EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Kominki elektryczne - co warto o nich wiedzieć

Redakcja | 2012-02-01
Kominek elektryczny naścienny Bach.
Fot. Glen Dimplex

Kominek elektryczny naścienny Bach.


Fot. Glen Dimplex

Współczesne kominki elektryczne spełniają najwyższe kryteria pod względem estetycznym oraz funkcjonalnym. Co warto o nich wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zakup takiego kominka?

Zobacz także

MK Systemy Kominowe Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Komin do kotła na pellet – jaki wybrać? Komin do kotła na pellet – jaki wybrać?

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych....

Mamy coraz większą świadomość dbania o planetę, więc wybieramy rozwiązania ekologiczne. Dbamy też o swoje budżety, więc szukamy produktów wydajnych i dopasowanych do naszych warunków oraz możliwości budowlanych. Dotyczy to również ogrzewania, dlatego popularność zyskują kotły na pellet. Jednak znajomość obchodzenia się z pelletem jest jeszcze niewielka, dlatego przygotowaliśmy kompendium pelletowej wiedzy.

VITCAS Polska Sp. z o.o. Budowa kominka – krok po kroku

Budowa kominka – krok po kroku Budowa kominka – krok po kroku

Ogrzewanie kominkowe w domu sprawia, że wieczory stają się przyjemniejsze, a deszczowe i mroźne dni cieplejsze. Przytulna atmosfera, ciepło i zapach palącego się drewna to trzy główne zalety kominka w...

Ogrzewanie kominkowe w domu sprawia, że wieczory stają się przyjemniejsze, a deszczowe i mroźne dni cieplejsze. Przytulna atmosfera, ciepło i zapach palącego się drewna to trzy główne zalety kominka w domu. Samodzielne wykonanie obudowy kominka wbrew pozorom wcale nie jest trudne. Dowiesz się, jak krok po kroku samodzielnie zbudować kominek i jakie materiały będą do tego potrzebne.

Kratki.pl Marek Bal Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata

Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata Narożny i trójstronny kominek we wnętrzu, czyli piękno i funkcjonalność na długie lata

Istnieje wiele sposobów na metamorfozę wnętrza: zmiana kolorów ścian, oryginalne dodatki w wyrazistych barwach, nowa zabudowa meblowa. Ale żaden z nich nie gwarantuje efektu „wow” na długie lata. By zmienić...

Istnieje wiele sposobów na metamorfozę wnętrza: zmiana kolorów ścian, oryginalne dodatki w wyrazistych barwach, nowa zabudowa meblowa. Ale żaden z nich nie gwarantuje efektu „wow” na długie lata. By zmienić charakter wystroju na elegancki, jednocześnie zachowując jego indywidualny styl i przytulny klimat, warto wybrać kominek narożny lub taki z trójstronną wizją ognia. Bogata oferta polskiej marki Kratki pozwala dobrać urządzenie do każdego rodzaju i stylu wnętrza.

Wydawać by się mogło, iż kominek elektryczny to urządzenie zbyt nowoczesne, aby mogło pochwalić się 100-letnią historią. Okazuje się jednak, że pierwsze kominki elektryczne powstały w 1892 roku w Wielkiej Brytanii. Wynalazek nie przyjął się jednak ze względu na zbyt niskie właściwości grzewcze. Dopiero po odkryciu przez amerykańskiego metalurga Alberta Marsha stopu niklu i chromu, czyli Nichromu, możliwym stało się rozgrzanie kominków do wysokich temperatur. Pierwszy taki kominek skonstruowano w 1912 roku, czyli 100 lat temu. W przeciągu tego czasu kominki przeszły prawdziwą ewolucję technologiczną.

Idealne do każdego wnętrza

Kominek to marzenie wielu z nas. Tradycyjne palenisko jest jednak rozwiązaniem zarezerwowanym dla nielicznych. Prace instalacyjne, o których należy pomyśleć najlepiej jeszcze na etapie budowy sprawiają nie lada problem.

Kominki elektryczne nie wymagają przewodu kominowego ani wentylacyjnego. Nie potrzebują również, jak w przypadku kominka gazowego, doprowadzenia paliwa. Obowiązkowe jest jedynie standardowe gniazdo elektryczne. Montaż ogranicza się zatem do minimum, po wyciągnięciu z opakowania, wybrany model należy jedynie podłączyć do zasilania – opisuje zalety kominków elektrycznych, Małgorzata Frohmberg, ekspert z firmy Glen Dimplex.

Wygodne i bezpieczne

W przypadku kominków elektrycznych wszelkie niedogodności związane z korzystaniem z kominka tradycyjnego nie mają miejsca. ‘Kominki elektryczne nie brudzą sadzą, popiołem, nie wydzielają dymu ani spalin – nie wymagają więc podłączenia do szybów wentylacyjnych. Nie jest również konieczne magazynowanie opału bądź węgla. W przeciwieństwie do kominków gazowych, bądź biokominków, nie spalają we wnętrzu paliwa, nie stwarzają zatem zagrożenia w pomieszczeniach. Brak otwartego ognia niweluje ryzyko pożaru lub poparzenia.

Energooszczędne

Wiele osób zapewne niepokoi związek pomiędzy nazwą „elektryczny” a kosztami użytkowania takiego kominka.

W przypadku kominków marki Optiflame pobór energii jest bardzo oszczędny i wynosi od 60 do 400 W, czyli podobnie jak 2, 3 żarówki. Efekt świetlny to od 7 do 12 groszy za godzinę, co w przeliczeniu na miesiąc wynosi od 6 do 9 zł. Za rozprowadzenie ciepła w kominkach elektrycznych odpowiedzialne są termowentylatory o mocy od 1-2 kW. Pomimo niskiego poboru mocy kominki te są bardzo efektywne, gdyż całe ciepło oddawane jest do wewnątrz, co oznacza stuprocentową wydajność energetyczną – mówi Małgorzata Frohmberg.

Oprócz powyższych zalet, można również wymienić: komfortową obsługę kominków pilotem zdalnego sterowania, możliwość zmniejszenia bądź zwiększenia temperatury za pomocą termostatu oraz dwupozycyjnego przełącznika mocy grzewczej, dodatkową funkcję oczyszczania powietrza z alergenów bądź drobnych zanieczyszczeń, czy też szeroki wybór spośród modeli naściennych, do zabudowy i wolno stojących w stylu klasycznym i nowoczesnym.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Glen Dimplex

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Komentarze

  • Gościu Gościu, 17.01.2014r., 13:17:04 Osobiście mogę polecić firmę Adagre z Krakowa, kupiłem u nich ogrzewanie i jestem zadowolony.
  • Arabella Arabella, 01.03.2015r., 12:42:54 Duzy wybor tych dimplexów i faktycznie ładnie taki kominek wygląda.
  • marcin44 marcin44, 03.03.2015r., 10:54:43 Bardzo rozsądne ceny w przypadku naprawdę markowych kominków to Tarnava, Maxfam, Byrski, Kobok...no ogólnie jest z czego wybierać. Do tego można też zlecić im montaż.
  • Kris Kris, 03.11.2016r., 20:58:59 To i ja polecę Wam świetną firmę. Jeżeli jesteście ze Szczecina lub mieszkacie gdzieś w woj. zachodniopomorskim to skorzystajcie z wiedzy i doświadczenia firmy Kominki Styl. Fachowe doradztwo i pomoc w wyborze odpowiedniego kominka - gwarantowana.
  • grzaniec grzaniec, 20.12.2016r., 13:19:12 Przyznam, ze to ciekawy artykuł, komentarzy kilka jest, wiec dodam coś w tej kwestii. Kominki Dimplex, znam już od kilku lat, sam zamontowałem kilka i jak do tej pory , bez rozczarowań. Ozdabiają, dogrzewają i są bardzo proste w obsłudze. Przy zakupie, często korzystam z dostawy bezpośrednio do miejsca ich przeznaczenia i montażu, wspiera mnie w tym zaufany sprzedawca. Oferta producenta, jak co rok sie powiększa, nowe kominki wykorzystują technologie LED, co ma jeszcze dodatkowy wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji kominków. Godne polecenia.
  • MSZ02 MSZ02, 17.01.2017r., 10:58:37 Zgadzam się z powyższą opinią. Kominki elektryczne na LEDy są bardziej opłacalne w dłuższej perspektywie, mam akurat taki Wklad kominkowy 26 LED, to jest co prawda sam wkład, ale mnie akurat żaden gotowiec nie przypadł do gustu. Polecam obejrzeć sobie filmiki jak pracuje taki płomień
  • Bożena Bożena, 12.04.2017r., 13:55:43 Jestem bardzo zadowolona z zakupu kominka elektrycznego marki Classic Flame o bardzo ładnym płomieniu spectrafire którego dokonałam w sklepie www.grzejemy.pl
  • Andżelika Andżelika, 12.10.2017r., 18:05:59 Podoba mi się ten kominek co jest zaprezentowany na zdjęciu, jaki to jest model ? Niestety te kominki które oglądałam w sklepie kiepsko się prezentowały. Nawet już zaczęłam się zastanawiać nad biokominkiem, bo tradycyjny wogóle nie wchodzi w grę. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie, ale pewnie jak nic nie znajdę zostanę przy zakupie biokominka.
  • kumidario kumidario, 27.04.2018r., 18:15:38 U siebie mam inny rodzaj kominka niż elektryczny, ale kominek to bardzo fajna sprawa. Swój kupiłem w Kratki.com, bardzo jestem zadowolony.
  • Patti Patti, 31.07.2019r., 23:07:04 Jakoś nie przekonują mnie kominki elektryczne. Mieszkamy w bloku i bardzo chcieliśmy mieć kominek. Zastanawialiśmy się nad elektrycznym, ale oboje z mężem uznaliśmy, że biokominki mają zdecydowanie więcej uroku. Urzekł nas Libra z kratki.pl. I nie żałuję, że się zdecydowaliśmy na takie rozwiązanie, bo dużo mu bliżej do tradycyjnego ze względu na żywy ogień.
  • Michałs Michałs, 17.03.2020r., 13:23:30 Witam, kupiłem niedawno kominek firmy Aflamo model Genius, zakup uważam za bardzo udany, jestem bardzo zadowolony z efektu i wyglądu kominka. Mogę go polecić z czystym sumieniem. Kupiłem przez internet w sklepie grzejemy.pl. Widziałem niedawno że mają jeszcze większy wybór i dużo promocji. W sieci jest tego bardzo duży wybór.

Powiązane

Redakcja Komin systemowy – budowa krok po kroku

Komin systemowy – budowa krok po kroku Komin systemowy – budowa krok po kroku

Sezon budowlany w pełni, warto więc poznać podstawowe zasady budowy domu i jego poszczególnych elementów, np. komina. Odpowiada on między innymi za prawidłowe odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich...

Sezon budowlany w pełni, warto więc poznać podstawowe zasady budowy domu i jego poszczególnych elementów, np. komina. Odpowiada on między innymi za prawidłowe odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich kotłów, piecyków i kominków czy też za wentylację wewnątrz budynku. Niezwykle istotne jest zatem to, z jakich materiałów powstanie. Aby nieco przyspieszyć budowę i jednocześnie obniżyć jej koszty, można skorzystać z gotowych systemów kominowych. Ich montaż nie jest skomplikowany – wystarczy poznać...

mgr inż. Katarzyna Rybka Biokominek, czyli kominek bez komina

Biokominek, czyli kominek bez komina Biokominek, czyli kominek bez komina

Biokominki przeznaczone są przede wszystkim dla tych, którzy ze względu na miejsce, w którym mieszkają, nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny kominek. Pełnią one funkcję dekoracyjną i tworzą przytulny...

Biokominki przeznaczone są przede wszystkim dla tych, którzy ze względu na miejsce, w którym mieszkają, nie mogą sobie pozwolić na tradycyjny kominek. Pełnią one funkcję dekoracyjną i tworzą przytulny klimat w pomieszczeniu, dlatego są preferowane wszędzie tam, gdzie wystrój wnętrza odgrywa bardzo ważną rolę, a więc nie tylko w domach i mieszkaniach, ale także w hotelach, restauracjach czy kawiarniach.

mgr inż. Katarzyna Rybka Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem podłogowym Nowoczesne sterowanie ogrzewaniem podłogowym

Jak zaprojektować system automatyki i jak sterować ogrzewaniem podłogowym? Porady praktyczne autorki dotyczą także instalacji ogrzewania płaszczyznowego oraz sterowania ogrzewaniem podłogowym.

Jak zaprojektować system automatyki i jak sterować ogrzewaniem podłogowym? Porady praktyczne autorki dotyczą także instalacji ogrzewania płaszczyznowego oraz sterowania ogrzewaniem podłogowym.

Michał Zalewski Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda

Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła typu powietrze-woda

Nie istnieje jeden najlepszy system ogrzewania. Ogrzewanie domu jednorodzinnego można realizować na kilka różnych sposobów.

Nie istnieje jeden najlepszy system ogrzewania. Ogrzewanie domu jednorodzinnego można realizować na kilka różnych sposobów.

Jerzy Kosieradzki Co warto wiedzieć o ciepłomierzach?

Co warto wiedzieć o ciepłomierzach? Co warto wiedzieć o ciepłomierzach?

W budowie i działaniu ciepłomierzy nastąpił ostatnio bardzo duży postęp. To urządzenia niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest oszczędzanie ciepła.

W budowie i działaniu ciepłomierzy nastąpił ostatnio bardzo duży postęp. To urządzenia niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest oszczędzanie ciepła.

Redakcja Jaka jest zasada działania grzejnika z grzałką elektryczną?

Jaka jest zasada działania grzejnika z grzałką elektryczną? Jaka jest zasada działania grzejnika z grzałką elektryczną?

Grzałki elektryczne przeznaczone są do współpracy z grzejnikami c.o. jako dodatkowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym.

Grzałki elektryczne przeznaczone są do współpracy z grzejnikami c.o. jako dodatkowe źródło ciepła poza sezonem grzewczym.

Jerzy Kosieradzki Ogrzewanie w domu energooszczędnym

Ogrzewanie w domu energooszczędnym Ogrzewanie w domu energooszczędnym

Inwestorzy coraz częściej interesują się budynkami o niskim zużyciu energii, przede wszystkim cieplnej. Zmusza to projektantów instalacji do szukania nowych energooszczędnych sposobów ogrzewania, a architektów...

Inwestorzy coraz częściej interesują się budynkami o niskim zużyciu energii, przede wszystkim cieplnej. Zmusza to projektantów instalacji do szukania nowych energooszczędnych sposobów ogrzewania, a architektów skłania do poszukiwania nowatorskich rozwiązań już na etapie koncepcji.

Jerzy Kosieradzki Czy można dowolnie wymieniać grzejniki w budynkach wielorodzinnych?

Czy można dowolnie wymieniać grzejniki w budynkach wielorodzinnych? Czy można dowolnie wymieniać grzejniki w budynkach wielorodzinnych?

Na tak postawione pytanie, odpowiedź powinna brzmieć: tak, ale… I to właśnie „ale” jest w przypadku dużych instalacji centralnego ogrzewania bardzo ważne.

Na tak postawione pytanie, odpowiedź powinna brzmieć: tak, ale… I to właśnie „ale” jest w przypadku dużych instalacji centralnego ogrzewania bardzo ważne.

REGULUS®-system Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych

Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych Komfortowy system ogrzewania ogrodów zimowych

Współczesny ogród zimowy nie jest już tylko oranżerią z ulubionymi roślinami – w jego skład wchodzą także strefy relaksu z siłownią, jacuzzi, barkiem i salonem telewizyjnym. Stanowi reprezentacyjne miejsce...

Współczesny ogród zimowy nie jest już tylko oranżerią z ulubionymi roślinami – w jego skład wchodzą także strefy relaksu z siłownią, jacuzzi, barkiem i salonem telewizyjnym. Stanowi reprezentacyjne miejsce domu, w którym przyjmuje się gości, oddaje lekturze czy pije poranną kawę. Ogród zimowy to spójna koncepcja architektoniczna, pełniąca wielorakie funkcje. Charakterystyczną cechą ogrodu zimowego, uprawniającą do takiego właśnie nomenklaturowego odróżnienia od reszty domu, są jego ściany a najczęściej...

Damian Żabicki Grzejniki do łazienki

Grzejniki do łazienki Grzejniki do łazienki

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Na rynku dostępne są grzejniki łazienkowe wodne, elektryczne oraz wodno-elektryczne. W zależności od wersji, podłącza się je do systemu c.o. lub instaluje jako niezależne urządzenie.

Waldemar Joniec Kotły na węgiel i drewno

Kotły na węgiel i drewno Kotły na węgiel i drewno

Wybór kotła na paliwo stałe wymaga dokładnego określenia, czego oczekujemy od instalacji c.o. oraz jakimi paliwami dysponujemy teraz i będziemy dysponować za 5 czy 10 lat. Nie każda konstrukcja kotła może...

Wybór kotła na paliwo stałe wymaga dokładnego określenia, czego oczekujemy od instalacji c.o. oraz jakimi paliwami dysponujemy teraz i będziemy dysponować za 5 czy 10 lat. Nie każda konstrukcja kotła może sprostać naszym oczekiwaniom, zapewnić komfort obsługi, a jednocześnie niskie koszty eksploatacji. Dlatego warto porównać różne konstrukcje urządzeń oraz związane z nimi wymagania dotyczące jakości paliw i uciążliwości obsługi.

Waldemar Joniec ABC kotłów kondensacyjnych

ABC kotłów kondensacyjnych ABC kotłów kondensacyjnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła kondensacyjnego?

Jerzy Kosieradzki Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu,...

Elektryczne ogrzewanie podłogowe może służyć jako podstawowy system ogrzewania, częściej jednak używa się go do wspomagania ogrzewania tradycyjnego w celu uzyskania efektu ciepłej podłogi w pomieszczeniu, np. w łazience.

Waldemar Joniec Jak dobierać grzejniki c.o.

Jak dobierać grzejniki c.o. Jak dobierać grzejniki c.o.

Głównym zadaniem grzejników c.o. jest skuteczne ogrzanie pomieszczeń. Dlatego przy zakupie należy zwracać uwagę na ich moc cieplną. Warto również pamiętać, że grzejniki stanowią trwały, widoczny element...

Głównym zadaniem grzejników c.o. jest skuteczne ogrzanie pomieszczeń. Dlatego przy zakupie należy zwracać uwagę na ich moc cieplną. Warto również pamiętać, że grzejniki stanowią trwały, widoczny element wyposażenia wnętrza i wpływają na jego wystrój.

Jerzy Kosieradzki Kotły na paliwa stałe

Kotły na paliwa stałe Kotły na paliwa stałe

Wzrastające od kilku lat ceny gazu i oleju opałowego spowodowały wzrost zainteresowania kotłami na paliwo stałe. Pod pojęciem paliw stałych rozumiemy węgiel kamienny (pod każdą postacią, oprócz pyłu węglowego,...

Wzrastające od kilku lat ceny gazu i oleju opałowego spowodowały wzrost zainteresowania kotłami na paliwo stałe. Pod pojęciem paliw stałych rozumiemy węgiel kamienny (pod każdą postacią, oprócz pyłu węglowego, który jest spalany w kotłach energetycznych), drewno jako szczapy, zrębki, pelet, brykiety oraz takie paliwa, jak wierzba energetyczna i zboża energetyczne. Na rynku można spotkać konstrukcje kotłów spalające każde z wymienionych paliw. Na co więc się zdecydować, gdy staniemy przed takim wyborem?...

Armacell Poland Izolacja instalacji w placówkach medycznych. Jak zapewnić bezpieczeństwo i komfort?

Izolacja instalacji w placówkach medycznych. Jak zapewnić bezpieczeństwo i komfort? Izolacja instalacji w placówkach medycznych. Jak zapewnić bezpieczeństwo i komfort?

Izolacje techniczne w placówkach medycznych to jedne z najbardziej skomplikowanych systemów izolacyjnych. Wyjątkowe wymagania techniczne, konieczność zapewnienia najwyższych poziomów higieny oraz maksymalnego...

Izolacje techniczne w placówkach medycznych to jedne z najbardziej skomplikowanych systemów izolacyjnych. Wyjątkowe wymagania techniczne, konieczność zapewnienia najwyższych poziomów higieny oraz maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów musi iść w parze z wysoką estetyką i bardzo dobrą izolacyjnością akustyczną, zapewniającą odpowiednie warunki do rekonwalescencji. Wszystkie te potrzeby spełniają izolacje firmy Armacell.

Armacell Poland Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT – cieńsze i bardziej skuteczne

Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT – cieńsze i bardziej skuteczne Innowacyjne aerożelowe izolacje ArmaGel HT – cieńsze i bardziej skuteczne

ArmaGel HT to innowacyjne maty do izolacji technicznych, które zachowują doskonałe parametry już przy niewielkiej grubości, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Możliwość stosowania warstw cieńszych...

ArmaGel HT to innowacyjne maty do izolacji technicznych, które zachowują doskonałe parametry już przy niewielkiej grubości, w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Możliwość stosowania warstw cieńszych o 80% pozwala poprawnie wykonać izolację nawet w trudno dostępnych miejscach, a technologia LoDust sprawia, że montaż przebiega sprawnie.

Redakcja news ThermaSmart PRO do ochrony instalacji

ThermaSmart PRO do ochrony instalacji ThermaSmart PRO do ochrony instalacji

Dzięki bliskiej współpracy z partnerami firmy Thermaflex opracowano kompletne rozwiązanie izolacyjne dla instalacji grzewczych, chłodniczych i sanitarnych. ThermaSmart PRO wyróżniają wysoka jakość, wydajność...

Dzięki bliskiej współpracy z partnerami firmy Thermaflex opracowano kompletne rozwiązanie izolacyjne dla instalacji grzewczych, chłodniczych i sanitarnych. ThermaSmart PRO wyróżniają wysoka jakość, wydajność oraz wytrzymałość.

Usługi informatyczne SZANSA ZWCAD - oprogramowanie dla budownictwa

ZWCAD - oprogramowanie dla budownictwa ZWCAD - oprogramowanie dla budownictwa

Na dzisiejszym rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie projektowania. Oprogramowanie ZWCAD to nowoczesne narzędzie, które spełnia wymagania współczesnych projektantów i inżynierów.

Na dzisiejszym rynku pracy rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie projektowania. Oprogramowanie ZWCAD to nowoczesne narzędzie, które spełnia wymagania współczesnych projektantów i inżynierów.

Redakcja Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu?

Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu? Dlaczego warto inwestować w czujniki czadu?

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed - czasem śmiertelnym w skutkach - zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie...

Czujniki czadu to najbardziej skuteczne urządzenia, chroniące przed - czasem śmiertelnym w skutkach - zatruciem tlenkiem węgla. To właśnie elektroniczny detektor czadu alarmuje mieszkańców, kiedy stężenie bezwonnego i bezbarwnego gazu w powietrzu przekracza minimalny dopuszczony poziom i często jest ostatnią szansą na ratunek. Niestety, statystyki prowadzone przez Państwową Straż Pożarną pokazują, że co roku kilkadziesiąt osób ginie wskutek zatrucia czadem, a aż kilkaset trafia do szpitala. Co warto...

Joanna Ryńska Sterowanie urządzeniami grzewczymi

Sterowanie urządzeniami grzewczymi Sterowanie urządzeniami grzewczymi

Wydajne, niezawodne, energooszczędne, komfortowe i bezobsługowe - takie mają być dzisiejsze urządzenia grzewcze. Optymalna realizacja tych wymagań nie byłaby możliwa bez systemów automatyki - sterowania...

Wydajne, niezawodne, energooszczędne, komfortowe i bezobsługowe - takie mają być dzisiejsze urządzenia grzewcze. Optymalna realizacja tych wymagań nie byłaby możliwa bez systemów automatyki - sterowania i regulacji pracy kotłów, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz układów łączących różne źródła ciepła.

Dariusz Pilitowski Prawidłowy dobór komina do urządzenia grzewczego

Prawidłowy dobór komina do urządzenia grzewczego Prawidłowy dobór komina do urządzenia grzewczego

Odporność na wilgoć, szczelność gazowa, odporność ogniowa - to tylko niektóre podstawowe wymagania, które musi spełnić komin. Odpowiada on przede wszystkim za odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich...

Odporność na wilgoć, szczelność gazowa, odporność ogniowa - to tylko niektóre podstawowe wymagania, które musi spełnić komin. Odpowiada on przede wszystkim za odprowadzanie produktów spalania ze wszystkich kotłów, piecyków i kominków. Wszystkie wadliwe bądź wątpliwe rozwiązania stosowane w zakresie instalacji kominowych wiążą się z narażeniem domowników na niebezpieczeństwo, tj. pożar czy zatrucie tlenkiem węgla. Z tego względu tak istotne jest właściwe dobranie systemu kominowego do urządzenia grzewczego.

Joanna Ryńska Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu

Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu Pompy ciepła w nowym i modernizowanym domu

Im wcześniej inwestor pomyśli o pompie ciepła do swojego domu, tym lepiej. Może wówczas zastosować rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne, dzięki którym pompa będzie najbardziej efektywna. Podobnie kompleksowo...

Im wcześniej inwestor pomyśli o pompie ciepła do swojego domu, tym lepiej. Może wówczas zastosować rozwiązania konstrukcyjne i instalacyjne, dzięki którym pompa będzie najbardziej efektywna. Podobnie kompleksowo trzeba spojrzeć na budynek modernizowany - zwykle sama wymiana kotła na pompę ciepła to za mało.

dr inż. Anna Werner-Juszczuk Ile kosztuje instalacja c.o.?

Ile kosztuje instalacja c.o.? Ile kosztuje instalacja c.o.?

Zastosowanie określonego typu instalacji c.o. o danej temperaturze czynnika grzewczego wpływa na koszty eksploatacyjne ogrzewania budynku. Ogrzewanie podłogowe pozwala obniżyć koszty użytkowania domu ogrzewanego...

Zastosowanie określonego typu instalacji c.o. o danej temperaturze czynnika grzewczego wpływa na koszty eksploatacyjne ogrzewania budynku. Ogrzewanie podłogowe pozwala obniżyć koszty użytkowania domu ogrzewanego za pomocą niskotemperaturowych źródeł ciepła, jak np. pompy ciepła czy kotły kondensacyjne.

Najnowsze produkty i technologie

REGULUS®-system Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Gorący temat: Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi Gorący temat:  Chłodzenie grzejnikami ściennymi lub grzejnikami podłogowymi kanałowymi

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze...

Zimowy sezon grzewczy to myślenie o tym, żeby było odpowiednio ciepło, natomiast sezon letni to myślenie o tym, żeby nie było za ciepło. Szybkie zmiany między ekstremalnymi zjawiskami jak nawalne deszcze z groźnymi burzami i silnym wiatrem, po nich susze, długotrwałe upały, potem znaczne spadki temperatury, powodują że domy i miejsca pracy należy dostosowywać do znacznych wahań temperatur.

energetycznyprojekt.pl Czy warto wymieniać okna?

Czy warto wymieniać okna? Czy warto wymieniać okna?

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które...

Okna to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Pozwalają dotrzeć światłu do naszych pomieszczeń, chronią nas przed zimnem czy ciepłem. Dostarczają nam także istotnych wrażeń wizualnych, które w zależności od własnej estetyki, różnią się wielkością i wykonaniem. Jednak nic nie jest stałe i okna to także nie jest produkt “na zawsze”.

HOMEKONCEPT Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź! Etapy budowy domu – kluczowe porady i wskazówki. Sprawdź!

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne...

Budowa domu to bardzo duże i kosztowne przedsięwzięcie, wymagające dokładnego przemyślenia i planowania – najpierw wykonania projektu, a następnie zaplanowania w jaki sposób powinny przebiegać kolejne etapy budowy domu. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja prac oraz dobra współpraca z kierownikiem budowy.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort Co brać pod uwagę, inwestując w klimatyzator – zainwestuj w swój komfort

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto...

Gospodarstwa domowe korzystają z technologii, która pomaga regulować temperaturę w domu i utrzymywać komfort przez cały rok. Zainwestowanie w klimatyzator do użytku domowego to poważna decyzja, więc warto jest się nad tym wyborem zastanowić i zebrać informacje z różnych źródeł, aby upewnić się, że wybierasz najlepszą jednostkę dla swoich teraźniejszych potrzeb, jednocześnie pamiętając o przyszłych wymaganiach.

Balex Metal THERMANO DECK na dachy płaskie

THERMANO DECK na dachy płaskie THERMANO DECK na dachy płaskie

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw,...

Dachy płaskie wróciły do łask, stąd obecnie nierzadko widzimy, jak zwieńczają nowoczesne projekty architektoniczne. Tyle, że współczesne stropodachy, w odróżnieniu od tych sprzed lat, posiadają kilka warstw, z których każda ma określoną funkcję, a jeśli nawet ich nie mają, to istnieją dzisiaj materiały takie jak THERMANO ROOF czy nowość w ofercie – THERMANO DECK – które zadbają o właściwą izolację termiczną i nie tylko.

mgr inż. Monika Hyjek, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych Bezpieczeństwo pożarowe budynków drewnianych

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują...

W Polsce budynki drewniane to przede wszystkim jednorodzinne domy mieszkalne. W 2021 r. wybudowano ich ponad 1160, co stanowi 1% wszystkich budynków mieszkalnych oddanych do użytku w tym roku. Jak pokazują dane GUS, na przestrzeni ostatnich pięciu lat ich popularność zwiększyła się ponad dwukrotnie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.