EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Projektowanie przegród poziomych w budownictwie energooszczędnym

Jak projektować dachy, stropodachy, podłogi i stropy?

Redakcja | 2019-01-11
Jak projektować dachy, stropodachy, podłogi i stropy?

Jak projektować dachy, stropodachy, podłogi i stropy?

Projektowanie przegród zewnętrznych budynku w standardzie energooszczędnym wymaga od projektanta znajomości szczegółowych zagadnień z zakresu fizyki budowli, budownictwa ogólnego, materiałów budowlanych oraz przepisów prawnych w zakresie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Książkę z cyklu "Zeszyty projektanta" poświęcono przegrodom poziomym - dachom, stropodachom, podłogom oraz stropom.

Zobacz także

Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Płyty warstwowe Izopanel Płyty warstwowe Izopanel

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż...

Firma Izopanel jest dostawcą systemów budowlanych do budowy i modernizacji obiektów w lekkiej obudowie (hale, obiekty inwentarskie, chłodnie, magazyny). Działalność firmy obejmuje produkcję i sprzedaż izolacyjnych płyt warstwowych marki Izopanel wraz z kompletnym systemem uzupełniającym.

#DumnyDekarz #DumnyDekarz - czas profesjonalistów

#DumnyDekarz - czas profesjonalistów #DumnyDekarz - czas profesjonalistów

Pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy rozpoczął się ogólnopolski projekt na rzecz promocji dekarstwa w Polsce. #DUMNYDEKARZ to inicjatywa mająca na celu promocję zawodu dekarza oraz wykonujących...

Pod mecenatem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy rozpoczął się ogólnopolski projekt na rzecz promocji dekarstwa w Polsce. #DUMNYDEKARZ to inicjatywa mająca na celu promocję zawodu dekarza oraz wykonujących go profesjonalistów, prowadzona na stronie internetowej www.dumnydekarz.pl. Akcji towarzyszy premiera wydania branżowego "DEKARZE 01/2019", prezentującego zbiór wywiadów z przedstawicielami wybranych firm dekarskich, cieszących się wieloletnią renomą na rynku.

Optigruen Polska Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Podstawowym celem publikacji jest prezentacja najistotniejszych zagadnień fizyki cieplnej budowli oraz wymagań w zakresie ochrony cieplnej budynków z uwzględnieniem standardów budownictwa niskoenergetycznego w odniesieniu do następujących przegród poziomych: przegrody stykające się z gruntem, stropy, dachy oraz stropodachy.

W kolejnych rozdziałach przedstawiono charakterystykę rozwiązań materiałowych analizowanych przegród i ich złączy ze szczegółowym opisem materiałów termoizolacyjnych. Na uwagę zasługują liczne przykłady obliczeniowe z wykorzystaniem profesjonalnych programów komputerowych oraz ocena przykładowych rozwiązań w świetle obowiązujących wymagań cieplno-wilgotnościowych.

W związku z wprowadzeniem nowych zaostrzonych wymagań izolacyjności cieplnej i oszczędności energii (rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowania) niezwykle istotne staje się na etapie projektowania dokonywanie szczegółowych obliczeń i analiz, które powinny być podstawą do optymalnego wyboru rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych oraz fizykalnych przegród zewnętrznych i ich złączy.

Od 1 stycznia 2017 r. obowiązują nowe wartości graniczne (a od 31 grudnia 2020 r. będą obowiązywały ostateczne wartości graniczne) m.in. w zakresie wartości współczynnika przenikania ciepła Uc(max) dotyczących pojedynczych przegród zewnętrznych całego budynku. Znajomość zagadnień fizyki cieplnej budowli oraz procedur obliczeniowych w tym zakresie pozwala odpowiednio dobrać materiały budowlane pod kątem przyjaznego ich oddziaływania na zdrowie i samopoczucie człowieka, a także obniżenie zapotrzebowania budynku na energię.

Publikacja skierowana jest zarówno do projektantów i wykonawców budynków w standardzie niskoenergetycznym, jak i studentów kierunków technicznych, takich jak architektura, budownictwo, inżynieria środowiska.

Książka obejmuje tematykę:

  • Wymagania prawne stawiane budynkom o niskim zużyciu energii 
  • Przegrody stykające się z gruntem w świetle wymagań cieplno-wilgotnościowych 
  • Stropy, stropy nad przejazdami w świetle wymagań cieplno-wilgotnościowym
  • Dachy i stropodachy w świetle wymagań cieplno-wilgotnościowych 

rok wydania: 2018
ilość stron: 118
ISSN: 2300-3944
format: 16,5x23 cm
oprawa: miękka

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

Powiązane

Redakcja Krótki przewodnik po oznaczeniach na płytkach ceramicznych

Krótki przewodnik po oznaczeniach na płytkach ceramicznych Krótki przewodnik po oznaczeniach na płytkach ceramicznych

Czytanie etykiet stało się ostatnio modne. Coraz więcej jest bowiem świadomych konsumentów, którzy wnikliwie analizują oznaczenia na opakowaniach produktów spożywczych czy metkach ubrań. Trudności zaczynają...

Czytanie etykiet stało się ostatnio modne. Coraz więcej jest bowiem świadomych konsumentów, którzy wnikliwie analizują oznaczenia na opakowaniach produktów spożywczych czy metkach ubrań. Trudności zaczynają się, gdy trzeba rozszyfrować skróty i symbole, z którymi nie mamy do czynienia na co dzień - na przykład na materiałach budowlanych i wykończeniowych. Krótki poradnik pomoże świadomie i zgodnie ze wskazaniami producenta dobrać płytki ceramiczne do konkretnego wnętrza i zastosowania.

Redakcja Czy olejowaną podłogę można polakierować?

Czy olejowaną podłogę można polakierować? Czy olejowaną podłogę można polakierować?

Olejowane podłogi zyskują coraz większe grono zwolenników. Ten sposób wykończenia drewna daje bowiem szlachetny, naturalny efekt. Co jednak zrobić, gdy pielęgnacja podłogi okazuje się zbyt wymagająca i...

Olejowane podłogi zyskują coraz większe grono zwolenników. Ten sposób wykończenia drewna daje bowiem szlachetny, naturalny efekt. Co jednak zrobić, gdy pielęgnacja podłogi okazuje się zbyt wymagająca i czasochłonna, a wykończenie nie spełnia naszych oczekiwań? Radzimy, jak lakierować zaolejowaną podłogę.

Redakcja Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Jak zamontować listwy przypodłogowe? Jak zamontować listwy przypodłogowe?

Kiedy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane, pora na montaż listew przypodłogowych. A sposobów ich montażu jest kilka.

Kiedy podłogi są już ułożone, a ściany pomalowane, pora na montaż listew przypodłogowych. A sposobów ich montażu jest kilka.

Redakcja Jak skutecznie usunąć mech?

Jak skutecznie usunąć mech? Jak skutecznie usunąć mech?

Mech można spotkać w różnych miejscach. Porośnięte mchem elementy architektury, takie jak ściany, dachy, drewniane płoty czy podłogi, nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą też być niebezpieczne...

Mech można spotkać w różnych miejscach. Porośnięte mchem elementy architektury, takie jak ściany, dachy, drewniane płoty czy podłogi, nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale mogą też być niebezpieczne dla konstrukcji, na której się pojawiły, a nawet dla naszego zdrowia.

Redakcja Czy kleje do płytek ceramicznych na ogrzewaniu podłogowym muszą spełniać szczególne wymagania?

Czy kleje do płytek ceramicznych na ogrzewaniu podłogowym muszą spełniać szczególne wymagania? Czy kleje do płytek ceramicznych na ogrzewaniu podłogowym muszą spełniać szczególne wymagania?

Powierzchnie podłóg z ogrzewaniem podłogowym pokrywa się materiałami o wysokiej przewodności cieplnej – terakotą, gresem czy kamieniem naturalnym. Należy przy tym pamiętać, że taka podłoga ulega w ciągu...

Powierzchnie podłóg z ogrzewaniem podłogowym pokrywa się materiałami o wysokiej przewodności cieplnej – terakotą, gresem czy kamieniem naturalnym. Należy przy tym pamiętać, że taka podłoga ulega w ciągu doby zmiennym czynnikom termicznym...

Katarzyna Armatys-Wisniewska Panele ze strukturą – jakie wybrać?

Panele ze strukturą – jakie wybrać? Panele ze strukturą – jakie wybrać?

Oglądając niektóre kolekcje paneli podłogowych, zastanawiamy się czasem, co sprawia, że jedna podłoga przypomina świeżo heblowane, surowe deski, inna zaś jest efektownie lśniąca lub zupełnie matowa i jak...

Oglądając niektóre kolekcje paneli podłogowych, zastanawiamy się czasem, co sprawia, że jedna podłoga przypomina świeżo heblowane, surowe deski, inna zaś jest efektownie lśniąca lub zupełnie matowa i jak to się dzieje, że na panelach tak wyraźnie widoczne są słoje drewna? Wszystkie te efekty to zasługa struktur, jakimi pokryte są panele podłogowe.

Redakcja Jak czyścić panele laminowane?

Jak czyścić panele laminowane? Jak czyścić panele laminowane?

Podłoga powinna być solidna, trwała i odporna, a przy tym prezentować swój nieskazitelny i elegancki wygląd. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najwyższej jakości materiały poddadzą się próbie czasu...

Podłoga powinna być solidna, trwała i odporna, a przy tym prezentować swój nieskazitelny i elegancki wygląd. Jednak bez odpowiedniej pielęgnacji nawet najwyższej jakości materiały poddadzą się próbie czasu i stracą swój blask. Jak zatem prawidłowo zadbać o laminowane panele podłogowe?

Katarzyna Armatys-Wisniewska Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych?

Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych? Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych?

Czy klasa użyteczności i klasa ścieralności to to samo? Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych? Które deski sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, a które w obiektach użyteczności...

Czy klasa użyteczności i klasa ścieralności to to samo? Co oznaczają symbole na opakowaniach paneli podłogowych? Które deski sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych, a które w obiektach użyteczności publicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na opakowaniach paneli podłogowych. Warto więc nauczyć się odczytywać zamieszczone tam symbole i oznaczenia.

Redakcja Jak przygotować podłoże przed montażem paneli?

Jak przygotować podłoże przed montażem paneli? Jak przygotować podłoże przed montażem paneli?

Ekspert marki Arbiton podpowiada jak przygotować podłoże przed położeniem paneli.

Ekspert marki Arbiton podpowiada jak przygotować podłoże przed położeniem paneli.

Krystyna Stankiewicz Drewniane czy laminowane

Drewniane czy laminowane Drewniane czy laminowane

Podłogi z obu tych rodzajów materiału montuje się łatwo i szybko, a zaraz po ułożeniu można je użytkować. I jedne, i drugie mają budowę warstwową, ale różnią się trwałością, sposobem konserwacji i pielęgnacji...

Podłogi z obu tych rodzajów materiału montuje się łatwo i szybko, a zaraz po ułożeniu można je użytkować. I jedne, i drugie mają budowę warstwową, ale różnią się trwałością, sposobem konserwacji i pielęgnacji oraz ceną.

Michał Nowakowski Jakie płytki na podłogę?

Jakie płytki na podłogę? Jakie płytki na podłogę?

Dokonując zakupu płytek gresowych do wykończenia podłogi, należy wziąć pod uwagę walory estetyczne, ale również użytkowe. Wybierając więc wymarzone płytki, warto zwrócić uwagę na kilka cech, które decydują...

Dokonując zakupu płytek gresowych do wykończenia podłogi, należy wziąć pod uwagę walory estetyczne, ale również użytkowe. Wybierając więc wymarzone płytki, warto zwrócić uwagę na kilka cech, które decydują o ich przeznaczeniu.

Krystyna Stankiewicz Podłogi z drewna

Podłogi z drewna Podłogi z drewna

Są eleganckie i jednocześnie praktyczne, mają niepowtarzalną fakturę, ocieplają, chronią przed hałasem i korzystnie wpływają na mikroklimat pomieszczeń.

Są eleganckie i jednocześnie praktyczne, mają niepowtarzalną fakturę, ocieplają, chronią przed hałasem i korzystnie wpływają na mikroklimat pomieszczeń.

Joanna Szot Remont dachu stromego

Remont dachu stromego Remont dachu stromego

Dach narażony jest na zmiany temperatury, opady atmosferyczne, kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami oraz inne destrukcyjne czynniki. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie wymaga remontu. Jego zakres...

Dach narażony jest na zmiany temperatury, opady atmosferyczne, kontakt z różnego typu zanieczyszczeniami oraz inne destrukcyjne czynniki. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie wymaga remontu. Jego zakres może być bardzo różny.

Joanna Szot Ciepłe dachy strome i płaskie

Ciepłe dachy strome i płaskie Ciepłe dachy strome i płaskie

Gdy pod dachem znajdują się pomieszczenia mieszkalne, należy dobrze je ocieplić, aby zapewnić komfort przebywania we wnętrzach oraz zoptymalizować rachunki za ogrzewanie. Niezależnie od tego, czy budynek...

Gdy pod dachem znajdują się pomieszczenia mieszkalne, należy dobrze je ocieplić, aby zapewnić komfort przebywania we wnętrzach oraz zoptymalizować rachunki za ogrzewanie. Niezależnie od tego, czy budynek przekrywa dach stromy, czy płaski tylko prawidłowo ułożony dobry materiał termoizolacyjny pozwoli spełnić te warunki. Tylko tyle i aż tyle.

HighTech Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej?

Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej? Jakie wyróżniamy systemy asekuracji dachowej?

Systemy asekuracji dachowej mają fundamentalne znaczenie w kontekście zapewniania bezpieczeństwa pracownikom wykonujących działania budowlane, naprawcze czy konserwacyjne na dużych wysokościach. Odpowiedni...

Systemy asekuracji dachowej mają fundamentalne znaczenie w kontekście zapewniania bezpieczeństwa pracownikom wykonujących działania budowlane, naprawcze czy konserwacyjne na dużych wysokościach. Odpowiedni dobór zabezpieczeń, przeszkolenie pracowników i przeprowadzanie regularnych przeglądów systemu są kluczowe do zminimalizowania ryzyka wypadku przy pracy. Czym nazywamy systemy asekuracyjne i jakie wyróżniamy ich rodzaje? Jak dobrać odpowiedni system asekuracji dachowej? Czytaj dalej i dowiedz się...

Joanna Szot Szczelny i trwały dach

Szczelny i trwały dach Szczelny i trwały dach

Aby dach dobrze izolował termicznie, stanowił szczelną barierę dla wody opadowej i roztopowej, chronił przed wiatrem oraz był bezpieczny, nie wystarczy odpowiednio gruba warstwa ocieplenia. Koniecznie...

Aby dach dobrze izolował termicznie, stanowił szczelną barierę dla wody opadowej i roztopowej, chronił przed wiatrem oraz był bezpieczny, nie wystarczy odpowiednio gruba warstwa ocieplenia. Koniecznie należy także zadbać o pozostałe warstwy, a także o niezakłócony przepływ powietrza.

Joanna Szot Najpopularniejsze pokrycia dachowe

Najpopularniejsze pokrycia dachowe Najpopularniejsze pokrycia dachowe

Pokrycie dachowe przede wszystkim powinno być trwałe i gwarantować nam oraz konstrukcji dachowej bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest również jego estetyka. Zazwyczaj polscy inwestorzy wybierają dachówki...

Pokrycie dachowe przede wszystkim powinno być trwałe i gwarantować nam oraz konstrukcji dachowej bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest również jego estetyka. Zazwyczaj polscy inwestorzy wybierają dachówki ceramiczne lub cementowe, ale mnóstwo zwolenników mają również blachodachówki. To jednak niejedyne materiały. Czym więc pokryć dach?

Joanna Szot Izolacja dachu pianą poliuretanową

Izolacja dachu pianą poliuretanową Izolacja dachu pianą poliuretanową

Piana poliuretanowa to stosunkowo nowy materiał termoizolacyjny, który służy do ocieplenia dachów stromych i płaskich, ale nie tylko. Grono jej zwolenników stale się poszerza, gdyż zapewnia bardzo dobre...

Piana poliuretanowa to stosunkowo nowy materiał termoizolacyjny, który służy do ocieplenia dachów stromych i płaskich, ale nie tylko. Grono jej zwolenników stale się poszerza, gdyż zapewnia bardzo dobre parametry cieplne. To jednak niejedyna zaleta piany poliuretanowej. Co ją jeszcze wyróżnia? Czy warto ocieplić dach pianą poliuretanową?

Joanna Szot Dachy odporne na wichury

Dachy odporne na wichury Dachy odporne na wichury

Gwałtowne burze, wichury, a nawet trąby powietrzne pojawiają się w Polsce coraz częściej. Zerwane dachy to tylko nieliczne skutki tych trudnych warunków pogodowych. Dlatego też, aby nie pozostać bez dachu...

Gwałtowne burze, wichury, a nawet trąby powietrzne pojawiają się w Polsce coraz częściej. Zerwane dachy to tylko nieliczne skutki tych trudnych warunków pogodowych. Dlatego też, aby nie pozostać bez dachu nad głową, warto zawczasu zadbać o solidne wykonanie zarówno więźby dachowej, jak i pokrycia.

Redakcja Komfortowa farma

Komfortowa farma Komfortowa farma

Leżąca w okolicach miejscowości Nijmegen osada Persingen jest znana jako najmniejsza wioska w Holandii. Stara farma w tej spokojnej, zacisznej miejscowości została przekształcona w nowoczesną i komfortową...

Leżąca w okolicach miejscowości Nijmegen osada Persingen jest znana jako najmniejsza wioska w Holandii. Stara farma w tej spokojnej, zacisznej miejscowości została przekształcona w nowoczesną i komfortową rezydencję. Duże, nowoczesne przeszklenia wypełniające ściany i dachy dostarczają dużą ilość naturalnego światła do wnętrz, tworząc jasną i przyjazną atmosferę.

Blachy Pruszyński Wybieramy konstrukcję dachu i rodzaj pokrycia

Wybieramy konstrukcję dachu i rodzaj pokrycia Wybieramy konstrukcję dachu i rodzaj pokrycia

Podczas budowy domu jesteśmy postawieni przed wieloma decyzjami. Jedną z nich jest wybór konstrukcji i pokrycia dachu. Najbardziej popularne w budownictwie jednorodzinnym są dachy dwuspadowe, jednak nie...

Podczas budowy domu jesteśmy postawieni przed wieloma decyzjami. Jedną z nich jest wybór konstrukcji i pokrycia dachu. Najbardziej popularne w budownictwie jednorodzinnym są dachy dwuspadowe, jednak nie musimy trzymać się panujących trendów, szczególnie jeśli planujemy duży dom o rozbudowanej konstrukcji, która będzie wymagać dachu wielopołaciowego.

mgr inż. Krzysztof Patoka Materiały foliowe na dachach

Materiały foliowe na dachach Materiały foliowe na dachach

Dach ochrania całą budowlę przed opadami atmosferycznymi, osłania przed hałasem, izoluje termicznie przed ucieczką ciepła zimą oraz przegrzaniem latem. Dla trwałości dachu ważne jest to, aby nie gromadziła...

Dach ochrania całą budowlę przed opadami atmosferycznymi, osłania przed hałasem, izoluje termicznie przed ucieczką ciepła zimą oraz przegrzaniem latem. Dla trwałości dachu ważne jest to, aby nie gromadziła się w nim wilgoć napływająca z wnętrza budynku. Ciepłe powietrze unosi się bowiem do góry, a wraz z nim para wodna, która po skropleniu zwiększa przewodność cieplną materiałów termoizolacyjnych i umożliwia rozwój mikroorganizmów degradujących konstrukcję. Dlatego w nowoczesnych konstrukcjach dachów...

Joanna Szot Nowoczesne dachy – modne pokrycia dachowe

Nowoczesne dachy – modne pokrycia dachowe Nowoczesne dachy – modne pokrycia dachowe

Dach powinien być przede wszystkim solidny i trwały, dobrze i fachowo wykonany, ale powinien być też ładny, z odpowiednio dobranym pokryciem. A w tej dziedzinie wiele się dzieje i producenci, nadążając...

Dach powinien być przede wszystkim solidny i trwały, dobrze i fachowo wykonany, ale powinien być też ładny, z odpowiednio dobranym pokryciem. A w tej dziedzinie wiele się dzieje i producenci, nadążając za trendami, zaskakują klientów licznymi nowościami. Warto przyjrzeć się dokładnie ich propozycjom, ponieważ zmiany dotyczą nie tylko kolorystyki, bardzo często są to innowacyjne rozwiązania poprawiające m.in. trwałość dachu.

dr inż. Bartłomiej Monczyński Przyczyny zawilgacania budynków

Przyczyny zawilgacania budynków Przyczyny zawilgacania budynków

Wykonanie hydroizolacji w budynku, który w wyniku braku, uszkodzenia lub technicznego zużycia uszczelnienia uległ zawilgoceniu (tj. hydroizolacji wtórnej [1]), jest zagadnieniem na tyle złożonym, że praktycznie...

Wykonanie hydroizolacji w budynku, który w wyniku braku, uszkodzenia lub technicznego zużycia uszczelnienia uległ zawilgoceniu (tj. hydroizolacji wtórnej [1]), jest zagadnieniem na tyle złożonym, że praktycznie każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Najnowsze produkty i technologie

KRISPOL Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISPOL Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISPOL Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest...

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

Rigips Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy

Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy Rigips Premium Light – vademecum wykonawcy

W swoich codziennych pracach remontowo-wykończeniowych stawiasz na jakość, precyzję, wygodę, a przede wszystkim trwałość? Jeżeli regularnie odpowiadasz chociażby za przygotowywanie ścian i sufitów, z pewnością...

W swoich codziennych pracach remontowo-wykończeniowych stawiasz na jakość, precyzję, wygodę, a przede wszystkim trwałość? Jeżeli regularnie odpowiadasz chociażby za przygotowywanie ścian i sufitów, z pewnością doceniasz zalety, jakie niesie ze sobą korzystanie z gotowych mas szpachlowych.

KRISPOL Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta? Dlaczego warto wybrać bramę, okna, osłony i drzwi od jednego producenta?

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można...

Budowa domu to nieustannie podejmowane decyzje. Od wyboru działki, projektu, wykonawcy, po wybór konkretnych materiałów i elementów wykończeniowych. To również sporo stresu i nerwów. Niektóre procesy można uprościć, jednym z takich rozwiązań jest wybór kompletu stolarki okienno-drzwiowej od jednego producenta. Sprawdź, dlaczego warto.

STYROPMIN Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem Idzie wiosna! Izolacja domu styropianem

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki...

Zbliża się koniec okresu grzewczego, a z nim rozpoczyna się czas intensywnej aktywności budowlanej i remontowej. Obserwujemy, że te dwie sfery życia są ze sobą ściśle związane. Dlaczego? Rosnące wydatki na ogrzewanie motywują do podejmowania działań mających na celu ograniczenie zużycia energii cieplnej w budynkach. Zatem, witaj termomodernizacjo!

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.