużycie paliwa. Jeżeli nominalna moc kotła jest zbyt duża w odniesieniu do zapotrzebowania na ciepło, to paliwo nie spala się całkowicie i na wymienniku kotła pojawia się sadza, która zaburza wymianę ciepła, powodując spadek sprawności.

Ponadto istnieje niebezpieczeństwo zapalenia się sadzy w kominie wskutek zmniejszonego ciągu kominowego. Warto wykonać profesjonalny bilans energetyczny, który pokaże nam, jakie mamy rzeczywiste zapotrzebowanie na ciepło po termomodernizacji domu i pozwoli wybrać kocioł o odpowiedniej mocy. Dowiedz się więcej >>

Nowości SAS

Nie zawsze kotłownia, w której dotychczas stał stary kocioł zasypowy, jest przystosowana do montażu kotła podajnikowego - szczególnie w starym budownictwie. Problemem może okazać się zwłaszcza wysokość kotłowni. Oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększyła się o kolejne dwa modele - kocioł SPARK na ekogroszek i BIO SPARK na pelet o mocach w zakresie 12-36 kW. 

Kotły SPARK i BIO SPARK skierowane są do użytkowników poszukujących kotła 5 klasy w atrakcyjnej cenie. Niewielkie wymiary - szczególnie wysokość - umożliwią montaż nawet w niskiej kotłowni, dzięki czemu kotły z nowej serii sprawdzą się zarówno w nowo budowanych domach, jak i modernizowanych kotłowniach.

Kotły SPARK (Fot. 1) wyposażone są w podajnik nowego typu - retortę stałą do spalania ekogroszku, a w kotłach BIO SPARK (Fot. 2) zastosowano znany z pozostałych kotłów peletowych samoczyszczący palnik SAS MULTI FLAME wyposażony dodatkowo w system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia).

Fotokomórka pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m.in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii. Wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby korektę dawki podawanego paliwa.

Wymiennik ciepła składa się z poziomych oraz pionowych przegród wodnych wraz z wyłożeniem ceramicznym, co w połączeniu z otworami rewizyjnymi ułatwia czyszczenie kotła. Zasobnik opału z obniżoną linią załadunku paliwa ułatwia uzupełnianie opału i obsługę w niskiej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w standardzie w funkcjonalny, a zarazem prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580 zPID z możliwością aktualizacji oprogramowania, obsługą zaworu 4 pomp obiegowych, sterowaniem pogodowym oraz opcją rozbudowy o moduł ST-505 lub Wifi RS i obsługi zdalnej kotła z aplikacji eModul.

Fot. 1. Kocioł SPARK Fot. 2. Kocioł BIO SPARK
Fot. 1. Kocioł SPARK  Fot. 2. Kocioł BIO SPARK

Innym kotłem, który z powodzeniem sprawdzi się w niewielkiej kotłowni, jest kocioł peletowy BIO COMPACT. (Fot.3) Unikatowa konstrukcja wymiennika ciepła z wykorzystaniem poziomego układu płomieniówek oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem pozwoliła uzyskać wysoką sprawność 90,2 ÷ 91,8% oraz klasę efektywności energetycznej A+, a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż i eksploatację w małej kotłowni.

Kotły BIO COMPACT można nabyć w mocach 10, 12,15, 20 i 25 kW, co pozwoli optymalnie dobrać kocioł do potrzeb grzewczych danego budynku. Dodatkowo dla mocy 10 i 12 kW można wybrać wersję z czopuchem do góry, co jeszcze ułatwi montaż. (Fot.4) Starając się sprostać wymaganiom uzytkowników ciągle udoskonalamy nasze produkty i poszerzamy ofertę, dlatego trwają prace nad wersją tego kotła na ekogroszek - model COMPACT.

Fot. 3. Kocioł BIO COMPACT Fot. 4. Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry
Fot. 3. Kocioł BIO COMPACT  Fot. 4. Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry

Programy dofinansowań

"Czyste Powietrze" to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub likwidacja emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększają domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Wszelkich informacji udzielają Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Szczegóły dotyczące programu, regulamin oraz formularze znajdują się na stronie:
https://portalbeneficjenta.wfos.com.pl/osiem-krokow-do-dofinansowania

Poniżej znajduje się lista kotłów SAS spełniających kryteria programu 
http://www.sas.busko.pl/pl/images/stories/sas/informacje/aktualnosci/20180921_czystepow/LISTA_KOTLOW_CZYSTE_POW.pdf

ZMK SAS Spółka z o.o.
28-100 Busko-Zdrój
Owczary, ul. Przemysłowa 3
tel. 41 378 46 19
fax. 41 370 83 10

e-mail: [email protected]
www.sas.busko.pl

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

ZMK SAS SP. Z O.O. Urządzenia grzewcze w obliczu zmian prawnych

Urządzenia grzewcze w obliczu zmian prawnych Urządzenia grzewcze w obliczu zmian prawnych

Pompy ciepła to urządzenia, które do swojej pracy potrzebują czynnika chłodniczego. Zarówno pompy ciepła typu monoblok, jak i split mogą pracować z powszechnie znanymi czynnikami – naturalnymi i syntetycznymi,...

Pompy ciepła to urządzenia, które do swojej pracy potrzebują czynnika chłodniczego. Zarówno pompy ciepła typu monoblok, jak i split mogą pracować z powszechnie znanymi czynnikami – naturalnymi i syntetycznymi, np. R32, R410A, R407C, R290. Niestety, stały wzrost produkcji i zużycia gazów fluorowanych nie jest obojętny dla środowiska.

ZMK SAS SP. Z O.O. Ekologiczne urządzenia grzewcze – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Ekologiczne urządzenia grzewcze – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Ekologiczne urządzenia grzewcze – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), rok 2021 był kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o wzrost sprzedaży pomp ciepła. Cały rynek tych urządzeń odnotował wzrost o 66%,...

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), rok 2021 był kolejnym rekordowym, jeśli chodzi o wzrost sprzedaży pomp ciepła. Cały rynek tych urządzeń odnotował wzrost o 66%, a sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda od 2017 r. wzrosła 10-krotnie. Co ciekawe, sprzedaż pomp ciepła przypadająca na mieszkańca Polski była w zeszłym roku większa niż w Niemczech i Wielkiej Brytanii – krajach, które do tej pory były kluczowymi rynkami branży. Prognozy na kolejne lata są równie...

ZMK SAS SP. Z O.O. Kondensacyjne kotły gazowe SAS

Kondensacyjne kotły gazowe SAS Kondensacyjne kotły gazowe SAS

Oferta firmy SAS poszerzyła się o kolejne produkty – gazowe kotły kondensacyjne CONDENS oraz CONDENS PLUS. Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania energetycznego urządzenia sprawdzą się zarówno w nowych,...

Oferta firmy SAS poszerzyła się o kolejne produkty – gazowe kotły kondensacyjne CONDENS oraz CONDENS PLUS. Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania energetycznego urządzenia sprawdzą się zarówno w nowych, jak i w starszych budynkach.

ZMK SAS SP. Z O.O. Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła

Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła Poradnik inwestora – czyli na co zwrócić uwagę wybierając powietrzną pompę ciepła

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można...

Jak podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC), liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze/woda w I półroczu 2019 r., w stosunku do I półrocza 2018 r. wzrosła dwukrotnie. Można być niemal pewnym, że ten trend zostanie utrzymany. Pompa ciepła to bowiem idealne rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i komfortowego w użytkowaniu źródła ciepła, które będzie dodatkowo ekonomiczne w eksploatacji.

Najnowsze produkty i technologie

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej W termomodernizacji liczy się kolejność działań

W termomodernizacji liczy się kolejność działań W termomodernizacji liczy się kolejność działań

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w...

Powszechnie wiadomo, że główną przyczyną smogu w Polsce są nieocieplone budynki, przede wszystkim energochłonne domy jednorodzinne powstałe do końca lat 80. ubiegłego stulecia. Zgodnie z danymi GUS, w Polsce jest około 3,6 mln takich domów. Mają one słabą izolację lub są niezaizolowane, a źródła ciepła najczęściej są opalane niskiej jakości paliwem. Właśnie takie budynki przyczyniają się do emitowania większości zanieczyszczeń powietrza. Kompleksowa termomodernizacja budynków jednorodzinnych w Polsce...

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.